NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Columbus - 3. listopadu 2017   00:35

Florida
Florida
04:57' Pysyk (Trocheck, J. McGinn) • 20:35' McCoshen (Vrbata, Trocheck) • 28:43' Trocheck (Yandle, MacKenzie)
3:7
(1:2, 2:3, 0:2)
Columbus
Columbus
11:32' J. Anderson  (Dubinsky, Dubois) • 16:27' J. Anderson  (Nutivaara, Jenner) • 25:21' Hännikäinen  (D. Savard, Calvert) • 29:11' Bjorkstrand  (S. Jones, Milano) • 31:27' Bjorkstrand  (Werenski, Calvert) • 43:45' Motte  (Jenner, Nutivaara) • 46:12' Jenner  (Panarin, Werenski)
Florida
Reimer (30. Niemi) – Yandle (A), Ekblad, McCoshen, Pysyk, Matheson, Petrovic – Huberdeau (A), Barkov, Dadonov – J. McGinn, Trocheck, Vrbata – Balisy, Bjugstad, Tippett – Haley, MacKenzie (C), Malgin.
Gord Dwyer, Jean Hebert – Darren Gibbs, Jonny Murray
BB&T Center, Sunrise
9311 diváků
Columbus

S konstatováním, že Columbus Blue Jackets zvítězil vysoko a zaslouženě 7:3 na ledě Floridy Panthers, se s Vámi loučí a napočtenou u dalších zápasů kanadskoamerické NHL se těší Tomáš Lysý.
Československá stopa v utkání:
Radim Vrbata (FLA) 0+1 0 střel, čas na ledě 13:05.
V oslabení: 1-0.
Ve třetí třetině už jen Blue Jackets pojistili své vítězství. Na konečných 7:3 upravoval Tyler Motte s Boone Jennerem, jenž tak Columbusu pojistili dva body do tabulky. Modrokabátníci tak naplnili roli mírného favorita, zatímco Panteři se trápí dále.
59:15'
Aaron Ekblad sekl soupeře a je pravděpodobně posledním vyloučeným hráčem dnešního zápasu.

Na vyloučení: 6-3.
58:59'
A krátce poté je hra přerušena, jelikož branka za Niemim při rychlé protiakci hostí je posunuta.
58:36'
Tyler Motte bojoval o kotouč v rohu za brankou, ale nakonec jej neudržel. Ale ani Florida se daleko neposunula.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetiny a zároveň i celého zápasu.
57:31'
Zatím ale bez úspěchu. Nicméně tak jako tak je jasné, že o osudu dnešního duelu je dávno rozhodnuto.
57:00'
Hosté se vracejí pro puk za svojí svatyni a ještě se pokusí o jeden z dalších útoků na závěrečné tři minuty.
56:03'
Florida asi nyní lituje, že takto nehrála celý zápas. Columbus se opět zhruba tak půlminuty nemohl dostat z pásma a Panteři toho využívali, když pálili, co jim síly stačily. Jenže přes Bobrovského se jim čtvrtou branku dát nepodařilo.
54:08'
Florida na okamžik zamkla Columbus ve svém útočném pásmu, až Modrokabátníky osvobodil Calvert.
53:29'
Radim Vrbata si nakonec vyměnil puk se spoluhráči a těžil z toho MacKenzie, jenž se dostal v blízkosti branky ke střele. Mířil na bližší tyč, kam se Bobrovskij snažil bleskově přesunout.
53:01'
Zahraje si také Radim Vrbata, jenž za vlastní klecí ztlumil puk a dívá se, koho vyzvat do útoku.
52:14'
Columbus má kotouč ve své moci a rozjíždí přes Werenského další útočnou akci.
51:20'
Matt Calvert se po delším čase odhodlal ke střele, zkusil to zápěstím, ovšem Niemi byl připraven a jeho pokus z pravé strany zneškodňuje.
50:59'
Před závěrečnou devítiminutovkou si hráči lehce odpočinou v komerční přestávce.
49:44'
Dadonov zkusil vypálit z pravého kruhu, jenže pohořel jako dnes zatím celá Florida, když netrefil branku.
49:17'
Markus Hännikäinen si na okamžik odpočine za vražení na hrazení, zatímco Michael Haley jde ven také na dvě minuty, ovšem za napadení.

