Jaroslav Halák (NYI) 29 zák., 0 gólů, 100,0%
Tři hvězdy utkání:

1. Jaroslav Halák (NYI) 29 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Scott Mayfield (NYI) 1+0
3. Dennis Seidenberg (NYI) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 29-23; Zablokované střely: 10-21; Vhazování: 63%-37%; Hity: 21-34; Přesilové hry: 0/3-1/4; Trestné minuty: 8-6.
Naděje New Yorku Islanders na playoff stále žije, když se na začátku utkání během pěti minut prosadili Brock Nelson a Scott Mayfield a krátce po přestávce v přesilové hře Andrew Ladd. Carolina si zahrála tři přesilové hry, ani početní výhody jí ale nepomohly a Jaroslav Halák pochytal všech 29 střel. Konečný výsledek: Carolina Hurricanes 0 New York Islanders 3.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:53
Brett Pesce napřáhl před útočnou modrou čárou k táhlé střele, kterou Jaroslav Halák pravým betonem vyrazil.
58:21
Hurricanes začali v závěru utkání rychle bruslit a šlápli do pedálů, za stavu 3:0 už je ale příliš pozdě.
57:53
Hurricanes na pravém křídle vypálili od hrazení a po jistém zákroku Jaroslava Haláka následuje dvě minuty a sedm sekund před koncem poslední reklamní přestávka.
57:09
Jason Chimera od modré čáry nahodil puk do pásma a po nabrání obrovské rychlosti a přesprintování jednoho z hráčů domácí Caroliny ho dokázal navíc dobruslit.
56:31
Jaroslav Halák se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Hurricanes a pod tlakem rozehrál.
55:01
Sedmadvacet střel, sedmadvacet zákroků Jaroslava Haláka, jedno čisté konto, tři góly Islanders. Takový je souhrn dnešní utkání necelých pět minut před koncem.
54:22
Hurricanes se snadno ubránili a poté se vydali směrem vpřed, jejich akci před další krátkou reklamní přestávkou ale zastavilo postavení mimo hru.
53:56
Islanders jsou na puku a podél hrazení ho zavezli do útočného pásma, do zakončení se ale zatím nedostali.
52:31
Thomas Hickey se ocitl před bránou po přihrávce z levého rohu útočného pásma ve slibné šanci, jeho střela po ledě ale mezi tři tyče nezamířila.
51:37
Josh Bailey vystřelil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla těsně před bránou sražena mimo.
51:00
Carolina vede devět minut před koncem na střely 27:23, jenže jí to není nic platné. Domácí ještě neskórovali.
49:36
Noah Hanifin byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle od hrazení napřáhl k pěkné střele, jenž mířila přesně do bližšího horního rohu brány! Jaroslav Halák ale předvedl krásný semafor, po kterém puk lapil do lapačky!
49:29
Vyloučený Noah Hanifin se vrátil zpět na ledovou plochu a Hurricanes hrají v plném počtu.
48:52
Islanders se dostali během přesilové hry zatím ke dvěma střelám, Eddie Läck ale obě dvě vyrazil.
47:29
Jason Chimera si na levém křídle pomohl držením, za které byl ale vzápětí vyloučen domácí Noah Hanifin. První faul pískán nebyl, druhý na straně Hurricanes ale ano.
47:13
Carolina se dnes dostala k 25 střelám, což není malé číslo, jenže ani jedna z nich neskončila gólem.
46:56
Justin Faulk na pravé straně napřáhl k prudkému golfáku, který od modré čáry zamířil do lapačky Jaroslava Haláka. Slovenský brankář je dnes k nepřekonání.
46:24
Islanders vypálili tvrdě z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Eddieho Läcka si odbudeme ve třetí třetině první reklamní přestávku. Hosté vedou 3:0.
45:51
Jaroslav Halák se vydal za svou bránu, kde zastavil nahození domácího celku a bekhendem pod tlakem rozehrál.
44:31
Sebastian Aho se ocitl před bránou v obrovské šanci, jeho střela ale po ledě zamířila těsně vedle levé tyče a následná dorážky Justina Faulka po odrazu puku od mantinelu skončila na výstroji Jaroslava Haláka, který kotouč dobře podržel!
43:58
Islanders se nepodařilo podél střídaček rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
43:38
Andrew Ladd vypálil na levém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování a Eddie Läck puk zastavil v náručí.
