Roman Polák (TOR) (0 + 1, 1 střela na branku, čas na ledě 17:32)
Střely na branku v zápase

Colorado Avalanche: 38

Toronto Maple Leafs: 31
Je konec, třetí třetina proběhla opravdu rychle a Colorado Avalanche jsou nejspíš rádi, že už mohou odjet do kabin. Domácí utkání proti Torontu jim totiž vůbec nevyšlo, už po prvních dvaceti minutách prohrávali o tři branky a další dvě inkasovali během prostřední části. Dá se říci, že závěrečná třetina se spíše dohrávala, přestože Nazem Kadri přidal šestý kotouč do zařízení Avalanche. Brankář Maple Leafs Frederik Andersen má první čisté konto v dresu Toronta, hosté si tak zlepšují předvánoční náladu a po jednoznačném průběhu vítězí 6:0. Ode mě to je pro dnešek vše, přeji hezké vánoční svátky a také hezký pátek.
59:54
Odpískáno zakázané uvolnění Toronta, takže pravděpodobně poslední vhazování po pravé ruce Frederika Andersena.
59:18
Za chvíli se vrátí na led vyloučený Jake Gardiner. Už se ale jen dohrává, obě stany tuší, kdo ovládne tento duel.
59:02
Začala poslední minuta třetí třetiny a už je jisté že také celého utkání. Nathan MacKinnon zkusil skrýt střelu za obránce a vypálit, netrefil však branku.
58:35
Před brankářem hostujícího týmu poskakoval puk velmi neposedně, přesto jej dánský šikula ve službách Toronta znovu dokázal zkrotit.
58:08
Matt Duchene kličkoval přes střední pásmo, ale asi mohl spíše nahrávat. Takhle o puk velmi rychle přišel a musel pro něj zpátky skoro až před vlastního gólmana.
57:40
Ještě je tu jedna přesilovka pro Avalanche. Jake Gardiner podrazil soupeře a bude tedy muset na dvě minuty pykat za katrem. Tak uvidíme, jestli to Lavinám přinese aspoň jednu přesnou trefu.
57:24
Když už to vypadalo, že by hosté mohli zkusit další útočnou akci, raději vrátili puk zpátky na obránce a zbytečně se neukvapovali a neplýtvali silami.
57:08
Jednu ze šancí měl i mladý coloradský talent Nathan MacKinnon. Andersen na tuto možnost ale moc dobře viděl.
56:40
Sympatické je, že se Colorado ani za současného stav a času na kostce neodevzdává a zkouší Frederika Andersena překonat.
56:08
Už se znovu pokračuje ve hře. Leafs nahodili puk šikovně do útočného pásma, ale nikdo se za ním moc aktivně nevrhl.
55:59
Gólman Maple Leafs má kotouč v rukavici a je zase o něco blíže čistému kontu z tohoto utkání. Ještě jedna komerční přestávka, pak už pokračujeme ve zbytku zápasu.
55:39
Puk za domácím zařízením, tam se však moc dlouho neohřál, Laviny jej brzy vyvezly na druhou stranu hrací plochy.
55:03
Colorado se snaží potěšit fanoušky alespoň jedno brankou, ale ani pro tuto chvíli se nedočkají. Frederik Andersen po střele od modré vůbec nemusel zasahovat.
54:37
Maple Leafs zakládali akci ze středního pásma, ale nikdo nebyl tak dobře najetý, aby okamžitě mohl unikat do zakončení.
54:08
Pickard si připisuje do statistik další zákrok lapačkou, tento byl ze škatulky jednodušších.
54:07
Následuje komerční přestávka, za chvíli pokračujeme ve hře.
53:00
Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto Maple Leafs využívají přesilovku ve druhé polovině třetí třetiny a rozšiřují své vedení na šestibrankové. Calvin Pickard byl v poměrně nevýhodné situaci, jelikož toho moc neviděl a střela zápěstím od NAZEMA KADRIHO navíc vyletěla na zařízení opravdu rychle. Teď už je tedy jasné, že Avalanche nemají moc velké šance s výsledkem něco udělat, spíše se asi budou snažit znovu neinkasovat. Ale uvidíme, co nás ještě ve zbytku střetnutí čeká. Sedm minut před koncem třetí třetiny to ale na drama rozhodně nevypadá. Asistence: Mitchell Marner, Nikita Zajcev.
