Radek Faksa (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:15
Jiří Hudler (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:01
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:45

Tři hvězdy utkání:

1. Nathan Beaulieu (MTL) 1+2
2. John Klingberg (DAL) 1+1
3. Max Pacioretty (MTL) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 42-33; Zablokované střely: 17-18; Vhazování: 53%-47%; Hity: 30-15; Přesilové hry: 1/2-2/3; Trestné minuty: 11-9.
Dallas uprostřed zápasu v American Airlines Center dokázal otočit utkání, jenže hokejisté Montrealu prožili fantastický vstup do závěrečné třetí třetiny, v jejímž úvodu rychle využili dvě přesilové hry v řadě a mířili za vítězstvím, které necelé tři minuty před koncem oddálil Esa Lindell a poslal utkání do prodloužení, které po 41 sekundách ukončil svým druhým gólem v zápase Max Pacioretty. Konečný výsledek: Dallas Stars 3 Montreal Canadiens 4 po prodloužení.
60:19
Montreal právě vstřelil branku!
MAX PACIORETTY se po nádherné kolmé přihrávce z obranného pásma Jeffa Petryho řítil do samostatného úniku, který zakončil pěknou střelou po ledě mezi betony Kariho Lehtonena. Montreal vítězí po prodloužení těsně 4:3! Asistence: Jeff Petry a Phillip Danault.
60:07
Canadiens se nepodařilo rozehrát a vyhodili puk po pouhých sedmi sekundách na zakázané uvolnění.
60:01
Alexandr Radulov a Max Pacioretty v úvodu třetí třetiny využili přesilovou hru a otočili utkání zpět na stranu Montrealu Canadiens, jenže necelé tři minuty před koncem vyrovnal Esa Lindell a poslal dramatické a pohledné střetnutí do prodloužení. Skóre po třetí třetině: Dallas Stars 3 Montreal Canadiens 3.
60:00
59:29
Patrick Sharp se ocitl před bránou ve velké šanci, jenže ji těsně před koncem třetí třetiny přestřelil!
59:00
Do konce normální hrací doby zbývá odehrát 1 minuta.
57:13
Dallas právě vstřelil branku!
ESA LINDELL napřáhl od modré čáry po zpětné přihrávce Johna Klingberga k nádherné střele, která zamířila přesně do levého horního rohu brány. Dallas necelé tři minuty před koncem odpověděl na dva góly Montrealu v řadě, které padly oba v přesilové hře, a vyrovnal skóre utkání na 3:3! Asistence: John Klingberg.
56:55
Jason Spezza se pokusil zaskočit Ala Montoyu na levém křídle střelou z ostrého úhlu, která mířila nad jeho rameno a od tyče se odrazila do ochranné sítě!
56:14
Radek Faksa se snažil na pravém křídle dostat do zakončení, jenže Al Montoya dobře zasáhl holí, kterou puk usměrnil za svou bránu, kde o něj hokejisté Dallasu svedli vzápětí velký souboj, ovšem bez úspěchu.
55:56
Alexandr Radulov se ocitl v blízkosti pravé tyče ve skvělé šanci a dobře mířil mezi betony Kariho Lehtonena, brankář Dallasu je ale včas sevřel a připsal si skvělý zákrok!
55:19
Dallasu se vzápětí nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk podruhé v rychlém sledu zamířil na zakázané uvolnění.
55:15
Montreal na levém křídle prudce vypálil po zakázaném uvolnění Dallasu, Kari Lehtonen byl ale na přední tyči připraven a puk vyrazil mimo tři tyče své brány.
55:00
Dallas tahá většinu svých akcí po pravém křídle a hokejisté Montrealu už s tím počítají.
53:33
Daniel Carr byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, akci Montrealu Canadiens ale zastavilo postavení mimo hru.
53:00
Do konce utkání zbývá odehrát přesně sedm minut a Montreal vede na ledě Dallasu po skvělém obratu 3:2.
