NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Arizona - 3. března 2024   19:00

Washington
Washington
26:02' Milano (Ovečkin, Sandin) • 40:10' Mantha (D. Strome)
2:5
(0:1, 1:3, 1:1)
Arizona
Arizona
07:33' L. Cooley  (Guenther, Zucker) • 24:06' Zucker  (Guenther, Schmaltz) • 26:45' Kesselring  (O'Brien, Välimäki) • 38:01' Guenther  (Maccelli, Durzi) • 59:39' Schmaltz  (Crouse)
Washington
C. Lindgren (Kuemper) – Sandin, Carlson (A), Edmundson, Jensen, Alexejev, T. van Riemsdyk – Ovečkin (C), Lapierre, Wilson (A) – Pacioretty, D. Strome, Milano – Protas, McMichael, Mantha – Malenstyn, Sgarbossa, Aube-Kubel.
Chmielewski, Brenk – Gawryletz, Nansen
Capital One Arena, Washington
18 573 diváků
Arizona
Vejmelka (Ingram) – Moser, Dumba, Durzi, Kesselring, Välimäki, Stecher – Kerfoot (A), Hayton, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Zucker, L. Cooley, Guenther – Carcone, McBain, O'Brien.

3. Anthony Mantha (WSH) 1+0
Máme za sebou zajímavé utkání. Washington dával góly jenom z přesilovek, ale Arizona dokázala Capitals i přes to přehrát. Arizona si z hlavního města Spojených států Amerických odváží dva body za vítězství 5:2. Velký podíl na tom má i český brankář Karel Vejmelka.
59:39'
Arizona právě vstřelila branku!
Crouse vypíchl puk na obranné modré čáře a společně s NICKEM SCHMALZEM spolu ujeli. Právě druhý zmiňovaný vymetl prázdnou branku.
Asistence: Lawson Crouse
59:32'
Washington si vzal timeout.
59:32'
Arizona teď zkusila trefil prázdnou branku přes celé hřiště, to jim nevyšlo a píská se zakázané uvlonění.
58:56'
58:15'
Washington to zkouší ze všech pozic, Vejmelka je ale k nepřekonání.
57:42'
Carlson se dostal ke střele z levého kruhu, jeho jedovku chytil Vejmelka.
57:39'
Arizona si bere oddechový čas.
57:39'
Prázdná branka Washingtonu, domácí to zkouší v šesti.
57:35'
Manthovu střelu od modré má Vejmelka na betonech.
56:57'
Washingtonu se teď nabízí exkluzivní šance na to alespoň snížit, pokud ne vyrovnat. Tři minuty před koncem ztrácí Capitals dvě branky, ale hrajou přesilovku a k tomu se vybízí odvolat brankáře.
56:56'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
Barrett Hayton – 2 min., držení.
56:17'
Icing na straně hostů.
54:50'
Valimakiho střela od modré s příklepem ani k brance nedoletěla.
50:38'
Cooleho lehké nahození má Lindgren v lapačce.
49:46'
Hayton se opřel do střely z mezikruží a tato rychlá střela skončila na tyči.
48:50'
Nepřesná přihrávka Washingtonu znamená zakázané uvolnění.
47:52'
Vejmelka si zahrál hokejkou, pomohl s rozehrávkou.
46:58'
Zakázané uvolnění domácích.
46:50'
V útočném pásmu se teď na chvíli ohřála taky Arizona.
44:54'
Zakázané uvolnění Arizony.
44:10'
Arizona je teď pod obrovským tlakem.
42:50'
Durziho střelu od modré dorážel před bránou Crouse, Lindgren ale do prázdné branky natáhl lapačku.
42:40'
Durziho střela od modré zblokována.
40:10'
Washington právě vstřelil branku!
ANTHONY MANTHA dramatizuje zápas! Využitá přesilovka z karej třetiny navrací Capitals do zápasu. Mantha se napřáhl na vrcholku pravého kruhu a vyslal ránu jako z kanónu do branky Vejmelky.
Asistence: Dylan Strome
40:01'
Druhá třetina nabídla celkem 4 góly. Hosté vedou v zápase díky díky dobrým přesilovkám, které vyžili dvě a díky brankáře Karla Vejmelky, který toho v druhé třetině hodně pochytal. Třetí třetinu začnou domácí v přesilovce. První možnost, jak se zpátky dostat do zápasu.
40:00'
39:51'
Michael Kesselring – 2 min., držení.
38:01'
DYLAN GUETHER přidává svůj třetí dnešní bod a čtvrtý gól Arizony!
Asistence: Matias Maccelli, Sean Durzi
37:40'
Tom Wilson – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
36:58'
36:34'
34:59'
Poprvé dneska uvidíme na ledě hru 4 na 4.
34:58'
Dylan Guenther – 2 min., podrážení.
34:32'
John Carlson – 2 min., nesportovní chování.
34:22'
Kesselring se protahoval přes obranu domácích, Jensen ho ale zastavil.
33:36'
Hayton byl napomenut při vhazování. Vyůstilo to až ve změnu, Kerffot nahradil svého spoluhráče.
32:40'
Arizona teď po ubráněném oslabení tlačí na pilu.
32:16'
31:55'
Washingtonu se nedaří založit přesilovku, opět začínají od vlastní svatyně.
31:12'
Vhazování po pravici Lindgrena.
30:16'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Michael Carcone.
30:15'
