NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Buffalo - 16. března 2024   17:30

Detroit
Detroit
25:35' Fischer (Copp, Seider) • 37:40' P. Kane (Compher, Gostisbehere) • 53:52' Sprong (Fabbri) • 58:53' Raymond (Rasmussen, Copp)

James Reimer (DET) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96.2 %, odchytal 59:32
Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88.0 %, odchytal 57:13. Poslední gól padl při hře bez brankáře.

Tři hvězdy utkání
1. Patrick Kane (DET) 1+0
2. Christian Fischer (DET) 1+0
3. Daniel Sprong (DET) 1+0
Red Wings oplatili Sabres porážku z posledního vzájemného utkání a ukončili také dlouhé čekání na vítězství, které trvalo od 28. února 2024. Díky trefám Fischera, Kane, Spronga a Raymonda si Detroit připisuje 3 body do tabulky a posouvá se na 8. místo před New York Islanders. Děkuji vám za sledování a přeji příjemný zbytek dne.
59:13'
Šance Olofssona končí pouze v lapačce brankáře Red Wings Jamese Reimera.
58:53'
Detroit právě vstřelil branku!
LUCAS RAYMOND ukázal svojí zručnost, prokličkoval mezi dva obránce Sabres a následně zakončil do odkryté branky.
Asistence: Michael Rasmussen a Andrew Copp.
58:16'
Red Wings dostávají kotouč jen do středního pásma, kde si ho přebírají Sabres a opět spechají do útočné třetiny.
58:00'
Greenwayovo nahození nedokázal Thompson tečovat a kotouč má ve své výstroji brankář James Reimer.
57:38'
Nahození Thompsona bylo sraženo do ochranné sítě.
57:29'
Melu v brankovišti Red Wings přerušuje až kotouč někde pod brankářem Reimerem.
57:21'
Buffalo vyhrálo vhazování v útočném pásmu a začínají svojí kombinaci.
57:05'
Oddechový čas pro tým Buffalo Sabres.
57:04'
Luukkonen míří opět na střídačku!
56:48'
Ofsajd zastavuje útočnou akci Buffala, hra se vrací do středního pásma a Luukkonen do branky Sabres.
56:28'
Sabres to zkusí bez brankáře!
56:15'
Velká šance pro Skinnera, která mířila na vzdálenější tyčku nepropadla za záda brankáře Reimera.
55:02'
Compher opět jednoduše vyhazuje kotouč do středního pásma.
54:26'
Greenway střelou z otočky naslepo pozval do útoku soupeře, ve kterým je velice aktivní Lucas Raymond.
53:52'
Nizozemský forward DANIEL SPRONG nachytal střelou na vyrážečku z levé strany hostujícího brankáře Luukkonena a posílá Red Wings do dvoubrankového vedení.
Asistence: Robby Fabbri.
52:48'
Špatnou rozehrávku jednoho z obránců Sabres zachránil brankář Lukkonen, který parádně vychytal v šanci Fischera!
52:15'
Thompson po přihrávce Tucha ztratil stabilitu a do útoku míří domácí tým.
51:00'
Sabres zakotvují v útočné třetině a hledají skulinu v soupeřově obraně.
50:36'
Olofssonovo nahození vyráží brankář Reimer mimo ledovou plochu. Následuje vhazování po jeho pravici.
50:11'
Greenway výborně vypíchl kotouč Raymondovi a zabránil tak potencionálnímu protiútoku Red Wings.
49:05'
Za nahozením do útočného pásma spěchal Compher, který souboj o kotouč prohrál a Sabres zakládají útočnou akci.
48:40'
Gostisbehere nahodil kotouč lobem do středního pásma na Alexe DeBrincata, který ale přejel modrou čáru dřív než puk a tak se píská ofsajd.
47:31'
Chybičku v rozehrávce mohl potrestat Alex Tuch, kterému kotouč odskočil od čepele a k zakončení ani přihrávce se nedostal.
47:01'
Icing domácího týmu.
46:38'
Greenway tvrdě dohrál u mantinelu Raymonda, vše je však podle hlavních arbitrů v pořádku a hra pokračuje dál.
44:58'
Dahlin neposlal přesnou přihrávku na Skinnera a tak se Sabres sami vyhání z útočné třetiny.
44:36'
Seider nešetřil Skinnera za brankou Reimera a na hraně pravidel ho dokázal obrat o kotouč.
44:14'
Skákavý kotouč dokázal James Reimer přikrýt a zamezil tak potencionální hrozbě.
43:25'
Byram tvrdou střelou z pravé strany přestřelil domácí branku.
42:50'
Patrick Kane neprošel přes obránce Cliftona a dopředu tak vyráží hráči Sabres.
41:06'
Ofsajd zastavuje Thompsona při přechodu do útočné třetiny.
40:16'
Nepřesná rozehrávka Sabres nekončí jako zakázané uvolnění, protože byl kotouč tečován ve středním pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:26.
Ve druhé části Red Wings šlápli na plyn a to jim přineslo ovoce! Nejprve ve 26. minutě prostřelil Luukkonenovi betony Fischer na kterého navázal ve 38. minutě Patrick Kane a ten svojí střelou do šibenice poslal domácí do zaslouženého vedení.
