Z mé strany je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek rána.

Jakub Voráček (PHI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:58
Petr Straka (PHI) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 11:09
Roman Polák (TOR) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:43
Richard Pánik (TOR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:44
Tři hvězdy zápasu

1. Steve Mason (PHI) – 30 zásahů, 0 gólů
2. Michael Del Zotto (PHI) – 1+0
3. Phil Kessel (TOR) – 0+0
Hosté v závěru ještě vyhráli buly a Kessel pálil z vrcholu kruhu, jenže minul branku a tak Toronto prohrává 1:0 a jeho mizérie trvá dál. Flyers se mohou radovat z těsné výhry, podpořené skvělým výkonem Masona.

Střely na branku: 18 – 30
60:00
59:55
Flyers netakticky poslali puk na zakázané uvolnění, ale času už moc nezbývá.
59:37
A znova jsou Leafs mimo.
59:19
Domácí dostali puk z pásma.
59:11
Leafs si berou oddechový čas a Reimera zůstává na střídačce. Vhazuje se u branky Masona.
58:38
Jen co Voráček vstoupil na led, šel do přečíslení tři na jednoho. Leafs se úplně zapomněli. Voráček předložil puk na druhou stranu, VandeVelde vypálil z první, ale Reimer se stihl přemístit a vyrazil puk.
58:06
Znova jde puk za branku Reimera.
57:44
A domácí vyhazují puk do bezpečí.
57:37
Kotouč se odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Toronta.
56:43
Poté co neúspěšně pálil Kessel se Flyers osvobozují.
56:29
Voráček úplně zbytečně podrazil Holzera, i když to bylo trochu nešťastné. Každopádně tím zavařil svému týmu. Leafs budou hrát přesilovku.
55:57
Hráči se přetahovali o kotouč za brankou Masona a nakonec ho získali domácí.
55:03
Gardiner vyslal dělovku od modré, ale ta šla těsně vedle tyčky.
54:44
Rielly se už na to nemohl dívat a ukázal útočník jak na to. S pukem objel branku a okamžitě se vynořil u druhé tyčky, vystřelil, ale našel jen dnes skvěle chytajícího Masona.
53:52
K vidění byly dva možná i více nepovedených pokusů o založení útoku.
52:30
Znova musel být gólman Leafs ve střehu, když Del Zotto nahazoval od modré.
52:16
Reimer přidržel nahození na branku a bude se tak vhazovat po jeho levé ruce.
51:35
Polák se napřáhl na modré, ale jeho jedovaté střela skončila jen na nohách Voráčka, který s bolestivou grimasou odjel střídat.
50:54
Boj o puk v rohu kluziště vyhráli Maple Leafs a vyváží kotouč z obranné třetiny.
49:49
V obranné třetině Leafs popadali hráči rozhodčí, ale jinak k vidění nic zajímavého nebylo.
48:23
Komarov najížděl z boku k brance, mířil nad rameno Masona, ale ten puk vyráží za branku.
48:04
Strkanice u branky Reimera, kterou vyvolal Polák, ale nakonec padlo jen pár pohlavků, hráči si řekli své a hraje se bez vyloučení.
47:52
Kessel ztrácí puk v útočném pásmu a do útoku tak míří domácí.
46:59
Polák byl u puku dřív než útočník domácích a tak je pískáno zakázané uvolnění Flyers.
46:07
Holland dostal pobídku od Komarova, ale ten puk poslal jen do rohu hřiště.
44:52
Útok Maple Leafs končí na obráncích Flyers. K vidění je opravdu nezajímavé utkání.
43:52
Del Zotto posílal puk před branku, kde číhal White, ale kotouč těsně minul jeho hokejku.
42:39
Kadriho střelu zneškodnil Mason betonem.
42:11
Santorelli zakončoval od mantinelu, ale jeho pokus minul branku.
40:59
Voráček se probojoval k puku a málem i do zakončení. Nakonec ale přece jen vystřelil, ovšem mimo.
40:01
Druhá třetina pokračovala ve znamení té první. Tentokrát jsme ale neviděli gól a šancí bylo o něco míně. Obrany kralují a... No už asi není moc co o této třetině říct. Snad jen si přát, že ta poslední bude lepší než dvě předchozí.