Na vyloučení: 5-3.
49:17'
Ačkoliv jsou sudí dnes trošku benevolentní, tohle bude za dvě minuty, jelikož Hännikäinen u mantinelu ostře složil jednoho z hráčů Floridy a už se ho jal mstít Petrovic.
47:23'
Aniž bych Floridu jakkoliv podceňoval, myslím si, že zbylých dvanáct a půl minuty po komerční přestávce budou pro Pantery utrpením.
46:12'
Columbus právě vstřelil branku!
V Sunrise vidíme desátý gól, z toho sedmý do domácí sítě. Artěmij Panarin na pravém kruhu získal puk od Werenskiho, sjel si blíže k brance a opřel se do kotouče tak, že kus černé gumy skončil po teči BOONE JENNERA až za brankou Niemiho, který tentokrát moc neviděl. Asistence: Artěmij Panarin, Zach Werenski.
46:00'
Hosté od začátku přesilové hry kombinují před brankou Niemiho. Tohle je pro Floridu hodně nepříjemné.
45:14'
Kevin Yandle z domácí strany dostává dvě minuty za napadení. A to je patrně všechno, jelikož hit Panarina shledali sudí jako čistý.

Na vyloučení: 4-2.
45:14'
Že by se Florida snažila ještě udělat něco s výsledkem a nabudit se rvačkou. Za brankou Niemiho vznikla pořádná mela po tom, co Panarin naremploval Ekblada na mantinel. Šlo o doslova ragbyovou bitku, tím spíše, že do chumlu hráčů ještě skočil jako superman Nick Foligno. Pojďme tedy na tresty.
43:45'
TYLER MOTTE střílí svojí druhou branku zápasu a výrazně přibližuje Columbus k vítězství. Boone Jenner zatáhl puk do pásma, ale přes tři hráče vystřelit nedokázal. Takže si kotouč vzal jeho spoluhráč a ten se trefil tak, jak určitě chtěl. Asistence: Boone Jenner, Markus Nutivaara.
43:12'
Pokud by byl Alex Wennberg o kousek blíže brance, zakončoval by do prázdné klece. Takto měl k puku před prázdnou klecí o metr dále než soupeř.
42:37'
Zdá se mi, že se Columbus přece jen o něco více zaměřuje na defenzívu, ačkoliv už se hraje pět proti pěti. Pokud tomu tak skutečně je, nemuselo by to být zcela dobré, bránit sedmnáct a půl minuty dvougólový náskok.
41:39'
Hosté hrají v plném počtu, přesilová hra Floridy využita nebyla.
41:27'
Bjugstad dostal před brankou Bobrovského o něco více volného prostoru, nicméně puk do sítě přes dnes výborného ruského gólmana nepřekonal.
40:45'
Dohrávaná přesilovka Floridy zatím nedělá Columbusu žádný problém, Modrokabátníci se dvakrát po sobě osvobozují.
Využití: 0-1.
Ve druhé třetině jsme viděli hned pět branek. Když po 35 vteřinách od nástupu na led srovnal Ian McCoshen, věřili domácí fanoušci, že by se zápas mohl lámat. Ve 26. minutě sice vrátil Columbusu vedení Markus Hännikäinen, leč o chvíli později srovnala Florida ve svém vlastním oslabení dnes dobře hrajícím Vincentem Trocheckem. Pokračující přesilovku ale využil Oliver Bjorkstrand, jenž za další dvě minuty vsítil další pohlednou individualitkou svůj druhý gól v utkání a své spoluhráče tak pořádně uklidnil – 3:5.
40:00'
39:39'
Tři vyloučení během jedné situace. Brandon Dubinsky dostává dvě plus dvě minuty za krosček, naopak z druhého týmu Yandle si odsedí dvě minuty za napadení. Florida tak bude hrát vůbec první přesilovku zápasu.

