Ondřej Pavelec (WPG) 60 minut, 24 zákroků, 4 góly, 85,71 %
Michael Frolík (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:49
Ladislav Šmíd (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:41
Jiří Hudler (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:11
Tři hvězdy zápasu

1. Mason Raymond (CGY) 1+2
2. Jonas Hiller (CGY) 30 zák., 1 gól, 96,77 %
3. TJ Brodie (CGY) 1+0
Bučení domácích fanoušků a radost soupeře. Takový je opět dnešní obrázek zápasu Winnipegu. Jets nezačal vůbec špatně, protože první třetinu dominovali. Dali však jen jednu branku a to se nakonec ukázalo jako nedostačující vizitka. Zbylých čtyřicet minut patřilo Calgary, které zaslouženě vyhrálo.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem): 8-4 (31-28).
60:00
59:47
Ladd trefuje vyrážečku Švýcara.
59:19
Po Pelusově střele si Hiller zapisuje další úspěšný zákrok.
59:00
Poslední minuta dnešního zápasu.
58:19
Perreault dostal trochu prostoru, ale Hillera zblízka ani nadvakrát nezaskočil.
57:50
Widemanovu dělovku kryje Pavelec.
56:28
Šmíd jen obloučkem posílá puk do středního pásma, přesně takový vývoj teď hostům sedí.
55:59
Monahan prodloužil rozehrávku Russella a odjíždí spokojeně střídat.
55:31
Calgary drží kotouč povětšinou daleko od branky.
53:32
Wheeler je na ledě a společně s jeho příchodem hezky vypálil Scheifele. Hiller si říká o cenu hráče zápasu.
53:13
Monahan přenechal Hudlerovi, jehož střela k Pavelcovi neprošla.
52:47
Domácím už nezbývá nic jiného, než útočit také v oslabení.
52:17
Little dlouho vyčkával se střelou a dostal se tak do velmi výhodné pozice. Jeho střelu však mezi betony zastavil Hiller.
51:27
Frustrace Blakea Wheelera (WPG) pokračuje. Sotva se vrátil z trestné, míří tam znovu – dvě minuty za hrubost. Za stejný prohřešek jsou vyloučeni také Joe Colborne a Mark Stuart, jejichž tresty se vykrátí.
51:16
Bekhendový pokus Littlea z brankoviště Hiller také vyrazil.
50:52
Ladd nahodil před branku, kde tečoval Little. Už byl ale moc blízko Hillerovi, puk do branky neměl kudy projít.
50:21
Přesunuli jsme se do poslední desetiminutovky, hosté v poklidu brání svůj výrazný náskok.
49:07
48:19
Hned z přečíslení mohl udeřit Ladd, ale puk vůbec netrefil, protože gumová pryž mu při střele prošla pod hokejkou.
48:04
Gaudreau zblízka těsně minul.
47:07
Blake Wheeler (WPG) přehnal svoje napadání a tvrdě poslal proti hrazení Krise Russella. Dostává dvě minuty.
46:21
Laddova nevýrazná střela končí pod lapačkou Hillera.
45:33
Snaha se domácím upřít nedá, ale hosté svou obranu od první třetiny výrazně zlepšili.
44:10
Wheeler pálil z dobré pozice, jenže k Hillerovi se puk znovu ani nedostal.
43:18
Calgary právě vstřelilo branku!
Obrovský nedůraz před Pavelcem znamená další branku hostů. Backlundovu střelu vyrazil Pavelec před sebe, kde domácí nedokázali odklidit puk a TJ BRODIE dopravil kotouč za záda českého brankáře. Asistence: Mikael Backlund, Mason Raymond.
42:26
S hodně velkým zpožděním odpískali rozhodčí ofsajd Jets.
42:04
Postma ve správný čas podpořil ofenzivu. Z jeho akce těžil Lowry, který ale nedokázal prostřelit Hillera.
40:33
Hiller zasáhl proti pokusu Wheelera a hokejkou ještě šťouchl do kotouče tak zajímavě, že ten obratem skončil v lapačce Švýcara.
40:01
Druhá třetina byla ze strany Calgary výtečná. Hosté změnili taktiku a vyplatilo se. Tři góly znamenají, že Flames jsou velmi blízko zisku dalších dvou bodů.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 8-16 (21-22).
40:00
39:57
A hostující brankář si poradil výborně s nahozením Trouby, který před brankou ještě tečoval Lowry.
39:41
Frolíkův pokus hosté těsně před Hillerem srazili.
39:20
Trouba od modré minul a k odraženému puku se nikdo z domácích nedostal.
38:43
Backlund přenechal puk Boumovi, který na Pavelce nevyzrál.
37:25
Stuart trefil do nohy blokujícího Setoguchiho.
36:17
Wheeler z úhlu Hillera nepřekvapil, byť hostující brankář ještě dlouho po odehrání puku neměl tušení, jestli je vše tak, jak má být.
36:02
Střelu Monahana srazili domácí nad mantinel.
35:26
Hra se trochu uklidnila, protože v posledních minutách to byl opravdu trochu blázinec.
33:55
Sedmnáctou vyslal od modré do betonů Pavelce Byron.
33:25
Calgary už nasbíralo 16 střeleckých pokusů v této třetině.
32:54
Hosté pokračují v gólových hodech druhé třetiny. Wideman ještě před tvrdým hitem Pelusa stihl rozehrát. Gaudreau na modré počkal na podporu, nahrál MASONU RAYMONDOVI a ten prostřelil Pavelce střelou na bližší tyč. Asistence: Johnny Gaudreau, Dennis Wideman.
32:14
Druhá třetina nabízí zatím skvělý hokej.
31:32
Už to mohlo být o dva góly. Giordanova nepřesná střela se vrátila před branku, ale Colborne zblízka puk za dezorientovaného Pavelce nedostal.
30:12
Jenže právě oni kapitulují! Raymondovu střelu srazil Colborne pro JOHNNYHO GAUDREAUA, který se rychle obtočil kolem branky a zasunul puk za Pavelce. Asistence: Joe Colborne, Mason Raymond.
29:39
Ladd našel Littlea, který mířil do protipohybu, ale minul branku. Jets jsou hodně aktivní v oslabení.
29:19
Frolík vypíchl kotouč Hudlerovi a vydal se do protiútoku, který zakončil střelou do Hillera.
28:28
Hosté si poprvé zahrají přesilovou hru. Domácí hráli v šesti. Trest odsedí Mathieu Perreault (WPG).
28:24
Scheifele se prohnal kolem obrany, jeho střela ale nenašla cíl.
27:27
Byfuglien doufal v teč Littlea, který mířil před branku. Vše vyústilo ve snadný zákrok Hillera.
26:12
Russell na modré vybojoval kotouč a položil základ vyrovnávající trefy. Předal puk Stajanovi, který našel DENNISE WIDEMANA a ten prostřelil špatně stojícího Pavelce. Asistence: Matt Stajan, Kris Russell.
25:23
Druhá třetina má spád, nepřerušuje se a hra se přelévá ze strany na stranu.
24:39
Peluso z ostrého úhlu nedostal puk za švýcarského gólmana.
23:59
Směrem dopředu ale začínají být hosté odvážnější a Pavelec se také v úvodu druhého dějství nenudí.
23:17
Enström nastřelil puk mimo branku, ale kotouč se odrazil před brankoviště a od některého z hráčů směrem do branky. Hiller se otočil a na poslední chvíli zastavil puk směřující do opuštěné klece.
22:28
Pavelec si musel poradit také se skrytou ranou Diaze od modré.
22:04
Gaudreau si udělal prostor a jeho poměrně dobře umístěnou střelu musel likvidovat Pavelec.
20:47
Hudler jel sám na Pavelce a rozhodl se pro "ruský blafák". Jeho dělovka z mezikruží byla ovšem hodně nepřesná.
20:01
První třetinu doslova ovládl Winnipeg, který od první minuty ukazoval hlad po góle a dočkal se v polovině periody, kdy se prosadil po krásné akci Scheifele. Hosty od větší pohromy uchránil znovu skvěle chytající Jonas Hiller.