51:56
Patrick Eaves před pár okamžiky rychle vypálil po vyhraném vhazování a dobře mířil betony betony Ala Montoyi, brankář Montrealu ale jeho pokus levým betonem vyrazil a připsal si další dobrý zákrok!
50:55
Al Montoya počkal, až k němu doklouže nahození Stars ze středního pásma a přikryl puk lapačkou.
49:53
Antoine Roussel byl zřejmě hráčem, který před pár okamžiky na pravém křídle napřáhl k nádherné střele a puk se od vzdálenější levé tyče odrazil zpět do hry!
49:34
Cody Eakin rychle zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu mezikruží napřáhl k prudké střele zápěstím, kterou našel hruď připraveného Ala Montoyi.
48:22
Canadiens ze středního pásma nahodili puk do zóny Dallasu a rychle zamířili na střídačku.
47:42
Rychlý protiútok Canadiens vzápětí žádný vzrušující moment nepřinesl a brankář Kari Lehtonen mohl zůstat v klidu.
47:06
John Klingberg na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zamíchal s pukem a to byla chyba, protože mu sklouzl z čepele hole a Montreal vyrazil do rychlého protiútoku.
46:39
Dallas je stále střelecky aktivnější, jenže Montreal v úvodu třetí třetiny využil dvě přesilové hry a je blíže k vítězství.
45:30
Tyler Seguin na pravém křídle nebezpečně vypálil od modré čáry a Al Montoya měl co dělat, aby jeho tečovanou střelu v blízkosti své levé tyče levým betonem vyrazil!
44:13
MAX PACIORETTY krásně vypálil z pravého kruhu a nad vyrážečkou bezmocného Kariho Lehtonena zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu. Montreal využil druhou přesilovou hru v řadě a otočil utkání na svou stranu! Asistence: Nathan Beaulieu a Shea Weber.
43:28
Stephen Johns vyhodil puk přes ochranné sklo a za zdržování hry dostal dvě minuty. Montreal má v rychlém sledu k dispozici druhou přesilovou hru a šanci otočit utkání!
42:58
ALEXANDR RADULOV se po chybné rozehrávce Stars na obranné modré čáře protáhl mezi dvěma protihráči před bránu a samostatný únik v blízkosti pravé tyče zakončil nádherný bekhendovým blafákem. Canadiens využili přesilovou hru a vyrovnali stav utkání na 2:2! Asistence: Nathan Beaulieu a Shea Weber.
42:02
Nathan Beaulieu v pravém kruhu pro vhazování vypálil bez přípravy a Kari Lehtonen jeho střelu s příklepem zastavil.
41:54
Curtis McKenzie dostal dvouminutový trest za držení a Montreal má dobrou příležitost vyrovnat stav utkání.
41:36
Tyler Seguin nebezpečně vypálil z mezikruží, jeho následná střela ale byla nepřesná a zamířila vedle levé tyče.
40:53
Canadiens vstoupili do závěrečné části utkání pořádně zostra a málem se jim podařilo vyrovnat.
40:35
Max Pacioretty si sjel před bránu, kde skvěle tečoval nahození z pravého křídla, Kari Lehtonena se ale mezi betony překonat nenechal a skvělým zákrokem puk vyrazil!
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 31-21; Zablokované střely: 15-9; Vhazování: 56%-44%; Hity: 21-10; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné min.: 7-9.
Třetí třetina začne přibližně v 4:06.
Prostřední část vyzněla pro Dallas, který byl mnohem nebezpečnější a místy si vytvořil obrovský tlak, kterému Al Montoya sice dlouho úspěšně čelil, necelých osm minut před koncem druhé třetiny se ale prosadil v přesilové hře po vyhraném vhazování John Klingberg, který využil první početní výhodu Stars a otočil vývoj utkání na jejich stranu. Těsně před přestávkou mohl vyrovnat Alexandr Radulov, bekhendem ale Kariho Lehtonena mezi betony nepropálil a domácí odešli do kabin spokojenější. Skóre po druhé tetině: Dallas Stars 2 Montreal Canadiens 1.
