Dnešní televizní utkání je u konce, a i když vítkovickým zápasy před kamerami moc nesvědčí, ten dnešní zvládli přímo na jedničku. Nejenže zvedli svou normu jednoho až dvou gólů na zápas, ale také přehráli silné mužstvo z opačného konce tabulky. Přejeme Vám krásný zbytek vítězného večera - a někdy zase napočtenou.
59:36
Ještě se bude vylučovat. Valábik se provinil hrubostí, za následné protesty si na cestu do kabiny přibírá ještě desetiminutový osobní trest.
59:31
Zakázané uvolnění Brna.
59:04
Dojeli ale jen za svou modrou, tam na ně již číhali vítkovičtí hráči.
59:00
Hosté rozehrávají od své klece.
58:51
Valábik se přesunoval do pásma, nahrál na spoluhráče, který puk nezachytil a je z toho zakázané uvolnění.
58:24
58:02
Čermák zachytil puk u mantinelu v útočném pásmu, ale hned o něj přišel.
57:05
Hosté vyhazují a ujíždějí společně s domácími za pukem.
56:24
Za hákování je na trestnou lavici odvelen Kováčik.
56:24
V přečíslení domácí Svačina s Hunou, druhý jmenovaný byl v poslední možné chvíli hákován.
55:50
Šindelář se snaží pokrýt celou branku, hosté se točí nebezpečně blízko.
55:31
Vhazování u brněnské branky.
55:16
Falter už byl v mezikruží, jak chtěl zřejmě prchnou na střídačku, ale vrátil se rychle zpět.
54:49
Jan Hruška dostal puk do pásma.
54:29
Koreis nahazoval na branku, Holec se chystal na dorážku, ale Šindelář byl rychlejší.
54:10
Vítkovičtí rozehrávají ze svého obranného pásma.
53:36
Domácí u Faltera, k Romanovi, který stál před brankou se nečekaně dostal puk, ale vítkovický útočník si s ním nedokázal poradit.
53:10
Po střele Čermáka měl šindelář velké štěstí...
52:59
Probíhá komerční přestávka.
52:59
Hosté v ataku vítkovické brány, Jan Hruška nastřelil horní tyč!
52:20
Spolupráce Húževky s Klimkem přes Faltera neprošla.
52:05
Dnešní utkání sleduje 4 434 diváků.
51:44
Kotouč se ocitá v lapačce Faltera po pokusu Szturce.
51:25
Šedivý vyvezl puk do středního pásma, ale tam už neměl šanci.
50:38
Kotouč se ze středního pásma odrazil k osamocenému Radimu Hruškovi, s ním si ale tři borci v bílém snadno poradili.
50:09
Hosté zahajují rozsáhlý útok.
49:53
Ofsajd pro domácí.
49:38
Vítkovičtí se vymaňují z tlaku a vyjíždějí do středního pásma.
49:21
49:05
Vítkovičtí se osvobozují vyhozením k Falterovi.
48:37
Brňané usazeni v pásmu, Šindelář se snaží pokrývat tyče.
48:08
Další vyhození Vítkovic a hráči se předsunují do středního pásma.
47:54
Domácím se podařilo vyhodit.
47:21
Za hákování bude pykat Strapáč.
47:21
47:21
Do dobré šance se dostal Jan Hruška, ale byl hákován Strapáčem.
47:06
Hosté se natlačili k Šindelářovi, ten se teď musí otáčet.
46:38
Hraje se nahoru dolů.
46:00
Hosté se vydali do útoku, Erat ale Šindeláře nepřekonal.
45:36
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovickým se přece jen podařilo porestat faul Petrovického. Hruška nahrával na PETRA STRAPÁČE, ten si nabruslil do výhodnější pozice a prostřelil Faltera - 4:1. Asistence: Radim Hruška, Marek Malík.
45:30
Zpoza branky nahrával Hruška na Bartánuse, ten puk promáchl.
45:16
Vítkovičtí rozjeli přesilovkový kolotoč.
44:36
Malík napálil zadní mantinel a domácí musejí pro puk k vlastní brance.
44:30
Vítkovičtí se vydali do pásma, za sekání je však vyloučen hostující Petrovický.
44:24
Hosté usazeni v pásmu, Šindelář je prozatím v klidu.
43:31
Domácí se opět natlačili před branku, Ujčíkovi sjel puk z hokejky, takže si Falter mohl oddechnout, poté se od modré napřáhl Barinka a zasáhl svého spoluhráče Burgera přímo do obličeje.
