Ode mne to bude pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc, či příjemné vstávání!
Marek Židlický (NJD) 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:38
Patrik Eliáš (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:32
Jaromír Jágr (NJD) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:28
Michael Frolík (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:07
Ondřej Pavelec (WPG) 65 minut, 28 zákroků, 1 gól, 96,4%
1. Michael Ryder (NJD) 1+0
2. Blake Wheeler (WPG) 1+0
3. Ondřej Pavelec (WPG) 28 zák., 1 gól, 96,4%
Střely na branku: 28:25 (13:8, 7:10, 7:4 – 1:3)
Ďáblové to opravdu dokázali! Zlomili svou černou sérii a po 17 neúspěšných pokusech vyhráli nájezdy!

V utkání ale od 7. minuty po gólu Wheelera prohrávali. Vyrovnání přišlo až v 57. minutě, když se o to postaral Michael Ryder. V samostaných nájezdech poté domácí díky trefě Josefsona vyhráli 1:0 a získali tak bonusový bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým New Jersey Devils.
Autorem vítězné branky je JACOB JOSEFSON.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo a tak uvidíme nájezdy, velmi neoblíbenou disciplínu New Jersey. Zlomí se dnes jejich černá série?

Shodou okolností poslední výhra Ďáblů na nájezdy byla právě proti Jets.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Stuart mířil mimo.
64:52
Littleův pokus z otočky domácí brankář vyrazil.
64:22
Wheelerův pokus se do branky snažil dorazit Scheifele, Schneider ale puk udržel!
63:55
Enström mohl z mezikruží pálit, naneštěstí pro hosty se ale rozhodl přihrávat, což rozhodně nebylo dobré řešení.
63:20
Jágr se krásně uvolnil přes obránce a dostal se do brejku, Ondřej Pavelec ho ale i napodruhé dnes vychytal!
63:11
Postma nemířil přesně.
62:43
Jágra na levé straně obral Trouba o puk.
62:00
Evander Kane mířil nad branku.
61:42
Eliáš naskočil ze střídačky do útočného pásma dříve, než do něj Greene zavezl puk – ofsajd.
61:16
Henriqueův pas před branku byl zblokován.
60:59
Dnes velmi nebezpečný Blake Wheeler přišel o puk.
60:49
Nic ale nevymysleli a nyní tak hrají hosté.
60:36
Ďáblové jsou na puku.
60:01
Hráči dostali pokyn seřadit se na úvodní vhazování prodloužení.
Střely na branku: 27:22 (13:8, 7:10, 7:4)
V dnešním zápase uvidíme prodloužení! Postaral se o to Michael Ryder, který v čase 56:33 zařídil vyrovnání na 1:1.