51:59
K tomu ještě hostující Martin dostává dvě minuty za hrubost, společně s ním je vyloučen domácí Zadorov, ten si dokonce půjde odpykat dvojnásobný trest. Provinil se taktéž hrubostí. Takže následuje klasická přesilovka hostů.
51:59
51:59
Nakonec došlo i na férovou bitku, tedy už druhou v tomto zápase. Do sebe se pustili domácí Goloubef a hostující Froese. Oba si půjdou odpočinout na trestnou lavici.
51:59
51:59
Další tvrdý hit na jednoho z hokejistů Toronta a to už se hostům nelíbí. Zase se schylovalo k potyčce a ve strkanici je mimochodem jedním z hlavních aktérů znovu Martin.
51:39
Jestli se bude pokračovat tímto tempem, jsem za pár okamžiků na konci zápasu. Nadále se skoro nepřerušuje.
50:44
Frederik Andersen dělá co může, aby dnes udržel čisté konto. Měl ale namále. Mířil na něj nebezpečný kotouč z dálky, dokázal jej jen tak tak vyrazit před sebe.
50:10
Nazem Kadri hodně tvrdě sražen Zadorovem u mantinelu a chvilku to vypadalo, že se tihle dva do sebe pustí. Nakonec vše skončilo bez potyčky.
49:34
Následně velmi podobná situace, ale tentokrát to icing nebyl, minimálně dle soudu rozhodčích. A tak van Rimesdyk mohl pokračovat v honbě za pukem.
49:24
Až nyní je hra přerušena, Maple Leafs si totiž nerozuměli v rozehrávce a vyhazují na zakázané uvolnění.
48:55
Roman Polák chvíli podržel puk, poté založil akci Toronta. Matthews se snažil zakončovat z prostoru před brankovištěm, těsně minul.
48:14
Až nyní se jim to podařilo. Gardiner si naše prostor na zakončení z levého kruhu, Pickard jen tak tak dokázal utěsnit mezírku u své levé tyčky.
47:46
Stále ještě není přerušena hra, za chvíli budeme v polovině třetí třetiny. Co je zajímavé, Maple Leafs v této části ještě nevystřelili na branku.
47:18
Söderbergova povedená rána, ale znovu byl na svém místě připraven Frederik Andersen. Ten je dnes opravdu skvělý.
46:48
Barrie nechal vystřídat zbytek formace, pak už zakládal novou akci. Colorado se rozhodně nevzdává a hraje aktivně, jenže bez lepších střel.
46:10
Nadále se hraje ve vysokém tempu, po přihrávce od Duchena pálil Zadorov. Trefil ale jen mantinel za klecí hostujícího celku.
45:35
Auston Matthews velmi dobře založil útočnou akci přes střední pásmo a málem vyslal jednoho ze spoluhráčů do samostatného úniku. Těsně se mu to nepovedlo.
45:07
Mitchell se snažil překvapit na modré čáře, ale soupeř jej v rozhodující chvíli obral o kotouč.
44:34
Domácí jsou kompletní, Pickard opět vyjel z branky na rozehrávku. Toronto sice drželo nějakou chvíli pásmo, ale pak o puk lacino přišlo.
44:20
Buly následuje po pravé ruce Calvina Pickarda.
44:20
Už zbývají jen poslední vteřin do návratu Zadorova na ledovou plochu a zatím to vypadá, že tato přesilová hra hostujícího mančaftu zůstane nevyužita.
43:51
Ofsajd v podání Toronto Maple Leafs, vhazovat se bude na modré čáře.
43:38
Avalanche se ve vlastním oslabení dostali do šance, Nathan MacKinnon prověřil pozornost Frederika Andersena.
43:05
Nylander a Riellysi nadvakrát vyměnili kotouč. Když potom druhý jmenovaný zkusil střílet z první, o pořádný kus minul horní tyčku.
42:32
Je tu přesilovka pro Toronto Maple Leafs, Zadorov totiž fauloval soupeře vražením na hrazení. Takže další komplikace pro Colorado hned při rozjezdu závěrečné třetiny.