42:58
Vítkovičtí se na krátkou chvíli dostali do rohu k falterově brance, hosté okamžitě zahajují protiútok.
42:21
Probíhá boj u mantinelu v útočném pásmu hostů.
41:32
Hostující borec nahodil puk do pásma, kotouč projel až k Šindelářovi, který jej ale nezachytil, jen o něj škrtnul, branka se ocitla prázdná a Šindelář, ležící na zemi mimo brankoviště se jen ztěží pro kotouč natahoval, nakonec jej ale dokázal schovat dříve, než se k puku dostal někdo z překvapených hostů.
41:17
Huna se ve středním pásmu ujal puku, objel branku a - nic se nestalo.
40:56
Brňané byli příliš horliví, je jim odpískán ofsajd.
40:38
Ujčík následuje nahozený puk, ale je sám proti přesile.
40:14
Hosté u kotouče a snaží se vybruslit ze středního pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:55.
Vítkovičtí se utrhli a nasázeli svému soupeři hned tři branky v jedné třetině. Podařilo se jim vyhnat Trvaje z brněnské klece a přenechat místo dalšímu ex-vítkovickému gólmanovi, Falterovi. Kometě se před konecem podařilo snížit v přesilovce, ale bude muset zvýšit tempo, aby rozjetým vítkovickým teď stačila. Domácím totiž ve třetí třetině stačí pohlídat si své slibné vedení, aby si dnes připsali body...
Šindelář - 9
Trvaj - 8
Falter - 6
40:00
39:53
Falter se musí ještě popasovat se střelou vyslanou k jeho tyči.
39:46
Chyba Ujčíka, ale ten ji bleskově napravuje a posílá puk do útočného pásma.
39:40
Brňané se přesunují k Šindelářovi.
39:27
39:17
Vítkovičtí usazeni před Falterem, ten chytá jako o život.
38:52
Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.
38:39
38:05
Huna měl dobrou šanci, ale byl příliš blízko Faltera.
37:54
37:27
Za krosček je vyloučen hostující Čermák, domácí mají šanci spravit si náladu.
37:00
Domácí u kotouče.
36:39
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté dokázali přece jen využít přesilovku! Hráči Komety se dobře strategicky postavili před Šindeláře, ale ve výhledu mu stáli také jeho vlastní spoluhráči, RADIM BIČÁNEK se napřáhl od modré a propálil vše - 3:1. Asistence: Jan Hruška, Tomáš Divíšek.
36:32
Zohornova střela projela brankovištěm, ale končí za brankou.
36:17
Brňané v pásmu.
35:31
Hosté se pomalu strategicky přesouvali od své klece k brance, Kuba jim sebral kotouč a odpálil jej k Falterovi.
35:16
Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.
35:03
Domácí vyhazují a ujíždějí za pukem.
34:55
Přísné vyloučení domácího Burgera, předchozího faulu ze strany brněnských si sudí nevšimli. Nicméně, domácí kapitán si odsedí dvě miuty za podražení.
34:24
Ujčík si udělal kolečko kolem Falterovy klece a vrací se zpět ke svému gólmanovi.
34:05
Hosté se snaží rozehrát ze středního pásma, je z toho ofsajd.
33:56
33:40
Domácí opět před Falterem, Burgerovi střela nesedla.
33:17
Hosté vysílají na Šindeláře více či méně povedené pokusy, ten odolává celkem v klidu.
32:40
Do úniku se dostal brněnský Holec, ale orazítkoval zadní plexisklo.
32:06
Vítkovičtí okupují Falterovu klec, ale zatím nepřesně.
31:38
Vítkovičtí rozehrávají ze své obranné třetiny.
31:11
Vhazování po Falterově levici.
31:03
Vhazování pro hosty, u levé tyče číhal Zohorna, ale marně.
30:53
Vhazování po levé ruce domácího gólmana.
30:18
Hosté u puku, ale nedaří se jim projít do pásma.
29:49
Roman se dobře prodral před branku, ale byl odstaven.
29:28
Domácí u puku a najíždějí na Falterovu klec.
28:57
Jiří Trvaj přenechává své místo v brněnské kleci Martinu Falterovi.
28:57
Rehák poslal puk na rozjetého Ujčíka, ten viděl najíždějícího MICHALA BARINKU, který se před pár vteřinami vrátil z trestné lavice a v následném závaru přidává vítkovický urostlý bek třetí branku zápasu - 3:0. Asistence: Viktor Ujčík, Denis Rehák.
28:48
28:48
Švrček ve spolupráci se Zohornou se ocitli před Šindelářem, ale dobrý obranný zákrok Reháka jim šanci sebral.