Střely na branku: 13 – 20
Další třetina začne přibližně v 3:10.
40:00
39:32
Je pískán ofsajd Flyers, takže uvidíme buly ve středním pásmu.
38:47
Od mantinelu směřovala přihrávka na Couturiera, který číhal před brankou, ale puk mu přeskočil hokejku.
37:20
Rozhodčí píská zakázané uvolnění na straně Flyers. Hra se tak vrátí před Masona.
36:14
Holzer natáhl k ráně od modré, Mason puk vyrazil, ale Komarov už na dorážku těsně nedosáhl.
35:38
Bellemare se opřel do kotouče, ten skončil na mantinelu a odrazil se k brance, tak ho Reimer raději přikryl lapačkou.
35:09
Lecavalier dostal pas na modrou, popojel si a vyslal dělovku, která zacinkala na břevno branky Reimera.
34:21
Holland se po chybě obrany Flyers ocitl úplně sám před Masonem. Jenže svou střelu nasměroval do betonů gólmana Flyers.
33:52
Hostům se zásluhou Smitha povedlo dostat puk z obranné třetiny.
33:16
Frustrovaný Kessel se nechal vyprovokovat a poté co dostal hit krosčekoval a tak musí na trestnou. Přesilovka pro Flyers!
32:25
Del Zotto poslal puk z poloviny na branku. Reimer puk raději přidržel.
32:16
Puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Masona.
31:30
Lupul se dostal podél mantinelu k brance, poslal puk do brankoviště a tam se od brusle odrazil k betonům Masona. Ten kotouč schoval pod lapačku.
30:21
Střela Couturiera končí na chráničích Reimera a čeká nás komerční přestávka.
29:24
Clarkson vypálil kousek za modrou, ale jeho lapačka byla ve střehu a právě ní kotouč skončil.
28:55
Couturier se ocitl v ofsajdu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
28:15
Schultz dostal pas na modrou, popotáhl si puk, ale jeho střela skončila jen v lapačce pozorného Reimera.
27:49
VandeVelde to zkoušel od modré, ale ani netrefil branku.
27:08
Kadri se po rychlé akci dostal ke střele z kruhu, ale namířil jen do hrudníku Masona.
26:46
Rielly si tlačil k bráně, ale nemohl si najít cestu tak dal puk na modrou, odkud pálil Polák, ale Mason kotouč vyrazil.
26:38
Kotouč končí po nahození Lupula na střídačce Maple Leafs. Bude se tak vhazovat.
25:55
Kessel nahazoval na zadní tyč, kde číhal na puk van Riemsdyk, jenže k němu kotouč nedoputoval.
24:45
Už už se chystal Simmonds zakončit mezi kruhy, ale Komarov ho hitem odstavil od puku.
24:34
Hra se po zakázaném uvolnění Flyers přesune před branku Masona.
23:40
Kadri po rychlém protiútoku střílel z kruhu, ale Mason vyráží puk betonem a k dorážce se už nikdo nedostal.
23:00
Umberger natáhl k ráně od modré, ale minul.
22:21
Holland se prodral do útočného pásma podél mantinelu a vyslal střelu, kterou Mason bez větších potíží likviduje.
21:29
Pro změnu zakázané uvolnění na straně domácích.
21:20
Winnik si od mantinelu nabruslil na kruh a poslal střelu, která byla ztečována do ochranné sítě.
20:52
Giroux dostal pěknou přihrávku, jenže stál v ofsajdu. Takže buly ve střední třetině.
20:21
Kessel sprintoval za pukem zbytečně, je pískáno zakázané uvolnění Leafs.
20:01
První třetina neohromila, ale pár šancí nabídla a přinesla i jeden gól, který vstřelili Flyers. Utkání je poměrně vyrovnané, ani jeden z týmů nemá nějak výrazně navrch. Uvidíme jak se bude zápas dál vyvíjet.

