Sledovali jsme velmi pohledné a vyrovnané utkání, ve kterém nakonec zvítězili domácí hokejisté 5:3. Domácí již měli komfortní náskok 4:1, který však prohospodařili, když dokázali hosté snížit na rozdíl jediné branky. Až v závěru pojistil vítězství domácího celku Kovalčuk střelou do prázdné branky.

Roman Červenka (PET) – 1 bod (0+1), čas na ledě 15:47
Ján Laco (AST) – 20 zákroků, 4 obdrž. branky, úspěšnost 85% (ve 30. minutě střídal)

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek dne a u onlajnů zase někdy na počtenou.
60:00
59:31
Petrohrad právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! ILJA KOVALČUK ze svého obranného pásma zkušeně zavezl puk do útočného pásma, odkud také poslal puk do prázdné klece – 5:3. Asistence: Anton Bělov.
58:39
Upper s Ruděnkem se snažili dorážet, ale Salák se položil do svého brankoviště a puk za svá záda nepustil!
58:13
Ivanov na střídačce, hosté to zkoušejí v šesti!
58:01
Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:52
Červenka na druhé straně hledal před brankou Thoresena, který však nedokázal zpracovat skákavý puk českého forvarda.
57:28
Další výborný zákrok Saláka, který si poradil s nebezpečnou střelou Lundina z mezikruží!
56:52
Střela Bělova proletěla těsně nad brankou hostů.
56:12
Ruděnko našel před brankou úplně volného Starčenka, který však nevyzrál na pozorného Saláka!
55:43
55:23
Kovalčuk vypálil z levého kruhu těsně vedle hostující svatyně.
54:49
Ericsson dorážel těsně před Ivanovem střelu Červenky, ale hostující gólman od svého střídání působí velmi jistě!
54:10
Petrohrad se usadil před Ivanovem.
53:43
Po delší době přesilová hra také na domácí straně. Jevgenij Blochin (AST) zahákoval Panarina a dvouminutový trest ho nemine,
53:10
Ruděnko se dostal až mezi kruhy a velmi pěknou a přesnou střelou nechal vyniknout Saláka, který je v posledních minutách domácím hrdinou!
52:33
Tvrdá rána Ericssona byla zblokovaná do ochranné sítě.
51:39
51:31
Tyč, kterou trefil Šavčenko, při domácích nyní stojí všichni svatí!
51:12
A další výborný zákrok Saláka, který si poradil s tvrdou střelou Dallmana od modré čáry.
50:32
Hosté jsou stále před Salákem, který nyní drží svůj tým několika výbornými zákroky!
49:58
Domácí hrají ve čtyřech.
49:39
Oddechový čas pro hosty.
49:39
Domácí jdou do třech! Vyloučeným hráčem je Dinar Chafizullin (PET), který se provinil podražením.
49:19
Střela Lundina od modré čáry letěla těsně vedle.
48:38
Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.
47:58
Další vyloučení na domácí straně. Viktor Tichonov (PET) dostává 2 minuty za hákování.
47:13
Komerční přestávka.
46:36
A další osvobození domácího celku.
45:58
Hostům se znovu přesilovka vůbec nedaří a domácí vyhazují puk až za branku hostů.
45:13
Maxim Chudinov (PET) si za katrem odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.
44:30
43:52
Hostům se přesilová hra vůbec nedaří a domácí znovu vyhazují puk přes všechny čáry.
43:22
V obrovské šanci se ocitl Červenka, který obdržel výbornou přihrávku od Martenssona, ale fantastický Ivanov drží naděje hostů!
42:30
Tony Martensson (PET) si na trestné lavici odsedí dvouminutový trest za hákování.
41:32
Puk skončil v hledišti, vhazuje se ve středovém kruhu.
40:49
Ericsson dorážel před brankou, ale Ivanov vyl připravený,.
40:10
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli hosté.
40:01
Ve druhé třetině jsme mohli sledovat gólovou smršť. Nejdříve vstřelili tři branky domácí, kteří vedli už 4:1, ale hosté následně snížili a stav po 40 minutách je tak 4:3 z pohledu domácího celku.