42:24
Beci v bílých dresech uklidnili hru za svou klecí.
41:53
Stále se ještě hraje bez přerušení, žádné technické problémy nenastávají a zatím bohužel nenastávají střely ani na jednu branku.
41:28
Calvin Pickard si zahrál s kotoučem a pomohl jej rozehrát na své spoluhráče. Docela se mu to podařilo.
41:05
Beauchemin a Duchene zavezli puk do útočné třetiny Avalanche. Ani jeden z nich se však nakonec nepokusil o zakončení.
40:34
Je ale pravděpodobné, že Leafs se nebudou za každou cenou nikam hnát, přeci jen mají dostatečný náskok.
40:10
Toronto začíná aktivně také třetí část, hned nahazuje puk do útočného pásma a pokouší se něco vymyslet.
40:01
Za chvíli vypukne třetí třetina utkání. Uvidíme, zda se ještě Avalanche pokusí alespoň zmírnit velkou ztrátu.
Zajímavost

Avalanche mají na kontě méně trestných minut, jednoznačně více hitů a také větší počet střel na branku. Přesto prohrávají jednoznačným výsledkem a dílčí statistiky jim nepomáhají.
Střely na branku po dvou třetinách

Colorado Avalanche: 28

Toronto Maple Leafs: 23
Je za námi druhá třetina utkání mezi Coloradem a Torontem, i prostřední dějství mělo jednoznačný průběh. Avalanche si sice také vytvořili nějaké šance, ale na rozdíl od jejich soka je nedokázali proměnit v branky. Před třetí částí tedy denverský tým prohrává 5:0 a zatím to nevypadá, že by mělo dojít k velkému zvratu. Nechme se ale překvapit, co nabídne poslední dvacetiminutovka.
40:00
39:52
McLeod je zpátky na ledě a Colorado se ubránilo.
39:33
Blíží se druhá siréna, takže Maple Leafs si s případným dalším zakončením musejí hodně pospíšit.
39:07
Běží poslední minuta druhé třetiny, Toronto je zpátky u klece Pickarda a brankář domácích má co dělat.
38:36
Avalanche už se podařilo vyhodit, domácí tak alespoň na chvíli uklidnili situaci u svého zařízení.
38:03
Rielly našel na levém kruhu ke střele připraveného Matthewse. Jednička letošního draftu těsně minula branku, pak navíc Pickard vytáhl pěkný zákrok betonem.
37:45
Nejdříve šance Martina v samostatném úniku, pak přichází vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Inkasují jej na svou adresu Colorado Avalanche. Dvě minuty půjde odpykat Cody McLeod.
37:16
Frederik Andersen měl problémy. Puk před ním nebezpečně poskakoval a ani obránci Toronta si nebyli jistí, co se kolem nich děje. Nakonec puk ale v brance neskončil.
36:54
Znovu puk pod lapačkou Calvina Pickarda.
36:48
Dvojice útočníků domácího výběru si po přechodu modré čáry dělala zálusk na úspěch, ale ještě před zakončením přišla o kotouč.
36:32
Hned poté pálil také Zajcev od modré čáry, Pickard jeho šanci kryje do rukavice a přerušuje hru.
36:30
Calvin Pickard má hned další práci, puk plachtil ze vzduchu do jeho náruče. Ale nakonec to brankář Colorada zvládl a vyřešil problémy.
36:27
Ještě jedna komerční pauza v tomto dějství, pak už pokračujeme v jeho zbytku.
36:06
Stále se ještě hraje bez přerušení. William Nylander dobře operoval v útočném pásmu, ještě měl na pravé straně Riellyho, který nakonec střílel puk na branku.
35:30
Kanadský klub je kompletní, Avalanche nevyužili velikou šanci poupravit výsledek a nadále zůstávají bez vstřelené branky.
35:04
Devět vteřin před návratem Marnera do hry hra přerušena a Frederik Andersen vytahuje další klidný zákrok. Vypadá to, že tuto situaci už Maple Leafs v pohodě zvládnou.
34:49
Rielly je zpátky na ledě a hosté jsou tedy zpátky ve čtyřech. Nejhorší chvíle těchto momentů tedy mají pravděpodobně za sebou.
