Hvězdy utkání:
1. Jason POMINVILLE (MIN) – 2+0, 5 střel, čas na ledě 17:04, vítězný gól
2. Brayden HOLTBY (WSH) – 28 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 93,3%
3. Devan DUBNYK (MIN) – 24 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96%
Minnesotě se ve třetí třetině dvěma brankami Jasona Pominvilla povedlo obrátit skóre zápasuna svou stranu a Wild tak vítězí na ledě Washingtonu 2:1! O jedinou branku domácích se postaral novic v týmu Caps Curtis Glencross.
60:00
59:20
Washington opět bez brankáře, v pěti proti pěti to bude ale velmi těžké.
58:47
Cesta za vyrovnáním se domácím komplikuje, za nedovolené bránění brankáře je vyloučen Troy Brouwer.
58:27
Hostům se povedlo dostat kotouč alespoň do středního pásma a mohou tak vystřídat.
58:03
Holtby míří na střídačku, Washingtonu to zkusí v šesti hráčích v poli!
57:50
Barry Trotz si vybírá oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak si představuje sehrát závěrečné minuty.
57:27
Washington sice téměř celé utkání vedl, v závěru se nicméně musí snažit dotahovat skóre.
56:30
Devan Dubnyk pokryl střelu Johna Carlsona od modré čáry, pokračuje se ale dál ve hře.
56:02
Hostující trenér Yeo si po druhém rychle po sobě jdoucím icingu vybírá oddechový čas.
55:40
Washington se sice usadil s pukem v útočném pásmu, zatím je jejich snažení ale bez zakončení.
55:08
Zakázané uvolnění Minnesoty, hra se stěhuje před Dubnykovu branku.
54:28
Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté dokonale obrací stav zápasu na svou stranu! Mike Green šaptně rozehrál ve vlastním pásmu a byl mu odebrán kotouč, Parise jej přiťukl do jízdy JASONU POMINVILLOVI, který tvrdou ránou nedal Holtbymu moc šancí zakročit! Asistence: Zach Parise.
49:19
Ve Washingtonu se teprve podruhé v zápase mění skóre! Akci Sutera s Parisem zakončuje úspěšně JASON POMINVILLE! Asistemce: Zach Parise a Ryan Suter.
47:53
Holtby pokryl puk před dojíždějícím Mikkem Koivu a je tak stále na dobré cestě ke svému osmému čistému kontu v této sezóně.
46:04
Na druhé straně se musí činit Braden Holtby, který zlikvidoval šanci Bergenhaima.
45:43
Jay Beagle se snažil prosadit přes obránce, který ale střelu až na Dubnyka nenechal projít.
45:04
Eric Fehr ve slušné pozici vůbec netrefil puk.
43:53
Hra přerušena, protože na ledové ploše zůstal ležet otřesený Curtis Glencross.
43:27
Holtby vyrazil střelu Vaneka i následnou střelu Fontaina.
42:59
Holtby raději pokryl nebezpečně se potulující kotouče před jeho brankovištěm.
42:10
K vidění v dnešním zápase nebylo ani tolik střel, hraje se opravdu hodně opatrně.
41:08
Chimera je na ledě ,Capitals hrají v plném počtu.
40:30
Minnesotě se nedaří na začátku třetí třetiny při pokračující početní výhodě usadit v útočném pásmu.
40:01
Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali, před námi je třetí část hry, který začne přibližně ve 2:59.
40:00
39:31
Bäckströmovi se podařilo vyhodit, Minnesota musí rozjet novou útočnou akci až od vlastní branky.
39:08
Jason Chimera míří na trestnou lavici za hákování.
38:31
Eric Fehr vypálil po rychlém brejku z otočky, branku ale minul a dopřed pro změnu mohou hosté.
37:37
Další postavení mimo hru, tentokrát v podání domácího Washingtonu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:11
Hosté hráli v ofsajdu, který je navíc posouzen jako úmyslný, vhazovat se tak bude před Dubnykem.
35:24
Neprosadil se ani Jay Beagle se svou individuální akcí, dopředu tak pro změnu mohou na druhou stranu Wild.
34:50
Washington se usadil s pukem v útočném pásmu, kombinace domácích ale zatím postupuje pouze kolem mantinelů.
34:18
Od Pariseho bruslí se puk odrazil nad Holtbyho branku, hrát mohou domácí hokejisté.
33:55
Holtby likviduje slušnou střelu Mikaela Granlunda, který se dostal v mezikruží k odraženému kotouči.
33:14
Kyle Brodziak si počkal na nejlepší čas pro svou ránu, nakonec ale mířil mimo tři tyče.
32:26
Jason Chimera střílel z pravé strany pouze do připraveného Dubnyka.
31:37
Divoši se postupem času čím dál více osmělují, Holtby ale zatím se svým útokem na osmé čisté konto v sezóně může zůstat v klidu.
30:25
Ward se před brankou Minnesoty neprosadil, hosté posléze vyhodili pouze na icing.
29:17
Hra pokračuje zakázaným uvolněním Capitals.
28:53
Capitals v ofsajdovém postavení, vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:21
Minnesota má v posledních minutách více náznaků šancí, Stewarta nyní ale nepustil do šance Carlson.
27:55
Dumba svou střelou nastřelil pouze Laicha, v další akci se hosté dostali do postavení mimo hru.
27:13
Dubnyk kryje střelu Tima Gleasona od modré čáry, po reklamní pauze se bude vhazovat před brankou Wild.
26:30
Stejně jako v první třetině se i nyní hraje velmi plynule s minimálním přerušením hry.
