Třinec dokázal na severu Čech svou neuvběřitelnou zarputilost, když stáhl 3 brankové manko, následně se ujla vedení a když znovu prohrávl, dokázl srovnat i pod tlakem minutu před koncem. Prodloužení pak branku nepřineslo a nájezdovým hrdinou se stal František Lukeš, který proměnil v první a čtvrté sérii.
Hráči zápasu zvoleni Adamský a Lukeš.
65:00
Litvínov právě vstřelil branku!

Rozhodující samostatný nájezd si připisuje FRANTIŠEK LUKEŠ, který šel znovu z pravé strany, ale tentokrát nemířil k tyči, ale mezi betony a trefil se bezchybně.
Lukeš pojede čtvrtou sérii.
Peterek netrefil mezeru mezi betony.
Květoň rovněž pohořel na forhendu.
Hanzl šel do forhendu a nedal.
Orsava vykoupal brankáře Litvínova a zasunul do prázdné.
Hübl trefil přesně nad vyrážečku.
Peterek viděl mezeru mezi betony a trefuje se přesně.
Lukeš to zkusil zleva a střelou o pravou tyč rozvlnil síť.
Samostatné nájezdy začínají.
Nechvátal ani Hamerlík se nevracejí ke spoluhráčům na střídačku, domácí brankář v rozkleku u hrazení. Brankář Třince pojíždí u střídačky.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:27
Pravděpodobně poslední ofsajd zápasu pro Litvínov.
62:46
Litvínov je v prodloužení aktivnějším celkem, ale Hamerlík kryje i další pokus domácích útočníků. Zuby na ocelovém brankáři si vylámal Pšurný.
61:10
Ručinského střela končí na brankáři Ocelářů.
60:20
Litvínov zkusil jako první urvat jeden bod navíc, ale proti Lukešovu pokusu byl Hamerlík.
60:01
Když už to vypadalo, že si útočníci v prvních dvou třetinách vyčerpali svou dávku střelného prachu, vložily se do hry obrany obou celků a Stříteský s Kubátem nejprve převrátili skóre na stranu Litvínova, avšak ztrátu bodů odmítl minutu před koncem Roth a střelou od modré srovnal na 5:5. Třinec tedy po krátké době znovu na severu Čech nastupuje do prodloužení za stavu 5:5.
60:00
59:20
Oba celky vyčkávají. Nikdo už nechce o jistý bod přijít.
58:57
Lojek se před vlastní brankou v leže nejlépe zorientoval a dostal kotouč pryč od svého brankáře.
58:21
Třinec právě vstřelil branku!

Když to nevyšlo Orsavovi z blízka, zkusil to VLADIMÍR ROTH z dálky a od modré propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: David Květoň, Jiří Polanský.
57:33
Hanzl mohl rozhodnout, ale prudkou přihrávku minul.
56:53
55:50
Domácí pevně brání modrou čáru.
54:53
Jareš ihned po buly zasáhl protihráče do obličeje při pokusu zvednout mu hůl a 2 minuty jsou tak jasným trestem.
54:46
S poraněním kolene mizí Bonk v útrobách stadionu a dnes ho již asi neuvidíme.
54:46
Přetlačovaná u hrazení dopadla hůře pro hosty, když s bolestivou grimasou zůstává ležet Radek Bonk, který je nakonec na střídačku tažen za obě ruce svými spoluhráči.
53:55
Orsava střílí přes Stříteského pouze do boční sítě.
52:30
Hanzl s Květoněm si vyměnili několik zákroků na hraně pravidel, sudí i jejich píšťalky mlčí.
51:07
50:35
Další litvínovské osvobození. Domácí brání velmi zodpovědně.
50:10
Černý posílá kotouč přes všechny čáry.
49:44
Zakázané uvolnění Třince při pokusu o rychlý přechod do pásma.
49:04
Před Nechvátalem hasí situaci Hübl krosčekem na Orsavu a dostává zasloužené 2 minuty.
48:46
Majdan nedostal puk do útočného pásma, nýbrž pouze na lavičku Třince.
48:30
Velmi nervózní část zápasu s nepřesnostmi na obou stranách. Nyní zakázané uvolnění Litvínova.
46:00
Ručinský od pravého hrazení hledal střílenou přihrávkou Martynka, ten na kotouč nedosáhl.
44:20
Varaďa dobrým pohybem položil Nechvátala, ale obrana mu již nedovolila zakončit do odkryté klece.
42:34
Orsava zasažen do brusle při střídání, ale tady opravdu nebyl prostor pro odpískání píliš mnoha hráčů, jak se dožadují ochozy.
41:42
Ručinský se u hrazení tvrdě střetl s Kloučkem, ale oba si po střetu poklepali o chrániče a jdou střídat. Tak má vypadat hokejový souboj. Tvrdý, ale fér.
40:43