34:28
Už jen poslední sekundy z přesilovky Avalanche pět na tři. Většina domácích zakončení míří mimo tři červené tyče.
33:44
Iginlova střela minula branku Frederika Andersena, následně už si bránící hráči v bílých trikotech poradili s tím, aby vyhodili kotouřč pryč.
33:13
Ale pozor, zároveň je tu další vyloučení na straně Maple Leafs. Na trestnou lavici hostujícího celku přibyl Mitchell Marner, který inkasuje trest za nesportovní chování. Uvidíme tedy přesilovku Colorada pět na tři.
33:13
Už je ale Polák na nohou a vypadá to, že je v pořádku.
33:13
Roman Polák dostat tvrdý hit a nyní se jen těžko zvedá z ledové plochy, už za ním přiběhl také týmový lékař. Snad bude v pořádku a nebude to nic vážného, český bek vypadá docela otřeseně.
32:55
Toronto však začíná také další oslabení s naprostým klidem. Jeden z beků v bílém dresu uklidnil puk na modré čáře a vyhodil jej pryč.
32:41
Colorado má šanci alespoň trošku vylepšit dosavadní špatné skóre, zahraje si totiž další početní výhodu. Hlavní rozhodčí poslal za katr Riellyho, který se provinil hákováním.
32:18
Okamžitě po vhazování pálil Jarome Iginla, který však netrefil branku tak, jak by si asi představoval.
32:10
Znovu domácí icing.
31:48
Matthews si všiml na modré útočné čáře volného kotouče a hned se toho pokusil využít. Jeho spoluhráč však netrefil přesně kotouč, jenž mu mladík posílal.
31:18
Toronto nic neuspěchalo, potřeboval vystřídat, a tak jednoduše nahodilo puk a postupně vyměnilo všechny hráče na ledové ploše.
30:40
Obrana Maple Leafs v pozoru, musela totiž dávat pozor na to, co se děje kolem jejího zařízení. Ale Colorado má problém zakončit na zařízení Andersena.
30:13
Hned poté zásah Pickarda, takže další vhazování po levé ruce brankáře denverského mančaftu.
30:12
Už je sice po přestávce, ale bude se muset opakovat buly, Avalanche vyhazují kotouč pouze na zakázané uvolnění.
30:06
Pokračujeme po krátké komerční přestávce.
29:53
Toronto zavezlo puk do útočného pásma a už zase vymýšlí kulišárny za brankou. Nyní však útočníci v bílých dresech neměli dostat času, aby provedli nějakou lepší kombinaci.
29:37
Frederik Andersen si v pohodě pohlídal střelu z dálky lapačko a přerušil hru.
28:42
Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Semjon Varlamov, přichází Calvin Pickard.
28:42
Když se Coloradu nedaří, tak se nedaří. Toronto vede o pět branek a raduje se z tohoto počinu ještě stále před uplynutím poloviny základní hrací doby. Docela nečekaná akce, Varlamov pravděpodobně vůbec nečekal, že by z hokejky FREDERIKA GAUTHIERA mohla přijít střela. Ale přišla a tento hokejista Maple Leafs dává svou první branku v rámci National Hockey League. Takže tu dnes máme i jednu premiéru. Gauthier krásně pověsil puk do růžku a vyhnal Semjona Varlamova z klece. Ruského brankáře totiž míří vystřídat náhradník Calvin Pickard. Asistence: Mitchell Marner, Jake Gardiner.
28:04
Toronto pochopitelně nikam zbytečně nespěchá, i když se nadále snaží být aktivní. Hlídá si však pozorně střední pásmo, kde moc nechybuje a hraje v pohodě.
27:33
Hra ale přerušena na druhé straně, kde pod sebe pro jistotu kotouč schoval Frederik Andersen.
27:26
Hra znovu pokračuje a Matthews si sjížděl do dobré šance před Varlamova. Těsně se mu nepodařilo zakončit z první a poslat puk do sítě.
27:14
Následuje komerční pauza, za chvíli samozřejmě pokračujeme.
