NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Anaheim - 14. dubna 2024   04:30

Kings
Kings
22:45' Dubois (Arvidsson, Kempe) • 30:33' M. Roy (Lizotte, A. Thomas) • 57:42' Fiala (Lewis, Doughty)
Anaheim

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.

3. David Rittich (LAK) – 28 zákroků
Anaheimu se sice v závěrečné třetině podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když při hře 4 proti 4 vyslal skvělou střelu Zegras, ale to bylo ze strany Ducks vše a naopak Los Angeles se v v závěru opět vrátilo do dvoubrankového vedení, které obstaral Fiala.

Los Angeles Kings si tedy na domácím ledě poradili s Anaheimem Ducks poměrem 3:1 a udělali velký krok k tomu, aby skončili na třetím místě Pacifické divize.
59:46'
Navíc LA opět dostávají puk do středního pásma,.
59:38'
Ducks se vůbec nemohou dostat do nějakého střeleckého zakončení.
59:16'
Dubois o mantinel poslal puk do střední části kluziště.
58:57'
A další vyhození domácích hráčů, které však tentokrát doletělo až na zakázané uvolnění.
58:36'
Danault jen obloukem poslal kotouč z obranného pásma Los Angeles.
58:09'
Arvidsson netrefil opuštěnou klec Anaheimu, a tak je domácím hráčům odpískáno zakázané uvolnění.
58:00'
Hosté se přeci jen ještě rozhodli odvolat svého brankáře!
57:42'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Kings opět odskakují na rozdíl dvou branek! Fiala dostal zpoza klece nahrál kotouč Lewisovi, jehož střela byla zblokována zpět za bránu Ducks, odkud ho KEVIN FIALA ihned zasunul za záda Dostála. Asistence: Trevor Lewis, Drew Doughty.
57:25'
A další zakončení Duboise, které tentokrát vyslal z levého kruhu a Dostál se ihned ohlížel za sebe, zda náhodou touš neprošel jeho výstrojí.
57:16'
Domácí drží puk ve svém útočném pásmu, kde nakonec vyslal velmi nepříjemnou střelu Dubois, ale Dostál touš vyrazil svým ramenem.
56:32'
Kempe dostal nabito na modrou čáru, kde se do kotouče pořádně opřel a jeho rána orazítkovala tyč!
56:06'
Arvidsson zavezl puk do útočného pásma, kde ho jen bekhendem nahodil směrem na Dostála.
55:37'
Z pravého kruhu se do zakončení dostal Fowler a jeho pokus Rittich vyrazil jen pod sebe, kde rychle přikryl kotouč svou lapačkou.
55:22'
Domácím hráčům se podařilo odrazit útočné snažení Anaheimu a puk obloukem míří do středního pásma.
54:48'
Lundeström obkroužil útočné pásmo, aby poté přihrál křižně na Gudase, ale tento pas byl zblokován.
54:17'
Fiala zavezl puk do útočného pásma, kde však byl zcela sám, a tak dělal co mohl, aby jej udržel co nejdéle.
53:26'
Arvidssonovu se s pomocí hostujícího obránce nakonec podařilo dostat puk na střídačku LA, a tak domácí hráči mohou alespoň vystřídat.
52:51'
Jenže následná rozehrávka domácím hráčům vůbec nevyšla a kotouč míří až na zakázané uvolnění.
52:41'
Kempe nahrával kotouč na modrou Doughtymu, jenže tomu kotouč přeskočil přes jeho hůl, a tak pro něj musí až do svého obranného pásma.
52:23'
Doughty poslal kotouč z útočné modré až přes přexisklo.