Střela Lukeše šla hodně mimo, ale puk se odrazil mezi kruhy na hůl KARLA KUBÁTA, který se trefil přesně mezi betony brankáře Hamerlíka. Asistence : František Lukeš.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:04.
Ve druhé třetině se do hry dostal i čtvrtý brankář z dnešního zápisu, když se Franěk zranil při třetí brance Třince. Nechvátal inkasoval pro střele Bonka a remízu na ukazatel skóre vrátil šikovnou tečí Stříteský.
40:00
39:20
Domácím se nedaří zavezení do pásma.
38:38
Za nedovolené bránění vyloučen Galvas.
38:38
Ručinský zakončoval před brankou bekhendem a Martynek už dorážel mimo.
37:50
Polanský dlouho hledal komu přihrát a nakonec o kotouč přišel.
36:10
Nechvátal ustál u levé tyče Peterkovi rejdy v útočném pásmu.
35:27
Kubinčákovu střelu vyráží Hamerlík a v druhé šanci odebral domácímu forwardovi puk Galvas.
35:00
Litvínov hraje bez Kamila Piroše, jeho místo zaujal Černý a Litvínov točí pouze 3 pravá křídla.
33:00
Třetí řada Litvínova si vybojovala tlak na brankovišti, ale puk měl bezpečně Hamerlík.
32:25

Litvínov se vrhl do útočného pásma. Zeman střílel od modré a před brankou se šikovnou tečí prosadil jeho kolega z obrany MATĚJ STŘÍTESKÝ, který se v tomto prostoru správně nacházet samozřejmě neměl. Kouzlo nechtěného pro Litvínov. Asistence: Jiří Zeman, Robin Hanzl.
32:01

RADEK BONK si vzal puk za vlastní brankou, projel celé kluziště osazené domácími statisty a vykoupal stále ještě nerozchytaného Nechvátala.
29:25
Varaďa vyloučen na 2 minuty za sekání.
28:16
Černého střela nezaskočila Hamerlíkovu lapačku.
27:10
Nechvátal zatím zaznamenal dva zákroky proti propagačním střelám, ale útok domácích je naprosto zdecimován.
24:03
Franěk si patrně poranil tříslo a musí být vystřídán. Druhý brankář Litvínova během víkendu odstupuje ze zdravotních důvodů. V brance Litvínova Nechvátal.
24:03

Polanský využil chybu pravého obránce Litvínova, když vystihl jeho pokus o lehnutí do přihrávky, kotouč zastavil a naservíroval přesně na pravé křídlo MARTINU ADAMSKÉMU, který zametl puk Fraňkovi mezi nohy. Asistence: Jiří Polanský.
22:51
Lukeš napřáhl ještě za modrou čárou a Hamerlíkova vyrážečka byla v permanenci.
21:00
Zakázané uvolnění obou týmů. Hra je na začátku druhé části o poznání opatrnější.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:09.
Zásahy brankářů v první třetině 9:11 (Hrubec 4 - Hamerlík 7)
Litvínov zažil stejně jako na Spartě raketový nástup do utkání. Vedení 3:0 však nedokázal podpořit obrannou hrou a častými vyloučeními se Litvínov dostal pod tlak. Brankář Franěk kapituloval z obou velkých šancí Třince a proto je stav otevřený 3:2.
20:00
19:50
Třinec drží puk za vlastní brankou.
18:15

Třinec snižuje rychlou souhrou na rozdíl jediné branky. Franěk se nedokázal přemístit na křižnou přihrávku a JAN PETEREK zakončoval u levé tyče do odkryté branky. Asistence: Václav Varaďa, David Květoň.
17:50
Kubát na jednom ze svých výpadů do útoku přišel o kotouč.
16:49
Smolka s Černým šli po nahozeném kotouči a Lojkovi jej odebrali, byla z toho střela nad branku z hole Piroše.
16:30
Hosté v plném počtu a před Fraňkem.
16:00
Hanzl se snažil získat dorážku, ale obrovití Zíb s Hrabalem mu nedali dýchat.
15:45
Zíb vyhazuje přes všechny čáry.
15:21
Na druhou minutu přichází druhá řada Litvínova a pokračuje v tlaku.
15:10
Lukešovu ránu z levého kruhu dostal do holení Bonk.
14:54
Ručinský a Kubát pálí mimo tyče od modré čáry.
14:17
Klouček vyloučena za nedovolené bránění Hanzla.
14:10
Ručinský přenechal do druhé vlny Martynkovi, ten pálí vysoko nad a při dorážce došlo k faulu.
13:51
13:49
Pšurný vyhazuje.
13:30
Třinec v 5 proti 4.
12:40
Květoň prokličkoval mezi obráncem, položil Fraňka, ale už byl za brankou a tak zkusil puk odrazit od betonu domácího brankáře Kotouč však jen projel brankovištěm.
12:20
Hrabal napálil Bonka, který clonil před brankou.
11:50
Za nedovolené bránění vyloučen Jareš.
11:20
Za hrubost vyloučeni Polanský a Gula. Hraje se 4 na 4.
11:20