39:42
Ivanov si poradil se střelou Kadějkina z levého kruhu.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:52
38:29
Další vyhození domácího celku.
38:12
Bartulisova tvrdá rána od modré čáry skončila v lapačce Saláka.
37:39
Domácím se již dvakrát podařilo vyhodit puk až k Ivanovovi.
36:52
Alexej Ponikarovskij (PET) je znovu vyloučen na 2 minuty za hákování.
35:36
Hosté po další vstřelené brance ožili a nyní hrají aktivněji oni.
34:38
Astana právě vstřelila branku!
Hosté se dotahují na rozdíl jediné branky! O snížení stavu se postaral pěknou střelou ROMAN STARČENKO – 4:3. Asistence: Konstantin Ruděnko a Dmitrij Upper.
31:08
Alexej Ponikarovskij (PET) je vyloučen za nedovolené bránění.
30:23
O pár sekund sekund později je tu však snížení stavu! Gavrilin našel na levé straně volného MICHAILA RACHMANOVA, který nedal Salákovi šanci – 4:2. Asistence: Konstantin Puškarjov a Andrej Gavrilin.
29:57
Hosté střídají gólmany. Laca nahrazuje Ivanov.
29:57
A je tu další branka domácího celku! Kovalčuk našel před brankou ALEXANDRA BARABANOVA, který dokázal skórovat bruslí, branka však platí – 4:1. Asistence: Jimmie Ericsson a Ilja Kovalčuk.
29:36
Hra se nám přelévá ze strany na stranu a hraje se především ve středním pásmu.
28:07
27:23
Panarin hledal před brankou Červenku, který však skákavý puk nedokázal zpracovat.
26:41
Chudinov vypálil od modré čáry pouze do připraveného Laca.
26:07
Astana hrála v šesti a tak se dvouminutovému trest nevyhne.
25:32
Upper se dostal mezi kruhy k odraženému puku a Salák musel předvést svůj první důležitý zákrok v zápase!
24:17
Domácí bleskově tuto přesilovou hru využívají! PATRICK THORESEN vyslal pěknou a hlavně přesnou střelu zápěstím téměř od modré čáry a prostřelil Laca, který měl zakrytý výhled Ericssonem – 3:1. Asistence: Maxim Čudinov.
24:02
Mike Lundin (AST) dostává dvouminutový trest za sekání.
22:36
Červenkovu ránu z mezikruží Laco v poklidu kryje.
21:53
Domácí stále drží puk na svých holích a snaží se přidat třetí branku.
20:47
Domácí se dostávají v úvodu druhé třetiny do vedení! Před brankou tečoval puk JIMMIE ERICSSON a se štěstím překonal Laca – 2:1. Asistence: Roman Červenka a Maxim Čudinov.
20:10
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli znovu domácí.
20:01
V první třetině jsme sledovali pohledný hokej, ve kterém se překvapivě ujali vedení hosté zásluhou Savčenka, o pár minut později však dokázal domácí Bělov srovnat stav utkání na 1:1 a takové skóre platí i po 20 minutách.

19:50
Kutějkin nepříjemnou střelou od modré čáry pouze provětral lapačku Laca.
19:30
Hostům se již dvakrát podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:54
Maxim Semjonov (AST) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
18:38
Velká mela před hostující brankou! Dorážet se snažil Kovalčuk a Červenka, ale ani jednomu se nepodařilo dostat puk za Lacova záda.
17:22
Červenka našel na levé straně volného Martenssona, který znovu ztroskotal na fantastickém Lacovi!
16:58
Laco si poradil se střelou Panarina, který zahrozil z levé strany.
16:22
Hosté drží puk na svých čepelích a snaží se něco vymyslet.
15:36
Další rána Kovalčuka skončila pouze vedle branky Laca.
14:26
Domácí srovnávají stav utkání! Thoresen našel výbornou přihrávku na pravé straně volného ANTONA BĚLOVA, který již neměl problém překonat bezmocného Laca – 1:1. Asistence: Patrick Thoresen.
13:28
Až nyní si Laco musel poradit s nepříjemnou střelou Červenky.
12:39
Petrohrad se stále drží v útočném pásmu, ale na Laca zatím neletěla žádná vážnější střela.
11:39
Domácí se ihned po obdržené brance snaží odpovědět a znovu se nastěhovali před branku Laca.
11:08
Hosté jdou z ničeho nic do vedení! ROMAN SAVČENKO vypálil od modré čáry a tvrdou ranou k levé tyči nedal Salákovi šanci – 0:1. Asistence: Nigel Dawes a Jevgenij Blochin.
10:29
Tichonov dorážel před brankou a Laco musel předvést další výborný zákrok betonem!
09:42
Puškarjov se snažil dorážet před Salákovou brankou, ale netrefil skákající puk.
09:06
Kadějkin se prokličkoval mezi kruhy, ale svou střelou nedokázal trefit branku hostů.
08:13
Chudinov vypálil od modré čáry pouze do připravené lapačky Laca.
07:36
Martensson v další obrovské šanci, ale Laco ho znovu výborným způsobem vychytal!
06:49
Domácí stále drží puk na svých holích a hosty k ničemu nepouštějí.
06:06
Martensson se dostal na levé straně k odraženému puku, ale Laco nyní předvedl fantastický zákrok betonem, když se dokážal včas přesunout!
05:11
Laco si poradil s tvrdým pokusem Kovalčuka z pravého kruhu.
04:36
Petrohrad se usadili v útočném pásmu, kde zatím pouze kombinuje.
03:52
Laco nyní musel krýt nebezpečnou dorážku Ericssona!
03:19
Zakázané uvolnění domácích.
02:38
Další útočný výpad hostů zastavila pozorná domácí obrana.
02:03
Na druhé straně vypálil z pravé strany Dawes pouze do připraveného Saláka.
01:20
Dadonov střelou z pravého kruhu prověřil Laca, ten byl pozorný.
00:49
Domácí se snažili dostat do útočného pásma, ale hostující obrana jim to nepovolila.
00:10
Úvodní buly zápasu vyhráli domácí.
00:01

