Utkání nám přineslo spoustu branek na obou stranách, ale šťastnější jsou nakonec Detroit Red Wings, kdy rozhodl třicet sekund před koncem střelec Danny DeKeyser šťastnou střelou.

Detroit právě vstřelil branku!
Po vyhrané buly Red Wings se puku zmocnil DANNY DEKEYSER, který měl dostatek času a sjel si až k levému kruhu odkud poslal střelu na Greisse! Ta byla tečována nejprve bruslí Leddyho k brusli dalšího spoluhráče před brankou a právě od brusle tohoto hráče se puk nasměroval do odkryté sítě bezmocného Greisse. Asistence: Henrik Zetterberg.
59:30
Střela DeKeysera končí sražená v ochranné síti.
59:20
Red Wings se snaží opatrně rozehrát, aby se nedopustili zbytečné chyby.
59:00
Běží poslední minuta třetí třetiny a utkání nám s velkou pravděpodobností míří do prodloužení.
57:34
Red Wings si pokouší o challenge kvůli postavení mimo hru, ovšem marně.
57:34
Islanders právě vstřelili branku!
Poté co Helmovi odrazila přihrávka od brusle, byl k puku nejblíže JASON CHIMERA, který sklepnutím přímo do mezírky mezi tyčí a Mrázkovým betonem vyrovnává stav utkání. Asistence: Brock Nelson.
56:30
Petr Mrázek si připisuje další zákrok po střele Baileyho.
56:09
55:46
Greiss musí jistit svou tyčku po nenápadné střele Vaneka z ostrého úhlu.
54:50
Islanders zatím výborně brání svou modrou a druhým vyhozením přes všechny čáry se osvobozuje.
54:21
Red Wings vyhráli buly a budou se snažit využít přesilovku, a tak odskočit ve vedení o dvě branky.
54:09
Hostující snahu o vytvoření tlaku překazilo vyloučení Brocka Nelsona v útočném pásmu.
54:09
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., podražení).
53:24
Mrázek si musí poradit s další ranou od modré, která přišla ihned po vyhraném buly Islanders.
53:20
Petr Mrázek si pohlídal nahození od modré.
52:30
Po delší době si Islanders vytvořili menší tlak, který ovšem končí v obranném pásmu ostrovanů dlouhým obloučkem Red Wings.
52:00
Další projektil z mezikruží míjí Mrázkovu branku o pár centimetrů.
51:31
Probíhá komerční přestávka.
51:31
Seidenberg vyslal po přihrávce podél modré svižnou střelu, kterou se pokoušel tečovat do Mrázkovi sítě Chimera.
51:00
Útočná akce Islanders končí opět ve středním pásmu.
50:03
Islanders špatně rozehrávají a více prostoru podél levého mantinelu dostal Larkin, který je zastaven za brankou ostrovanů.
48:52
K puku se na chvíli dostal Chimera po žabičce z obranné třetiny.
48:20
Útočné akce obou týmů končí předčasně ve středním pásmu.
47:35
Vhazování se přesouvá před Greisse po zakázaném uvolnění Islanders.
47:30
47:20
Quine je teď velmi nenasytný a dvakrát ztracený kotouč dokázal vybojovat zpět. Ovšem po třetí stejné štěstí neměl.
45:45
Zkušený Zetterberh vyhrává buly a Red Wings vyváží puk z obranné třetiny a zakládá útok.
45:38
Petr Mrázek ukrytím kotouče v lapačce posílá na led čerstvé síly.
45:28
Třetí třetina je velmi plynulá a hraje se téměř bez přerušení.
44:40
Islanders se málem dostali do přečíslení po chybné rozehrávce Red Wings ve vlastní třetině.
43:20
Ladd tvrdě narazil Greena za Mrázkovou brankou.
42:47
Ericsson vytěsňuje nahození na Mrázka za jeho bránu.
42:00
Mrázek musel rychle utěsnit mezeru mezi betony po střele od levého mantinelu.
41:15
DeKeyser zkouší Greissovu pozornost dvěma jedovatými projektily od modré.
40:34
Petr Mrázek musí být v pozoru u své tyče po nenápadně střele z pravého rohu.
40:01
Úvod druhého dějství patřil po dvou vydařených gólovkách Red Wings. Islanders, ale neusnuli na vavřínech a v přesilové hře se jim podařilo stav vyrovnat. Na tuto gólovku ale v rychlosti odpověděl domácí kapitán Zetterberhg, který pro Red Wings znovu získává jednogólové vedení.