52:18'
Oba celky jsou opět kompletní.
51:18'
Anaheim právě vstřelil branku!
Ducks se vracejí do zápasu! Hosté využili většího prostoru na ledě a Zellweger nakonec přihrál na levou stranu TREVORU ZEGRASOVI, jenž zde měl dostatek místa a nakonec svou svižnou střelu poslal přesně k vzdálenější tyči domácí klece. Asistence: Olen Zellweger, Cam Fowler.
50:56'
Carlsson v útočném pásmu přenechal touš za sebou Zellwegerovi, jehož následná střela však šla mimo bránu LA.
50:16'
To však nyní zastavuje hlavní rozhodčí, který na trestnou lavici posílá hned dva hráče. Za Anaheim se zde vrátí Frank Vatrano (ANA), jenž dostává dvě minuty za hrubost a za LA na trestnou putuje Andreas Englund (LAK), jenž vyfasoval dvě minuty za sekání.
49:58'
Vatrano nyní v rohu útočného pásma tvrdě seslal k ledu domácího Roye a díky tomu Anaheim pokračuje ve svém útočném snažení.
49:10'
Danault posílal puk před bránu na Moora, ale ten jeho pas nezpracoval, a tak si touš sebral Dostál.
48:52'
Střela Gavrikova skončila hned na prvním bránícím hráči Anaheimu.
48:25'
Arvidssonovi se nepodařilo udržet puk v útočném pásmu, a tak jej domácí hráči musejí rychle vyklidit.
47:42'
Ducks se dokonce dostali do zajímavého útoku při svém oslabení, kde musel Rittich řešit zakončení Lindström.
47:20'
Anaheimu se ještě první vyhození kotouče nevydařilo, ale na druhý pokus už se hosté osvobodili.
47:09'
Frank Vatrano (ANA) se stává dalším vyloučeným hráčem Anaheimu, když dostává dvě minuty za hákování.
46:44'
Doughtyho střela byla zastavena ještě před Dostálem, kde se k puku dostal Thomas a jeho bekhendový pokus už hostující brankář musel vyrazit.
46:39'
Anaheim pouze poslal kotouč na zakázané uvolnění.
46:00'
Lizzote posílal přihrávku na modrou čáru, ale zde zrovna nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, a tak touš míří až do obranného pásma Kings.
45:31'
Spence vyslal svou střelu od modré čáry, která se jen odrazila od betonu Dostála.
45:00'
Byfield po levé straně vedl protiútok LA, kde nakonec zkoušel přihrát na Kempeho, jenže tento pas byl nakonec zblokován.
44:17'
Los Angeles zastavilo další útočné snažení Anaheimu a domácí hráči jen po mantinelu poslali touš do středního pásma.
43:13'
Rittich si připisuje další úspěšný zákrok, když se až před něj dostal Carlsson, ale ani z bezprostřední blízkosti si na domácího brankáře nepřišel.
42:38'
Nyní už se však Kings konečně trochu osmělili a byla z toho střela Laferriera, kterou musel Dostál krotit ve své výstroji.
42:00'
Los Angeles se naopak zatím nijak do ofenzivního pásma nežene a domácí hráči spíš jen vždy odevzdají puk za bránu Anaheimu.
41:13'
Anaheim se pokusil o další ofenzivní akci, ale tentokrát hostující hokejisté dojeli na svou nepřesnou kombinaci.
40:23'
Anaheim měl ihned v první minutě třetí třetiny obrovskou příležitost! Killorn si najel na přihrávku mezi kruhy, kde jej nikdo nehlídal, ale hostující útočník poté poslal touš příliš nad bránu.

