NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Vancouver - 8. března 2024   04:00

Vancouver
06:01' Q. Hughes  (E. Pettersson, Boeser) • 06:56' Di Giuseppe  (Höglander, Juulsen) • 35:58' Garland  (E. Lindholm)
Vegas
Lee, Kozari – Gawryletz, Apperson
T-Mobile Arena, Las Vegas
18 054 diváků
Vancouver

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou, mějte se fajn a hezký nadcházející víkend.

3. Nicolas Roy (VGK) 0+1
Ve třetí části jsme už žádnou branku neviděli. Vegas se hnalo za vyrovnáním, ale na skvělého Demka už vyzrát nedokázali. Demko měl štěstí, protože střela Roye v 55. minutě skončila na břevně. Domácí to následně zkusili v šesti bez brankáře, ale vyrovnat už se jim nepovedlo, a tak si bere body za výhru Vancouver. Hostující tým si zkušeně hlídal průběh třetí třetiny, ale žádný gól už nepřidal.
59:44'
Hughes zkusil trefit prázdnou branku, ale tu těsně minul, a tak je z toho icing. Buly před Demkem.
59:13'
Další icing Vancouveru. Vhazování znovu před Demkem.
Oddechový čas pro tým Vegas Golden Knights.
59:06'
Icing Vancouveru. Buly před Demkem.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:57'
Roy neuspěl ve velké šanci z pozice před brankou, kterou Demko vychytal.
58:24'
Theodoreovu střelu od modré vyrazil Demko do rohu.
57:30'
Hill odjíždí na střídačku a domácí to zkouší v šesti.
57:09'
Boeser pálil z otočky, ale neuspěl, stejně jako poté Suter z dorážky.
56:48'
Royova střela byla zblokována obranou Vancouveru.
56:17'
Demko je dnes opravdu sebejistý. Nyní má na svém kontě další zákrok, když má puk v lapačce a přerušuje hru. Buly před jeho brankou.
55:57'
Demko má další zásah, když si poradil se střelou Eichela.
55:26'
Střelu Marchessaulta přizvedl někdo z hráčů Vancouveru mimo hrací plochu. Buly ve středním pásmu.
54:53'
Vancouver se zvládl ubránit náporu Vegas, a následně vyhodil puk až za branku Hilla, kde si puk znovu berou domácí.
54:14'
Po střele Roye zachránila Demka branková konstrukce, konkrétně břevno!
53:57'
Pettersson vypálil tvrdě z první z pravého kruhu, ale minul bránu.
52:58'
Vegas vyslalo další střelu po pěkné kombinaci, ale znovu zasáhl Demko, který ukryl puk pod lapačkou. Buly před jeho klecí.
52:41'
Po Demkově zásahu se vhazuje před jeho brankou.
51:27'
Amadiovu střelu zblokoval do ochranné sítě Juulsen. Po komerční pauze by se mělo vhazovat před brankou Demka.
50:41'
Podkolzin zůstal v útoku sám, a protože šli spoluhráči, nahodil puk za branku Hilla.
49:22'
Eichelovu střelu z levého kruhu zablokoval Miller.
48:54'
Nyní zakázané uvolnění Vancouveru. Buly před Demkem.
48:40'
Ofsajd Vancouveru. Buly ve středním pásmu.
48:32'
Hill za brankou vypomohl s rozehrávkou svému týmu.
47:16'
Karlsson svou střelou trefil jenom bránícího protihráče.
46:18'
Eichel dostal nahrávku na levý kruh, srovnal si puk na hokejku, ale jeho střelu do horního růžku vyrazil ramenem brankář Demko.
45:15'
Hagueho sražená střela trefila nakonec brankáře Demka, který si poradil a neinkasoval.
44:26'
Höglander chtěl poslat puk na bránu, ale střelu zblokoval bránící McNabb.
Dnešní utkání sleduje 18 054 diváků.
43:17'
Nahození Froeseho má Demko ve své lapačce. Buly před jeho bránou.
42:37'
Hronek má puk za svou brankou a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
41:47'
Juulsen z vlastní poloviny nahodil puk za branku, kde puk úspěšně rozehrál gólman Hill.
41:16'
Střelu Eichela lapil do své rukavice Demko. Vhazuje se před jeho brankou.