39:09
Larkin si po střele na Greisse vyříkává účty s Boychukem.
37:35
Nyquist aktivním napadáním získal puk u levého mantinelu a řítil se sám na Greisse. Všiml si najíždějícího HENRIKA ZETTERBERGA, který snadno získává vedení pro Red Wings. Asistence: Gustav Nyquist, Anthony Mantha.
37:11
Islanders využívají přesilovou hru a podílí se na tom kompletní pětice ostrovanů po krásné souhře. Právě JOHN TAVARES našel zadovkou na modré čáře Leddyho, který bez váhání vyslal pas na Baileyho. Ten poslal střílenou přihrávku do brankového prostoru, kde ji sklepl Lee za branku, kde byl připravený Strome a tomu už stačilo udělat pár rychlých kroků a naservíroval puk zpět Tavaresovi a ten umisťuje puk do odkryté sítě. Asistence: Ryan Strome, Anders Lee.
36:21
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Frans Nielsen – 2 min., nedovolené bránění). Právě po ohromné šanci, byl sražen na brankáře Greisse. Tento zákrok rozhodčí posoudili jako úmysl a odsuzují Nielsena dvěma minutami na trestné lavici.
36:21
Nielsen se teď dostal k odraženému puku jako první a stál tváří tvář Greissovi, kterého zachraňuje horní tyč po bekhendové střele!
35:50
Islanders nahazují puk do třetiny a snaží se aktivně napadat rozehrávající Red Wings, kterým se daří puk dostat do středního pásma.
35:15
Po komerční přestávce se vhazuje po pravici Greisse.
34:24
Právě ANTHONY MANTHA zachytil rozehrávku Islanders ještě v jejich obranné třetině a přihrál na volného Tomáše Tatara, který s velkým klidem počkal na najíždějícího Manthu, který uklízí puk do odkryté sítě. Asistence: Tomáš Tatar.
32:30
Islanders gól zaskočil a okamžitě po buly se vydali na steč do útočné třetiny!
32:04
Tomáš Tatar si vyjel zpoza branky až na levé kruh, odkud přihrál přes dvojici ostrovanů až k DARRENU HELMOVI, který střelou do odkryté sítě vyrovnává hru. Asistence: Tomáš Tatar, Thomas Vanek.
31:35
Greiss musí likvidovat další pokus Zetterbergha! Red Wings teď uzavřeli pětku Islanders, kteří přerušují hru vyhozením přes všechny čáry.
31:02
Zetterberg se právě prokličkoval od mantinelu až do brankoviště, ale nedostal se k zakončení!
30:09
Abdelkader prudkou jedovkou vyzkoušel Greisse, který ramenem vyráží puk.
30:00
29:40
Red Wings se osvobozují dalším vyhozením přes všechny čáry. Toto oslabení hrají na jedničku.
29:20
Islanders se zatím nedaří vytvořit větší tlak.
28:39
Helm nabral rychlost z obranné třetiny a z hranice levého kruhu se pokusil střelou ke vzdálenější tyči překonat Greisse. Střela ovšem branku minula.
28:06
Islanders se pokusili ihned po buly vytvořit tlak na Mrázkovu branku. Ten hru přerušuje přikrytím kotouče.
28:00
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., držení protihráče).
27:29
Hra se přesouvá spíše do středního pásma, kde týmy bojují o puk.
26:53
Nielsen se teď bekhendem z mezikruží pokusil překonat Greisse, který puk vyrazil před sebe a ten se snažil dorážet Tatar, ale pouze do Greissova betonu!
25:40
Nyquist se dokázal protáhnout až mezi kruhy, odkud se snažil ohrozit branku Islanders, ale střela se zastavila o brusle obránců.
24:43
Sheahan se dostal společně s Glendeningem do úniku dva na jednoho, ale druhý jmenovaný trefuje pouze perfektního Greisse!
23:59
Helm se prosmykl kolem mantinelu a nabídl příležitost najíždějícímu spoluhráči, který přihrávku minul.
22:41
Greiss se skluzem přesunul k protější tyči, kde najíždělo křídlo Red Wings, ale prudkou přihrávku nezpracovalo.
22:16
Začátek druhé třetiny pro Petra Mrázka rozhodně není nudný.
21:53
Pelech trefuje opět z levého kruhu Mrázkovu masku.
20:49
Odražený puk z rohu kluziště se dostal k Laddovi, který z levého kruhu vystřelil z první, ale trefil pouze Mrázkovy betony.
20:06
Red Wings se po vyhrané buly dopouštění postavení mimo hru.
19:30
Red Wings se snaží aktivně napadat a toto počínání ústí v zakázané uvolnění Islanders.
19:08
18:48
Celá Joe Louis Arena se doprošuje vyloučení, ale Helm ve středním pásmu pouze uklouzl.
18:23
Boychuk vyslal jedovku od modré, která jen prosvištěla mezi těly a míjí Mrázkovu branku.
18:06
Bailey se pokoušel přihrávkou najít najíždějícího Tavarese, ke kterému zblokovaný kotouč nedorazil.
17:34
Helm se málem dostal do samostatného úniků, ale jeho výlet v oslabení byl doprovázen stíhajícím obráncem a tak na bekhendové zakončení neměl dostatek klidu.
17:25
Petr Mrázek musel teď dávat obrovský pozor, protože první střela skončila odražená hromadou těl v mezikruží odkud se dostal do zakončení Strome z bezprostřední blízkosti!
17:08
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Niklas Kronwall – 2 min., nedovolené bránění).
16:47
Hosté se teď dostali do slibných pozic, ale jejich hra byla příliš překombinovaná a Red Wings vyváží puk do bezpečí.
16:22
15:16
Islanders vytvářejí zámek a Red Wings brání pouze ve třech hráčích jelikož střela od modré jednomu z bránících přelomila hůl.
14:22
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Justin Abdelkader – 2 min., nedovolené bránění).
14:20
Ladd se dostal do samostatného úniku, ale Mrázka se mu překonat nepodařilo. Jeho zakončení bylo znepříjemňováno dotírající se obranou Red Wings.
13:56
Domácí jsou v plném počtu a zkusí si dvacet sekund přesilovku pět na čtyři.
13:09
Jensen byl příliš netrpělivý a přejíždí útočnou modrou dříve než kotouč.
12:16
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Strome – 2 min., krosček).
11:55
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Frans Nielsen – 2 min., držení protihráče).
11:32
Poté co Mrázek vytěsnil střelecký pokus za svou branku, se puk dostal zpět na modrou, odkud ANDREW LADD vyslal prudkou střelu, která překonává Mrázka nad jeho vyrážečkou. Asistence: Thomas Hickey, Allan Quine.
11:20
Seidenberg teď zariskoval na vlastní modré, ale svou chybu dokázal včasně napravit.
10:40
Po druhé komerční přestávce je utkání vyrovnané za stavu 1:1. Počet střel na branku je stejně vyrovnaný 5-5.
10:07
Abdelkader poslal puk na modrou, kde byl připravený na střelu Ericsson. Právě jeho střelu LUKE GLENDENING ztečoval mezi kruhy a naprosto změnil trajektorii střely. Odražený puk se prohnal kolem pravého betonu Greisse. Asistence: Jonathan Ericsson, Justin Abdelkader.
09:38
Nielsen se už připravoval ke střele z levého kruhu, ale přímo před ním byl puk vypíchnut připravenou obranou Islanders.
09:19
Gustav Nyquist se dostal k odraženému puku ve střední třetině a měl před sebou pouze jednoho obránce, skrz kterého se pokusil nenápadnou střelou překonat připraveného Greisse.
08:17
Islanders se usadili ve třetině rudých křídel a Petr Mrázek měl co dělat, aby střelu z levého kruhu vytěsnil mimo svou branku.
07:06
Thomas Greiss musel ramenem vyrazit pokus Red Wings z pravého kruhu.
06:43
Red Wings se pokusili nahodit puk do třetiny Islanders, ale ti puk opět vyváží do střední třetiny.
06:18
Chimera spolu s centrem Quinem vyvezli puk z obranné třetiny a pokusem od modré Petr Mrázek přerušuje hru. Probíhá komerční přestávka.
06:00
Islanders se po chybné rozehrávce proviňují zakázaným uvolněním.
03:43
Mike Green se dopustil obrovské chyby na modré čáře a trefil pouze Leeho, který zavezl puk až za útočnou modrou, kde přenechal Tavaresovi. Ten jen viděl a přihrál na volného JOSHE BILEYHO, který z pravého kruhu překonává Petra Mrázka. Asistence: John Tavares, Anders Lee.
03:33
Nahození ze střední třetiny skrývá Greiss v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.
02:43
Athanasiou se pokusil zavést puk do útočného pásma, ale byl sevřen trojicí Islanders.
02:02
Kulemin se pokusil o střelu zápěstím z mezikruží, ale střela byla zblokovaná.
01:45
Red Wings se usadili v útočné třetině, ale ke střele se nedostali.
01:09
První přerušení hry. Vhazování proběhne po pravici Greisse.
00:20
Tomáš Tatar vyslal hned ze začátku hry nebezpečnou střelu z levého kruhu, ale Greiss ramenem puk střelu vyrazil.
00:01
Jason Chimera dnes dosáhne hranice 1000. utkání v nejvyšší soutěži.

