NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Seattle Kraken - 11. února 2024   01:00

Flyers
Flyers
04:36' Laughton (York, Frost) • 18:14' Poehling (Hathaway, Seeler) • 45:30' Couturier (Sanheim, Konecny)
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)
Seattle Kraken
17:09' Tatar  (Dunn, Larsson) • 40:36' McCann  (Wennberg, Dunn)
Flyers
Hebert, Schrader – Galloway, Kelly
Wells Fargo Center, Philadelphia
18 926 diváků

Utkání je u konce a domácí celek jej dotlačil k výhře a dvěma bodům. Vstup do třetí třetiny ale měli lepší hosté, ti hned v první minutě srovnali krok po tečované střele Jareda McCanna, jenže už ve 46. minutě přišla odpověď Philadelhie. Po vyhraném buly vystřelil od modré čáry Sanheim a Sean Couturier skvěle tečoval mimo Daccordův dosah. Domácí se pak hlavně soustředili na bránění těsného náskoku a když na obou stranách zůstalo nevyužito několik šancí, skončil zápas výsledkem 3:2. Philadelphia je po této výhře na třetím místě Metropolitní divize se 62 body, Seattlu patŕí v Pacifické divizi šesté místo s 52 body.

Philadelphia se v dalším utkání představí v úterý od 1:00 doma proti Arizoně, Seattle bude ve stejný den a ve stejný čas bojovat na ledě New Jersey.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se busu těšit na shledanou.

60:00'
Laughton si volný puk dojel a doklepl jej do branky, čas už ale vypršel, takže gól nebyl uznán.
59:52'
McCannova střela z levé strany skončila vedle, domácí pak dostali hru do středního pásma.
59:18'
Tippett se pokusil o bekhendové zakončení vysokým obloučkem, skončilo to sice vedle branky, ale zakázané uvolnění se nepískalo.
59:10'
Hostující tým si před vhazováním bere oddechový čas.
59:10'
Další zakázané uvolnění Philadelphie.
59:03'
Bjorkstandovo nahození od modré srazil Tippett, puk skončil mimo brankoviště domácích.
58:58'
Couturier jen vyhodil po mantinelu a zavinil tak zakázané uvolnění.
58:16'
Daccord je na střídačce, začíná power-play seattlu.
58:16'
Burakovskyho rána od modré čáry byla sražena, i tento puk skončil mimo ledovou plochu.
57:32'
Tatarovi nevyšla rozehrávka na levé křídlo, domácí opět jen poslali puk k Daccordově brance.
57:02'
Sražený puk do ochranné sítě po souboji u mantinelu. Vhazovat se bude po Petersenově levici.
56:29'
Sanheim vyvezl puk přes červenou čáru a poté jen nahodil do útočného pásma.
55:28'
Foerster vybojoval puk, natlačil se před branku, ale kličku už nedotáhl. Daccord zvládl jeho zakončení vytlačit mimo brankoviště.
54:57'
Couturier si najížděl na příhru z rohu, těsné před nápřahem mu ale jeden z obránců puk srazil.
54:15'
Posunutí hry ze středního pásma do útočného, to by domácím mohlo za současného stavu i stačit, je třeba si ale dávat pozor v obrané na rychlé protivýpady.
53:24'
Už se zase hraje na opačné straně, Farabee se snaží dostat puk z rohu do lepší pozice.
52:42'
Bjorkstrand se snažil dostat hru zpoza branky Philadelphie, domácí obrana mu ale pokryla všechny spoluhráče.
51:10'
Je po přesilovce, Oleksiak zase naskočil na ledovou plochu.
50:40'
Daccord drží šance Seattlu na případný bodový zisk, domácí celek svým výkonem už musí docela vytáčet.
49:56'
Tippettovu bombu Daccord také vytěsnil, domácí se drží i nadále v útočném pásmu.
49:10'
Přesilovka pro Philadelphii, na trestnou lavici už s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění zamířil Jamie Oleksiak.
48:52'
Couturier přihrával doprava na Konecnyho, jeho pokus byl zablokován a puk se k Daccordovi nedostal.
48:01'
Rychlá akce Philadelphie. Zadovka v útočném pásmu našla Sanheima, jeho následná dělovka byla pro Daccorda poměrně těžkou písemkou, přesto si gólman Seattlu dokázal poradit.
47:39'
Už je po přesilovce, Seattle se dokázal ubránit.
47:10'
Hosté se pro tuto chvíli osvobodili a mohou prostřídat.
46:45'
Několik momentů před oběma brankami, nejnebezpečnější byla akce Philadelphie, kdy se před Daccordem objevil Konecny, jenže neměl ideální rovnováhu a vystřelil vedle.
45:39'
Navíc je tu vyloučení na straně Seattlu, Will Borgen obdržel dvě minuty za zdržování hry, když poslal puk přes plexi.
45:30'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Teď už to ale domácím vyšlo a ti potřetí v utkání vedou! Po vyhraném buly se hra dostala na modrou čáru, odkud vystřelil Sanheim, před brankou tečoval SEAN COUTURIER a poslal puk mimo Daccordův dosah – 3:2. Asistence: Travis Sanheim, Travis Konecny.
45:16'
Farabee vybojoval puk. založil přečíslení dva na jednoho, sám zakončil, ale Daccord jeho ránu vytěsnil vyrážečkou.
44:22'
Od modré čáry nahazoval Burakovsky, puk k Petersenovi přes houštinu těl neprošel.
43:16'
Z takřka nulového úhlu to zkoušel domácí Tippett, pokus o Daccordovo překvapení nevyšel.
42:40'
Philadelphia pouze vyhodila tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, dopředu už míří zase hosté.
41:38'
Hosté zase v útoku, hráči Seattlu cítí, že obrat ve skóre by nemusel být tak těžký.
40:36'
Seattle právě vstřelil branku!
Hosté mají skvělý vstup do třetí třetiny a zase srovnávají! V útočném pásmu se dostal puk na hůl JAREDA MCCANNA, ten vystřelil z pravého kruhu, jeho pokus byl tečován holí jednoho z domácích hráčů a puk prolétl kolem Petersenova ramene do sítě – 2:2. Asistence: Alexander Wennberg, Vince Dunn.