Na vyloučení: 3-2.
39:36'
Po střele Barkova se před brankou Columbusu začaly dít věci. Nikoliv ty brankové, jelikož Bobrovskij měl puk pod sebou, ale kvůli výměně názorů předchozím krosčekem. Nemůžu sloužit, ale hráči se určitě na kafe nezvali.
39:11'
Barkov vysunul Huberdeaua, který měl před sebou už jenom Bobrovského, byť trošku z úhlu, ale překonat ho nedokázal. Kontaktní gól by se Floridě hodil.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:17'
Modrokabátníci jsou po dvou rychlých gólech znovu polití živou vodou. Za vše hovoří poměr střel, z pohledu domácích to je 17:29.
36:53'
Anderson si již sjížděl k brance, aby v závaru dokázal zasáhnout puk a zakončit ho za záda gólmana. To se ale nepovedlo, obrana domácích byla nyní jistá.
35:47'
Byl to zřejmě Dadonov, který zkusil pálit z vrcholu levého kruhu, ale nepřesně – zlomil hokejku.
35:28'
Do závěru druhé třetiny máme něco málo přes čtyři minuty a právě probíhá komerční přestávka.
34:45'
Tohle bude Modrým Kabátům hodně vyhovovat, když se mohou soustředit na obranu a nechodit do nějakých protiútoků.
33:46'
Přesně o 59 vteřin později mohla jít Florida na kontaktní gól. Huberdeau totiž krásně nahrál Barkovovi, který si to namířil napříč brankoviště. jenže ve finále své hezké akce nezvedl puk po horní tyčku.
32:47'
McCoshen to zkoušel po buly hodně nečekaně z modré. Všichni si mysleli, že když má před sebou dálnici prostoru, že si sjede blíže k brance, ale to nebyl jeho úmysl. Vystřelil, jenže bez gólového efektu.
31:27'
Matt Calvert ještě udržel puk na modré a poslal jej pro Werenského. Ten ho nahodil na branku a Niemi odrazil puk za ní. Zde byl OLIVER BJORKSTRAND, jenž byl v levém rohu faulován, ale pranic mu to nevadilo, hezkou individuállní akcí si najel před branku a zavěsil do pravé šibenice. Druhý gólman Floridy tak udržel čisté konto jen dvě a čtvrt minuty. Asistence: Zach Werenski, Matt Calvert.
30:46'
Po komerční přestávce se opět pokračuje, puk je nyní blíže Bobrovskému.
29:11'
Čtvrtý gól byl už tak akorát na Jamese Reimera a jeho místo tak přebere finský brankář Antti Niemi.
29:11'
Přesně 28 vteřin. Tak dlouho trval vyrovnaný stav. Poté zakombinoval Milano s Jonesem a druhý jmenovaný měl nápad najít z levé strany od modré na pravém kruhu OLIVERA BJORKSTRANDA. To se také povedlo a útočník Columbusu se trefil milimetrově přesně na bližší šibenici. Asistence: Seth Jones, Sonny Milano.
28:43'
Florida právě vstřelila branku!
Columbus dostává branku v přesilové hře. Zach Werenski si jel do obranného pásma pro vyhozený puk, když zašrobrtnul a toho využil VINCENT TROCHECK. Z levé strany si najel nulovým úhlem před branku a chtěl zvednout puk pod víko, ale střela mu sjela a prošla pod betony překvapeného Bobrovského kousek za čáru. Asistence: Keith Yandle, Derek MacKenzie.
28:32'
Nyní se ještě podařilo udržet puk na modré pro Werenského, ale krátce poté o něj přichází.
27:51'
Za čtrnáct sekund 2 střely je celkem dobrá bilance, ale Reimer na ně viděl a v pohodě pokryl pokusy hráčů Columbusu.
27:35'
Hrdina začátku druhé třetiny bude nyní zapsán do statistik mnohem více negativněji. Ian McCoshen, který zkraje druhé třetiny srovnal stav na 2:2, je vyloučen na svě minuty za hákování Boone Jennera.

