Ondřej Palát (TBL) 1+1, 4 střely, čas na ledě 16:19
Andrej Šustr (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:22
Tři hvězdy utkání:
1. Jonathan Drouin (TBL) 0+1
2. Brayden Point (TBL) 1+1
3. Jacob Trouba (WPG) 1+0
Zápas skončil a ze zaslouženého vítězství se raduje Tampa. Ta celý zápas byla aktivnějším mužstvem a také už od začátku vedla. Za stavu 3:0 pro hosty sice ještě zdramatizoval mírně zápas gólem Trouba, ale na nic víc se domácí nezmohli. Skóre ještě v poslední minutě pečetil gólem do prázdné branky Hedman.
59:25
Tampa právě vstřelila branku!
Důležité buly ve středovém kruhu vyhrála Tampa A VICTORU HEDMANOVI nedělalo problém trefit prázdnou bránu. Asistence: Ondřej Palát, Cédric Paquette.
59:03
A neujala se ani tvrdá rána Patrika Laineho.
58:43
Ehlersova střela od modré byla sražena mimo.
58:08
Jets už riskují hru bez brankáře.
57:39
Dlouhá rozehrávka Jets se nakonec proměnila v icing.
56:05
Po Ehlersově přihrávce střílel Josh Morrissey, puk ale na Bishopa neprošel.
54:48
Dustin Byfuglien poslal do dobré šance Nikolaje Ehlerse, ale další výtečný zákrok předvedl Bishop.
54:02
Palát chtěl ještě akci vylepšit přihrávkou na Pointa, na to ho ale puk neprošel.
53:10
V oslabení nebezpečně zaútočil Bryan Little, ale Bishop jej skvěle vychytal.
52:23
Výborný zákrok předvedl Connor Hellebuyck proti střele Kučerova.
52:13
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., hákování).
51:15
Winnipeg právě vstřelil branku!
Čisté konto pro Bishopa to nebude. Byfuglien našel chytrou přihrávku na pravé straně volného JACOBA TROUBU, který si zrovna sjížděl na branku. A mladý obránce Winnipegu propálil Bishopa. Asistence: Dustin Byfuglien, Blake Wheeler.
50:39
Na druhé straně pálil Brian Boyle, ale svůj druhý gól zápasu si nepřipsal, protože jej Hellebuyck vychytal.
49:48
Drew Stafford střílel od pravého mantinelu, ale ani on neuspěl.
49:01
Trouba střílel od modré čáry, Bishop puk vyrazil do rohu a zase se o něco přiblížil čistému kontu.
48:03
Dumont sice na chvíli vystihl rozehrávku Jets, ale hned zase o puk přišel.
47:13
Puk vypadl ze hry, pokračovat se bude po reklamní pauze.
45:45
Armia nabral dobrou rychlost a najel do pásma, ale minul Bishopovu branku.
45:18
Connor Hellebuyck předvedl velmi důležité zákroky proti střele i následným dorážkám Nikity Kučerova.
45:08
Vladislav Naměstnikov je zpátky na ledě, Winnipeg vystřelil jen jednou na bránu.
43:58
Po dlouhém kombinování se nakonec ke střele odhodlal Mathieu Perreault, ale minul branku Bena Bishopa.
43:01
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Vladislav Naměstnikov – 2 min., držení protihráče).
42:36
Střelecký pokus Matthiase byl zablokovaný.
41:40
Střelu Trouby od modré dokázal Ben Bishop chytit.
40:01
Po strkanici po skončení druhé třetiny se vylučovalo, hraje se 4 na 4. Vyloučeni jsou Dustin Byfuglien a Gabriel Dumont.
40:01
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.
Druhá třetina je u konce, Tampa ještě navýšila svůj náskok a díky gólu Ondry Paláta vede už 3:0. Vypadá to, že utkání má pevně pod kontrolou a směřuje za důležitým vítězstvím. Ve třetí třetině se bude Bishop jistě hodně snažit, aby nedostal gól a udržel čisté konto.