40:01'
Je za námi druhá třetina, vekteré padly dvě branky. Jako první se prosadilo domácí Vegas. Střela Amadia od modré z 24. minuty skončila za zády Demka. Ten nic neviděl, protože mu ve výhledu stínil Roy. Vancouver si ale dvoubrankový náskok vzal zpět ve 36. minutě, kdy po špatné Morelliho rozehrávce pálil Lindholm, jehož pokus brankář Hill vyrazil jen před sebe. K puku se dostal Garland, který udělal efektní kličku do strany a zakončil do odkryté branky. Vegas si už žádnou další větší vážnější šanci nepřipsalo, a tak prohrává po 40 minutách 1:3. Třetí třetina začne zhruba v 6:05.
40:00'
39:22'
Eichel se před brankou dostal ke střele ve skrumáži, ale Demka nedokázal překonat.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:07'
Hill před chvíli vytáhl zákrok proti střele Laffertyho. Nyní se píská ofsajd Vancouveru a vhazuje se ve středním pásmu.
35:58'
Vancouver právě vstřelil branku! Vancouver přidává další gól! Morelli špatně rozehrál, čehož využil Lindholm a zmocnil se puku. Jeho ránu sice Hill vyrazil, ale pouze před sebe, kde si kotouč našel CONOR GARLAND a efektní kličkou do strany zakončil do odkryté brány. Asistence: Elias Lindholm.
35:35'
Vegas vyhodili puk z vlastní třetiny a odevzdali ho hráčům Vancouveru.
35:10'
Zadorovova rána od modré šla těsně vedle Hillovy brány.
34:39'
Hughes posunul puk na Petterssona, ovšem jeho nahození skončilo pouze v lapačce Hilla. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
34:19'
Hughes jen těsně minul branku svou střelou od modré.
33:22'
Další šanci měl Di Giuseppe, kterého našel Blueger. Di Giuseppe ale z pozice před brankou minul.
32:55'
Garland posílal puk do brankoviště, ale tam se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
32:32'
Demko nyní raději přikryl puk pod lapačku a přerušil hru. Vhazuje se před jeho brankou.
32:20'
Cotter tvrdě pálil, ale Demko zasahuje.
31:16'
Michejev se vytočil před branku a rychlou kličkou se snažil překonat Hilla, ale ten úspěšně zasáhl.
30:36'
Střela Hughese od modré čáry skončila ve výstroji Hilla a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
30:10'
29:52'
Střelu Manthy přizvedl před brankou do ochranné sítě svou holí Blueger. Vhazuje se před Demkem.
29:15'
Marchessault neuspěl se střelou ke vzdálenější tyči, a pak z následné dorážky neuspěl ani Stephenson.
28:52'
Vancouver vyhodil puk až za bránu Hilla, který úspěšně rozehrál.
28:10'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Conor Garland – 2 min., držení.
27:20'
Suterovu střelu z rychlého protiútoku lapil Hill do své lapačky. Vhazování před jeho brankou proběhlo po komerční pauze.
27:13'
Marchessault vyslal dopředu Eichela, proti kterému vyjel z branky Demko a před Eichelem stihl holí odehrát puk do bezpečí, a tak se Eichel nakonec ani ke střele nedostal.
26:35'
Hronkovu střelu od modré vyrazil dobrým zákrokem Hill.
26:11'
Icing Vegas. Buly před Hillovou bránou.
25:58'
Ofsajd Vancouveru. Vhazování ve středním pásmu.
25:49'
Další ránu vyslal Theodore. Rána skončila v lapačce Demka, který střelu bez problémů chytil a vhazuje se přec jeho bránou.
25:33'
Zakázané uvolnění Vancouveru. Vhazuje se před Demkem.
25:07'
Další rána Vancouveru, kterou lapil brankář Hill a přerušuje se hra. Buly před jeho brankou.
23:50'
