Jakub Kindl (FLA) 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:51
Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:49
Střely na branku – 32:33 (11:14, 15:14, 6:5)
Zblokované střely – 13:10
Vyhraná vhazování – 43:31
Trestné minuty – 10:10
Hity – 16:9
Hokejisté Floridy si připsali do tabulky Východní konference důležité dva body, když v pohledném zápase zdolali Columbus 4:3. Hned v úvodu třetí části se prosadil důrazem v brankovišti Jaromír Jágr, který zvýšil na 4:2 a později se ukázalo, že šlo o vítězný gól. Modré kabáty totiž ve 47 minutě snížily parádní střelou Boona Jennera, ale další puk za záda gólmana Reimera už dostat nedokázaly.
59:59
Panteři přestáli i závěrečný závar, který hosté před jejich brankou rozpoutali! Dnes zvítězí!
58:22
Jokinen nedokázal vyhodit a Werenski hned pálil od modré. Reimer vyráží! Branka Columbusu je prázdná!
58:09
Necelé dvě minuty do konce. Dá se očekávat, že John Tortorella odvolá každou chvíli gólmana.
57:46
Z vrcholu levého kruhu střílel Ryan Murray, zamířil těsně nad břevno!
57:22
Icing Blue Jackets. To domácím samozřejmě vyhovuje.
56:53
Hosté se teď nemohou dostat s pukem do útočné třetiny. Na vyrovnání mají tři minuty.
56:30
Domácí protečovali puk za branku soupeře a odcházejí střídat.
55:16
Bruslařský závod mezi Savardem a Trocheckem dopadl lépe pro beka Columbusu. Jinak by jel útočník Floridy sám na brankáře!
54:59
Posledních pět minut třetí třetiny. Hosté se budou snažit alespoň vyrovnat.
54:25
Icing zase na druhé straně.
53:59
Po vyhození MacKenzieho se píská zakázané uvolnění. To znamená buly před Reimerem.
53:18
Nahození Jaromíra Jágra nedokázal Trocheck tečovat. Puk končí na zadní hrazení.
52:55
Na střely na branku je vyrovnáno – 32:32.
52:09
Hosté předvedli rychlý přechod do útoku. William Karlsson však z levého kruhu netrefil branku.
51:43
Pískán je zásah hostující střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:14
Jaromír Jágr plácl před brankou do kotouče bekhendem. Obrana Columbusu jeho pokus zblokovala.
50:26
Po střele Jonathana Marchessaulta přerušil Korpisalo hru. Následuje reklamní přestávka.
50:02
49:18
Domácí mohli udeřit ve vlastním oslabení! MacKenzie dostal v situaci 2 na 1 puk před odkrytou branku, ale z úhlu trefil jen boční oblouk!
48:47
Nahození Werenskiho bylo zblokováno a Trocheck následně vyhazuje.
48:01
Za hákování je vyloučen Aaron Ekblad. Po reklamní přestávce začne přesilovka Modrých kabátů.
48:01
Ránu Johnsona od modré pokryl Reimer. Bude se ale vylučovat.
47:16
Jaromír Jágr u mantinelu neudržel puk. Totéž se ale dá říct i na druhé straně o Hartnellovi.
46:17
Columbus právě vstřelil branku!
Hosté z nenápadné akce snižují! BOONE JENNER vjel s kotoučem do útočného pásma a zaskočil Reimera naprosto přesnou střelou zápěstím. Puk brnkl o tyčku a zapadl do branky – 4:3. Asistence: Seth Jones.
45:02
Zakázané uvolnění Columbusu.
44:42
Modré kabáty jsou v plném počtu.
44:26
Výborně to udělal Reilly Smith, který nabil do šance Jaromíru Jágrovi. Proti hrající legendě se stačil přesunout Korpisalo!
44:09
Hostům se podařilo vyhodit.
43:18
Jeden z hostujících hráčů se v oslabení natlačil až před Reimera, který ale podržel svůj tým.
42:45
Jaromír Jágr se kotouče, dle opakovaných záběrů, nedotkl, ale Murray nakonec na trestnou lavici nemusí.To je velká chyba rozhodčích, kteří Panterům odepřeli přesilovou hru 5 na 3.
42:45
Ryan Murray odehrál kotouč do hlediště! Nyní se řeší, zda to bylo přímo, nebo s tečí.
42:41
Scott Hartnell podrazil Denise Malgina a Florida tak bude hrát přesilovku!
41:27
Florida právě vstřelila branku!
JAROMÍR JÁGR zvyšuje na rozdíl dvou gólů! Skvělou práci odvedl Vincent Trocheck, jenž zavezl puk do útočného pásma a z pravého kruhu ho nahodil na branku. Před Korpisalem skvěle zapracoval Jaromír Jágr, jenž kotouč nakonec dopravil za brankovou čáru. Asistence: Vincent Trocheck a Jakub Kindl.