Vyhraná vhazování: 16:10
Los Angeles se ve druhé třetině podařilo otevřít skóre tohoto utkání, když se domácí prosadili v přesilové hře, ve které se trefil Dubois. První vstřelená branka domácím hráčům hodně pomohla a lehce po polovině druhé části se nakonec dočkali i druhé úspěšné trefy.

Nahození Roye totiž Dostál vůbec neviděl, a tak musel po druhé v utkání vytahovat puk ze své sítě. Takový moment zatím nepotkal na druhé straně chytajícího Ritticha, jenž zatím likviduje veškeré snahy Kačerů a po dvou dvacetiminutovkách si stále drží čisté konto.
40:00'
39:38'
V samotném závěru přesilové hry se Killornovi podařilo projít mezi obránci, ale na Ritticha si následně nepřišel.
39:24'
Anaheim musí pro puk až za svou bránu.
39:00'
Zellwegerovu střelu Rittich vyrazil před sebe a domácím hráčům se poté podařilo vyhodit puk alespoň do středního pásma.
38:28'
Carlsson poslal puk na pravou stranu Zegrasovi, jenž se do něj pořádně opřel, ale Rittich byl opět na svém místě.
37:52'
Domácím hráčům se vcelku rychle podařilo získat puk, který tak ihned letí co nejdále od brány Ritticha.
37:45'
Killorn však byl u své dorážky hákován Drewem Doughtym (LAK), jenž tak dostává dvě minuty.
37:45'
Anaheimu se dlouho dařilo držet puk ve svém útočném pásmu, ale hosté se nemohli dostat do nějakého zakončení. To nakonec přišlo až od Fowlera, jehož pokus Rittich vyrazil jen vedle sebe, kde se ještě k dorážce prodral Killorna, ale ani on puk do domácí klece nedostal.
36:42'
Roy od pravého mantinelu posílal puk před bránu Anaheimu, jenže zde zasáhl brusle svého spoluhráče.
35:54'
Po dalším úspěšném zákroku Dostála proti střele Arvidssona se hostující hráči osvobozují jen za cenu odpískaného icingu.
35:07'
Meyers vletěl do útočného pásma Ducks, kde chtěl ihned střílet, ale trefil prvního bránícího hráče Kings.
34:10'
Zegras se pokusil prostřelit Ritticha z hodně velkého úhlu, avšak domácí brankář byl u své tyče připravený.
33:52'
Los Angeles nyní pouze podél mantinelu poslalo puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Rittichem.
33:01'
Na druhé straně se do zakončení dostal Spence a Dostálovi se podařilo vytáhnout jeho střelu mimo tři tyče.
32:28'
Nyní už to měl Rittich trochu těžší, protože další Gudasovu střelu velmi dobře tečoval Carlsson, avšak domácí brankář touš opět dokázal vyrazit.
32:12'
Gudas obdržel přihrávku na modrou čáru a jeho pokus Rittich bez větších potíží vyrazil.
31:27'
Thomas dostal přihrávku do středu útočného pásma, avšak jeho pokus letěl příliš nad bránu Anaheimu.
30:33'
Kings odskakují na rozdíl dvou branek! Lizotte poslal kotouč na modrou MATTU ROYOVI, jehož první střela ještě byla zblokována, ale domácí obránce dostal ještě jeden pokus a jeho další nahození už zaletělo až do hostující klece, kde Dostál ani v jednom případě vůbec střelu neviděl. Asistence: Blake Lizotte, Akil Thomas.
30:00'
V závěru přesilové hry byl pas Moora tečován mimo útočnou třetinu Los Angeles, a tak Anaheim tentokrát své oslabení ubránil.
29:31'
A další pokus Anaheimu o útok v oslabení, avšak přihrávku Carlssona se domácím obráncům podařilo zastavit.
29:23'
Fiala vyslal svou střelu z modré čáry, kterou možná lehce tečoval Byfield, ale Dostál byl pozorný.
29:12'
Po chybě Arvidssona se do obrovské šance dostal Vatrano, avšak Rittich jeho kličku do protipohybu zastavil.
28:51'
Duboisovi při jeho otočce ujel puk z hole, čehož ihned využili hosté, kteří puk vyhodili přes všechny čáry.
28:15'
Anaheim další oslabení zahájil vyhraným vhazováním a následným vyhozením kotouče přes celé kluziště.
28:02'
Cam Fowler (ANA) znova posílá svůj tým do oslabení, když si zkušený obránce Anaheimu vysloužil dvě minuty za hákování.
27:53'
Domácím hráčům se nevydařila jejich rozehrávka, když kotouč míří na zakázané uvolnění.
27:31'
Po chybě Anaheimu na útočné modré se domácí dostali do přečíslení dvou na jednoho, jenže Moore poslal hodně nepřesnou přihrávku na Danaulta, jenž se po puku pouze natahoval.
26:29'
Fialovu přihrávku na útočnou modrou se Lizzotovi podařilo alespoň tečovat do útočné třetiny, kde se domácí snaží napadat rozehrávku Ducks.
25:41'
Silfverberg zpoza domácí klece přihrával do pravého kruhu, jenže zde byl pouze hráč v dresu LA.
25:10'
Dubois poslal kotouč na modrou čáru Andersonovi, jehož následná střela však mířila mimo bránu Ducks.
24:25'
Hostující hokejisté zvládli souboj v rohu obranného pásma, odkud vydolovali kotouč a Anaheim se opět může hnát do útoku.
23:34'
Killorn dostal na levé straně hodně prostoru, a tak zkoušel střílet, ale jeho pokus letěl hodně mimo domácí bránu.
22:45'
Kings využívají přesilovou hru! Domácí hokejisté si několikrát rychle vyměnili puk, a ten se poté dostal mezi kruhy k Arvidssonovi, jehož střela byla sražena přímé na hůl PIERRA-LUCA DUBOISE, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu. Asistence: Victor Arvidsson, Adrian Kempe.
22:20'
Fiala vyslal svou svižnou střelu z pravého kruhu, která zaletěla přesně do lapačky hostujícího brankáře.
22:08'
Kempe poslal puk k bráně Arvidssonovi, který chtěl přihrát přes brankoviště na Duboise, ale tento pas pokazil Dostál.
21:59'
Kings tedy budou hrát svou druhou přesilovou hru, protože dvě minuty za podrážení dostává Olen Zellweger (ANA).
21:25'
Domácí hokejisté mají ponechanou výhodu. LA zatím drží puk ve svém útočném pásmu.
21:07'
A další zakázané uvolnění Los Angeles.
20:48'
Los Angeles vzápětí pouze vyhodilo kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
20:37'
Anaheim se po vyhraném vhazování rychle přesunul do svého útočného pásma, kde ze středu útočného pásma střílel Terry a Rittich jeho pokus vyrazil.
20:19'
Arvidsson dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud ihned vypálil a ikdyž zákrok Dostála nevypadal zrovna nejjistěji, tak touš má ve své moci.