V závěru poté měly ještě oba týmy šanci rozhodnout dnešní utkání, ani jednomu se to ale nepodařilo.
60:00
59:56
Židlického střela byla zblokována.
59:53
Neuvěřitelné! Jágr měl velmi dobrou šanci, ale jeho prudkou střelu lapil Pavelec!
59:37
Wheeler s Kanem šli dva na jednoho, přihrávku prvně jmenovaného ale skvěle zblokoval Severson!
59:25
Scheifele se obtočil okolo branky, ale zakončit dobře nedokázal.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:17
Lowry se snažil uvolnit přes Seversona, obránce Ďáblů ho ale nepustil.
57:48
Eliáš hledal před brankou Zubruse, obránci Jets ale odpálili kotouč do bezpečné vzdálenosti.
57:12
Larssonův pokus šel mimo!
56:53
Kane v dobré šanci před brankou neuspěl!
56:33
Devils právě vstřelili branku!
A máme vyrovnáno! Ďáblům se konečně podařilo to, o co celou dobu tak moc usilovali. MICHAEL RYDER se krásně uvolnil bekhendovou kličkou přes Stuarta a poté při ponechané výhodě překonal Pavelce, 1:1! Asistence: Jon Merrill.
56:17
Boucher se dostal k zakončení, jenž bylo sražené mimo.
55:55
Byfuglien komplikoval situaci Seversonovi při rozehrávce, nováček v dresu Devils se ale nedal.
55:10
Posunutá Schneiderova branka a další komerční přestávka.
54:50
Wheeler se krásně prokličkoval před Schneidera, situaci ještě vylepšoval přihrávkou na Kanea, ten už ale zakončit nedokázal.
54:30
Nyní se to ukázalo při střele Židlického, kterou dobře zblokoval Bogosian.
54:12
Hosté stále zodpovědně brání a snaží se hosty nepouštět do větších šancí.
53:39
Postaral se o to ovšem Josefson, který ho dostal až k Pavelcovi. Následuje komerční přestávka.
53:30
Ryder ve středním pásmu vybojoval puk, do toho útočného už ho ale nedostal.
52:50
Troubova střela nezamířila do branky.
Dnešní utkání sleduje 12897 diváků.
52:43
Icing Devils.
52:30
Merrill dostal od Jágra přihrávku do velmi dobré šance, ale v posledním momentu mu sjel puk z hokejky!
52:00
Nebezpeční Wheeler s Bogosianem si předávali dobré přihrávky v útočném pásmu, ale k zakončení se ani jeden z nich nedostal.
51:25
Greene střelou zápěstím mířil mimo.
50:35
K puku se ale poté dostal Clowe, jenž také zakončil. Střelu Pavelec nadvakrát ale vyrazil.
50:20
Postma rozjíždí útočnou akci zpoza své branky.
49:21
Zakázané uvolnění Jets.
49:10
A nyní jeho pokus vyrazil český brankář betonem.
49:00
Střela Damona Seversona od modré zase skončila v lapačce Ondřeje Pavelce.
48:52
Puk následně končí v boxu časoměřičů.
48:49
Andy Greene tvrdou ranou trefil jednoho z bránících hráčů, od něhož se puk odrazil do rohu kluziště.
48:42
Clowe nahrával na modrou Seversonovi, od jeho brusle se ale puk odrazil až za Pavelcovu branku.
48:04
Schneider drží puk po střele Postmy. Komerční přestávka.
47:40
Scheifele měl problémy se zpracováním puku. Díky tomu domácího golmana nedokázal ohrozit.
47:20
Greene nahrával na Eliáše, puk mu ale šel na bekhendovou část hole a tak zakončit nedokázal.
46:34
Boucher v dobré šanci z mezikruží mířil mimo.
46:16
Laddova střela byla zblokována ještě před Schneiderem.
Domácí trenér se snaží prohazovat složení jednotlivých útoků. Pokaždé se na ledě objevuje jiná trojice hráčů.
45:45
Odpískán ofsajd domácích.
45:36
Chris Thorburn pouze poslal puk do útočného pásma, aby mohl spolu se spoluhráči vystřídat.
45:05
Dobrou Židlického střelu vyrazil levým betonem Ondřej Pavelec.
44:48
Ofsajd New Jersey.
44:23
Wheeler byl úplně osamocený před Schneiderem, puk ale po bekhendové kličce poslal pouze do branky z boku.
44:10
Eliáš se zmocnil puku ve středním pásmu a po zrychlení ho ztratil.
43:35
Severson ztratil puk a k němu se následně dostal Ladd, k zakončení už se ovšem nepropracoval.
42:53
Galiardi nahrával na před brankou stojícího Slatera, naštěstí pro domácí celek k němu ale puk neprošel.
42:23
Židlický pálil od mantinelu, trefil ale pouze Galiardiho.
41:57
Josefsonův pokus zblokoval Paul Postma.
41:32
Brunner obral Postmu o puk a hledal Bouchera, pas k mladému forvardovi ale neprošel.
41:11
Scheifele se prodral mezi obránci a šel sám na Schneidera, ten jeho pokus ale vyrazil! Následně útočník Jets do brankáře Devils naboural a společně posunuli branku.
40:57
Henrique se přes Troubu nedostal k ideálnímu zakončení.
40:17
Little obral Jágra o puk, v útočném pásmu ale nic vymyslet nedokázal.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál Bryan Little z Winnipegu.
40:01
A už se také řadí ve středovém kruhu na vhazování, které zahájí třetí dvacetiminutovku.
Hráči obou celků se pomalu chystají na zahájení třetí třetiny.
Druhá třetina skončila, stav utkání je stále 0:1. Ve druhém dějství jsme neviděli opět žádný příliš pohledný hokej. Nejblíže brance byl hostující Scheifele, jenž ve 30. minutě trefil tyčku branky Coryho Schneidera.

Třetí třetina začne přibližně v 1:54.