Vegas právě vstřelilo branku! Vegas na začátku druhé části snižuje! Po pěkné souhře dostal na modrou čáru nabito MICHAEL AMADIO a vypálil. Jeho tvrdá rána se zastavila až v síti. Demko nedokázal zasáhnout i proto, že mu stínil ve výhledu domácí Roy. Asistence: Alex Pietrangelo a Nicolas Roy.
23:13'
Soucy dostal pěknou nahrávku a z pozice před bránou pálil, ale trefil jenom lapačku Hilla, takže se vhazuje před brankou domácích.
22:16'
Hráčům Vegas utekl puk až do jejich obranného pásma, odkud musí začít další útočnou akci.
21:15'
Boeser se ocitl zcela sám před Hillem po nahrávce Michejeva, ale z bezprostřední blízkosti bránu minul.
20:55'
Demko si poradil s nahozením Barbaševa z levé strany a sebral puk do lapačky. Buly před jeho brankou.
20:46'
Hill za brankou úspěšně rozehrál.
20:01'
První třetina je za námi. Vancouver v ní skóroval hned dvakrát. Oba góly padly v 7. minutě. Nejprve využil přesilovku kapitán Hughes, který dostal krásnou nahrávku do prostoru mezi kruhy a nezaváhal. Za dalších 55 sekund přišla druhá branka Vancouveru, když se po hezké kombinaci prosadil Di Giuseppe a střelou po ledě překonal Hilla. Také Vegas několikrát ohrozilo Demka, ale ten je zatím neprůstřelný a drží čisté konto. Druhá třetina začne zhruba v 5:09.
20:00'
19:14'
A znovu zásah Demka. Další buly před jeho brankou.
19:08'
Marchessault se šikovně uvolnil, ale i jeho pokus skončil v rukavici Demka a bude se vhazovat před jeho brankou.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:14'
Nahozený puk si raději do lapačky stáhnul Hill a bude se vhazovat před jeho brankou.
16:57'
Mantha měl první šanci v novém dresu, ale ani on nedokázal překonat Demka.
16:29'
Přihrávku Boesera zachytili domácí a vyrazili dopředu. Marchessault následně našel mezi kruhy Eichela, s jehož střelou si poradil Demko, který lapil puk do lapačky. Buly před jeho brankou.
16:03'
Po dalším zákroku Hilla se vhazuje před jeho brankou.
15:54'
Úmyslný ofsajd odpískán hráčům Vegas. Další buly proběhne ve středním pásmu.
Po komerční pauze se vhazuje před Hillem.
14:36'
Hráčům Vegas odpískána hra vysokou holí a hra je tak přerušena.
13:59'
Eichelova formace dokázala dostat soupeře pod tlak a Demko musel dávat pozor, ale střelu Eichela z otočky od modré dokázal zneškodnit.
12:15'
Hughes je za brankou Vancouveru. Následně našel Hronka, který dlouhou nahrávkou poslal puk dopředu.
11:37'
Zakázané uvolnění Vegas. Buly před brankou Hilla.
09:54'
Ostrou střelu přes obránce vyslal Karlsson, ale na Demka nevyzrál, protože ten má puk v lapačce. Buly před jeho brankou.
09:38'
Hill má puk v lapačce a přerušuje hru. Vhazování před jeho brankou.
09:00'
V další šanci byl Eichel, který nedokázal překonat Demka svou rychlou střelou z pozice před brankou.
08:47'
Po zákroku Demka se bude vhazovat před jeho bránou.
08:30'
Hráčům Vegas odpískána hra rukou. Buly ve středním pásmu.
06:56'
Vancouver právě vstřelil branku!
Autorem branky je PHILLIP DI GIUSEPPE, který měl jednoduchou pozici a jeho střela po ledě skončila za Hillem. Bylo to po pěkné kombinaci, kdy se hosté vydali dopředu. Asistence: Nils Höglander a Noah Juulsen.
06:44'
Po zásahu Demka se bude vhazovat před jeho brankou. Ale to až po komerční pauze.
06:36'
Pokračuje se v pěti na obou stranách.
06:01'
Vancouver právě vstřelil branku! Vancouver využívá přesilovku a vede! Hezkou nahrávku do mezikruží dostal od Petterssona kapitán QUINN HUGHES, který na nic nečekal a tvrdou střelou prostřelil Hilla.Asistence: Elias Pettersson a Brock Boeser.