26:05
Krize, krize a krize. A ještě jednou krize. Colorado se utrápilo ve vlastní přesilovce, vesměs v ní nevymyslelo žádnou lepší akci, nevystřelilo na branku a následně přichází další trest. Z trestné lavice skočil na ledovou plochu natěšený útočník hostujícího celku JAMES VAN RIEMSDYK, který se dostal do samostatného úniku, z něhož luxusní střelou do horní poloviny zařízení překonal Semjona Varlamova. Avalanche před půlkou základní hrací doby prohrávají o čtyři góly a Toronto Maple Leafs jen potvrzují, s jako pohodou se dnes do Denveru vypravili. Bez asistence.
25:10
A znovu pohodové vyhození pro Javorové listy. Tato přesilovka rozhodně není podle představ domácích trenérů. Denverský mančaft v ní ještě nedokázal zakončit na branku.
24:45
Toronto navíc vyhazuje přes všechny čáry až za branku Varlamova, domácím borcům se nedaří trvaleji usadit v útočném pásmu.
24:18
Zatím hosté v pohodě brání, jsou na puku většinou rychleji než soupeř, Colorado nemá moc času na nějakou kombinaci.
23:55
Je tu šance pro Colorado, James van Riemsdyk z Toronta totiž dostává dvě minuty za podražení a Leafs budou muset vzdorovat oslabení. Uvidíme, jak si s touto možností Avalanche poradí.
23:44
Marner hledal cestu do útočného pásma a nakonec ji také našel. Jenže už se nedostal do zakončení před branku, protože neměl komu nahrávat.
23:24
Už třetí zakázané uvolnění Maple Leafs v tomto dějství, takže puk znovu bude padat na led v jejich obranném pásmu.
23:14
Střela Gabriela Landeskoga z dobré pozice, avšak gólman Toronta opět připravený zasahovat včas. Zatím se zdá, že je Andersen na utkání velmi dobře připraven.
22:51
Barrie pálil hned po vhazování před Andersenem, ale ten to zvládl docela v pohodě.
22:46
Máme tu první bitku utkání. Do sebe pustili domácí McLeod a hostující Martin. Docela dlouhá šarvátka, nakonec dopadla docela vyrovnaně. Oba borci samozřejmě dostanou pětiminutové tresty za rvačku a půjdou si odpočinout na trestnou lavici.
22:46
22:15
Hraje se už docela dlouho bez přerušení a hokej má dobrý spád. Ještě nějakou tu střelu navíc a budou fanoušci útočného hokeje jistě spokojeni.
21:45
Naopak na druhé straně hrací plochy ve slibné šanci Leo Komarov. Ten se zjevil nikým nehlídaný před Varlamovem a jen tak tak ho brankář Lavin zastavil.
21:18
Avalanche se snaží hrát co nejaktivněji, ale zatím to nevede k žádným střelám, což může být pro domácí samozřejmě zásadní problém.
20:48
Connor Brown zjistil, že má dostatek prostoru u pravého mantinelu, tak zkusil prchnout. Byl zastaven bekem Colorada až na hranici útočného pásma.
20:34
Znovu stejný problém, opět se hra vrací před hostujícího brankáře.
20:25
Zahrál si i brankář Frederik Andersen. Po jeho rozehrávce ale Maple Leafs vyhazují přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
20:07
Jako první se ve druhé třetině kotouč na buly zmocnili hráči Toronta, také hned vyrazili s pukem dopředu.
20:01
Zanedlouho odstartuje druhá třetina utkání a daleko s větším klidem do ní vstoupí hokejisté Maple Leafs. Podaří se Coloradu něco udělat s výsledkem?
Střely na branku v první třetině

Colorado Avalanche: 13

Toronto Maple Leafs: 13
To je z první třetiny vše. Není pochyb o tom, komu se zahajovací dějství povedlo lépe. Toronto Maple Leafs využili prakticky všechny větší šance a drží na svých hokejkách pohodové vedení. Colorado nemělo vyjma prvních minut zápasu ani žádné větší možnosti Uvidíme, zda se pokusí ještě něčím kanadský celek zaskočit. Zatím je stav 0:3 pro hosty.
20:00
19:18
Obránci Colorada už mají čas na to, aby puk poslali alespoň do středního pásma a uklidnili tak hru.