Střely na branku: 12-4.
20:00
19:42
Až v poslední minutě se hostům povedl jakýs taký zámek, ale brankou to neskončí.
19:25
Stajan vymýšlel pěknou nahrávku před branku, kterou ale nikdo v bílém nezpracoval.
18:35
Postmův pokus neprošel. Alespoň podobným směrem Flames brankáři pomáhají.
18:17
Na Hillera stále létá jeden puk za druhým. Domácí navíc slušně cloní před brankou a pro brankáře je obtížné kotouč vidět.
17:18
Troubova střela skončila po odrazu od hokejky vedle.
17:00
Tři minuty před koncem třetiny se domácí provinili zakázaným uvolněním.
16:19
Značně unavení hosté vystihli rozehrávku a osvobodili se. Diaz je navíc na ledě.
15:57
Enström zlomil hokejku, ale Jets mají stále kotouč.
15:39
Až teď Perreault, v pokleku trefil beton Hillera.
15:31
Zatím ale ani jednou nevypálili na branku.
15:08
Byfuglien předložil hodně těžký pas Scheifelemu, který ale pásmo se štěstím udržel a domácí pokračují v kombinaci.
14:19
Bude se opět vylučovat na straně Calgary. Raphael Diaz (CGY) dostává dvě minuty za hákování.
13:45
Widemanovo nahození nemohlo nadělat Pavelcovi problémy.
13:21
První třetina zatím patří jednoznačně domácím, kteří hýří aktivitou.
12:28
Hiller skvěle zasáhnul! Slater dostal namazáno od Diaze, ale zblízka nepřekonal Švýcara.
11:56
Backlund tečoval střelu Russella od modré čáry. Pavelec ale v klidu přerušil hru.
11:36
Trouba se dostal za obránce, ale nestihl pořádně zakončit.
10:53
Zdá se, že s jídlem roste chuť a domácí se tlačí za druhou brankou.
10:28
Winnipeg právě vstřelil branku!
To byla nádhera! Perreault zpoza branky našel Wheelera, který nezištně poslal puk ke druhé tyči na pozdě obsazeného MARKA SCHEIFELEHO, jenž uklidil puk za Hillera. Asistence: Blake Wheeler, Mathieu Perreault.
09:26
Monahan si počkal na clonu před brankou, ale prostor na bližší tyči o kousek minul.
09:02
Brodie se natlačil do bekhendového zakončení, ale minul zařízení.
08:52
Anthony Peluso vypálil hned po vhazování v pásmu Calgary. Jeho rána jako z děla se odrazila od břevna a tyče ven! Sudí ukázali do branky, ale tento verdikt budou muset přehodnotit.
08:33
Lowry chytře střílel tak, aby Galiardi mohl puk tečovat. To se ovšem domácímu hráči nepovedlo.
07:32
Colborne ujel hned po vstupu na led a zkoušel prostrčit puk mezi betony Pavelce. Těžší první zákrok si český brankář těžko mohl představit.
07:28
Bouma si připsal třetí zblokovanou ránu po střele Byfugliena!
06:36
Hosté vyrazili dokonce do útoku, ale zastavil je ofsajd.
06:28
A minuta přesilové hry je pryč, aniž by měli domácí vážnější šanci.
06:00
Další blok Boumy! To je obětavost.
05:38
Bouma dostal tvrdou ránu od modré do nohy a těžce se zvedá.
05:28
Winnipeg bude hrát přesilovku jako první. Dvě minuty za hákování dostává Joe Colborne (CGY).
04:49
Další ránu vyslal Byfuglien. Pardy s Postmou se dostali také ke střele, ale ty byly zastaveny ještě před Hillerem.
04:23
A nakonec neúspěšně.
04:09
Lowry s Frolíkem bojují za brankou hostů o kotouč.
03:14
Flames trochu vysunuli svůj forčeking a hned si vynutili kotouč.
02:37
Na Hillera létá jeden kotouč za druhým z každé možné pozice.
02:15
Začátek utkání se Jets povedl a jen stěží lze věřit tomu, že v posledních třech zápasech se prosadili jen jednou.
01:36
Frolík se dostal k odraženému kotouči před brankou, ale ještě hledal před brankou Galiardiho. Někdejší útočník Calgary ovšem na přihrávku nebyl připraven.
01:06
Scheifele výborně zavezl do pásma a po rychlé předávce se ke střele dostal Trouba. Jeho rána z vrcholu kruhů k Hillerovi neprošla.
00:21
Brodieho vyhození zamířilo od mantinelu téměř přes všechny čáry, protože mířilo přesně na Pavelce.
00:01
"Oh Canada" se právě rozezněla v MTS Centre v podání Stacey Nattrass.