40:00'
39:48'
Odskočený kotouč sbírá Seider a jednoduchým způsobem ho posílá do středního pásma.
39:13'
Nepřesnou rozehrávkou se Red Wings vyhání z útočné třetiny a zpátky spěchá Gostisbehere.
38:37'
Czarnikův pokus má ve své výstroji brankář Luukkonen.
37:40'
Red Wings totálně rozebrali obranu Sabres! Nejprve netrefil z dorážky prázdnou branku DeBrincat, který následně vybojoval kotouč a ten následně doputoval až k PATRICKU KANEOVI, který střelou do šibenice otáčí stav utkání!
Asistence: J. T. Compher a Shayne Gostisbehere.
37:04'
Tvrdá jedovatá rána Greenwaye dokázal pod levou rukou pokrýt domácí brankář Reimer.
36:25'
Fischerova akce končí pouze na betonech hostujícího brankáře. Útočník Red Wings měl kotouč na backhendu a nepodařilo se mu pořádně zakončit.
36:00'
Thompson posunul kotouč na Dahlina, který pálil z první, ale domácího brankáře nenachytal.
35:16'
Nahození na branku jednoho z hráčů Sabres rozehrává Reimer na obránce Maattu.
34:36'
Ofsajd zastavuje Buffalo při přechodu do útočného pásma.
34:00'
Šance Robinsona z pravé strany končí mimo branku Reimera.
33:36'
Sabres díky dobrému forčekinku Red Wings nemohou založit útočnou akci a vyhazují pouze lobem do středního pásma.
31:59'
31:40'
Walman chyboval na modré čáře a kotouč zamířil až k Jamesu Reimerovi, který opět pomáhá s rozehrávkou.
31:29'
Sabres opět vyhazují až k brance Reimera, který svým obráncům pomáhá s rozehrávkou.
30:59'
Sabres brání velice obezřetně a domácím se nedaří udržet v útočném pásmu.
30:48'
Krosček Greenwaye na Raymonda nebudou rozhodční trestat a hra pokračuje dál.
29:59'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Rasmus Dahlin – 2 min., krosček.
29:59'
Střelu Petryho od modré čáry se snažil dorazit DeBrincat, který byl při tom faulován a domácí si zahrají přesilovku.
28:59'
Rychlý protiútok Sabres zakončil střelou z poza hráče Krebs.
28:05'
Alex Tuch nahodil z úhlu kotouč na Reimera, který ho vyráží před sebe na hokejky svých obránců.
27:15'
Oblouček na útočnou modrou protečoval Benson do útočné třetiny pouze na hokejky hráčů Red Wings a ti ihned otáčí hru.
26:05'
Red Wings dál pokračují v silném tlaku v útočné třetině. Nejprve těsně minul levou tyčku DeBrincat a následný pokus Comphera pokryl hostující brankář Luukkonen.
25:35'
Domácí srovnávají stav utkání! CHRISTIAN FISCHER vyjel z poza branky a v pádu poslal svojí backhandovou střelu mezi betony brankáře Luukkonena.
Asistence: Andrew Copp a Moritz Seider.
24:51'
Raymond hledal na levé straně Comphera, ale jeho přihrávku vystihl jeden z obránců Sabres a kotouč zamířil mezi diváky.
24:32'
Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu znamená zakázané uvolnění a hra se vrací před Luukkonena.
23:52'
Benson se marně snažil natáhnout pro dorážku po ráně Jokiharja od modré čáry.
23:26'
Lapačka Luukkonena byla proti střele jednoho z hráčů Red Wings připravena. Vhazování po jeho pravé straně.
23:06'
Rasmussen se snažil vyslat do útoku Velena, kterému kotouč sjel z hokejky a zamíril pouze do rohu hřiště.
22:55'
Red Wings v plném počtu.
22:02'
Byramova rána orazítkovala brankovou konstrukci domácí branky!
21:54'
Sabres nepřesnou rozehrávkou poslali do protiútoku Velena jehož pokus vychytal brankář Luukkonen.
20:55'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Michael Rasmussen – 2 min., nedovolené bránění.
20:48'
Moritz Seider tvrdě poslal k ledu Girgensonse a udržel tak ještě útočné pásmo pro svůj tým.
20:26'
Chiarot se po přerušení hry pustil jako utržený ze řetězu do Greenwaye, rozhodčí ale vylučovat nebudou.
20:26'
Greenway se protlačil až mezi kruhy a poslal svižnou střelu, kterou si domácí brankář pohlídal.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:30.
Utkání začalo ve velice rychlém tempu s akcemi na obou stranách. Bezbrankový stav trval až do 12. minuty, kdy využil přesilovou hru Sabres svižnou střelou mezi Reimerovi betony Thompson a poslal tak hostující celek do vedení.
20:00'
19:26'
Seiderovi se podařilo vyhodit kotouč až k brance Luukkonena. Zakázané uvolnění se nepíská, protože byl u kotouče jako první jeden z hráčů v červeném dresu.