19:04
Běží poslední minuta první třetiny, nadále se kotouč pohybuje velmi často kolem domácího zařízení.
18:42
Následuje ještě jedna komerční pauza, pak budeme pokračovat ve zbytku první části.
18:20
Tohle není vůbec povedená třetina pro Laviny z Colorada a denverský celek bude muset rychle začít něco činit, pokud nechce odcházet z ledu na konci duelu s ostudným výsledkem. Ještě před první sirénou je tu třetí kotouč za zády Semjona Varlamova. Brankář Colorada inkasoval poté, co se do puku na modré čáře opřel český obránce Roman Polák. Původně to vypadalo, že autorem gólu bude právě on, ale touš ještě těsně před brankovištěm dokázal tečovat útočník hostujícího mančaftu NAZEM KADRI. A jeho velká radost se dá samozřejmě pochopit. Teď je řada na Lavinách, aby nějakým způsobem korigovaly hru kanadského kádru. Asistence: Roman Polák, James van Riemsdyk.
18:08
Toronto tuší, že teď nemá kam spěchat a dává si hlavně pozor na hru před vlastním gólmanem.
17:25
Toronto potřebovalo poslat na led čerstvé síly, a tak vyhodilo puk přes všechny čáry takovým způsobem, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
16:56
Na druhou stranu to zkoušel protiútokem Beauchemin, jenže jeho pokus z dálky mohl Frederika Andersena jen těžko zaskočit.
16:26
Už se po buly před Varlamovem znovu hraje a Maple Leafs nadále ukazují značnou aktivitu. Dvě branky hosty očividně pořádně povzbudily.
16:08
Hymanova dobrá práce za brankou soka málem vedla k další solidní možnosti hostů, jen tak tak, že ještě nezakončoval.
15:30
Tyson Barrie se pokusil co nejdříve dostat puk přes střední pásmo do útoku, jenže nikdo nebyl společně s ním na ledě, zbytek spoluhráč střídal.
15:08
Poslední vteřiny z McLeodova trestu a vypadá to, že tentokrát domácí parta v oslabení neinkasuje.
14:44
Matthews si taktéž dělal zálusk na druhou branku v první třetině, jenže v rozhodujícím okamžiku mu puk sjel z hokejky.
14:18
Toronto se usadilo v útočné třetině a Nylander dobře krožil na pravém kruhu. Potřeboval ale klid na zakončení, který nedostal.
13:48
Varlamov nyní dobře pokryl prostor u pravé tyče, kam se jeden z útočníků v bílém dresu snažil poslat puk. Následně Colorado vyhazuje puk pryč.
13:12
Znovu vyloučení z domácích řad. Na trestné lavici už sedí McLeod, jehož rozhodčí poslal si odpočinout, protože na někoho z protihráčů aplikoval hrubost. Takže další početní výhoda pro hostující mančaft.
11:49
Další studená sprcha pro domácí, Toronto docela rychle využívá přesilovou hru a má na hokejkách tím pádem vedení o dvě branky. Nejednalo se o žádnou složitou akci, naopak v jednoduchosti se ukázala být krása. Nylander z pozice na pravém kruhu ukázkově vybídl ke skórování před zařízením postaveného CONNORA BROWNA, jenž se bez přípravy opřel do kotouče a jednoduše poslat puk za záda Semjona Varlamova. Ani tentokrát neměl ruský brankář ve službách Colorada jednoduchou pozici a pohorší si v osobních statistikách. Výrazné komplikace pro Laviny. Asistence: William Nylander, Jake Gardiner.
11:05
Rozhodčí se chystá znovu vylučovat, tentokrát už na druhé straně barikády. Přesilovou hru si zahraje Toronto, jelikož za katr míří Bourque za hákování.
10:59
A Frederik Andersen má kotouč znovu pod kontrolou, i když teď mu při poskakování na brankovišti nadělal pořádně starosti. Po krátké pauze pokračujeme.
10:40
Landeskog se od levého mantinelu snažil hledat Beauchemina. Ten ale neměl moc prostoru na to, aby mohl pálit bez přípravy, což se ukázalo jako rozhodující problém.