Střely na branku: 20:18 (13:8, 7:10)
40:00
39:31
Zajac nahrál na Seversona, jenž ještě hledal Rydera, k tomu ale kotouč ke vší smůle domácích neprošel!
39:07
Pavelcovi vypadla střela Zajaca, k dorážce se ale nikdo z Ďáblů nedostal!
38:52
38:40
Troubovu dělovku domácí golman vyrazil.
38:24
Kane se otočil a vypálil z těžkého úhlu, Schneider si prostor u své levé tyče pohlídal.
38:01
Nyní ale budou moci, neboť byl odpískán ofsajd.
37:49
Domácí stále nestihli vystřídat, Jets jsou v dobrém tlaku.
37:42
Wheelerův pokus byl zblokován.
36:52
Faulu se ale dopustil Marek Židlický (NJD), který si tak odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
36:44
Byfuglien se dostal k odraženému puku. Jeho dělovku ale dokázal Schneider vyrazit.
36:18
Perreaultův pokus z první zblokoval bránící Jon Merrill!
35:36
Wheelerovu střelu si pohlídal domácí brankář. Dorážet mohl ještě Scheifele, obránci Devils byli ale pohotovější než útočník s číslem 55 na zádech.
35:11
Ďáblové se chtěli dostat dopředu, ale odpískán byl ofsajd.
34:48
Ke střele se dnes poprvé dostal Michael Frolík, ale Schneider udržel puk a následuje komerční přestávka.
34:37
Eliáš přihrávkou křížem nenašel spoluhráče.
34:15
Zubrus v souboji s Troubou zabránil zakázanému uvolnění.
33:57
Taktéž i Jacob Trouba na druhé straně.
33:30
Larsson mířil mimo tři tyče.
33:12
Boucher nabil Židlickému, jehož pokus byl sražený vedle branky.
32:59
Henrique s Brunnerem se dostali do ofsajdu.
32:42
Clowe, Brunner a Eliáš bojovali o puk v útočném pásmu, obránci Clitsome s Postmou si s nimi ale poradili.
32:15
A po dalším útoku Devils vyhodili hráči kanadského týmu na icing.
31:58
Ruutuův pas nyní zachytil Ladd, který poté kotouč dostal do středního pásma.
31:34
Jenže členové čtvrté formace nic vymyslet nedokázali.
31:19
Galiardi za brankou nedokázal vybojovat puk, dopředu tak jdou domácí.
30:53
Židlického dělovku udržel Pavelec a následuje komerční pauza.
30:35
Domácí obránci si poradili s presinkem hostů.
29:56
A nyní zakázané uvolnění Winnipegu. Hra se tak přesouvá před Pavelce.
29:40
Jets se poté dostali do ofsajdu.
29:36
Střelu najíždějícího Perreaulta vyrazil Schneider.
29:03
Nyní už se Mark Scheifele ke střele dostal a v Prudential Center nám zazvonila tyčka!
28:45
Kane nahrál do dobré pozice Scheifelemu, ten se ale ukličkoval a vystřelit nedokázal.
28:34
Merrillovu střelu si "zpracoval" a chtěl dorazit Jágr, Pavelec ale udržel puk.
27:35
Henrique vyhodil puk do hlediště, ovšem s přispěním mantinelu, vylučovat se tak nebude. Místo toho přichází komerční přestávka.
27:32
Oddechový čas pro domácí po tomto zakázaném uvolnění.
27:32
A nyní dobrá akce Perreaulta, po jehož zakončení zůstal puk volný, až ho domácí museli odpálit na zakázané uvolnění.
27:16
Postma dostal puk před Schneidera, kde se hned několik hráčů snažilo o dorážku, ani jeden ale neuspěl!
27:00
Clitsome od modré nemířil přesně.
26:26
Hokejisté Winnipegu vyrazili dopředu a šli do přečíslení 3 na 2, Wheelerův pas na Kanea ale neprošel.
26:12
Krátce po návratu Brunnera na led vyrazili Ďáblové dopředu, hosté poté zahráli na icing.
26:00
25:48
Tentokráte se o to ve spolupráci se Schneiderem postaral Merrill.
25:30
A nyní vyhodil Patrik Eliáš.
25:07
Hosté se dlouho drželi v útoku, než dokázal vyhodit Salvador.
24:40
Ladd se po levici Schneider pokusil zakončit, domácího golmana ale nepřekonal.
24:17
Enströmovu střelu z první zblokoval Salvador.
24:00
Zbytečný útočný faul Damiena Brunnera (NJD) zařídil hostům první přesilovku. Dvě minuty za držení.
23:29
A do třetice!
23:22
A opět zakázané uvolnění v neprospěch Jets.
23:11
Z tlaku domácího celku se hosté vymaňují pro tuto chvíli icingem.
22:57
Ryderův ani Merrillův pokus úspěch neslavil.
22:33
Před Perreaultem podržel Schneider puk.
21:59
Na druhé straně pozorný Pavelec proti pokusu Henriquea.
21:33
Kane vjel do útočného pásma a snažil se předložit puk Wheelerovi, který by poté měl odkrytou branku, ale nastěští pro domácí se k zakončení nedostal!
21:04
Domácí se nyní drží na puku a snaží se co nejrychleji vyrovnat.
20:49
Dobrou střelu Zajaca vyrazil Pavelec!
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.
20:01
Druhé dějství se nám blíží ke svému začátku. Hráči obou týmů již nastupují na led.
První třetina je za námi, hosté z Winnipegu po ní vedou 1:0.