42:43
Hurricanes vzápětí zkoušeli štěstí na pravém křídle prudkou střelou letící těsně nad ledem, která z ostrého úhlu možná s přispěním Jaroslava Haláka skončila za bránou.
42:13
Jeff Skinner byl zřejmě hráčem, který se v levém kruhu ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho prudká střela zápěstím ale zamířila vedle vzdálenějšího pravého rohu brány.
41:02
Oba týmy si během úvodních 40 minut zahrály shodně tři přesilové hry, ovšem s tím rozdílem, že Islanders jednu z nich dokázali na začátku druhé třetiny využít.
40:01
Vyloučený Derek Ryan se vrátil čtyři sekundy před koncem druhé třetiny zpět na led, což znamená, že do závěrečné části utkání vstupujeme ve vyrovnaném počtu hráčů ve hře 5 na 5.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-17; Zablokované střely: 7-16; Vhazování: 59%-41%; Hity: 15-24; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné min.: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:52.
New York Islanders v úvodu prostřední části využil přesilovou hru, během které se prosadil Andrew Ladd. Hosté vedou o tři branky a Jaroslav Halák pochytal všech 21 střel Caroliny, jeho tým ale musí doufat, že Toronto prohraje všechny tři závěrečné zápasy letošní sezóny, a sám musí kromě dnešního utkání vyhrát zbývající dva zápasy. Skóre po druhé třetině: Carolina Hurricanes 0 New York Islanders 3.
40:00
39:04
Andrew Ladd naskočil zpět na led a začíná krácená přesilová hra hokejistů New Yorku Islanders. Anthony Beauvillier se dostal u levé tyče ke střele, Eddie Läck ji ale vyrazil.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:56
Derek Ryan dostal dvě minuty za hákování a přesilová hra Hurricanes skončila. Hraje se ve hře 4 na 4.
37:04
Andrew Ladd vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.
35:41
Hurricanes skvěle točili Islanders v jejich obranném pásmu a Justin Faulk napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány a náruče Jaroslava Haláka.
34:59
Jaroslav Halák v blízkosti své levé tyče zastavil nahození Hurricanes. Před námi je reklamní přestávka.
34:46
Scott Mayfield dobře vypálil na pravém křídle u hrazení z úhlu, připravený Eddie Läck ale puk hrudí vyrazil.
34:18
Brett Pesce dobře vypálil s příklepem na vnějším oblouku pravého kruhu pro vhazování, Jaroslav Halák ale po skvělém reflexu puk vyrazil pravým betonem mimo.
32:29
Islanders vypálili z levého kruhu pro vhazování a Eddie Läck nedokázal puk udržet, před ním ale nebyl nikdo.
32:10
Puk byl v obranném pásmu Hurricanes sražen do ochranné sítě a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Islanders vedou v PNC Areně 3:0.
31:15
Joshua Ho-Sang se snažil na vrcholu mezikruží prosadit proti dvojnásobné přesile, ve své snaze ale neuspěl.
30:48
Anthony Beauvillier se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, jeho střela z úhlu ale skončila nad domácí bránou.
30:14
Islanders se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před slovenským brankářem, který nadále drží čisté konto!
29:55
Útok Caroliny zastavilo postavení hry a po krátké reklamní přestávce může utkání v PNC Areně pokračovat.
29:05
Hurricanes z pravého rohu útočného pásma nebezpečně nahazovali puk před bránu, kde číhal Bryan Bickell, jeho pokus se ale od hole Nicka Leddyho odrazil nad bránu.
27:53
Jeff Skinner na vrcholu levého kruhu pro vhazování v rychlosti práskl do puku a vyslal na bránu Jaroslava Haláka tvrdou ránu, kterou slovenský brankář na přední tyči vyrazil a poté málem ztratil stabilitu.
27:00
Joshua Ho-Sang se ocital v blízkosti levé tyče v šanci, jenže jeho střela byla příliš slabá a jeho spoluhráči se po dobrém zákroku Eddieho Läcka vzápětí k dorážce nedostali.
25:12
Klas Dahlbeck tvrdě vypálil z vnitřního oblouku levého kruhu pro vhazování a Jaroslav Halák jeho ránu vyrazil za svou bránu. Slovenský brankář chytá úžasný zápas.