40:00
39:20
Před Bishopem se vytvořila obrovská valná hromada z těl hráčů. Bishopovi vzalo hodně sil, aby kotouč udržel před brankovou čarou.
39:01
Armia sice udržel kotouč v souboji s Šustrem, ale krátce poté o něj stejně přišel.
37:48
Bishop na druhé straně zase musel zasahovat proti střele Dotchina po jeho objetí branky.
36:48
Hned po buly střílel z otočky zápěstím Drouin, dobrý zákrok lapačkou předvedl Hellebuyck.
35:50
Z pravé strany pálil nebezpečně Mathieu Perreault, ale těsně minul Bishopovu branku.
35:11
Joel Armia dal o sobě poprvé v zápase výrazněji vědět, když donutil k zákroku Bena Bishopa.
34:17
Po icingu Winnipegu se hra přesune před Hellebuycka.
32:24
Blake Wheeler vystřelil z poměrné ostrého úhlu z pravé strany, Bishop vyrazil puk betonem.
31:32
Kučerovovi vůbec nesedla střela z pravého kruhu.
31:12
Tampa hodně dlouho kombinovala. Nakonec vypálil Hedman, ale jeho střela zápěstí byla zablokovaná.
29:43
Dustin Byfuglien je vyloučen za faul vysokou holí.
29:17
Bishop se pokusil o dlouhou rozehrávku, ta mu ale nevyšla a je z toho jen icing.
28:33
Střela Nikolaje Ehlerse neprošla na Bishopa, byla zablokovaná.
27:56
Drouin pod tlakem vyjel i s pukem z útočného pásma.
27:31
Dustin Byfuglien poprvé předvedl útočný výpad. Jeho střelu z pravé strany dokázal Bishop lapit.
25:58
Tampa je už v plném počtu, Bishop ale ještě musel zasahovat proti Littlemu.
25:11
Ben Bishop dokázal vyrazit tvrdou střelu Trouby od modré čáry.
23:53
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jake Dotchin – 2 min., sekání).
22:11
Po skvělém zákroku Hellebuycka proti Pacquettovi jeho spoluhráči okamžitě zase ztratili puk a ONDŘEJ PALÁT je za to potrestal gólem na 3:0. Asistence: Brayden Point, Andrej Šustr.
21:52
Vynikající zákrok předvedl Connor Hellebuyck proti Paquettovi.
21:15
Po Whelorivě pasu pálil z levé strany Josh Morrissey.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:12.
První třetina je za námi, zvládla ji lépe Tampa, která vede 2:0 díky Pointa a Boyla. Byl to sice Winnipeg, který i díky přesilové hře v úvodu diktoval tempo hry, ale postupně převzala iniciativu Tampa a svou převahu zhodnotila i góly. V dalších dvou třetinách tak bude mít Winnipeg co dohánět.
20:00
19:55
Vystřelit ještě stihl v první třetině Vladislav Naměstnikov, jenže neměl přesná mířidla.
19:29
Killorn dostal přihrávku do rohu kluziště, kde teď musí o puk bojovat.
17:02
Po vyhraném buly v útočném pásmu vypálil od modré Hedman a puk ještě těsně před Hellebuyckem tečoval BRIAN BOYLE. Hosté zvyšují už na 2:0. Asistence: Victor Hedman, Jake Dotchin
16:25
Brownův střelecký pokus bekhendem byl zablokovaný.
15:30
Trouba pálil od modré, ale nebyl přesný. Bishop nemusel zasahovat.
14:41
Palát sebral kotouč Littlemu a může podniknou útočný výpad.
14:10
Boyle svou střelou na Hellebuycka nevyzrál. A neprosadil se ani Valtteri Filppula z následné dorážky.
13:58
Winnipeg je pod tlakem, dopustil se nyní icingu.
13:28
Hellebuyck musí být znovu v permanenci. Tentokrát předvedl zákrok ramenem.