Jediná branka padla v sedmé minutě, když při ponechané výhodě vyslal Enström do úniku Blakea Wheelera, jenž překonal Schneidera. Další branka už poté nepadla, příležitost k tomu měly ale oba týmy.
Že by to byl ale nějaký pohledný hokej, to se zatím říci nedá. Doufejme, že se to změní ve druhé třetině, která nám začne přibližně v 1:00.

Střely na branku: 13:8
20:00
19:52
Poté český brankář raději přikryl puk, neboť členové domácí čtvrté formace o něj bojovali zuby nehty.
19:47
Giontův pokus dokázal Pavelec vyrazit před sebe.
19:13
Lowryho střela z dobré pozice byla tečovaná nad branku!
19:00
Poslední minuta hry v první třetině.
18:37
Kane velmi jednoduše obral o puk Jona Merrilla a pokusil se překonat Schneidera. Střelou pod lapačku to ale nedokázal.
18:06
Scheifele dostal puk do útočného pásma, byl tam ovšem sám proti třem domácím hráčům, a tak o něj následně přišel.
17:42
Dobrý pokus Bouchera Pavelec vyrazil!
17:20
Nyní zahráli na icing i domácí.
16:59
Pokus Seversona i přes zakrytý výhled končí ve výzbroji Ondřeje Pavelce.
16:55
Jágra hostující obránci obrali o puk, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění. Ďáblové se přesto v útočním pásmu prosazují velmi těžce.
16:31
Střelu Postmy od modré drží Schneider. Komerční přestávka.
16:02
Gionta dostal pas před branku, jenže ani on se nedokázal prosadit.
15:46
Aktivní Wheeler si vybruslil zpoza branky v útočném pásmu a nabil Bogosianovi, ten ale nemířil dobře.
15:17
14:44
Židlického nepřesný pas vyhnal Ďábly z pásma.
14:25
Galiardi vyhodil kotouč až ke Schneiderovi.
14:13
Zajacovu střelu hostující brankář vyrazil.
13:42
Dělovku Brunnera Pavelec pouze vyrazil a vyrovnání na holi měl Eliáš, ale ten při střele do odkryté klece trefil pouze hokejku obránce Stuarta!
13:25
Eliáš nahrál do dobré šance Merrillovi, Trouba ale jeho střelu zblokoval!
13:17
A máme tu první vyloučení. Dvě minuty si odsedí Evander Kane (WPG) za držení protihráče. Ďáblové mají k dispozici přesilovou hru.
13:04
Zubrus posílal kotouč před branku, ale ten byl sražen mimo.
12:15
Frolík dobře napadal domácí při rozehrávce, puk ale nakonec nezískal, i když k tomu měl několikrát velmi blízko.
11:53
Thorburnův pokus ze strany bez problémů Schneider udržel, následuje komerční přestávka.
10:42
Kane si narazil kotouč s Wheelerem a poté vystřelil, jeho pokus z první ale Schneider dokázal vyrazit a uchránit tak domácí od inkasování druhého gólu!
10:11
Dobrý střelecký pokus Brunnera vyrazil Pavelec!
09:53
Pokus Ladda vyrazil domácí brankář.
09:43
K němu se poté dostal Stuart, ale jeho střela z těžkého úhlu šla mimo.
09:32
Ladd neprošel přes střední pásmo, a tak puk pouze nahodil.
09:02
Hosté si přihráli rukou, za což pochopitelně rozhodčí musel přerušit hru.
08:49
Seversonovu střelu zblokoval před ním stojící TJ Galiardi.
08:25
Zubrus posílal puk před branku, jenže český brankář ve službách hostí ho odpálil.
08:13
Puk skončil v hledišti a mělo by se vhazovat ve středním pásmu.