40:00
39:42
Alexandr Radulov se ocitl před bránou ve slibné šanci, bekhendem se mu ale puk mezi betony Kariho Lehtonena poslat do brány v závěru druhé třetiny nepodařilo!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:39
Lauri Korpikoski na levém křídle mezi kruhem pro vhazování a útočnou modrou čárou napřáhl k jedovaté bombě, Al Montoya měl ale dobrý výhled a puk zastavil v lapačce.
38:08
Max Pacioretty zamíchal na útočné modré čáře s pukem a následnou akci Montrealu zastavilo postavení mimo hru.
37:29
Kari Lehtonen se tentokrát vydal za svou bránu, kde zastavil nahození Canadiens a přenechal puk jednomu ze svých rozehrávajících spoluhráčů.
36:51
Kari Lehtonen vyjel ze své brány, aby v blízkosti levé tyče poslal puk holí za bránu a pomohl rozehrát Jasonovi Spezzovi.
36:21
Brendan Gallagher na pravém křídle práskl po chybné rozehrávce Stars do puku a jeho střela od mantinelu po ledě mířila na přední tyč, kde ji pod lapačkou zastavil připravený a pozorný Kari Lehtonen.
35:59
Kari Lehtonen bez problému zastavil střelu Canadiens a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
35:09
Daniel Carr se po návratu na led dostal na levém křídle ke střele, která od mantinelu zamířila vedle přední tyče.
34:42
Vyloučený Daniel Carr naskočil zpět na led a Montreal během oslabení přečkal obrovskou šanci Dallasu!
34:00
Dallas před pár okamžiky využil první přesilovou hru a nyní má k dispozici další. Dokáže ji znovu využít?
32:50
John Klingberg na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Al Montoya zastavil hrudí a ukryl ve své výstroji.
32:42
Hráčská lavice Montrealu dostala dvouminutový trest za nesportovní chování, který odpyká Daniel Carr.
32:29
JOHN KLINGBERG po vyhraném vhazování napřáhl na vrcholu mezikruží k nádherné střele zápěstím, která nad vyrážečkou Ala Montoyi, jenž nic neviděl, zamířila do levého horního rohu brány. Stars krásným způsobem využili první přesilovou hru a otočili utkání na svou stranu! Asistence: Cody Eakin a Jason Spezza.
32:25
Johnny Oduya rychle vypálil z pravého kruhu pro vhazování, na přední tyči ale našel pouze náruč Ala Montoyi.
32:16
Brendan Gallagher byl v první třetině hodně nebezpečný, nyní ale dostal dvouminutový trest za hákování, po kterém si Dallas zahraje první přesilovou hru.
32:13
Daniel Carr po levé straně zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k rychlé střele zápěstím, která sice mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Kari Lehtonen ji ale v pohodě ukryl v lapačce a předvedl pro diváky krásný semafor.
31:58
Antoine Roussel na levém křídle zamíchal s pukem a poté rychle vypálil z úhlu od mantinelu, na přední tyči byl ale připraven Al Montoya, který puk podržel v náručí.
31:28
Rozhodčí po předchozí mele nevylučovali a oba týmy tak hrají v plném počtu hráčů 5 na 5.
31:17
Montreal se po dlouhé době v blízkosti pravé tyče dostal ke střele z ostrého úhlu, kterou Kari Lehtonen zastavil a Bobby Farnham se pustil do křížku s Tylerem Seguinem. Před bránou Dallasu vznikla obrovská mela a po reklamní přestávce se dozvíme, zda se bude vylučovat.
30:32
Canadiens pouze nahodili puk podél střídaček do zóny Dallasu a jejich unavená pětka odjela rychle střídat.