Šťastněji odjíždí od trestoměřičů hráči v bílém. MARTIN ADAMSKÝ označen za posledního kdo se dotkl kotouče před přechodem brankové čáry. Asistence: Tomáš Klimenta, Jiří Polanský.
11:20
Kotouč v síti pod ležícím Fraňkem, bitka za domácí brankou. Uvidíme zda sudí uznají branku, kterou hosté doslova došťouchali za čáru přes značný odpor brankáře Litvínova! Zkoumá se video!
11:00
Třinečtí se ne a ne dostat do pásma.
09:48

Fatální chybu třinecké obrany trestá VIKTOR HÜBL, který vypíchl kotouč a od vlastní modré šel sám na Hamerlíka. Domácí střelec se nad ničím nerozmýšlel a střelou pod vyrážečku nedal brankáři ocelářů šanci. Asistence: František Lukeš.
09:16
Majdan vyloučen za hru vysokou holí a Třinec dostane šanci korigovat skóre.
06:50
Lukešova bomba od modré se zastavila o vnější konstrukci branky Třince.
04:24
Třinecký Hrubec si prakticky nezachytal a už opouští branku. Mezi tyče jde Hamerlík.
04:24

Litvínov opakuje famózní úvod utkání ze Sparty a pohotovou střelou MARTINA RUČINSKÉHO z křídla těsně pod horní tyč se ujímá vedení 2:0. Asistence: Robin Hanzl, Matěj Stříteský.
02:40
Hrubec vytáhl tentokráte ještě lepší zákrok proti Balážově střele na lapačku.
02:00
Hamerlík vyráží střelu Baláže a získává zpět ztracenou sebedůvěru.
00:20
Hosté jsou evidentně zaskočeni. Domácí dlouho usazení v pásmu Třince, který se osvobozuje zakázaným uvolněním.
0:10

To je )vod do zápasu jako hrom, hned při prvním pobytu v útočné třetině se dorážkou prosazuje FRANTIŠEK LUKEŠ. Asistence: Viktro Hübl, Juraj Majdan.

HC Oceláří Třinec

Třinec je v posledních zápasech na vítězné vlně a v pátek si dokázal doma poradit se Zlínem, který je letos na ledech soupeřů velmi nebezpečný. Letos zabijácký instinkt Martina Růžičky (30+30) je v posledních zápasech doplněn ještě o neopomenutelnou posilu ze zámoří, a to Jiřího Hudlera (3+2). Nad svými soupeři z Litvínova v tabulce dominují ještě Bonk (12+24) a Květoň (15+15).

Třinec se může rovněž opřít o brankářskou dvojici Hamerlík, Hrubec, která disponuje průměrnou úspěšností nad 92%.

HC Verva Litvínov

Litvínovu v posledním utkání se Spartou ztratil vedení 2:0 a následně i 3:2 a podlehl 6:3. Po dvou inkasovaných brankách byl po tvrdém střetu se soupeřem střídán brankář Pavel Francouz. Dlouhodobě litvínovským chybí rovněž kapitán Trávníček a obránce Posmyk.

Z posledních 10 branek Litvínova si pouze 2 připsala první řada chemiků, která tak prožívá herní krizi, která se podepisuje nejvíce na elitním střelci domácích Lukešovi (14+14), který se naposledy trefil 13. prosince proti Vítkovicím. Lídrem kanadského bodování Litvínova je Viktor Hübl (12+18).

Forma Litvínova v posledních zápasech

Sparta Praha - Litvínov 6:3
Litvínov - Liberec 5:2
Pardubice - Litvínov 4:2
Litvínov - Kometa Brno 5:2
Karlovy Vary - Litvínov 2:3

Příjemný nedělní večer ze Zimního stadionu Ivana Hlinky. Prvním letošním soupeřem zde bude domácí Vervě soupeř z nejnepříjemnějších. Předloňský mistr z Třince porazil Litvínov 3x v řadě, když v letošní sezoně šlo vždy o suverénní výhry o tři branky. Jak dopadne dnešní zápas pod Krušnými horami. Zápas budete moci sledovat i na ČT Sport, ale až po skončení přímého přenosu z Turné 4 můstků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.