24:53
Brock Nelson zkusil štěstí v levém kruhu pro vhazování, jeho prudká střela ale zamířila pouze doprostřed brány a náruče připraveného Eddieho Läcka, který přerušil hru.
24:28
Hurricanes se nepodařilo rozehrát a po jejich nepřesné přihrávce se pískalo zakázané uvolnění.
23:41
Justin Faulk nebezpečně pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování s příklepem ke vzdálenější levé tyči, Jaroslav Halák ale pravým betonem vleže puk fantasticky vyrazil a poté si poradil i s následnými dorážkami Caroliny Hurricanes!
23:03
Joshua Ho-Sang na pravém křídle vypálil z úhlu a po jeho střele si připsal brankář Eddie Läck další zákrok.
22:38
Alan Quine vypálil od modré čáry a připravený Eddie Läck puk bezpečně ukryl ve svém náručí. Snadný zákrok.
21:53
Hurricanes nebezpečně vypálili z levého kruhu pro vhazování, pozorný Jaro ale puk dokázal vyrazit.
20:39
Islanders právě vstřelili branku!
ANDREW LADD na pravém křídle nabral rychlost a krásnou střelou zápěstím z vrcholu kruhu pro vhazování přes jednoho z hráčů Hurricanes zamířil nad pravým ramenem Eddieho Läcka do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Islanders využili přesilovou hru a vedou již o tři branky! Asistence: Josh Bailey a Nick Leddy.
20:01
V PNC Areně právě začala prostřední část utkání, do které hosté z New Yorku vstupují s dvoubrankovým vedením a přesilovou hrou.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-10; Zablokované střely: 4-10; Vhazování: 47%-53%; Hity: 5-6; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 1:58.
Islanders mají důležité utkání v boji o playoff v PNC Areně rozehrané skvěle, když se během necelých pěti minut prosadili Brock Nelson a Scott Mayfield. V bráně hostujícího celku zatím chytá bezchybně slovenský brankář Jaroslav Halák. Skóre po první třetině: Carolina Hurricanes 0 New York Islanders 2.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:59
Victor Rask dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl a Islanders mají velkou šanci navýšit své vedení.
17:46
Scott Mayfield po vyhraném vhazování Islanders v útočném pásmu krásně vypálil od modré čáry a mířil do pravého horního rohu brány, domácí brankář Eddie Läck ale předvedl úžasný semafor!
17:06
Carolina na levém křídle napřáhla k táhlé střele od modré čáry, kterou Jaroslav Halák vyrazil pravým betonem.
15:04
Jordan Staal na pravém křídle rychle vypálil z ostrého úhlu a Jaroslav Halák levým betonem puk vyrazil mimo.
14:35
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka, po které jsme ihned zpět.
14:12
Islanders vedou necelých šest minut před koncem první části na střely 9:3 a skóre vyznívá v jejich prospěch 2:0.
13:26
Vyloučený Scott Manfield naskočil zpět na ledovou plochu a Islanders úspěšně přečkali druhé oslabení.
13:07
Sebastian Ano na pravém křídle zavážel puk rychle do útočného pásma, jenže akci Hurricanes zastavilo v době, kdy do konce jejich přesilové hry zbývá 30 sekund, postavení mimo hru.
12:18
Islanders se po zákroku Jaroslava Haláka opět podařilo podél hrazení vyhodit puk až k bráně Caroliny.
12:03
Victor Rask pálil po vyhození Islanders z vrcholu pravého kruhu, Jaroslav Halák ale jeho střelu letící těsně nad ledem levým betonem vyrazil za svou bránu.
11:26
Sebastian Ano si za bránou skvěle pokryl u hrazení puk a Scott Manfield ho zezadu fauloval. Dvě minuty krosček.
10:45
Adam Pelech napřáhl uprostřed útočného pásma ke tvrdé střele s příklepem, která nad ledem zamířila pouze doprostřed brány a náruče připraveného Eddieho Läcka. Reklamní přestávka.
09:53
Islanders napřáhli v levém kruhu pro vhazování ke střele po ledě, která mířila k přední tyči, jenže byla příliš slabá na to, aby mezi betony Eddieho Läcka zamířila do brány.