29:56
Johnny Oduya si z levého křídla sjel nebezpečně před bránu a bekhendem se snažil po ledě zamířit mezi betony Ala Montoyi, brankář Montrealu ale opět zůstal nepřekonán! Tlak Dallasu Stars je obrovský.
29:30
Stars na pravém křídle vypálili z kruhu pro vhazování a Al Montoya jejich pokus ukryl v lapačce.
29:00
Utkání má obrovský spád. Více ze hry mají hokejisté Dallasu, kteří si vytváří jednu šanci za druhou.
27:58
Stars vyrazili po pravém křídle do rychlého protiútoku a po krásné přihrávce přes šířku útočného pásma pálil v levém kruhu pro vhazování bez přípravy Tyler Seguin, jehož prudká střela letící pár čísel nad ledem zamířila těsně vedle přední levé tyče! Útočník Dallasu se vzápětí dostal do zakončení ještě jednou, Al Montoya ale jeho pokus vyrazil a připsal si další dobrý zákrok.
27:45
Max Pacioretty zpoza brány posílal mezi kruhy pro vhazování zpětnou přihrávku, která byla přizvednuta do vzduchu a Canadiens se po ní do zakončení nedostali.
27:00
Stars vypálili ihned po vhazování a Al Montoya jejich střelu nedokázal udržet v náručí, naštěstí pro něm mu ale vzápětí pomohli spoluhráči, kteří volný puk odpálili přes všechny čáry na zakázané uvolnění!
26:48
Radek Faksa na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Al Montoya jeho následnou tečovanou střelu mířící pod horní tyč vyrazil pouze před sebe, čehož mohl využít v blízkosti pravé tyče Curtis McKenzie, brankář Montrealu ale skvěle přitiskl svůj levý beton k ledu a skórovat mu neumožnil!
26:09
Canadiens podél hrazení u střídaček nahodili puk za bránu Kariho Lehtonena a odjeli střídat.
25:20
Canadiens si vytvořili před bránou obrovský tlak, nejnebezpečnější pokus ale skončil na pravém betonu Kariho Lehtonena, který si vzápětí hravě poradil se střelou Tomáše Plekance z pravého křídla a ukryl ji v lapačce!
24:49
Stars podél střídaček nahodili puk za bránu Montrealu, kam se vydal Al Montoya, aby ho zastavil a rozehrál.
24:15
Brendan Gallagher na levém křídle nabral rychlost a po rychlém objetí brány přihrával mezi kruhy pro vhazování, jenže jeho přihrávku vystihli hokejisté Dallasu a rozehráli.
23:26
Stars nahodili puk na bránu Ala Montoyi, který ho zastavil holí, a zamířili rychle na střídačku.
22:59
Dallas Stars vede na střely 17:14, stav utkání v American Airlines Center ovšem zůstává nerozhodný 1:1.
22:12
John Klingberg se ocitl v blízkosti pravé tyče ve skvělé šanci, jenže jeho následná střela skončila na hrudi Ala Montoyi!
21:58
Vyloučený Jason Spezza se vrátil z trestné lavice zpět na led a Canadiens se první přesilovou hru využít nepodařilo.
21:12
Stars se podařilo vyhodit a další útočnou akci musí Canadiens rozjíždět od vlastní brány, kterou hájí Al Montoya.
20:35
Nathan Beaulieu v levém kruhu pro vhazování krásně vypálil zápěstím a jeho střela mířila pod horní tyč, nakonec se ale od ní odrazila do ochranné sítě!
20:13
Radek Faksa mohl skórovat v oslabení, jeho následná střela ale v blízkosti pravé tyče skončila na výstroji Ala Montoyi, který podržel svůj tým skvělým zákrokem!
20:01
Jason Spezza usedl na trestnou lavici a Montreal v úvodu druhé třetině dohrává přesilovou hru, která potrvá minutu a 58 sekund.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 15-14; Zablokované střely: 13-4; Vhazování: 56%-44%; Hity: 9-5; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 7-5.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:08.