12:05
Drouin vybojoval puk na Wheelerovi, naznačil, že pojede s pukem za bránu, ale ještě předtím jej přihrál před branku BRAYDENU POINTOVI, který puk usměrnil do sítě. Asistence: Jonathan Drouin.
11:30
Point vyjel zpoza brány, ale vystřelit nedokázal, byl dobře bráněn.
10:33
Ehlers vystřelil z velkého úhlu a i když Bishopa nepřekvapil, vytvořil alespoň menší zmatek před jeho brankou.
10:08
Ben Bishop raději přikryl kotouč, aby trochu uklidnil situaci.
08:55
Z protiútoku pak po přihrávce Wheelera nebezpečně pálil Mark Scheifele, ale z dobré pozice z levého kruhu netrefil branku,
08:35
Point získal kotouč a zavezl jej do útočného pásma. Tam jej ale zase vybojoval Trouba,
07:24
Střelu mladíka Jaka Datchina vyrazil Hellebuyck betonem. Tampa převzala iniciativu a je nebezpečnějším mužstvem.
06:16
Anton Strålman vystřelil, ale branku netrefil.
05:30
Nyní si zachytal i Hellebuyck. Se střelou od levého mantinelu neměl problém.
04:05
Z úhlu vypálil Nikolaj Ehlers. I díky přesilovce, kterou Jets měli, jsou zatím aktivnějším týmem.
02:53
Nepřesnou přihrávkou ztrácí domácí útočné pásmo.
02:16
Znovu se do šance dostal Mark Scheifele, ale i tentokrát jej Bishop dokázal vychytat.
01:25
Kučerov je vyloučen zahákování Eströma, bude to tedy první přesilovka zápasu.
00:59
Po vhazování se ke střele z mezikruží dostal Mark Scheifele, první zákrok si připsal Bishop.
00:51
Tampě se nepovedla dlouhá rozehrávka, píská se icing.
00:01
Obě mužstva jsou již připraveny na ledě a na střídačkách. Po hymnách Kanady a USA zápas začne.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien (A), Enström, Trouba, Morrissey, Postma, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Laine, Little, Ehlers – Armia, Lowry, Matthias – Stafford, Petan, Perreault.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn – Kučerov, Naměstnikov, Palát (A) – Drouin, Point, Killorn – Condra, Filppula, Boyle (A) – J.T. Brown, Paquette, Dumont.

Rozhodčí: Chris Rooney, Marc Joannette – Ryan Gibbons, Darren Gibbs.
Vzájemné zápasy:

V této sezoně se tyto dva týmy už jednou utkaly a Winnipegu se povedlo zvítězit na ledě Tampy 6:4. Pro Winnipeg je ale strašákem, že doma nedokázal s Tampou vyhrát v normální hrací době už čtyřikrát po sobě. Z třikrát dokonce prohrál.
Tampa Bay Lightning:

Tampa na tom také v tabulce není vůbec dobře. Ačkoliv byla před zahájením sezony pasována na jednoho z favoritů na Stanley Cup, zatím to vypadá, že možná ani nepostoupí do play-off. Z 14. místa Východní konference momentálně na vyřazovací boje ztrácí šest bodů. Z posledních tří utkání dokázali Lightning vybojovat pět bodů, což není špatném, ale v těchto výkonech musí nadále pokračovat, pokud si chce zachovat naději na play-off.
Winnipeg Jets:

Winnipeg se nachází na 12. místě Západní konference a na play-off ztrácí šest bodů. Nedávno dokonce byla krize Jets až taková, že se rozhodli povolat z farmy českého brankáře Ondřeje Pavelce. Ten od té doby chytal velmi obstojně, jenže pak se zranil a situace v brance je tedy zpět tam, kdy byla na začátku sezony, střídat se v brance Jets budou Hellebuyck s Hutchinsonem. Poslední tři utkání Jets prohráli a tak by dnes doma už potřebovali bodovat.
Zdravím a vítám všechny, kdo se rozhodli strávit dnešní noc ve společnosti NHL. Utkáním meziWinnipegem Jets a Tampou Bay Lightning vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.