Ode mně je to pro dnešek vše, přeji příjemný večer na shledanou.
Dnešní zápas zcela zaslouženě vítězí Lokomotiv Jaroslavl, i když ve druhé třetině to nebylo ono tak ve třetí to domácí napravili a dokázali vstřelit ještě dva góly a zvítězit tak 4:1. Hosté tak tedy prohrávají už druhý zápas zasebou.

Střely na branku : 33 – 21
Úspěšnost střelby : 12,12 % – 4,76 %
Zásahy brankářů : 20 – 29
Úspěšnost zásahů : 95,24 % – 87,88 %
60:00
59:20
Domácí už toto utkání jen v klidu dohrají a dojdou si tak pro důležité tři body do tabulky.
57:42
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Tak toto byl poslední hřebíček do rakve hostujícího celku. Kartajev se dostal do úniku po pravé straně kluziště, poté přihrál na druhou stranu úplně volnému Konkovovi ten vystřelil z obrovského úhlu, ale jeho střela se odrazila od tyčky přímo na hůl JEGORA KORŠKOVA a ten zvyšuje stav utkání už na 4:1. Asistence : Vladislav Kartajev, Sergej Konkov
55:50
Nepřesná přihrávka jednoho z domácích obránců. Svou přihrávku namířil přímo na hůl Sčastlivyje, ale toho fantastickým zákrokem vychytal Kolesnik!
55:00
Právě se rozběhlo posledních 5 minut třetí třetiny a s hostujícím celkem to nevypadá vůbec dobře.
53:40
JEGOR AVERIN dostal milimetrový pas na brankoviště zpoza hostující branky od Plotnikova a zvyšuje stav utkání na 3:1. Asistence : Sergej Plotnikov, Daniil Apalkov
53:08
A ihned se bude vylučovat také na hostující straně. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Cibulskis.
52:52
52:30
Meija se dostal s pukem až do mezikruží nikým neatakován, poté vystřelil ale jen těsně vedle pravé tyče Kolesnikovi branky.
51:18
V oslabení se do úniku dva na jednoho dostali Korškov a Konkov, prvně zmiňovaný puk přihrál Konkovovi ale ten přestřeluje branku.
50:52
Bude se vylučovat. Dvě minuty za hákování dostává domácí hráč Plotnikov.
50:30
Hossa se dostal ke střele z mezikruží, jeho střela ale byla ztečována do ochranné sítě.
49:45
Musatov byl nyní sražený jedním z hostujících obránců a on i diváci se diví proč rozhodčí nepíská faul.
49:05
Meija se už už rozjížděl proti Kolesnikovi, čárový rozhodčí ale pískají ofsajd.
48:42
Puk byl nyní sražený do hlediště a jeden z diváků si tak domu odnese cenný suvenýr.
47:55
Pujacs se dostal ke střele z pravého křídla, jeho střelu vyráží Kolesnik zpátky k Pujacsovi ten poté puk ztrácí a domácí se dostávají do protiútoku.
46:13
K Plattovi se z ničeho nic dostal kotouč v útočné třetině hostujících, ten ihned vystřelil ale Masalskis byl pozorný a tuto střelu vyráží do rohu kluziště.
44:38
44:20
Korškov dostal kotouč za obránce a už byl před brankářem Masalskisem úplně sám, Korškov to neudělal ale dobře a Masalskis jeho střelu chytá do lapačky.
43:32
Holos zkusil své štěstí od modré, puk před brankou ještě tečoval Konkov, ale Masalskis našel nakonec puk ve své výstroji.
42:38
Bude se vylučovat. Dvě minuty za podražení dostává M.Redlihs.
42:18
Další střela domácích od modré, tentokrát od Averina, tuto střelu Masalskis neudržel ve své lapačce a puk mu vypadl, ale ani jeden hráč domácích nedokázal trefit puk do odkryté branky a tak hostující obránci vyhazují puk do bezpečí.
41:32
Korškov vypálil nyní krásnou střelu z pravého křídla, Masalskis měl co dělat aby tuto střelu chytil.
40:55
Hosté se usadili v útočné třetině domácích, střelu od modré vyprodukoval Darzinš, jeho střelu však Kolesnik chytá.
40:04
Domácí ihned po buly nahazovali kotouč na Masalskise, ten raději puk ukryl pod lapačkou.
40:01
Ve druhé třetině to už byl jiný hokej. Hosté začali konečně hrát a vytvářeli si mnoho šancí. Gól ale vstřelili až v třicáté sedmé minutě, kdy přesilovku dokázal využít Džerinš. Domácí v této třetině nic moc nepředvedli a budou tak muset ve třetí třetině ještě bojovat o svůj výsledek.