28:35
Další vyhození Vítkovic.
28:16
Polák ve spolupráci s Kubou posálají puk k Trvajovi.
28:04
Dělovku z hole Žižky Šindelář ukrývá v náručí.
27:50
Čermák se prosmýkl do pásma, spoluhráči jej následují.
27:37
Vítkovičtí vyhazují k Trvajovi.
27:18
Závar u domác klece, Šindelář neviděl nic, ale puk putuje do bezpečí z pohledu domácích.
26:52
Od modré vypálil Valábik, ale Šindelář vyráží do bezpečí.
26:48
Hosté si zahrají přesilovku, za držení protihráče je vyloučen Barinka.
26:48
26:14
Brňané v pásmu, střela Valacha od modré byla před brankou tečována bruslí mimo.
25:54
Zákrok si ale připisuje na opačné straně Trvaj po střele Romana.
25:30
Hosté se díky sérii nahození dostali před Šindeláře.
24:57
Zpoza branky nahrával Huna, ale Trvaj si se střelou Hrušky poradil.
24:32
Brňané jsou nuceni rozehrávat ze svého obranného pásma.
24:06
Hráči Komety v pásmu, bojují za brankou o puk.
23:40
Hosté se vydali na zteč Šindelářovy klece, ale pustili puk na zakázané uvolnění.
22:54
Domácí se drží v pásmu, Trvaj je ve střehu.
22:19
Vítkovičtí jsou v laufu, dostávají se do pásma velmi hladce.
21:48
Už se málem vezl třetí gól v krátkém časovém sledu, ale Szturc skončil v brance místo puku, navíc je odpískán úmyslný ofsajd.
21:27
A vítkovická hala exploduje nadšením! Je tady druhý gól. Strapáč vybojoval puk u mantinelu, nahrál do jízdy RADIMU HRUŠKOVI, kterého si nikdo pro boj u mantinelu nevšímal, a ten svou šanci proměnil na výbornou - 2:0. Asistence: Petr Strapáč, Viktor Ujčík.
21:09
Vítkovičtí se protáhli do pásma, Roman nahrál na Svačinu, který prokličkoval až k brance, nahrál na číhajícího RUDOLFA HUNU, proti jehož střele se Trvaj nestačil přesunout - 1:0. Asistence: Vladimír Svačina, Ondřej Roman.
Další třetina začne přibližně v 18:59.
V první třetině jsme nebyli svědky žádné branky, oba týmy hrály v obraně pozorně. Pár šancí se vyskytlo na obou stranách, ale nebylo to nic, s čím by si gólmani nedokázali poradit. Uvidíme, jestli se v další třetině týmy trochu odvážou nebo budou hrát raději na jistotu.
Šindelář - 6
Trvaj - 5
20:00
19:52
Domácí u branky Komety, Trvaj je ve střehu.
19:46
Brňané před brankou, ale nepřesně.
19:20
Jan Hruška dostal dobrou přihrávku, ale o kotouč vzápětí přišel.
19:04
Vítkovičtí se vydali na výlet k Trvajovi.
18:53
Kotouč končí mimo hrací plochu.
18:47
Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění pro domácí mužstvo.
18:40
Hra ve středním pásmu.
18:00
U Trvajovy klece Strapáč, ale dlouze přemýšlel, kam s pukem, až se dostal mimo.
17:36
Hosté rozehrávají od své klece a roztahují hru do stran.
16:56
Domácí u Trvaje, velká šance pro Szturce, ale Trvaj jeho pokus vychytal.
16:30
V dobré pozici se ocitl Čermák, ale šindelář byl na svém místě.
16:18
Hosté u puku a přesunují se k Šindelářovi.
15:49
Vítkovičtí chtěli přejít do pásma, ale přišli o puk.
15:20
Burger vystřelil ze střední vzdálenosti, ale mimo.
14:55
Brňané rozehrávají od své klece a mají spoustu času.
14:37
Domácí se nemohou dostat od své klece.
14:03
Boj o puk v rohu u vítkovické branky vyhrál hráč v bílém a Kometa se teď snaží rozhodit domácí.
13:43
Hra přerušena pro přihrávku rukou.
13:24
13:14
Hosté se nahrnuli před branku a Šindelář chytá.
12:56
Burger s Klimkem krouží kolem Trvajovy klece, zdatně jim sekunduje Ujčík, ale jihomoravský gólman je v pohotovosti.
12:13
11:31
Barinka vyslal pomalý puk od modré, ten šel těsně mimo branky.