10:08
Už jsou hosté ve čtyřech a za necelou minutu se jim vrátí na led také další vyloučení hráč. Navíc Toronto vyhazuje puk přes všechny čáry pryč.
09:48
To přišlo až nyní, gólman Leafs je ale zatím skvělý, krásně zachránil situaci zásahem lapačkou.
09:36
Andersen zatím ale nemá moc práce. Colorado si spíše nahrává z jedné strany na druhou, ale chybí mu lepší zakončení.
08:58
A pozor, hosté jdou dokonce do tří, český obránce Roman Polák inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění. Leafs čeká necelá minuta pořádně těžkých momentů a situací před vlastním zařízením.
08:45
Zatím se však Maple Leafs brání v pohodě. Na levém kruhu sice měl chvíli čas Jarome Iginla, avšak zaváhal a nevypálil na branku.
07:48
Je tu ale vzápětí šance pro Colorado na vyrovnání výsledku. Rozhodčí píská faul a ukazuje, že na dvě minuty za držení bude muset na trestnou lavici Nazem Kadri.
07:13
Už moc dlouho pobýval kotouč na území Colorado Avalanche, domácí od konce komerční přestávky prakticky neopustili prostor před svým brankářem, nyní se jim tato skutečnost vrátila i s úroky, ještě v prvních deseti minutách základní hrací doby totiž inkasují. Obrana Lavin si nedala pozor na šikovného mladíka AUSTONA MATTHEWSE, který využil docela velkého zaváhání soupeře a následně poslal puk nekompromisně do sítě. Semjon Varlamov neměl moc velké šance na to, aby ještě něco stihl udělat. Colorado tak musí od prvních minut střetnutí dohánět ztrátu. Uvidíme, jak bude reagovat. Asistence: Nikita Zajcev.
06:36
Domácí prohráli buly před svým gólmanem a málem z toho pro ně pramenily velké trable. Vše zavčas dokázal vyřešit připravený Semjon Varlamov.
06:30
V ofsajdu Colorado. Následuje komerční přestávka, poté budeme pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
06:02
Rantanen byl za modrou útočnou čárou sám, tak alespoň nahodil kotouč na branku, přestože to nikam nevedlo.
05:29
Colorado zkazilo dobrou šanci v přečíslení dva na jednoho a už to zase pro změnu na druhou stranu zkoušeli Maple Leafs. Nedostali se nicméně přes střední pásmo.
05:13
Hra přerušena po pravé ruce hostujícího gólmana, tam také proběhne příští buly.
04:57
Auston Matthews v první větší příležitosti utkání, ale ani on neměl kolem sebe moc spoluhráčů, kteří byli ochotni jít do kombinace.
04:28
Duchene neměl moc prostoru na zakončení, ale ani nikoho volného, tak zkusil tahem z dálky překvapit Andersena. Puk však zamířil hodně vedle pravé tyčky.
04:01
Teď ale Avalanche vyhodili puk přes všechny čáry pouze za cenu zakázaného uvolnění.
03:58
Zodpovědná hra Colorada kolem jeho klece zatím nese ovoce, až na jednu velkou možnost se Toronto nedostává do zakončení.
03:39
Postavení mimo hru v podání Lavin, vhazovat se tedy bude na modré čáře.
03:16
Samozřejmě probíhá velký boj o střední pásmo, kde nechce nikdo udělat chybu, aby hned při úvodních minutách střetnutí zbytečně nepropadl.
02:37
Domácí nyní padli na vhazování v útočné třetině a hned si zase museli dávat pozor na hru směrem dozadu.
02:24
I na dalším buly jsou úspěšnější hráči ze Západní konference. Do šance to pak mohl zkusit Gabriel Landeskog, jenže neuspěl proti dvěma soupeřům.
02:09
Varlamov raději ještě jednou podrží kotouč v lapačce a přeruší hru.
01:48
Zkoušeli to rychlým protiútokem i hráči Toronto, nyní se jim zakončit nepodařilo.
01:15
Domácí mužstvo už znovu kolem klece Frederika Andersena, duel začal hodně aktivně a vypadá to, že dnech bychom mohli být svědky zajímavého hokeje.
00:54
Následuje vhazování v obranné třetině domácího celku.