Na vyloučení: 2-0.
27:00'
Huberdeau vystřelil z levé strany zrovna v době, kdy kolem Bobrovského projel Barkov. Ten ale nedokázal blokem umístit puk po střele Jonathana do sítě.
26:40'
Nutivaara se s tím nepáral a na jistotu poslal kotouč do středního pásma, než aby se dopustil u své branky nějaké chyby.
25:21'
Modrým Kabátům to ale nemusí vůbec vadit. Calvert dokázal v útočném pásmu udržet puk a přihrát na modrou pro Savarda. Jeho střela se sice zastavila mezi kruhy, ale tam si jí našel MARKUS HÄNNIKÄINEN a překvapil Reimera dobrým zakončením bekhendem. Asistence: David Savard, Matt Calvert.
24:45'
Dva zajímavé útoky. Ten první táhl Jonathan Huberdeau po pravé straně, ovšem nepodařilo se mu umístit puk do sítě. Na druhé straně naopak z rychlého kontru neuspěl ani Alex Wennberg.
23:57'
Po tom, co Foligno zavezl kotouč před Reimera, vznikla ve floridské brance pořádná trma vrma, při které byl puk schován kdesi pod ležícím gólmanem Panterů.
22:30'
Florida začala výrazně lépe a znovu se dere k průběžnému vedení.
21:18'
Florida opět mohla vést. Jonathan Huberdeau se řítil z levé strany na Bobrovského. Když byl v dobré pozici, tak vystřelil, nicméně ruský brankář vytáhl výborný zákrok a zkazil mu radost.
20:35'
Tak tohle bylo hodně rychlé. Po 35 vteřinách druhé třetiny je srovnáno. Hostům se nadvakrát nepodařilo dostat puk ven z pásma. Napodruhé ho zastavil Trochech, poslal na modrou pro Vrbatu, český útočník vystřelil a IAN MCCOSHEN srovnal stav šikovnou tečí. Puk zapadl přesně k levé tyči. Asistence: Radim Vrbata, Vincent Trocheck.
Využití a oslabení: 0-0.
První třetina byla částí dvou polovin. Zatímco v té první měli výrazně více ze hry domácí a po gólu Marka Pysyka z předbrankového prostoru se ujali vedení, druhá patřila Columbusu. A to i díky tomu, že Florida nedokázala využít další šance. Naopak Joshi Andersonovi stačilo rozmezí 12.-17. minuty, aby po dvou gólech otočil průběžný vývoj zápasu – 1:2.
20:00'
19:30'
Která se zatím neodehrává před Bobrovským, jenž se musí ve své brance nyní trošku nudit.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:24'
Sonny Milano byl sám před brankou, když se k němu odrazil puk, jenže talentovaný americký mladík zblízka nenašel prostor mezi betony Reimera.
17:42'
Dva vstřelené góly, to je pořádná voda na mlýn pro Columbus, který nyní drží soupeře v útočném pásmu. A nevypadá to, že by se mělo do konce třetiny cokoliv změnit.
16:27'
JOSH ANDERSON se stává dnešním střelcem Modrokabátníků, tedy alespoň v první třetině. Za záda Jamese Reimera ve spolupráci s levou tyčkou totiž hodně rychlým švihem z pravého kruhu poslal puk, který na něj vyplaval po přihrávce Nutivaary. Ten jej po hezké kombinaci našel z pravého rohu útočného pásma. Asistence: Markus Nutivaara, Boone Jenner.
15:49'
Tohle vypadalo pro hosty o něco nebezpečněji, jenže z pohledné kombinační akce se neprosadili. Kdyby pak z rychlého protiútoku na druhé straně trefil Alex Petrovic z levého kruhu branku, mohlo by být v BB&T Center mezi domácími fanoušky veseleji. Bobrovskij by na ní těžko dosahoval. Respektive jeho střela byla zblokována.
14:55'
Nyní to vypadá, jako kdyby chtěly jít oba týmy do kabin s pořádným náskokem. Pálí se ze všech pozic. Na straně Modrokabátniků to je střelecká aktivita, čemuž v poslední fázi pomohli i domácí. Ti si po tomto kolotoči jen stěží přebírali hráče a nakonec byli rádi, že Reimer přerušil hru, když schoval puk ve výstroji.
14:39'
Další dílčí tlak Columbusu. Mezi kruhy získal puk Werenski a hned se jal střílet, jenže netrefil dvě tyčky a jedno břevno, tedy prostor branky. Vzápětí se to nepovedlo ani obránci Zachu Werenskému.
14:18'
Boone Jenner měl před brankou Reimera hodně dobrou situaci, ale z bližší strany nedokázal gólmana Floridy překvapit.
12:40'
Nejprve se mohli řítit tři hráči Flames na dva soupeře Columbusu, ale byli zbaveni puku. Poté bylo to samé na druhé straně, aby ve finále vzal kotou Aaron Ekblad a zkoušel střelu zápěstím, jíž Bobrovskij sice vyrazil, ale bez nějaké jistoty.