40:58
Brandon Saad udržel na modré čáře kotouč a prostrčil ho na Alexandera Wennberga. Ten pálil z levého kruhu vedle.
Hity – 11:7
Ve druhé třetině pokračovalo velmi kvalitní hokejové představení a domácím se podařilo otočit skóre! Panterům pomohl brankář Korpisalo, který si srazil do sítě nahození Vincenta Trochecka z rohu kluziště a bylo vyrovnáno. Ve 31. minutě pak dokonce strhl vedení na stranu Cats Jonathan Marchessault, jenž obral o puk obránce Nutivaaru a hostujícího gólmana překonal forhendovou kličkou. Florida mohla jít do šaten i s dvoubrankovým náskokem, Derek MacKenzie však trefil tyčku poloodkryté klece.
40:00
39:58
Na trestnou lavici byli posláni nejaktivnější borci ze šarvátky. Dvouminutové tresty za hrubost dostávají Aaron Ekblad a Jack Johnson.
39:58
39:58
Za domácí brankou se strhla hromadná šarvátka! Rozhodčí mají 1,5 sekundy před koncem třetiny co řešit.
39:13
Dvě nebezpečné střely vyslal na Korpisala Michael Matheson. Hostující gólman byl na svém místě.
39:00
Domácí jsou v plném počtu. Do konce třetiny zbývá minuta.
38:16
Bekhendový pokus Brandona Saada si pohlídal Reimer, jenž pokryl prostor u bližší tyčky.
37:40
Werenskimu přeskočil na modré puk hokejku. Hosté tak musí vyklidit útočné pásmo.
36:58
Domácí Jason Demers si přidržel Hartnella a oslabuje svůj tým. Columbus si zahraje přesilovku.
36:46
Johnsonovo nahození se odrazilo mimo hrací plochu. Buly je nařízeno ve středovém kruhu.
36:15
Od modré to zkoušel Aaron Ekblad. Joonas Korpisalo měl volný výhled a přerušil hru.
36:01
Hraje se ve velmi dobrém tempu. Oba týmy divákům servírují hokej té nejvyšší kvality.
35:13
Z vrcholu pravého kruhu střílel Pysyk, Korpisalo zasáhl vyrážečkou.
34:25
Jakub Kindl teď trochu napravil svou chybu, kterou daroval hostům druhý gól. Před ležícím Reimerem odpálil puk do bezpečí.
34:03
Hosté teď měli obrovské štěstí! Střelu Coltona Scevioura vyrazil Korpisalo k Derekovi MacKenziemu a kapitán Panterů trefil z levého kruhu tyčku poloodkryté klece soupeře.
33:49
Střelu Werenskiho z osy hřiště zblokoval Matheson!
33:18
Puk je na střídačce Floridy. Vhazuje se v útočném pásmu domácího týmu.
32:54
Hosté zahráli na icing.
32:16
Nebezpečnou střelu Brandona Saada zlikvidoval velmi dobrým zákrokem Reimer! Před domácím brankářem přitom clonil Foligno.
32:07
Od levého mantinelu střílel Johnson, zamířil vedle bližší tyčky domácí svatyně.
31:29
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Jamesem Reimerem.
30:59
Jared McCann ostře vypálil z levé strany a Korpisalo byl nucen přerušit hru. Reklamní přestávka.
30:46
Kočky otáčejí skóre zápasu! JONATHAN MARCHESSAULT obral o puk obránce Nutivaaru a nájezd na Korpisala zakončil mazácky! Hostujícího gólmana si roztáhl forhendovou kličkou a zvedl puk mimo jeho dosah 3:2. Bez asistence.
30:10
Sam Gagner předával puk Scottu Hartnellovi, ale tomu vložil hůl do střely Jussi Jokinen.
29:42
Zakázané uvolnění Blue Jackets.
29:34
Do dobré příležitosti se dostal Denis Malgin. Po ráně švýcarského útočníka tentokrát dobře zakročil Korpisalo.
28:57
Pantery by mohlo šťastné vyrovnání nastartovat. Počkejme si ale, co se bude dít dál.
28:18
Domácím pomohl brankář Korpisalo! VINCENT TROCHECK na něho nahodil kotouč z minusového úhlu a finský gólman, který špatně utěsnil prostor u bližší tyčky, si vlastním tělem srazil puk za svá záda. Asistence: Jason Demers.
27:39
Hosté nyní zblokovali dva střelecké pokusy soupeře. Panteři se prosazují do šancí jen těžko.