Montreal měl lepší vstup do utkání a po necelých deseti minutách se ujal vedení zásluhou krásné střely zápěstím v podání Nathana Beaulieua, jenže Dallas poté zvýšil obrátky a vytvořil si řadu brankových příležitostí, po kterých přišel zasloužený vyrovnávací gól. Stephen Johns napřáhl k pěkné střele zápěstím, která mířila pod horní tyč a Tyler Seguin ji skvělou tečí srazil mezi betony stojícího Ala Montoyi. V závěru první třetiny Patrick Sharp dohrál Torreyho Mitchella a oba dva hráči vzápětí svedli ostrý pěstní souboj, během něhož pěstmi rozhodně nešetřili. Skóre po první třetině: Dallas Stars 1 Montreal Canadiens 1.
20:00
19:58
Jason Spezza dostal v závěru první třetiny dvouminutový trest za hákování a hokejisté Montrealu Canadiens po přestávce budou dohrávat přesilovou hru.
19:13
Patrick Sharp tvrdým hitem sestřelil na obranné modré čáře Torreyho Mitchella a vzápětí následovala bitka, během které boží mlýny nemlely naprázdno!
19:13
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:54
Max Pacioretty na levém křídle vypálil téměř z nulového úhlu po ledě, Kari Lehtonen byl ale na přední tyči připraven.
18:22
Canadiens na pravém křídle znovu zaváželi puk do útočného pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.
17:58
Alexandr Radulov bez přípravy vypálil od modré čáry a jeho tvrdá rána s příklepem zamířila vedle levé tyče.
17:16
Patrick Sharp na pravé křídle od mantinelu nebezpečně nahodil puk na bránu a kotouč mířil pod horní tyč, Al Montoya měl s jeho nahozením problémy, hrudí ho ale vyrazil mimo!
16:53
Brendan Gallagher napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Kari Lehtonen ale předvedl senzační zákrok, když puk vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě!
16:30
Stephen Johns si před pár okamžiky připsal asistenci a nyní odvedl dobrou práci v obraně, když střelu Canadiens z levého kruhu pro vhazování bruslí odrazil do ochranné sítě.
15:26
Al Montoya si vzápětí připsal dva snadné zákroky, proti třetí střele z pravého křídla v podání Johna Klingberga se ale na přední tyči tentokrát pořádně zapotil, puk ovšem vyrazil!
15:09
Dallas se pokusil otočit utkání na svou stranu, Al Montoya byl ale na přední tyči připraven a střelu z pravého kruhu pro vhazování ukryl ve svém náručí, aby přerušil hru.
14:44
Stephen Johns na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné táhlé střele zápěstím, která mířila pod horní tyč, na přední tyči ji ale skvěle srazil ze vzduchu mezi betony stojícího Ala Montoyi útočník TYLER SEGUIN. Dallas Stars v závěru první třetiny vyrovnal na 1:1! Asistence: Stephen Johns a Patrick Sharp.
14:26
Další útok Dallasu zastavilo postavení mimo hru, po kterém přichází na řadu v první třetině poslední reklamní přestávka. Zbytek úvodní části bychom měli sledovat nerušeně.
14:09
Brett Ritchie zkusil na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho pokus nebyl vůbec špatný, Al Montoya byl ale připravený a jeho střelu vyrazil levým betonem mimo.
14:00
Utkání v American Airlines Center nabralo obrovský spád a sledujeme jednu brankovou příležitost za druhou.
12:56
Antoine Roussel si z pravého křídla po nádherné kolmé přihrávce za obranu vybruslil před bránu a v blízkosti její levé tyče se pokusil zamířit nad pravý beton Ala Montoyi, jenže prostor tří tyčí minul! Další velká šance Stars.