Trestné minuty: 6:4
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí celek si i nadále drží jednobrankový náskok. Druhá třetina nebyla až tak akční, jako ta první, přesto v ní bylo několik zajímavých momentů na obou stranách. Jak Cal Petersen, tak i na druhé straně Joey Daccord však předváděli jisté výkony a za svá záda nepustili jediný puk. Po dvou třetinách je tak stav stále 2:1.
40:00'
39:21'
Další Daccordův zákrok, nyní srazil Walkerovu střelu mimo led.
38:40'
Dálnice se objevila před Frostem, ten se dostal až do útočného pásma a jeho průnik zastavil až Daccord zákrokem proti tvrdé střele příklepem.
37:44'
Neuspěl ani na druhé straně Cameron York, jeho nahození se zastavilo o chumel hráčů před Daccordem.
37:10'
Dunn se snažil o teč nahození od modré čáry, jenže puk poslal vysoko nad branku, dokonce až mimo ledovou plochu.
36:29'
Před Daccordem byla zablokována Ristolainenova dělovka od modré čáry, hosté pak přerušili hru.
35:52'
Atkinson zachytil vyhazovaný puk a sám i vystřelil. Jeho pokus byl sražen mimo Daccordovo brankoviště.
35:14'
Philadelphia přidala další dva icingy, trenér Tortorella má nyní docela nechápavý výraz.
34:58'
Nepovedená rozehra domácího celku, je z toho zakázané uvolnění a vše se stěhuje před Petersena.
34:33'
Menší závar před Petersenem, ten si ale i nadále výborně hlídá svůj prostor a puky se od něj odráží.
33:38'
Najednou se před brankou Seattlu objevil Tippett a mohl po kličce zakončovat do odkryté branky, jenže mu v rozhodujícím okamžiku sjel puk z hole.
32:48'
Přes obránce vystřelil Burakovsky, Petersen jeho ránu vyrazil a poradil si pak i s dorážkou Kailera Yamamota.
31:58'
Philadelphia se ubránila a je zase v pěti.
31:49'
Hosté se teď sami zbavili pásma a pískal se ofsajd. Ještě předtím ale Petersen vytáhl špičkou lapačky Wennbergův pokus zápěstím.
31:28'
Po dlouhé rozehrávce hosté vystřelili od modré čáry, letělo to ale vedle.
30:26'
Tolvanenova teč pokusu od modré čáry skončila mimo brankoviště, puk je v rohu kluziště.
29:58'
Daleko ale nedojel, neboť domácí se už dotkli puku a dvě minuty za sekání odkroutí Sean Walker.
29:55'
Bude se vylučovat na straně Philadeplhie, Daccord už pospíchá na střídačku.
29:21'
Daccord ukázal, že mu není cizí ani rozehra holí, v poklidu zahájil postupnou akci Seattlu.
28:16'
Od levého mantinelu vystřelil tak trochu skrytě hostující McCann, Petersen byl u své tyčky připraven na vše a puk srazil k zadnímu mantinelu.
27:37'
A stalo se tak po střele Tysona Foerstera od pravého mantinelu. Daccord musel vytáhnout pohotový zákrok.
27:01'
Rázem se hosté probrali a nyní je jich plný led. Philadelphia se musí hodné rychle probrat.
26:14'
Teď už byli hosté blízko, Tanevova rána skončila na tyčce, Gourde už nestihl doklepnout.
25:34'
Hosté se v této třetině vůbec poprvé usadili v útočném pásmu, vrcholem snahy však byla jen Eberleho kličkovaná s pukem na holi.
24:31'
Gourde naskočil zpět do hry, Seattle je v plném počtu.
24:16'
Další Laughtonův pokus, nyní už Daccorda donutil zakročit. Tohle není vůbec špatná přesilovka Philadelphie.
23:44'
Minul i Laughton, u něj to ale bylo i z důvodu, že mířil na teč, kterou Frost netrefil.
23:11'
Z dálky to zkoušel Couturier, Daccordovu branku ovšem netrefil.
22:31'
Rozhodčí vylučují na straně Seattlu, dvě minuty za sekání obdržel Yanni Gourde.
21:56'
Od levého mantinelu nahazoval Seeler, jeho pokus zacinkal z boku na brankovou konstrukci a skončil u zadního mantinelu.
21:26'
Střela od modré čáry, puk byl sražen vysoko nad branku Seattlu.
20:37'
Puk končí na střídačce Philadelphie, je tu první přerušení hry v této části.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, která přinesla opravdu zajímavý a akční hokej. Domáći měli více ze hry a po zásluze byli odměněni úvodní brankou, když se v páté minutě blýskl golfákem Scott Laughton a využil přesilovou hru. Náskok Philadelphii vydržel do 18. minuty, kdy Seattle předvedl kombinaci v útočném pásmu a Tatarovu střelu jemně tečoval Matthew Beniers. Domácí lavička si u tohoto gólu vzala trenérskou výzvu, neuspěla, šla do čtyř, jenže Seattlu přesilovka vůbec nevyšla. V oslabení dostal přihrávku na křídlo Ryan Poehling a svou trefou zařídil současný stav 2:1.
20:00'
19:09'