27:00
Čas na první reklamní pauzu ve druhé části.
26:31
Hra se několikrát rychle přesunula z jedné strany na druhou. Nyní vyhodili hosté na icing.
25:49
Střelu Jacka Johnsona z pravého kruhu vyrazil povyjetý Reimer. Hosté hrají velmi dobře.
25:15
Trocheck nahrál do tandemu Jágrovi. Ten střílel z pravého kruhu, ale Korpisalo nemusel zasahovat. Pomohla mu totiž obrana.
24:41
Střelu Murrayho si Reimer našel a sáhl si pro puk lapačkou.
24:20
Od modré vypálil těsně vedle Zach Werenski. Následně se dostal ke střele Scott Hartnell a to už Reimer zachytil kotouč.
23:51
Domácí Marchessault musel před modrou čarou přibrzdit a vystavil své spoluhráče do postavení mimo hru.
23:01
Další zákrok Korpisala, který krotil příklep McCanna.
22:37
Tohle bylo hodně nebezpečné! Střelu Sgarbossy z pravého kruhu vyrazil Korpisalo ramenem k Derekovi MacKenziemu. Ten si srovnal skákavý puk k dorážce, ale tu mu zblokoval obránce.
21:46
Gagner nahodil puk za domácí branku, kde se o něj nyní bojuje.
20:52
Z levé strany pálil Boone Jenner. Reimer byl pozorný a schoval puk ve výstroji.
20:30
Od modré čáry pálil Aaron Ekblad, prostor mezi tyčemi ale nenašel.
Hity – 7:4
První třetina přinesla velmi zajímavý hokej. Do šaten jdou spokojenější hostující Modrokabátníci, kteří vedou 2:1. Do vedení šli přitom v 9. minutě domácí poté, co Ekbladovu výstavní přihrávku usměrnil do prázdné branky Shawn Thornton. Za hosty však v 11. minutě srovnal v přesilovce Scott Hartnell a v závěru úvodní části pak potrestal Kindlovu hrubku Cam Atkinson. Hráči Columbusu zatím působí hodně svěžím dojmem a těží z výborného pohybu.
20:00
19:43
Lukáš Sedlák a Boone Jenner jeli v oslabení na jediného obránce. Sedlák to řešil střelou z pravého kruhu, kterou vyrazil Reimer!
19:01
Začala poslední minuta první třetiny.
18:48
Yandle na útočné modré nezpracoval puk a musí se rychle vracet.
18:17
Za vysokou hůl je vyloučen Alexander Wennberg. Domácí mají k dispozici přesilovku.
18:10
Hosté jdou do vedení! Hrubou chybu udělal Jakub Kindl, jenž rozehrál přímo na CAMA ATKINSONA, který s pukem dojel mezi kruhy a ranou k levé tyčce ze svého pohledu nedal Reimerovi šanci zakročit. Bez asistence.
17:51
Zakázané uvolnění Floridy, hra se tedy vrací do obranné třetiny domácího týmu.
17:33
Střelu Jacka Johnsona vyrazil Reimer mimo hrací plochu. Následuje reklamní přestávka.
17:16
Zakázané uvolnění Floridy.
16:47
Brandon Saad vystřelil z velké dálky a Reimer byl pozorný. Domácí brankář puk vyrazil betonem.
16:27
16:16
Hosté dobře blokují střely soupeře. Tu poslední ale neúmyslně zastavil útočník Panterů Michael Sgarbossa, který se snažil stínit brankáři Columbusu.
15:29
Reilly Smith střílel v momentě, kdy před Korpisalem clonil Jágr. Puk ale prošel vedle tyčky.
14:42
Hosté vyrazili v oslabení dopředu a vracející se Smith srazil kotouč do hlediště.
14:26
Za podražení je vyloučen Cam Atkinson. Vypadá to, že jde o jediný trest a Panteři tak budou hrát přesilovku.
14:26
Uvidíme, jak rozhodčí s vyhrocenou situací naloží, teď tu je reklamní přestávka.
14:26
Náznak bitky mezi Paulem Thompsonem a Jackem Johnsonem. V klasickém pěstním souboji hráčům zabránili rozhodčí!
14:03
Zakázané uvolnění Blue Jackets. Hra se stěhuje před Korpisala.
13:25
Matt Calvert vybojoval puk za brankou a hned ho cpal do ohně. Ani střela Savarda z osy hřiště se však neujala.
12:27
Panteři zahráli na zakázané uvolnění.
12:22
Od modré vypálil Ryan Murray. Jeho rána skončila nad brankou.
11:49
Hosty vstřelený gól povzbudil a nyní se hraje v obranném pásmu Panthers.