12:11
Jordie Benn na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a puk se po nepřesvědčivém zákroku Ala Montoyi, který nedokázal kotouč udržet mezi betony, zastavil těsně před brankovou čárou, Phillip Danault si toho ale včas všiml a uklidil ho do bezpečí!
11:57
Puk byl po vyhození Dallasu sražen na jednu ze střídaček a na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
11:22
Canadiens se rychle pokusili navýšit jednobrankové vedení, obě jeho střely z pravého křídla ale byly zablokovány.
10:38
NATHAN BEAULIEU si v levém kruhu srovnal puk na hůl a nádhernou střelou zápěstím nad lapačkou Kariho Lehtonena zamířil ke vzdálenější pravé tyči. Před bránou Dallasu skvěle clonil Brendan Gallagher a brankář Kari Lehtonen vůbec nic neviděl. Asistence: Phillip Danault.
10:19
Cody Eakin unikl po pravém křídle a mezi kruhy pro vhazování posílal nebezpečnou přihrávku, jeden z jeho spoluhráčů na ni ale těsně nedosáhl a Al Montoya zůstal v klidu.
09:23
Dallas Stars tentokrát podnikl rychlý výpad po pravém křídle a z kruhu pro vhazování přišla rychlá střela, která po ledě mířila ke vzdálenější levé tyči, Al Montoya ji ale skvěle vyrazil pravým betonem! Stars si začínají vytvářet velký tlak.
08:33
Tomáš Plekanec přišel mezi kruhy pro vhazování o puk a Devin Shore na levém křídle po rychlém protiútoku vypálil zápěstím, Al Montoya ale jeho střelu mířící pod horní tyč dobře viděl a vyrážečkou ji vyrazil za svou bránu.
07:48
Brendan Gallagher zatím hraje skvěle a před bránou se ocitl v další brankové příležitosti, jeho následná střela po ledě ale skončila na pravém betonu Kariho Lehtonena!
07:19
Nahození Canadiens ze středního pásma skončilo vedle střídaček v hledišti a hra byla přerušena.
07:14
Radek Faksa na levém křídle podél hrazení přihrával Curtisovi McKenziemu, jenže se ocitl v útočném pásmu v postavení mimo a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
06:25
Patrick Eaves na pravém křídle nebezpečně vypálil od modré čáry a Al Montoya se pořádně zapotil, aby jeho tečovanou a velmi nebezpečnou střelu vyrazil mimo!
05:50
Artturi Lehkonen se ocitl v blízkosti levé tyče po zpětné přihrávce Tomáše Plekance zpoza brány v obrovské šanci, jenže puk promáchl a v hledišti to jen zahučelo.
04:58
Montreal Canadiens si vytvořil obrovský tlak, drtivá většina střel ovšem byla zablokována. V blízkosti levé tyče to před pár okamžiky zkoušel Brendan Gallagher a Michael McCarron, ani jeden z útočníků ale na Kariho Lehtonena nevyzrál.
03:58
Radek Faksa na levém křídle dobruslil prudké nahození a podél mantinelu za bránou přihrál Curtisovi McKenziemu, který posílal puk rychle od po sebe, našel ale pouze hráče Montrealu.
03:11
Stars na pravém křídle od mantinelu nebezpečně vypálili a Shea Weber měl co dělat, aby puk nepustil na svého brankáře.
02:39
Patrick Sharp se pokusil vrátit Stars do útočného pásma, jenže v něm po jeho nahození nebyl žádný z jeho spoluhráčů, kteří zamířili rychle na střídačku.
02:12
Tentokrát se na levém křídle nepodařilo rozehrát hráčům Montrealu a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo před Alem Montoyou.
01:57
Montreal se během předchozích okamžiků dostal v rychlém sledu ke třem střelám, ani jedna ale na překonání brankáře Kariho Lehtonena nestačila.