Přesilovka Seattlu je u konce, domácí celek je v plném počtu.
19:02'
Malý závar před Petersenem, ten s pomocí svých spoluhráčů přikryl puk a přerušil hru.
18:49'
Samozřejmě pokračuje přesilovka Seattlu, ti jsou teď usazeni v útočném pásmu a snaží se o kombinaci.
18:14'
Domácí udeřili ve vlastním oslabení! Z hloubi vlastního pásma šla příhra na RYANA POEHLINGA, ten si zprava najel do střelecké pozice a ranou po ledě prostřelil Daccorda – 2:1. Asistence: Garnet Hathaway, Nick Seeler.
17:09'
Lavička Philadelphie si vzala challenge, chtěla gól rozporovat pro ofsajd, rozhodčí ale nenašli záběr, který by to potvrdil a gól definitivně uznali. Domácí tak vyfasovali dvou minutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu. Dvě minuty odsedí Joel Farabee.
17:09'
Je srovnáno! Domácí si nepohlídali protiakci soupeře, Seattle předvedl kombinaci, kdy na jejím konci byla Dunnova příhra za kruhy na TOMÁŠE TATARA, ten pohotově vystřelil a puk skončil mimo Petersenův dosah – 1:1. Asistence: Vince Dunn, Adam Larsson.
16:56'
Na levé straně dostal hodné volného prostoru na průnik a střelu domácí Atkinson, zápěstím ale trefil jen Daccordův postoj.
15:59'
Deslauriers nahodil po prknech do útočného pásma, Philadelphia se snaží soupeře opět přitlačit před branku.
15:13'
Nakonec z toho byla střela na Petersena, ten si s ranou z dálky dokázal poradit.
15:00'
Po delší době se dopředu dostali i hosté, Schwartz pospíchal za nahozeným puk, pro tuto chvíli ale skončil jen v rohu.
14:37'
Oleksiak chybně rozehrál a Laughton ihned posílal puk před branku. Daccord opět přerušuje hru.
13:59'
Před gólmana Seattlu se nahrnul Couturier a snažil se dorazit volný puk za brankovou čáru. Daccord vytáhl další úspěšné zákroky a zatím se rozhodně nenudí.
13:46'
Daccord zachytil do lapačky puk po střele od pravého mantinelu, chtěl rozehrát, pak si ale vše rozmyslel a raději přerušil hru.
13:11'
Trochu se nám uklidnilo tempo na ledové ploše, převážně se hraje ve středním pásmu.
12:40'
Larsson nenašel prostor pro svou další střelu od modré čáry, nyní jen rozehrál po mantinelu za branku.
11:24'
Tatar přišel o puk a Farabee se už chystal přihrávat za kruhy na střelu. Vracející se obrana hostů musela bleskově zasahovat. Každopádně hra je i nadále před Daccordem.
10:43'
Od modré čáry vystřelil hostující Larsson, jeho dělovku Petersen dobře viděl a zvládl puk vyrazit.
09:27'
Philadelphia je v útočném pásmu jasně nebezpečnějším celkem, hosté se při přechodu přes modrou čáru docela trápí.
08:05'
Konecny přihrál skrz pásmo na Tippetta, ten už mohl sám zakončovat, ale rozhodl se celou akci vyšperkovat příhrou mezi kruhy. A to už obrana Seattlu zvládla zastavit.
07:15'
Je po přesilovce, Philadelphia je v plném počtu.
07:05'
Burkaovsky byl zablokován a domácí poté vyhodili přes všechny čáry.
06:33'
Ve vlastním oslabení se o akci pokoušel Ryan Poehling, byl ale zastaven ještě před případným zakončením z levého křídla.
06:01'
I zde letěl puk ven z pásma, Seattle musí zahájit akci od svého gólmana.
05:15'
Seattle bude moci zareagovat taktéž v přesilovce, dvě minuty za hákování si jde odsedět Rasmus Ristolainen.
04:36'
Přesilovka je nakonec využitá a domácí vedou. faul potrestal sám faulovaný SCOTT LAUGHTON, který dostal přihrávku na pravý kruh a golfákem se trefil pod Daccordovo břevno – 1:0! Asistence: Cameron York, Morgan Frost.
03:50'
Zatím to domácím moc nejde, Seattle se v klidu brání a vyhazuje puky ven z pásma.
03:15'
Hned vzápětí Laughtona krosčekoval Vice Dunn a už je na trestné lavici. První přesilovka pro Philadelphii.
03:13'
Do sóla se hnal domácí Laughton, na Daccorda zkusil bekhendovou kličku, gólman Seattlu ale jeho střelu dokázal zastavit!
02:30'
Málem tu byl brejk hostů, do kterého se hnal Tanev, na poslední chvíli byl ale zastaven čistým zákrokem.
02:17'
Deslauriers to zkoušel z bekhendu, Daccord poté raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
01:23'
Frostovu střelu musel Daccord vyrážet, jeho spoluhráči pak dostali hru do středního pásma.
01:10'
Před Daccordem bylo zase živo, Philadelphia pojala úvod v aktivním stylu.
00:25'
Konecny a Couturier se hned v úvodu dostali do útoku, druhý jmenovaný však nezpracoval podle svých představ a zakončoval z nevyhovujícího úhlu.
00:01'