10:57
Přesilová hra je využita! Střelu Ryana Murrayho tečoval před brankou SCOTT HARTNELL, jenž vychýlil letící kotouč mimo Reimerův dosah – 1:1. Asistence: Ryan Murray a Seth Jones.
10:23
Domácí vyhazují!
10:10
Důležitý zákrok Reimera po ráně Zacha Werenskiho. Před brankou číhal na dorážku Atkinson, ale domácí gólman puk udržel na výstroji.
09:36
Puk se odrazil do hlediště. Bude se vhazovat v útočném pásmu Columbusu.
09:07
Jaromír Jágr vložil hokejku pod nohy Wennberga a je vyloučen za sekání. Po reklamní přestávce začne přesilová hra Modrých kabátů.
08:22
Domácí se ujímají vedení! Aaron Ekblad našel nádhernou přihrávkou od mantinelu SHAWNA THORNTONA, který na zadní tyči usměrnil kotouč do odkryté branky. Zkušený forvard dává svůj první gól v sezóně. Asistence: Aaron Ekblad.
07:43
Hosté zahráli na icing, hra se stěhuje před Korpisala.
07:02
Hraje se velmi dobrý hokej. Střelecké pokusy přibývají na obou stranách.
06:09
Po střele Ekblada se dostal k dorážce Jonathan Marchessault. Korpisalovi pomohl Foligno, jenž kotouč srazil mimo branku!
05:31
Od modré vystřelil Savard. U brankoviště velmi nepříjemně pracoval Cam Atkinson a Reimer měl co dělat, aby těžkou situaci zvládl.
04:59
Lehké nahození skončilo v lapačce Korpisala. Ten raději podržel kotouč a přerušil hru.
04:31
Hosté si vytvořili první šanci! Bekhendovou střelu Williama Karlssona vyrazil Reimer před sebe a následně se musel potýkat s dorážkou Joshe Andersona. Domácí gólman vše zvládl.
04:11
Jakub Kindl počítal s odpískáním icingu, ale rozhodčí pustili hru. Český obránce měl následně co dělat, aby nepustil do šance Andersona.
03:39
Hosté zatím na Reimera nevystřelili, v tomto ohledu začali Panteři mnohem aktivněji.
02:52
Jágr však udržel puk a domácí se tak mohli usadit v útočném pásmu. Střelu Jareda McCanna pokryl Joonas Korpisalo.
02:39
Jaromír Jágr v souboji se Savardem. Hostující bek ho vytlačil k mantinelu.
01:07
Hned dvakrát v rozmezí několika vteřin pálil Jakub Kindl. Korpisalo byl v obou případech pozorný.
00:52
Střela Marchessaulta už našla prostor mezi tyčemi. Korpisalo byl pozorný a přerušil svým zákrokem hru.
00:44
Od modré to zkoušel Mark Pysyk, trefil ale jen bránícího hráče.
00:21
Puk skončil mezi střídačkami. Jetu tedy první přerušení hry.
00:01

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Pysyk, Yandle, Demers, Matheson, Ekblad (A), Kindl – Jágr, Trocheck, R. Smith – Marchessault, Malgin, J. Jokinen (A) – Sceviour, Sgarbossa, MacKenzie (C) – S. Thornton, McCann, P. Thompson.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Forsberg) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, Nutivaara, R. Murray – Atkinson, Wennberg, Saad – N. Foligno (C), Dubinsky (A), Hartnell – J. Anderson, W. Karlsson, Jenner (A) – Gagner, Sedlák, Calvert.

Rozhodčí: O'Rourke, Romaško – Racicot, Novák.
Columbusu dnes bude scházet nemocná brankářská jednička Sergej Bobrovskij. Mezi tyče tak musí náhradník Joonas Korpisalo, jenž v této sezóně odchytal jediný zápas. Záda mu bude krýt Anton Forsberg.
Československá stopa:
Jaromír Jágr (FLA) – 44 zápasů, 26 bodů (7+19)
Jakub Kindl (FLA) – 24 zápasy, 2 body (0+2)
Lukáš Sedlák (CBJ) – 39 zápasů, 10 bodů (4+6)
Florida Panthers:
Florida po loňské úspěšné sezóně překvapivě poměrně hodně obměnila kádr, ale změny zatím nenesou očekávané výsledky. Panteři tak mají na kontě 46 bodů a v tabulce Východní konference jim patří až jedenácté místo. Ve vyrovnané konkurenci ale ztrácejí jen dva body na postup do play off. Naposledy Panthers podlehli na domácím ledě 2:5 New Yorku Islanders, ale před tím si svěřenci Toma Rowea připsali dvě výhry. Florida se potýká s nepříjemnou marodkou, mimo hru je i klíčový centr Aleksander Barkov.