07:41
Pavelec lapil dělovku Larssona od modré.
07:37
Jágrova střela byla zblokovaná vysoko nad branku.
06:56
Winnipeg právě vstřelil branku!
A při ponechané výhodě se hosté prosazují! BLAKE WHEELER dostal krásnou přihrávku od Enströma, unikl Židlickému a forhendovou kličkou překonal Schneidera! Jets se tak dostávají do vedení 1:0! Asistence: Toby Enström, Zach Bogosian.
06:33
Ladd s Littlem si vytvořili dobrou šanci, kterou ale i díky faulu jednoho z domácích hráčů neproměnili!
06:15
A už se opět pokračuje.
06:15
Ofsajd Ďáblů, následuje komerční přestávka.
06:07
Střela Stuarta od mantinelu šla vedle branky.
05:43
Nesledujeme příliš pohledný hokej, ani jednomu z týmů se nedaří vytvořit gólovou šanci.
04:53
A nyní domácí zahráli na icing.
04:46
Přihrávka na Kanea šla do ofsajdu.
04:20
Na druhé straně pálil Zajac, Pavelec puk vyrazil.
04:11
Frolíkova střela z velkého úhlu Schneiderovi problém nenadělala.
03:33
Winnipeg potřeboval vystřídat, tím pádem pouze nahodil puk do útočného pásma.
03:14
Trouba trochu zaváhal při rozehrávce a měl menší problémy s napadajícím Ruutuem, situaci ale zvládl napravit.
02:43
Galiardi s Thorburnem nevěděli, kde je kotouč, a tak o něj přišli.
02:00
Ani Boucher neměl dobře seřízená mířidla.
01:30
Střelecký pokus dnešního oslavence Andyho Greenea mířil ale vedle.
01:12
První lajna domácích dobře napadá a komplikuje Winnipegu rozehru.
00:32
Kaneův pokus po vhazování byl sražen mimo branku.
00:29
Jets se dostali do útočného pásma. Domácí poté při snaze odehrát puk vyhodili na zakázané uvolnění.
00:08
Puk se hned dostal k Pavelcovi, který ho lapačkou přidržel u ledu.
00:01
Utkání by měly zahájit u obou týmů jejich druhé formace.

U Devils tedy jako první na led vyjedou obránci Salvador s Židlickým a útočníci Clowe, Eliáš a Brunner.
Za Jets to budou beci Enström a Bogosian (což je jediná výjimka, neboť se jedná o první obranný pár), v útočné formaci poté Ladd, Little a Frolík.

Během úvodního vhazování by se tak na ledě měli potkat rvonou čtyři Češi. Za domácí Eliáš a Židlický, za hosty Frolík a brankář Pavelec.

New Jersey Devils: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Merrill, Larsson – Zubrus, Zajac, Jágr – Clowe, Eliáš, Brunner – Boucher, Henrique, Ryder – Ruutu, Josefson, Gionta

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Enström, Bogosian, Stuart, Trouba, Postma, Clitsome – Kane, Scheifele, Wheeler – Ladd, Little, Frolík – Perreault, Lowry, Byfuglien – Galiardi, Slater, Thorburn

Rozhodčí: Joannette, Charron – Cormier, Cvik.
Za Ďábly nastoupí Adam Larsson, který po většinu sezony plnil roli náhradníka. Místo něj na tribunu usedl Eric Gelinas. Švédský bek bude muset opět zabojovat o místo v sestavě.
Do sestavy Winnipegu se vrací Evander Kane, jehož čeká teprve druhé utkání v této sezoně po zranění kolena. "Jsem připravený a moc se na to těším," řekl útočník serveru nhl.com. Dnes nastoupí hned v první formaci.