Philadelphia Flyers: Petersen (Ersson) – Drysdale, York, Ristolainen, Sanheim, Se. Walker, Seeler – Konecny, Couturier, Tippett – Atkinson, Frost, Farabee – N. Cates, Poehling, Foerster – Hathaway, Laughton (A), Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Dumoulin, R. Evans – Eberle, Beniers, Tatar – McCann, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Burakovsky, Yamamoto, B. Tanev.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Hebert, Schrader – Galloway, Kelly.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Wells Fargo Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Tomáš Tatar (SEA) 10 (5+5)

Hostům patří v Pacifické divizi šestá příčka s 52 body, ale ve vyrovnané divizi to znamená pouze čtyřbodovou ztrátu na čtvrté Los Angeles. Dnes bude chtít Seattle zapomenout na poslední duel, který odehrál na ledě San Jose a nedokázal ani jednou skórovat. Oproti tomu za soupeře v poslední třetině skórovali Vlasic a Rutta a San Jose vyhrálo 2:0.

Lídři kanadského bodování

Oliver Bjorkstrand 40 (13+27)
Vince Dunn 37 (8+29)
Jared McCann 35 (20+15)
Philadelphia Flyers

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě Metropolitní divize se 60 body, což znamená tříbodovou ztrátu na druhou Carolinu, ale už devítibodovou na vedoucí NY Rangers. Philadelphia se teď dostala do slušné formy, vyhrála poslední dva zápasy, když si nejprve odvezla body po výhře 2:1 z Floridy, aby pak na svém ledě zdolala Winnipeg 4:1. O góly se v tomto duelu postarali Foerster, Konecny, Frost a Poehling.

Travis Konecny 45 (24+21)
Joel Farabee 41 (17+24)
Owen Tippett 31 (18+13)
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Philadelphia Flyers a Seattle Kraken.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.