08:43
Teuvo Teräväinen si najel před bránu na krásné nahození z pravého křídla a usměrňoval puk z blízkosti k levé tyči, Jaroslav Halák ale pravým betonem kotouč vykopl mimo! Skvělý zákrok.
07:52
Islanders chtěli rychle vyrazit do protiútoku, jenže jejich akci zastavila nepřesná kolmá přihrávka, po které puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před bránou hostí.
07:45
Carolina vypálila na pravém křídle z ostrého úhlu, jmenovitě zřejmě Bryan Bickell, Jaroslav Halák ale bez problému ukryl puk v náručí a po zákroku přerušil hru.
07:22
Bryan Bickell se málem řítil do samostatného úniku, Scott Mayfield ho ale skvěle rozhodil tělem a Jaroslav Halák po rychlém vyjetí z brány holí odpálil puk těsně před ním do bezpečí!
06:43
Andrew Ladd po zpětném oblouku vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím, jeho následnou střelu ale zablokoval dobře postavený Matt Tennyson.
06:14
Útočnou akci Islanders zastavilo postavení hry, po kterém přichází na řadu první reklamní přestávka.
05:03
Carolina vyhodila puk na zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo po levici brankáře Eddieho Läcka.
04:39
Anders Lee z vrcholu pravého kruhu mířil prudkou střelou s příklepem po ledě ke vzdálenější levé tyči a Eddie Läck jeho pokus skvěle vyrazil pravým betonem, jenže v mezikruží se dostal k dorážce SCOTT MAYFIELD, který bekhendem procedil puk do brány! Islanders si vytvořili obrovský tlak, během něhož zasypali domácí bránu několika střelami a zvýšili na 2:0! Asistence: Anders Lee a Anthony Beauvillier.
03:48
Carolina se během přesilové hry dostala pouze k jedné střele na bránu, kterou Jaroslav Halák dokázal vyrazit, a vyloučený Anders Lee se vrátil po dvou minutách zpět.
01:48
Anders Lee zbytečně fauloval v útočném pásmu během forčekingu a dostal menší trest za podržení.
01:43
Scott Mayfield prudce vypálil z pravého křídla, Eddie Läck ale puk vyrazil a podruhé v zápase zatím neinkasoval.
01:27
BROCK NELSON v levém rohu útočného pásma vyhrál souboj o puk proti dvěma protihráčům a po vybruslení před bránu ho bekhendem mezi betony Eddieho Läcka v blízkosti levé tyče propasíroval do brány! Islanders střílí velice důležitý gól a ujímají se brzkého vedení – 1:0!
00:44
Andrew Ladd v pravém kruhu pro vhazování po neúspěšném závaru Caroliny napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která mířila mezi betony Eddieho Läcka, brankář Caroliny šel ale rychle do kolen a puk skvělým zákrokem vyrazil mimo!
00:01
Carolina vyhrála úvodní vhazování a utkání, v němž Islanders bojují o zachování šance na postup do playoff, začalo!
00:01

Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Slavin, Pesce, Hanifin, Faulk (A), Dahlbeck, Tennyson – Aho, J. Staal (A), E. Lindholm – Nordström, V. Rask (A), Teräväinen – Skinner, D. Ryan, Stempniak – Bickell, Poturalski, B. McGinn. Hlavní trenér: Bill Peters.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Pelech, Mayfield, Hickey – Lee, Beauvillier, Ho-Sang – Ladd (A), Quine, Chimera – B. Nelson, Jo. Bailey (A), C. Jones – Gionta, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Doug Weight.

Rozhodčí: Jean Hebert, Tom Kowal. Čároví: Brian Murphy, Scott Driscoll.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

15.03.17 Carolina Hurricanes – NY Islanders 2:3
14.03.17 NY Islanders – Carolina Hurricanes 4:8
05.02.17 NY Islanders – Carolina Hurricanes 4:5
15.01.17 Carolina Hurricanes – NY Islanders 7:4
New York Islanders bude v pátek v noci na ledě Caroliny usilovat o zachování šance na postup do playoff. Islanders ve Východní konferenci bojují o druhou divokou kartu a tři zápasy před koncem základní části ztrácí na osmé Toronto pět bodů, což znamená, že musí postupně porazit Carolinu, New Jersey a Ottawu a zároveň doufat, že Maple Leafs už v závěru sezóny nebodují. Šance jsou hodně malé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.