Střely na branku: 9 – 12
Další třetina začne přibližně v 2:12.
20:00
19:24
Maple Leafs poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
18:03
Kadri dostal přihrávku před branku od Riellyho, měl před sebou odkrytou branku a možná i trochu podcenil Masona, který se rychlostí blesku přemístil a vytěsnil jeho střelu mimo tři tyče.
17:29
Luke Schenn nahodil kotouč na branku a nadělal tím pěknou neplechu před Reimerem, který ale i přes dotírání útočníků ustrážil své brankoviště.
16:29
Pánik se snažil prostrčit puk mezi nohama na spoluhráče za zády, ale do přihrávku mu vložil hůl Mason.
15:27
White dostal přihrávku na vrchol kruhu, odkud z první vypálil a Reimer musel vytáhnout zákrok ramenem, aby kotouč vytěsnil ven.
14:32
Kadri nahodil puk na branku, ale Mason puk viděl a vyrazil ho do roku kluziště.
13:42
Holland prověřil připravenost Masona střelou od mantinelu.
13:11
Leafs poslali puk na zakázané uvolnění. Uf, utkání zatím příliš krásy nenabízí.
12:09
Rána od modré proskákala kolem branky a zamířila mimo dosah Masona.
11:25
Clarkson se dostal do útočné třetiny, ale jen nahodil puk za branku a všichni hráči Leafs šli střídat.
09:57
Kessel pálil jen co dostal puk na hokejku, ale byl příliš z úhlu a tak Mason puk vyráží betonem.
09:48
Nejdřív zmatky v obraně a teď i v útoku, ofsajd Toronta.
09:10
Mason drží nahození někde ve výstroji. Hráči si ještě něco vyříkávali před bránou, ale nešlo o nic vážného.
08:35
Del Zotto pálil od modré a po něm i Schenn, ani jednou však nedoputoval na branku Toronta.
07:10
Toronto je v plném počtu a může být rádo, že stav je jen 0:1.
06:51
Reimerovi střela propadla mezi betony a pomalu klouzala za čáru, ale brankář Maple Leafs kotouč na poslední chvíli vytáhl z brankové čáry ven.
05:58
Flyers se přesilovka moc nedaří. Hosté vyhazují puk do bezpečí.
05:08
Granberg narazil na mantinel Voráčka. Ten šel hlavou napřed do mantinelu, ale naštěstí se po chvíli zvedl a odjel po svých. Domácí tak čeká přesilovka.
04:05
Philadelphia právě vstřelila branku!
Domácí jdou z ničeho nic do vedení. Rychlou akci načal v obrané třetině Simmonds, který předal puk na Straku, ten se jako blesk prosmýkl do útočné třetiny, přenechal kotouč MICHAELU DEL ZOTTOVI a ten z kruhu zavěsil do horního růžku branky. Asistence: Petr Straka, Wayne Simmonds.
03:48
Holland se vystavil do ofsajdu, takže opět uvidíme vhazování ve středním pásmu.
03:12
Nahození ze středního pásma končí v ochranné síti za Reimerem, bude se tak vhazovat.
01:58
Kadri prostrčil mezi obránci puk do jízdy Lupulovi a ten byl z boku před gólmanem, ovšem branku těsně minul.
01:40
Giroux vyhrál buly na modrou a k ráně se odhodlal Streit, jenže Giroux puk ztečoval do ochranné sítě.
01:33
MacDonald se opřel do puku na modré, ale jeho rána šla přímo na hruď Reimera.
01:10
Holland se pokusil o střelu od mantinelu, ale ta byla zblokována obráncem.
00:29
První střelu v zápase si připsal Kessel, ale jeho pokus mířil do středu branky, kde byl připraven Mason.
00:01
Nyní zazní hymna Kanady a USA.
Utkání začne už tradičně se zpožděním.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Schultz, Streit, Del Zotto, L. Schenn, Colaiacovo, MacDonald – B. Schenn, Giroux, Voráček – Straka, White, Simmonds – Umberger, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Lecavalier.

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gardiner, Franson, Rielly, Polák, Holzer, Granberg – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Winnik – Komarov, Holland, Santorelli – Pánik, Smith, Clarkson..
Toronto Maple Leafs
Hosté z Toronta přijíždějí na led Flyers s jasným cílem – vyhrát. To je jim nepovedlo už dlouhých osm zápasů. Naposledy vyhráli 10. ledna doma proti Columbusu 5:2. Během těchto osmi prohraných utkání dokonce třikrát nedokázali vstřelit ani branku a hned čtyřikrát vstřelili pouze jednu. V posledním zápase nestačilo Toronto na Kojoty z Arizony a prohráli 1:3. Jedinou branku Toronta vstřelil Kessel. Maple Leafs mají na svém kontě 48 bodů, což je řadí na šesté místo v Atlantické divizi.

Poslední venkovní utkání:
29.1. NJ Devils – Toronto 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 1:0)
22.1. Ottawa – Toronto 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
18.1. St. Louis – Toronto 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Tři nejproduktivnější hráči:
Phil Kessel – 50zápasů, 45 bodů (20+25)
James van Riemsdyk – 50 zápasů, 36 bodů (20+22)
Tyler Bozak – 50 zápasů, 35 bodů (15+18)

Brankáři:
Jonathan Bernier
36 zápasů – 17 výher, úsp. 90.91%, prům. 2.70 g/z
James Reimer
19 zápasů – 6 výher, úsp. 90.61%, prům. 3.30 g/z
Vzájemné zápasy letošní sezóny
21.12. Toronto – Philadelphia 4:7 (3:3, 0:2, 1:2)
Philadelphia Flyers
Flyers jsou uprostřed série domácích zápasů, která čítá pět zápasů. Vedou si v ní úspěšně neboť všechny tři dosavadní zápasy vyhráli. V posledním zápase si Philadelphia poradila s Winnipegem v poměru 5:2. O branky Flyers se postarali Vandevelde, Simmonds, Schultz, Schenn a Couturier. Domácí mají na svém kontě 49 bodů, což je řadí na páté místo Metropolitní divize.

Poslední domácí utkání:
30.1. Flyers – Winnipeg 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
28.1. Flyers – Arizona 4:3sn (1:2, 2:1, 0:0 – 0:0 – 1:0)
21.1. Flyers – Pittsburgh 3:2pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Jakub Voráček – 50 zápasů, 58 bodů (17+41)
Claude Giroux – 49 zápasů, 52 bodů (16+36)