SKA Petrohrad: Salák (Ivannikov) – Kalinin, Chafizullin, Čudinov, Bělov, Alexandrov, Kutějkin, Jermakov, Judin – Barabanov, Ericsson, Kovalčuk – Panarin, Tichonov, Dadonov – Thoresen, Martensson, Červenka – Kadějkin, Ketov, Ponikarovskij
Trenér: Vjačeslav Bykov (RUS)

Barys Astana: Laco (od 30. Ivanov) – Dallman, Lundin, Bartulis, Semjonov, Savčenko, Blochin, Cerenok, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Upper, Starčenko, Ruděnko – Źajlauov, Puškarjov, Gavrilin – Romanov, Rachmanov, Lichotnikov
Trenér: Andrej Nazarov (RUS)

Rozhodčí: Akuzovskij, Bělov – Morozov, Fatajev.
Československá stopa v utkání

V dresu Petrohradu:
Alexandr Salák (B) – 12 zápasů, 319 střel, 23 obdrž. branek, 296 zákroků, 92,8% úspěšnost, průměr 2,03 gólů na zápas
Roman Červenka (Ú) – 15 bodů (5+10), 19 zápasů

V dresu Astany:
Ján Laco (B) – 19 zápasů, 618 střel, 44 obdrž. branek, 574 zákroků, 92,9% pspěšnost, průměr 2,35 gólů na zápas
Vzájemné zápasy
Tyto dva celky proti sobě odehrály celkem 14 vzájemných utkání a úspěšnější v nich byli hokejisté Petrohradu, kteří dokázali desetkrát vyhrát.

Poslední tři vzájemná utkání:
28. 02. 2014 – Petrohrad – Barys Astana 3:2
12. 09. 2013 – Barys Astana – Petrohrad 2:5
30. 07. 2013 – Petrohrad – Barys Astana 3:3
Barys Astana
Hosté minulou sezónu také patřili k těm lepším celkům, protože se jim podařilo obsadit třetí místo Východní konference. Ve vyřazovacích bojích však došli stejně daleko jako jejich dnešní soupeř a dokonce měli naprosto stejné výsledky zápasů, protože nejdříve dokázali s přehledem přehrát celek Jekatěrinburgu 4:0 na zápasy a následně v dalším kole podlehli 2:4 Ufě. Letošní sezóna se kazažskému celku celkem daří, momentálně jim patří pátá pozice konference, když si z 20 zápasů dokázali připsat na své konto 33 bodů.

SKA Petrohrad
Hokejisté SKA patří dlouhodobě k nejlepším ruským celkům. Minulou sezónu skončili na druhém místě Západní konference. V prvním kole play-off si hladce poradili s celkem CSKA Moskva, který přehráli 4:0 na zápasy. Další kolo však narazili na Jaroslavl, která je překvapila a dokázala porazit 4:2. Do letošní sezóny vstoupili hokejisté Petrohradu výborně, protože momentálně patří k vůbec nejlepšímu celku celé KHL, když si z 19 zápasů dokázali připsat 53 bodů.

Nejproduktivnější hráči Petrohradu:
Ilja Kovalčuk (Ú) – 31 bodů (16+15), 19 zápasů
Artěmij Panarin (Ú) – 27 bodů (14+13), 18 zápasů
Vadim Šipačjov (Ú) – 25 bodů (5+20), 18 zápasů

Poslední tři utkání Petrohradu:
19. 10. 2014 – Petrohrad – Omsk 3:2 po prodl.
16. 10. 2014 – Petrohrad – CSKA Moskva 4:3
13. 10. 2014 – Petrohrad – Riga 2:1
Sportu zdar a hokeji zvlášt! Vítám všechny hokejové příznivce u sledování KHL. My se dnes zaměříme na zápas mezi SKA Petrohrad a Barys Astana, ve kterém se dá očekávat výhra domácího celku. Zápas budete mít možnost sledovat od 17:30 na onlajny.com.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.