Střely na branku : 24 – 11
Třetí třetina začne přibližně v 18:38.
40:00
39:54
V první třetině už se nic nestane, domácí čekají na doběhnutí časomíry.
38:12
Domácí dostali ihned více chuti do hry a tlačí se do útočné třetiny domácích mnohem více než tomu bylo v průběhu první a začátku druhé třetiny.
36:52
Riga právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovku. Od modré to zkusil Redlihs, branku netrefil, ale puk se od zadního mantinelu vrátil zpět do brankoviště kde nejrychleji puk zahlídl ANDRIS DŽERINŠ a snižuje stav utkání na 2:1. Asistence : Krisjanis Redlihs, Mikelis Redlihs.
36:32
Bude se vylučovat. Dvě minuty za hákování dostává Novotný.
35:50
Po dlouhé době střela, kterou vyslal Holos, bohužel pro domácí ale zblokovaná a míří vedle.
35:03
Ofsajd hostů ve kterém byl přichycen Hossa.
34:26
Nyní můžeme sledovat na klužišti mnoho nepřesností z obou stran a kotouč míří z jedné poloviny na druhou.
33:13
Cipulis se snažil překvapit z úhlu Kolesnika, před ním ale ještě tečoval puk jeden z domácích obránců a Kolesnik si puk sebral ze vzduchu do lapačky.
32:05
Domácí dnes přišlo povzbudit mnoho lidí a ti také celý zápas svůj klub povzbuzují.
30:19
Musatov zvolil individuální akci, snažil se s pukem natlačit až před Masalskise, ten ho ale dál nepustil a puk skrývá v lapačce.
29:15
28:40
Další pěkná střela, tentokrát od Konkova. Znovu Masalskis chytá.
27:35
Domácí nyní zásobují Masalskise střelami, tu poslední vyprodukoval Gorochov, jeho střelu ale skvěle vyráží Masalskis.
27:15
Vylučuje se na hostující straně. Dvě minuty za podražení dostává Džerinš.
26:48
Jurčina dostal puk do úniku, puk se mu ale zapletl mezi brusle a z této šance už nic nebude.
25:10
Střela Gračjova, která mířila doprostřed brány, ještě před tím než by tam doletěla někdo z hostujících tečoval do ochranné sítě.
24:57
Holos vybojoval kotouč za hostující brankou, poté ale ihned kotouč zase ztratil když se snažil obejít hned dva obránce.
24:38
23:22
Indrašis vystřelil nyní nebezpečnou střelu od modré, Kolesnik moc toho nemohl vidět, ale puk naštěstí minul jeho branku.
22:38
A bude se znovu vylučovat na domácí straně. Dvě minuty za podražení vyfasoval Thörnberg.
21:58
21:00
Pokračuje také už z první třetiny přesilovka hostů, ti se ale krom té první střely Redlihse ke střele nedostali a z přesilovky zbývá už jen nějakých 50 sekund.
20:15
Redlihs ihned po buly vyrazil dopředu po levé straně, poté zkusil překvapit z úhlu Kolesnika, ten se ale překvapit nenechal a kotouč vyráží.
20:01
V první třetině byli jasně aktivnější domácí, kteří už od začátku zápasu zásobovali hostující branku střelami ze všech pozic. Na první gól jsme si ale museli počkat až do patnácté minuty kdy se prosadil hezkou střelou Kronwall, poté přestaly hosté hrát a přišel trest v podobě druhé branky kterou téměř z identické pozice jako při prvním gólu vstřelil Kartajev.