11:32'
Také Brandon Dubinsky udělal tuto akci výborně. Obkroužil branku a vyjel u levé tyče Reimera,aby si všiml JOSHE ANDERSONA u druhé tyčky. Poslal mu milimetrově přesnou přihrávku a Anderson nadzvedl kotouč pod horní tyčku. Asistence: Brandon Dubinsky, Pierre-Luc Dubois.
11:12'
Ani Murrayho táhlá střela z levé strany nemohla Reimera překvapit.
11:07'
Před Jamesem Reimerem se zčistajasna objevil Brandon Dubinsky, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal floridského gólmana propálit.
10:24'
To už je Jonathan Huberdeau zpátky ve hře.
10:15'
A hned po buly se Panteři opět osvobozují.
09:58'
Po minutě a půl přichází vůbec první pořádná střela Columbusu na branku, kterou ale Bjorkstrand nemohl Reimera vůbec překvapit.
09:24'
Přichází tak další vyhození puku v podání domácích, konkrétně Vincenta Trochecka.
08:58'
Půl minuta přesilovky je pryč a Columbus ještě nedokázal udržet puk v pásmu.
08:24'
Jonathan Huberdeau se tak vehementně snažil vyhodit kotouč z pásma, až jej poslal nejen z pásma, ale i z celého kluziště. Dostává tak dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 1-0.
08:20'
Columbus se ubránil a naopak nyní zkoušel sám vybojovat kotouč před Reimerem a bude z toho přesilová hra.
07:55'
Domácím se zrovna nepovedla rozehrávka ze svého obranného pásma, ale zakázané uvolnění to není, takže se za Bobrovským bojuje o puk.
06:21'
Po vyhraném buly Floridy střílel velice aktivní Bjugstad a Bobrovskij radši přidržením puku přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
06:12'
Krátce poté následuje zakázané uvolnění. Columbusu se vůbec nedaří.
04:57'
Aktivita Panterů je po zásluze odměněna jejich první brankou. Vincent Trocheck se protáhl po pravé straně až k tyčce a nahrál před branku. Tam MARK PYSYK v hodně obtížné pozici pouze nastavil hokejku a poslal puk nad bezmocného Bobrovského. Asistence: Vincent Trocheck, Jamie McGinn.
04:41'
Columbus před brankou Panterů dlouho nevydržel, navíc přišla chyba v nahrávce a buly bude ve středním pásmu.
03:58'
Bjugstad udržel kotouč a nahrál ho na modrou. Tam se k němu dostal Mike Matheson a nahodil jej na branku. Bjugstad, který je zatím všude, zkoušel dorážet, ovšem gólman Blue Jackets v hodně nehokejové pozici zabránil skórování Panterů.
02:31'
Tak mi to přijde, že jsou hosté po úvodní šanci myšlenkami ještě v kabině. Nejprve Malgin střelou z naprosto přesné pozice jako Bjugstad orazítkoval tyčku. Z druhé strany poté měl Bobrovskij co dělat, aby vytěsnil dorážku Vincenta Trochecka.
01:43'
Velká šance Nicka Bjugstada, který si nikým nehlídán najel po levé straně až na kruh a vypálil na bližší tyč, kterou měl ruský gólman Columbusu pokrytou.
01:02'
Florida se zatím pořádně nedostala před Bobrovského. Domácí buď ztratili puk ve středním pásmu nebo si akci pokazili nepřesnou přihrávkou.
00:09'
První buly bylo vítězné na straně Columbusu. Do útočného pásma si nabruslil Werenski a nahodil puk na branku Reimera, jenž bez problémů kryl.
00:01'
V Sunrise je vše připraveno, zápas za malý okamžik začne.

Florida Panthers: Reimer – Yandle (A), Ekblad, McCoshen, Pysyk, Matheson, Petrovic – Huberdeau, Barkov (A), Dadonov – McGinn, Trocheck, Vrbata – Balisy, Bjugstad, Tippett – Haley, MacKenzie (C), Malgin.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, N. Foligno (C), J. Anderson – Jenner (A), Dubinsky, Motte – Calvert, Wennberg, Bjorkstrand – Milano, Dubois, Hännikäinen.
Mírným favoritem zápasu jsou hosté, kteří se nachází na čtvrtém místě Konference se ziskem 16 bodů a z dosavadních 12 zápasů vyhráli osmkrát.

Florida se naopak trápí na 14. místě se ziskem 6 bodů, když vyhrála jen čtyřikrát z jedenácti pokusů. Ale skóre nemají Partneři tak špatné, jak by se dle těchto statistik mohlo zdát, přesně 40:44.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, ve kterém se proti sobě postaví Florida Partners a Columbus Blue Jackets. Zápas v BB&T Center v Sunrise startuje přesně v 0:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.