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – Kronwall (A), Jensen, Ouellet, Ericsson, DeKeyser, Green – Zetterberg (C), Mantha, Nyquist – Athanasiou, Helm, Vanek – Tatar, Nielsen, D. Larkin – Abdelkader (A), Glendening, Sheahan.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Pelech, Leddy – Lee, Jo. Bailey (A), Tavares (C) – R. Strome, Beauvillier, B. Nelson – Cizikas, Ladd (A), N. Kuljomin – Chimera, Quine, Clutterbuck..
New York Islanders

Islanders se po špatném začátku sezóny dostávají po výměně trenéra do formy a pomalu se přibližují ke druhé divoké kartě. Momentálně ztrácí Ostrované na Philadelphii pět bodů, ale mají o čtyři zápasy méně.
Detroit Red Wings

Red Wings se momentálně nacházejí na posledním místě Východní konference a jejich sen o dalším postupu do vyřazovacích bojů se začíná zdát nereálný. Kdyby však Detroit začal pravidelně vyhrát, ještě by eventuálně mohl o play-off zabojovat. Změní se to dnes?
Přeji krásnou hokejovou noc! Detroit si to dnes v noci rozdá s Islanders v Joe Louis Aréně o velice důležité dva body, které mohou některému týmu pomoci při mazání ztráty na play-off. Kdo se bude radovat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.