Střely na branku : 16 – 0
Druhá třetina začne přibližně v 17:49.
20:00
19:55
Bude se vylučovat také na domácí straně. Dvě minuty za podražení vyfasoval Novotný.
18:06
VLADISLAV KARTAJEV střílí gól téměř z identické pozice jako vstřelil první gól Kronwall. Puk se odrazil od brusle Korškova přímo k VLADISLAVU KARTAJEVOVI a ten poté zavěsil pod víko Masalskisovi brány. Asistence: Jegor Korškov.
17:41
Hosté už jakoby neměli síly na konci třetiny a jen vyhazují kotouče na střed kluziště.
16:30
Jurčina vypálil od modré, před brankou se snažili tečovat hned dva hostující hráči, ale ani jeden puk netrefil a tak kotouč míjí branku domácích.
14:40
STAFFAN KRONWALL sebral puk na modré, poté se s ním dostal až do mezikruží odkud propálil Masalskise. Bez Asistence. Stav utkání 1:0.
13:58
Meija dostal nádhernou přihrávku do mezikruží kde byl úplně sám, jeho střela ale jen trestuhodně míjí bránu.
13:34
Nyní se do úniku po levé straně dostal Sprukts, s pukem si najel do mezikruží a poté zpět vracel na Višněvskijho, kterému ale do střely vložil hokejku vracející se obránce.
12:50
11:25
Thörnberg pěkně vykoupal Masalskise ale v poslední fázi mu kotouč utekl a Thörneberg se drží nyní za hlavu.
11:18
Thörnberg se dostal do úniku proti Masalskisovi, zezadu byl hákován a bude to trestné střílení pro domácí.
10:50
Znovu se bude vyluřovat na hostující straně. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Redlihs.
10:45
Teď to chvíli vypadalo jako by hráli domácí přesilovku, ale ani jedna střela z toho nebyla.
9:12
Novotný si nyní sjel mezi kruhy pro přihrávku od zadního mantinelu, přihrávku dostal a ihned vystřelil, jeho střelu vyráží Masalskis.
7:15
Domácí jsou zatím lepším týmem ale všechny jejich střely míří vedle branky.
6:30
Korškov byl nyní chycen v ofsajdu. Vhazovat se bude ve středu kluziště.
5:29
4:58
Domácím se nyní nedaří udržet útočné pásmo.
3:51
Ihned po vhazování zkusil své štěstí Averin, jeho střelu však Masalskis dobře viděl a tak ji bez problémů chytil.
3:29
Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za podražení dostává Sotnieks (DRG).
1:53
Hned poté se ocitl v obrovské šanci Meija, k němu se kotouč odrazil od zadního mantinelu, už stačilo trefit pouze prázdnou bránu, to se tomuto útočníkovi podařilo, bohužel pro něj ale jeden z obránců domácích stačil dát hokejku před tuto střelu a gólu tak zabránit.
1:20
První pokus střely na bránu přišel ze strany domácích, Thörnberg vystřelil z mezikruží ale branku netrefil.
00:20
Úvodní buly vyhráli domácí hráči, při přechodu do útoku ale puk ztratily.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše a momentálně znějí hymny Lotyšska a Ruska. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté v bílých.

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Sanford) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Martynov, Gorochov, Ljubuškin, Višněvskij – Averin, Apalkov, Plotnikov (A) – Platt, Novotný, Thörnberg – Konkov, Kartajev, Korškov – Musatov, Sprukts, Gračjov

Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Pujacs – Darzinš, Džerinš, Redlihs – Sčastlivyj, Videll, Hossa – Bicevskis, Meija, Indrašis – Cipulis, Upitis, Skvorcovs

Rozhodčí: Olenin, Bondar – Menshik, Chubykin.

Nejproduktivnější hráči obou mužstev

Lokomotiv Jaroslavl – V domácím týmu to je švédský útočník Martin Thörnberg, který má na kontě 16 bodů za 7 gólů a 9 asistencí.

Dinamo Riga – Na druhé straně to je lotyšský útočník Miks Indrašis, který má na svém kontě 14 bodů za 4 góly a 10 asistencí.
Dinamo Riga

Tento Lotyšský klub je na tom o něco hůř jak jeho dnešní soupeř. V tabulce západní konference je na předposlední příčce s 26 body které získali z 23 zápasů, za 7 výher, 1 výhru v prodloužení nebo nájezdech, 3 prohry v prodloužení nebo nájezdech a 12 proher. Ve venkovních zápasech se tomuto klubu nedaří vůbec, z jedenácti odehraných zápasů vyhráli dohromady pouze 2 a 9 zápasů prohráli.

Posledních 5 zápasů

Soči – Din. Riga 4:2
Dyn. Moskva – Din. Riga 3:4
Din. Riga – Omsk 3:2 sn
Din. Riga – Ufa 2:1
Din. Riga – Barys Astana 2:3

Lokomotiv je momentálně v tabulce západní konference na desáté příčce s 29 body, stejně jako například sedmý Slovan Bratislava, takže moc na přední příčky neztrácí. Zatím odehráli 21 zápasů, z toho 7x vyhráli, 2x vyhráli v prodloužení nebo nájezdech, 4x prohra v prodloužení nebo nájezdech a 8x prohráli. Na svém stadionu odehrál Jaroslavl 9 zápasů a v nich dohromady 5x vyhrál a 4x prohrál.

Jaroslavl – Jokerit 1:3
Jaroslavl – Petrohrad 3:2 sn
Vladivostok – Jaroslavl 2:1 sn
Chabarovsk – Jaroslavl 5:4 sn
Novokuzněck – Jaroslavl 0:1
Zdravím všechny hokejové fanoušky a fanynky. Dnes nás čeká zajímavý zápas mezi Lokomotiv Jaroslavl a Dinamo Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.