Vyhraná vhazování: 5:7
Máme za sebou bezgólovou první třetinu, ve které kralovali oba čeští brankáři, jenž tento souboj vzali trochu vážně a ani jednomu z nich se zatím nechce pustit puk za svá záda. Nepomohly tomu ani přesilové hry, když si početní výhodu vyzkoušely oba celky.
20:00'
19:38'
Hostující hokejisté vyhodili kotouč o plexisklo do spodního prstence Crypto.com arény, kde si jeden z fanoušků odnese cenný suvenýr.
19:22'
Andersonovi se na útočné modré vůbec nevydařil jeho pas, a tak se do protiútoku mohli hnát Ducks, ale ani ten hostům příliš nevyšel.
18:52'
Nyní už se Terrymu podařilo vyslat trochu lepší střelecký pokus, který možná mířil těsně vedle, ale Rittich raději sebral touš svou lapačkou.
18:42'
Terry zkoušel střílet od pravého mantinelu, avšak jeho pokus byl sražen a puk míří za bránu Los Angeles.
17:28'
A další úspěšný zákrok hostujícího brankáře, který si nyní poradil se schovanou střelou Arvidssona.
17:04'
Fiala si najel do levého kruhu, odkud vyzkoušel Dostála, jenž jeho pokus chytil lapačkou a následně puk ihned vytřepal svým obráncům.
16:08'
Tak ani Anaheimu se nevydařilo využít svou přesilovou hru a opět tedy hrajeme v plném počtu hráčů.
15:41'
Fowlerovu střelu Rittich vyrazil před sebe a domácí obrana poté vyhodila kotouč do středního pásma.
15:17'
Po dalším závaru před domácí klecí se nakonec hokejistům Los Angeles podařilo vyhodit puk z obranného pásma.
14:52'
Zegras se dostal do velké příležitosti, když už byl sám před Rittichem, ale ten jeho střelu na bližší tyč vyrazil.
14:36'
Kings se podařilo vyvézt puk až do svého útočného pásma.
14:18'
Zellwegerova střela z levé strany letěla hodně mimo domácí klec.
14:06'
Přesilovou hru si nyní vyzkouší i hosté z Anaheimu, protože dvě minuty za vysokou hůl dostává Akil Thomas (LAK).
13:51'
Thomas se pokoušel překvapit Dostála střelou z hodně velkého úhlu, avšak jeho pokus jen proletěl kolem brány Anaheimu.
13:34'
Domácí hráči si poradili s útočnou snahou Anaheimu, a tak jsou na řadě opět Kings, aby něco předvedli.
12:32'
Moore z modré čáry poslal kotouč směrem na hostující klec, kde ještě došlo k malé teči, ale Dostál má puk pod svou kontrolou.
12:11'
Kačeři tedy mají úspěšně za sebou první oslabení v utkání, a tak pokračujeme za bezbrankového stavu.
11:49'
Kempe nabil na střelu z první Doughtymu a puk poté letěl příliš nad bránu Anaheimu.
11:24'
Arvidsson nahrával mezi kruhy Doughtymu, jenže tomu kotouč přeskočil přes jeho hůl.
10:45'
Silfverbergovi se podařilo ukořistit puk v obranné třetině a ihned ho vyhazuje co nejdále od své brány.
10:21'
Domácí se sami vyhnali ze svého útočného pásma, když Kempe nezpracoval přihrávku a kotouč poté letí přes celé kluziště.
10:09'
Nicméně nyní opět čeká práce spíše Dostála, protože Los Angeles bude hrát první přesilovou hru v utkání. Na dvě minuty za držení je vyloučen Sam Colangeno (ANA).
09:59'
Lindström se po vhazování dostal do zakončení z levé strany útočného pásma a Rititich zapsal další jednoduchý zákrok.
09:52'
Zellweger dostal přihrávku na modrou čáru, kde nic nevymýšlel a rovnou poslal puk směrem na domácí klec, kde kotouč zaletěl přesně do výstroje Ritticha.
09:18'
Strome se nakonec dostal do vcelku dobré střelecké příležitosti, ale Rittich byl pozorný a kotouč vyrazil.
09:02'
Nyní se karta trochu obrátila a Kačeři pro změnu drží touš ve své útočné třetině.
08:08'
Domácí hráči jsou už poměrně dlouhý moment ve svém útočném pásmu a až nyní se Anaheimu podařilo dostat puk do střední části kluziště.
07:36'
Doughtyho střela už tedy byla nebezpečnější, jelikož kotouč ještě tečoval jeden z hostujících hráčů, avšak Dostál si poradil a touš vyrazil.
07:13'
Danault vyslal své nahození z modré čáry, které však nemířilo mezi tři tyče a Dostál tedy nemusel zasahovat.
06:18'
Laferriere se po pravé straně prodral až skoro k Dostálovi a i přes obránce na svých zádech se mu podařilo zakončit, ale hostující brankář jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
05:42'
Lewis se ze slotu pokoušel o zakončení z otočky, které však letělo vcelku hodně mimo bránu Anaheimu.
05:03'
Hostujícím hráčům se nyní nevydařila jejich rozehrávka a puk pouze letí přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
04:55'
Zegras číhal na útočné modré, kam i dostával dlouhý pas, jenže hostující útočník byl nakonec trochu nedočkavý, protože do pásma nabruslil o malý moment dřív než puk a Anahaiemu je odpískán ofsajd.
04:32'
Strome nahodil puk do útočného pásma, ale zde si jej bez větších potíží přebrali domácí hráči.
03:19'
Rittich je tedy na začátku utkání mnohem více zaměstnanější než jeho český kolega na druhé straně. Brankář Kings totiž musel vyrazit zakončení Killorna.
03:07'
A další střelecké zakončení Leasona, jehož střelu po ledě Rittich vykopl svým betonem, ale puk se k němu poté vrátil a domácí brankář jej schoval pod svou lapačku.
02:32'
Hostující Leason si najel do pravého kruhu a následně svou střelu poslal těsně mimo vzdálenější tyči domácí klece.
01:58'
Silfverberg vyslal od levého mantinelu svou střeleckou navštívenku a Rittich jeho pokus vyrazil za svou klec.
01:18'
Taktéž na druhé straně se Rittich dočkal jednoduchého prvního zákroku, jelikož musel vyrazit střelu z modré čáry.
00:38'
Dostál má za sebou první úspěšný zákrok, když si poradil se vcelku snadnou střelou Danaulta z levého kruhu.
00:20'
Domácí hokejisté ihned nahodili puk do svého útočného pásma, kde následně rozdali pár dobrých hitů.
00:01'