00:48
Na druhé straně ovšem veliká šance Marnera, který během první minuty duelu trefuje tyčku zařízení Semjona Varlamova!
00:08
Začátek zápasu vyšel lépe domácím, ti se totiž s kotoučem hned vrhli dopředu. Ale na úvodní střelu si ještě budou muset počkat.
00:01
Už jen zazní hymny a puk poprvé dnes padne na ledovou plochu.
Už jen pár chvil a bude vše připraveno na úvodní vhazování.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Jak je u NHL zvykem, začneme o pár minutek později.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Ťutin, Barrie, Wiercioch, Zadorov, Beauchemin, Gelinas – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Grigorenko, Duchene, R. Bourque – Comeau, J. Mitchell, Iginla – Martinsen, Söderberg, McLeod.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick, R. Polák – J. van Riemsdyk, Kadri, Marner – Hyman, Matthews, Co. Brown – Sošnikov, F. Gauthier, Komarov – M. Martin, Froese, W. Nylander.

Rozhodčí: Schlenker, Watson – Rody, Knorr.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Proti sobě se postaví kádry z odlišných divizí, Colorado Avalanche a Toronto Maple Leafs se utkají podruhé a zároveň naposledy v tomto ročníku.

Martin Marinčin (TOR) (1 + 4)
Roman Polák (TOR) (1 + 2)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu utkaly teprve nedávno. Konkrétně 12. prosince Toronto Maple Leafs přivítali Laviny, avšak Colorado Avalanche je na jejich ledě předčili poměrem 3:1.
COLORADO AVALANCHE

Podobně jako Leafs, ani Colorado zatím není spokojen s dosavadním vývojem letošního ročníku. V Centrální divizi zaostává za ostatními na nejhorším políčku a v suterénu také velmi pravděpodobně dlouho zůstane, jelikož na předposlední Winnipeg Jets ztrácí už deset bodů. Avalanche z posledních čtyř odehraných duelů neuspěli ani jedinkrát, naposledy slavili právě proti soupeři, kterého vyzvou dnes, tedy proti Torontu. Co hůř, minule v souboji s Minnesota Wild se Lavinám nepodařilo vstřelit ani jedinou branku, z Minnesoty odjížděli s porážkou 0:2 v zádech. Colorado ale tuší, že na Toronto zahrát umí, takže pokud se někdy denverský celek může alespoň trošku odrazit směrem vzhůru, tak v tomto mači. Povede se to domácím bojovníkům?

Statistiky mančaftu táhne útočník Matt Duchene (12 + 10), bodově jej podporují například Nathan MacKinnon (8 + 13) nebo Mikko Rantanen (4 + 10). Mezi třemi tyčemi dostává poslední dobou hodně prostoru brankář Calvin Pickard.
TORONTO MAPLE LEAFS

Javorové listy jistě zatím nejsou spokojeny se svým postavením v tabulce, náleží jim až nejhorší příčka Atlantické divize, přestože rozestupy mezi jednotlivými stupínky nejsou tak hrozivé. O bod více než Toronto mají Detroit Red Wings a Buffalo Sabres, tudíž Leafs mají o co hrát. Navíc Red Wings odehráli o dvě utkání navíc. Kanadský klub naposledy doma padl těsně o jednu branku s Anaheim Ducks, když soupeři ze Západní konference odevzdal všechny body po výsledku 2:3. Ještě předtím si však stejná družina vyšlápla na houževnaté Pittsburgh Penguins, jež udolala 2:1 po prodloužení a zapsala tak vzácné dva body. Maple Leafs nyní čekají čtyři utkání na venkovních kluzištích za sebou, takže bude potřeba, aby se na ně dobře připravili. A začínají tedy už dnes v Coloradu.

Kanadské bodování Toronta vede mladý Auston Matthews (15 + 9), který je zároveň nejlepší snajpr mančaftu a dělá vše pro to, aby mohl soupeři o Calder Trophy s Patrikem Lainem. Velmi dobře si vede také další mladá krev, Mitchell Marner (8 + 5) a o něco zkušenější James van Riemsdyk (12 + 10). Uspějí Maple Leafs a zpříjemní si vánoční pauzu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.