Winnipeg Jets: Pavelec – Enström, Bogosian, Stuart, Trouba, Postma, Pardy – Ladd, Little, Byfuglien – Perreault, Scheifele, Wheeler – Galiardi, Lowry, Frolík – Peluso, Slater, Thorburn.

Calgary Flames: Hiller – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Šmíd, Diaz – Colborne, Monahan, Hudler – Ryamond, Backlund, Gaudreau – Glencross, Stajan, Setoguchi – Bollig, Bouma, Byron.

Rozhodčí: Burchell, Jackson – Mach, Galloway.

V dnešním duelu by se na ledě měli představit čtyři čeští hokejisté. Po dvou na každé straně. Branku domácích by měl hájit Ondřej Pavelec a v útoku Winnipegu by neměl chybět Michael Frolík. Hosté přijedou s obráncem Ladislavem Šmídem a útočníkem Jiřím Hudlerem.
Vzájemné zápasy

Letos se spolu tyto dva celky střetnou poprvé. Vloni se hrály tři vzájemné zápasy a ani jednou nebyl úspěšný domácí tým.

Winnipeg – Calgary 4:5 sn.
Calgary – Winnipeg 2:5
Calgary – Winnipeg 3:5

Zisk šesti bodů ze šesti zápasů není pro Calgary tak špatný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Flames totiž hráli pětkrát venku a všechny body získali právě na cestách. Překvapili hlavně na ledě Chicaga, kde je k výhře dovedl skvělý Jonas Hiller. Dnešní utkání je pro ně na dva týdny posledním venkovním. Poté se totiž představí doma, kde sehráli jen úvodní duel s Vancouverem. A budou mít co napravovat, protože v tomto utkání padli.