Los Angeles Kings: Rittich (Talbot) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence, Moverare – Byfield, Kempe, Moore – Danault, Arvidsson, Fiala – Dubois, Lewis, A. Thomas – Lizotte, Laferriere.
Trenér: Jim Hiller

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler, Zellweger, LaCombe, Gudas, Lagesson, Lindström – Killorn, Carlsson, Terry – Vatrano, Zegras, R. Strome – Colangelo, Lundeström, Silfverberg – R. Johnston, Meyers, Leason.
Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: Schlenker, Hanson – Hughes, Pancich.
Vítám vás u závěru základní části NHL, kde už nám zbývá odehrát pouhých pár zápasů k tomu, aby vše bylo uzavřeno. Co už je však hotové, tak je osmička postupujících v Západní konferenci, kde se aktuálně už nyní pouze svádí boj o tom, kdo s kým bude hrát.

To se konkrétně týká i Los Angeles Kings, kteří bojují o třetí příčku v Pacifické divizi, která by znamenala boj s Edmontonem. Případná Wild Card už by LA nasměrovala buď na Vancouver nebo Dallas.

Kings navíc mají výhodu v tom, že své poslední zápasy odehrají na své ledové ploše a navíc proti soupeřům, kterým po následném týdnu končí sezóna. Jako první do bývalé Staples Center dorazí sousedi z Anaheimu Ducks.

Zápas startuje něco málo po 04:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.