05:45'
Hronkovu střelu od modré čáry lapil do lapačky Hill a přerušuje se. Poté se ale strhla menší potyčka, po které se bude vylučovat.
05:00'
Hill nejprve zasáhl proti pokusu Millera, a pak ještě chytil střelu Boesera. Buly před jeho bránou.
04:03'
Vancouver má polovinu přesilovky za sebou, ale zatím bez vážnější šance.
01:59'
Anthony Mantha – 2+2, vysoká hůl.
01:59'
Höglander dostal hokejkou do obličeje a s krvavým šrámem míří na střídačku.
01:52'
Na úvod zakázané uvolnění Vegas. Buly před Hillem.
00:01'
Zazní hymny USA a Kanady.

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Pietrangelo (A), Hanifin, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel (A), Barbašev – Mantha, W. Karlsson (A), Stephenson – Amadio, N. Roy, Cotter – Kolesar, Froese, Morelli.
Trenér: Bruce Cassidy

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, Soucy, Zadorov, Juulsen – Höglander, E. Pettersson (A), P. Suter – Michejev, J. Miller (A), Boeser – Podkolzin, E. Lindholm, Garland – Di Giuseppe, Blueger, Lafferty.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Lee, Kozari – Gawryletz, Apperson.
Zdravím fanoušky hokeje! Čeká nás utkání NHL mezi Vegas Golden Knights a Vancouverem. Vegas se nacházejí na 7. místě Západní konference se ziskem 73 bodů a ve své Pacifické divizi jsou na místě 4. Poslední tři zápasy v řadě ale prohrálo, když podlehlo Bostonu na jeho ledě 4:5, v Buffalu padlo 2:7 a naposledy na ledě Columbusu 3:6. Střelci Vegas v tomto zápase byli Mason Morelli, William Karlsson a Chandler Stephenson. Na soupisce Vegas najdeme v letošní sezóně z českých a slovenských hráčů brankáře Jiřího Pateru, který letos v prvním týmu odchytal 5 utkání s procentuální úspěšností 90,06 % a s průměrným počtem inkasovaných gólů 3,7 na zápas. Jinak ale působí převážně na farmě v týmu Henderson Silver Knights. Dále ve Vegas působí český útočník Jakub Brabenec, který ale zatím působí pouze na farmě a na debut čeká, stejně jako slovenský útočník Jakub Demek a také další český útočník Matyáš Šapovaliv. Tito tři hráči zatím na povolání do prvního týmu čekají. Nejproduktivnějším hráčem Vegas je kanadský útočník Mark Stone, který v 56 zápasech zapsal 53 bodů (16+37). Mezi obránci je nejproduktivnější Kanaďan Alex Pietrangelo, který zaznamenal 29 bodů (5+24) v 57 utkáních. Mezi brankáři je na tom statisticky nejlépe kanadský gólman Adin Hill, který odchytal 26 utkání s úspěšností zákroků 91,9 % a s průměrným počtem 2,4 branky na zápas.

Vancouver se momentálně nachází na 1. místě Západní konference se ziskem 87 bodů a vede i Pacifickou divizi. Canucks mají aktuálně sérii dvou výher v řadě, když Vancouver vyhrál v Anaheimu 2:1 a naposledy zvládl zápas na ledě LA, kde zvítězil 2:1 po prodloužení. V základní hrací době se za Vancouver prosadil Elias Pettersson a v prodloužení o výhře rozhodl J.T. Miller. Jediným českým nebo slovenským hráčem, který letos působí ve Vancouveru, je český obránce Filip Hronek, který prožívá velmi povedenou sezónu, protože zatím nasbíral 45 bodů (5+40) v 64 zápasech. Nejproduktivnějším hráčem Canucks je americký útočník J.T. Miller, který má luxusní bilanci: 84 bodů (31+53) v 64 utkáních. Nejproduktivnějším obráncem je kapitán Quinn Hughes, jenž zapsal 73 bodů (12+61) v 64 zápasech. Již zmíněný bek Filip Hronek je pátým nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Mezi brankáři má nejlepší statistiky Američan Thatcher Demko, který odchytal 47 utkání s úspěšností zákroků 91,4 % a s průměrným počtem 2,5 branky na zápas. Naposledy se spolu tyto dva týmy utkaly 1. prosince a Vegas vyhrálo na ledě Vancouveru 4:1 po trefách Ivana Barbaševa, Jacka Eichela, Williama Karlssona z přesilovky a Bretta Howdena, jediným střelcem Vancouveru byl Andrej Kuzmenko.
Úvodní buly padne v T-Mobile Areně ve Vegas krátce po 4:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.