11:17
10:57
Malec vyhazuje ze svého rohu až k Šindelářovi.
10:33
K brabce se dostal Kováčik, Šindelář ale jeho pokus chytil.
10:25
Další vyhození hostů, brňané kotouč následují.
10:08
Kometa vyhazuje až k Šindelářovi.
09:59
Vítkovičtí točí brněnskou čtveřici.
09:32
Ujčík našel skulinku mezi bránícími hráči, ale Polák nemířil přesně.
09:17
Za sekání bude dvě minuty pykat Petrovický.
09:08
Strapáč si za Trvajovou brankou vykoledoval faul, rozhodčí má zviženou ruku a hraje se dál.
08:38
Huna v rohu bojuje o kotouč, hosté vyhrávají.
08:16
Hosté u puku, domácí se musejí mít na pozoru.
07:33
Ujčík dostal dobrou přihrávku, ale byl příliš pomalý...
07:16
Švrček založil útok, ale nepřesně.
07:06
06:24
Dojel ale jen do středního pásma, kde mu byl puk odebrán.
06:19
Domácí v akci, Húževka zpoza branky přihrál na hůl soupeře a ten ujíždí na vítkovickou klec.
05:58
Hosté opět v pásmu, domácí hrají pozorně.
05:29
Erat si objel domácí klec, ale vítkovický obránce jej stačil zpacifikovat.
05:02
Vítkovičtí se k ničemu nedostali, musejí vycouvat z útočné třetiny,
04:40
Svačina obloučkem posílá puk za Trvajovu bránu.
04:18
Kometa nahazuje puky ze středního pásma na branku.
03:50
Hosté se znovu dostali k vítkovické brance, vítkovický gólman zůstává ve střehu.
03:25
Divíšek u domácí klece, ale Šindelář zůstal klidný.
03:06
Vítkovičtí se drží u Trvajovy klece.
02:27
Radim Hruška si najel po levém křídle, Trvaj si povyjel z branky, změnšil mu střelecký úhel a v tomto minisouboji vyhrává.
02:19
Hosté se několikrát dostali před Šindeláře, ale bez výraznější šance.
01:40
Roman nahrával v jízdě před branku na Hunu, ten ale na kotouč nedosáhl.
01:17
Trvaj si připisuje zákrok.
01:10
Huna vybojoval na modré puk a vydal se před Trvaje.
00:43
Hostující atak zastavili domácí už v zárodku.
00:27
Do pásma se dostal Burger, ale bez efektu.
00:07
Domácí vyhráli puk a rozehrávají od své klece.
00:01
Před samotným začátkem podepisuje domácí kapitán Jiří Burger za vítkovické mužstvo Chartu fair-play.
Fanouškům Vítkovic končí po dlouhých šestnácti dnech hokejový půst. Vítkovičtí hokejisté opět zavítají na svůj led a v domácím utkání budou hostit celek brněnské Komety.

Vítkovičtí ale nepředstaví stejný tým, jako před reprezentační pauzou. Od kormidla vítkovického stroje bylo odveleno trenérské duo Trličík - Moták a jejich místa obsadili jako hlavní kouč slovenský Peter Oremus a jako jeho asistent Ladislav Svozil.

Premiéru před domácím hledištěm budou mít také nové tváře v hráčském kádru, útočník Marek Bartánus, Peter Húževka nebo obránce Filip Kuba. Nutno podotknout, že pro posledně dva jmenované to bude premiéra obnovená.

Vítkovičtí pod novým trenérem získali ze tří zápasů sedm bodů, a to je z jejich strany v letošní sezóně na pochvalu. V těchto zápasech ale nevstřelili více než dva góly, takže žádné střelecké orgie (alespoň z jejich strany) se v dnešním zápase nedají očekávat. Spíše se podle svých slov budou soustředit na pořádnou obranu.

Brněnští bodovali v posledních třech zápasech, jen jeden zápas prohráli v prodloužení a po zásluze jim patří druhá příčka ze vedoucí Plzní.

Domácí nevzpomínají na první letošní měření sil zrovna v nejlepším, vždyť vedli gólem Szturce, stav pak ve druhé části srovnal J. Hruška a ve třetí třetině drželi naději na prodloužení, aby o ni 14 vteřin před závěrečnou sirénou přišli díky Jakubovi Svobodovi.

Uvidíme, jak vše dopadne právě dnes a zda domácí hráči dokáží vstřelit více branek - důležitější jsou ale pro ně body, takže se nechme překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.