Domácí v plném počtu. Milano se vrátil na led.
29:15'
Washingtonu se daří vyhazovat puky ven, jsme v polovině trestu.
28:28'
Vejmelka zastavil puk a pomohl s rozehrávkou.
28:15'
Sonny Milano – 2 min., držení hole.
27:57'
26:45'
MICHAEL KESSELRING dostal výbornou přihrávku od O'Briena na pravý kruh a přesnou střelou na Lindgrenovu lapačku navrátil Arizoně dvoubrankový náskok.
Asistence: Liam O'Brien, Juuso Valimaki
26:02'
Ovechkin viděl před bránou úplně volného SONNYHO MILANA a jeho precizní teč skončila pod horní tyčkou Vejmelkovi branky. Washington je opět v zápase.
Asistence: Alexander Ovechkin, Rasmus Sandin
24:32'
Logan Cooley – 2 min., podrážení.
24:06'
Maccelli vybojoval puk u pravého mantinelu. Schmaltz, kterému přihrál, nahrával na opačnou stranu pásma na Guthera. Ten mohl střílet, našel ale úplně volného JASONA ZUCKERA a ten zametl puk za bezmocného Lindgrena.
Asistence: Dylan Guether, Nick Schmaltz
23:21'
Po řadě přihrávek v řadě pálil z mezikruží Schmaltz, trefil tyčku.
22:44'
Guenther pálil z pravého kruhu z jedničky, Lindgren se stihl přemístit a najít puk na hrudi.
22:35'
Lindgren zasahuje lapačkou.
22:24'
Rasmus Sandin – 2 min., podrážení.
20:52'
Ovechkin ujížděl sám na Vejmelku, bekhendový blafák mu bývalý brněnský brankář přečetl.
20:01'
Sledovali jsme zajímavou první třetinu. Prvních pět minut byli aktivnější domácí, hosté ale poté převzali iniciativu zápasu a i díky dobře postavenému Loganu Cooleymu vedou po úvodní třetině 1:0.
20:00'
19:02'
Střelu Karfoota, která pálil z první, chytil Lindgren.
18:23'
Arizona dostala puk do brány! Rozhodčí ale okamžitě věděl, že gól neuzná. Důvodem byl kontakt mezi Haytonem a Lindgrenem. Hayton znemožnil Lindgrenovi chytat.
17:35'
16:54'
Washington se dobře prodral do pásma, to ale neudržel a tak akci zakládá opět zpoza vlastní branky.
16:28'
Střelu domácích zneškodnil Vejmelka lapačkou.
15:35'
I Washington si zahraje početní výhodu. Úspěšnost domácích v přesilovkách je podprůměrná, 18,4%. Arizona bude bránit, jejich oslabení má procento úspěšnosti 77?9%.
15:34'
Nick Bjugstad – 2 min., podrážení.
14:55'
12:44'
12:10'
Arizona usazena v útočném pásmu, stále kombinuje.
11:05'
Teď dobrá střela Guethera, Lindgren ale ramenem vytěsnil střelu, která šla do růžku.
10:43'
Arizona si zahraje přesilovku potom, co fauloval Carlson. Arizona má lehce nadprůměrné přesilovky s úspěšností 22,3%. Na druhé straně Washington má úspěšnost oslabení "pouze" 79,8%. Uvidíme, jak toto nakonec skončí.
10:43'
John Carlson – 2 min., hákování.
09:32'
Arizona zavřela Washington v pásmu, ten se osvobodil vyhozením puku do středního pásma.
07:33'
LOGAN COOLEY dostal výbornou přihrávku od Guethera na modrou za obranu a svůj samostatný únik přiměnil střelou na lapačku.
Asistence: Dylan Guether, Jason Zucker
06:47'
Buly vyhrál Hayton.
06:46'
Lindgren přerušuje hru, čeká nás komerční přestávka.
06:27'
Maccelli se dostával do dobré pozice, Lindgren bezchybný.
05:45'
Mantha se teď protáhl celou Arizonskou obranou, dostal se až do zakončení, jeho střelu Vejmelka levým betonem vyrazil.
04:58'
Lindgren přerušuje hru, vhazuje se po jeho pravici.
04:36'
03:32'
Od modré nahazoval Ovechkin, jeho nahození bylo ztečováno do ochranné sítě. Vhazování popravci Vejmelky.
03:17'
Střela Manthy šla mimo.
02:40'
Alexeyev nahazuje od modré čáry do rohu.
01:25'
Střela Milana z levého kruhu na vyrážečku Vejmelky, ten střelu vyrazil.
00:18'
Brzké zakázané uvolnění Arizony.
00:01'
Druhé setkání těchto dvou soupeřů se odehraje v Capital One Arena, kde dneska přijede Arizona. První utkání proběhlo 6. 12. 2023 v Arizoně. Tehdy domácí Coyotes vyhráli drtivým rozdílem 6:0. Třemi asistencemi dopomohli k vítězství Kerfoot a Keller. Dva góly zaznamenal Nick Schmaltz.

Českoslovenští hráči:
Karel Vejmelka (ARI):
U Coyotes působí spíše jako dvojka za Connorem Ingramem. I tak si v této sezóně stihl připsat 27 zápasů (7 výher a 1 čisté konto). Úspěšnost zákroků má na 89% a 3,59 GAA. (inkasované góly na zápas)

Martin Fehérváry (WSH):
V této sezóně má o 20 zápasů více než Vejmelka. Když hrál, působil jako první levý bek vedle Johna Carlsona. Vedle něj stihl získat 12 bodů (2+10). Bohužel má zranění v dolní časti těla a tak se jeho nasazení zdá nereálné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.