18:30'
Seider střelou z otočky nepřekvapil Luukkonena a ten vyrazil kotouč před sebe.
17:34'
Veleno nepřesně rozehrál do hokejky jednoho z hráčů Sabres a ten poslal kotouč na Krebse, který mířil svojí střelu pouze do kožichu domácího brankáře.
17:05'
Dahlinova dělovka z pravé strany končí na plexiskle za domácí brankou.
16:48'
Zakázané uvolnění domácího týmu vrací oba aktéry před Reimerovu branku.
16:13'
Rasmus Dahlin vystřelil od modré čáry, jeho střelu zblokovali domácí obránci a díky tomu dostali kotouč ze svého obranného pásma.
15:11'
Sprongova střela vypadla Luukkonenovi z lapačky, ten se ale stihl rychle zorientovat a dotěrný Fabbri neměl šanci puk dorazit.
14:57'
Red Wings backhandem nahodili kotouč do útočného pásma a spěchají na střídačku.
14:15'
DeBrincatovi rána od modré čáry nesedla a skončila pouze v rohu kluziště, kde si kotouč přebírá Patrick Kane.
13:38'
Alex Tuch nepřesně rozehrál do protipohybu spoluhráče a domácí vyráží do útočné třetiny.
12:07'
Sprong to zkusil sám z ostrého úhlu, avšak jeho střela trefila pouze plexisklo za brankou Luukkonena.
11:22'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Rychle využitá přesilová hra! Rasmus Dahlin přihrál na levou stranu TAGEMU THOMPSONOVI, který svižnou střelou našel místečko mezi betony domácího brankáře.
Asistence: Rasmus Dahlin a Alex Tuch.
11:06'
Kane při nešikovném otočení kolem osy zasáhl soupeře a půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
11:06'
Patrick Kane – 2 min., podrážení.
10:33'
Patrick Kane dostal přihrávku mezi dva obránce Sabres a jeho následná střela minula pouze o pár centimetrů břevno hostující branky.
09:58'
Nepříjemná střela Tucha jen těsně minula levou tyčku Reimerovi brány.
09:48'
Ofsajd hostujícího celku. Alex Tuch přejel do útočného pásma moc brzy a následuje vhazování ve středním pásmu.
09:26'
Alex DeBrincat spěchal za nahozeným pukem do útočné třetiny, kde ho nedokázal vybojovat a do útoku vyráží hráči Buffala.
09:09'
Sabres v plném počtu.
08:54'
Ofsajd zastavuje Walmana v přechodu do útočného pásma.
08:15'
Seiderovu ránu od modré čáry zblokoval jeden z hostujících obránců, který se poté dlouho sbíral z ledu.
07:48'
Domácím se nedaří zakotvit v útočném pásmu a Sabres tak posílají kotouč přes všechny čáry.
07:09'
Eric Robinson – 2 min., hákování.
06:48'
Výhoda pro domácí Red Wings. Gostisbehere byl faulován!
06:11'
Nahození Velena se snažil dorazit Raymond, který trefil pouze betony hostujícího brankáře Luukkonena.
05:26'
Peterkova střela z mezikruží končí pouze v připravené lapačce domácího brankáře Reimera.
05:04'
Chiarot se napřáhl od modré čáry a kotouč prosvištěl vedle levé tyče hostující brány.
04:40'
Cozensova rána byla sražena do ochranné sítě za Jamesem Reimerem.
04:05'
Perron nahoddil kotouč za hostující branku, kde si ho přebral brankář Sabres a posílá ho po plexiskle až k modré čáře.
03:10'
Peterka orazítkoval tyčku a následně kotouč poskakoval v brankovišti Reimera, který ho na poslední chvíli zastavil svojí levou rukou.
02:36'
Czarnik nejprve vystihl přihrávku Sabres a domácí se v přečíslení vydali na brankáře Luukkonena na jehož konci byl právě Czarnik, který nedokázal kotouč procedit za záda brankáře Buffala.
01:26'
Seider nahodil kotouč do útočné třetiny, kde nebyl nikdo v červeném a puku se tak zmocňují Sabres.
00:49'
Thompson při pokusu o střelu nechal kotouč za sebou a neohrozil tak domácí branku.
00:04'
Úvodní vhazování vítězí domácí Red Wings a ihned se vrhají do útoku.
00:01'
Domácí Red Wings nastoupí v červených dresech. Hostující Sabres nastoupí v dresech bílých. Utkání začne za několik minut.

Detroit Red Wings: Reimer (Lyon) – Gostisbehere, Seider, Petry, Chiarot (A), Määttä, Holl – P. Kane, Compher, DeBrincat – Raymond, Veleno, Perron (A) – Rasmussen, Fischer, Copp (A) – Fabbri, Sprong, Czarnik.
Trenér: Derek Lalonde

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Byram, Dahlin (A), Power, Jokiharju, Bryson, Clifton – Girgensons (A), Tuch (A), T. Thompson – Greenway, Cozens, Benson – Krebs, Peterka, J. Skinner – Robinson, Jost, V. Olofsson.
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Hebert, South – O’Quinn, Nansen.