01:46
Brendan Gallagher rychle vyjel zpoza brány a v blízkosti levé tyče vypálil bekhendem, Kari Lehtonen byl ale připraven a jeho pokus vyrazil. Phillip Danault se snažil dostat k dorážce marně.
01:20
Patrick Sharp na pravém křídle napřáhl k první ostré střele, kterou Al Montoya zastavil a vzápětí rychle rozehrál.
01:06
Hra byla znovu během pár sekund dvakrát přerušena. Nejprve kvůli postavení mimo hru Dallasu na pravém křídle a vzápětí po nepřesné přihrávce potřetí kvůli zakázanému uvolnění.
00:37
Vzápětí následovalo další přerušení hry a opět po nepřesné rozehrávce Dallasu Stars po levém křídle. Hodně pomalý úvod zápasu, během něhož čekáme na první šanci.
00:29
Dallasu Stars se nepovedlo rozehrát a puk podél mantinelu zamířil na první zakázané uvolnění.
00:04
Puk právě dopadl na led a v American Airlines Center začalo utkání, v němž Dallas Stars v novém roce 2017 hostí na svém ledě Montreal Canadiens.
00:01
V American Airlines Center dnes budeme sledovat v akci tři české útočníky. Na straně Dallasu Radka Faksu s Jiřím Hudlerem, zatímco v dresu Canadiens Tomáše Plekance. Do utkání nezasáhne zraněný Aleš Hemský.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Oduya (A), Jo. Benn, Hamhuis, Johns – Sharp (A), Spezza (A), Seguin – McKenzie, Faksa, B. Ritchie – Hudler, Eakin, Eaves – Roussel, D. Shore, Korpikoski. Hlavní trenér: Lindy Ruff.

Montreal Canadiens: Montoya (Price) – Jemelin, S. Weber (A), Beaulieu, Petry, Barberio, Johnston – Pacioretty (C), Danault, Gallagher (A) – Byron, T. Mitchell, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Flynn – Carr, McCarron, Farnham. Hlavní trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Tom Chmielewski. Čároví: Tim Nowak, Ryan Gibbons.

Montreal Canadiens:

Montreal Canadiens bude spoléhat proti Dallasu Stars na skvěle hrajícího útočníka Alexandera Radulova, který bodoval ve čtyřech zápasech v řadě a zaznamenal během nich pět kanadských bodů za dva góly a tři asistence. V bráně Canadiens začne brankář Al Montoya, který v úterý podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu. Montoya odchytal poslední utkání 30. prosince, kdy proti Floridě předvedl 31 zákroků a přispěl k výhře svého týmu 3:2 po prodloužení.
Dallas Stars:

Dallasu bude chybět proti Montrealu kapitán Jamie Benn, který kvůli zranění přijde od března 2013 o svůj první zápas. Benn se zranil během zápasu proti Floridě, které Stars podlehli 3:1. Otazník visí nad útočníkem Antoinem Rousselem, jenž přišel o čtyři zápasy kvůli zranění v horní části těla a o jeho startu se rozhodne během rozbruslení. V bráně Dallasu začne počtvrté v řádě Kari Lehtonen, který po vystřídání Anttiho Niemi pochytal v utkání proti Panthers všech 18 střel.
Dallas na Nový rok vstupoval do druhého domácího zápasu v řadě proti Floridě s třemi výhrami v řadě, jenže Panthers zvítězili 3:1 a vítěznou sérii Stars ukončili. Hokejisté Dallasu budou mít výhodu domácího prostředí American Airlines Center i v nadcházejícím zápase proti Montrealu, který vyhrál dvě z posledních šesti utkání. Oba týmy se v letošní sezóně NHL střetnou poprvé. Lépe je na tom Montreal, kterému ve Východní konferenci patří čtvrté místo, zatímco Dallas na západě zatím marně bojuje o playoff. Na osmé Calgary Flames ovšem ztrácí pouhé tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.