25:58
Ze souboje o puk v rohu kluziště vyjeli s kotoučem na holích hráči Wild, kteří se snaží založit novou útočnou akci.
25:23
Joel Ward hledal na druhé straně najíždějícího Chimeru, přihrávku ale poslal až moc před svého spoluhráče.
24:30
Divoši měli problém s přechodem do útočného pásma, nakonec pouze odevzdali kotouč a hrát mohou domácí.
23:59
Erik Haual se snažil svou střelu skrýt přes obránce, k Holtbymu puk až nedoputoval.
23:06
Dopředu zase míří na druhé straně hráči Wild, i druhá třetina zatím nabízí opatrný hokej.
22:39
Dubnyk měl potíže s nahozením Greena od modré čáry, lapačkou pouze promáchnul a kotouč nezachytil.
21:25
Poprvé v útočném pásmu ve druhé třetině také hosté, s pukem už v rohu krouží Zach Parise.
20:53
Capitals vstoupili do druhé části hry aktivně, Jason Chimera se ke střele ale neodhodlal.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.
První třetina toho moc nepřinesla, jediným úspěšným střelcem úvodních dvaceti minut se stal Curtis Glencross
20:00
19:28
Andre Burakovsky vypálil velmi tvrdou ránu od modré čáry, Dubnyk zasahuje!.
18:52
Zatím vidíme taktickou bitvu, Washington se nikam netlačí, Minnesota zase nemá prostor.
17:31
První třetina je zatím opravdu hodně nervózní s řadou chyb na obou stranách, další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Minnesoty.
16:45
Další icing na straně Washingtonu, zatím se hraje nadále v klidném tempu.
15:39
Zakázané uvolnění Capitals, vhazovat se bude před Holtbym.
15:03
Braden Holtby si stáhl střelu Bergenheima z levé strany, po reklamní přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.
14:23
Po delší době se v útočném pásmu objevují také domácí hokejisté, střela Karla Alznera končí mimo tři tyče.
13:46
Kyle Brodziak dorážel z velmi nepříjemné pozice, Holtby se ale stihl rychle přesunout.
13:17
Mike Green si nyní vychutnal parádním hitem Charlieho Coyla.
12:15
Curtis Glencross vyslal střelu zápěstím, se kterou Dubnyk neměl žádný problém.
11:43
Chimera s Fehrem se daleko neprocpali, a tak po nahození do útočné třetiny míří střídat.
11:15
Jason Pominville se snažil zpoza branky vytočit před Holtbyho, který ale do jeho akce vložil svou hůl.
10:52
Dubnyk raději pokryje odražený kotouč, který se nepříjemně ocitl až v jeho brankovišti.
10:11
Tim Gleason dobře rozjel útočnou akci Capitals, v útočném pásmu pak Wilson s Laichem vzali tvrdým hitem do sendviče Matta Dumbu, který se zdá být hodně otřesen.
09:26
Pokud přejdeme vstřelenou branku z hole Glencrosse, nabízí úvod zápasu zatím hodně poctivý výkon od obou týmů založený na pečlivé obraně.
08:50
Hosté z Minnesoty se snaží uklidnit hru ve vlastním obranném pásmu, domácí hokejisté je zatím nijak nenapadají.
08:02
Hra opět zastavena, tentokrát kvůli postavení mimo hru hostů.
07:41
Hra přerušena pro zakázané uvolnění Wild, vhazovat se bude před brankou Devana Dubnyka.
07:14
Zach Parise se dostal do zajímavého úniku po pravé straně, jeho svižná střela ale končí na Holtbyho chráničích.
06:44
Brooks Orpik nepřesnou rozehrávkou ve středním pásmu pouze daroval puk soupeři, Wild už se usazují s pukem v útočném pásmu.
05:57
Minnesota ani po inkasovaném gólu nijak nepanikaří. Divoši k tomu koneckonců ani nemají důvod, zápas je teprve na svém začátku.
05:00
Laich si odstoupil na přihrávku od Orpika, tvrdou ranou z první ale nastřelil pouze bránícího hráče před sebou.
04:19
Brooks Laich se tlačil s pukem do brankoviště, Dubnyk ale včas vystrčil svou hokejku.
03:40
Dubnyk rychle rozehrál puk za svou branku, aby se nemuselo vhazovat před jeho brankou.
02:51
Washington právě vstřelil branku!
Domácím se povedlo velmi rychle přesilovou hru využít! CURTIS GLENCROSS si ve středním pásmu převzal přihrávku od Greena, dostal se tělem před Brodziaka a parádní střelou překvapil Dubnyka na přední tyči! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Matt Niskanen.
02:35
Poprvé v dnešním zápase se bude vylučovat, za hru vysokou holí je vyloučen útočník hostů Thomas Vanek.
02:02
Marcus Johansson mohl založit rychlý protiútok, byl už ale dlouho na ledě, a tak mířil na střídačku.
01:23
Ryan Suter nejdříve uklidnil hru u vlastní branky, poté rozjel útočnou akci svého týmu, daleko se ale hosté nedostali.
00:51
Na druhé straně se do šance mohl dostat Zach Parise, v rozhodující chvíli ale nedokázal pořádně trefit kotouč.
00:17
Jay Beagle vtrhl rychle do útočného pásma, jeho bekehndovou střelu s menšími problémy pokryl Dubnyk.
00:01

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Gleason, Green – Burakovsky, Bäckström, Johansson – Glencross, Beagle, Brouwer – Chimera, Fehr, Ward – Laich, Kuzněcov, Wilson. Trenér: Barry Trotz.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Prosser, Dumba, Leopold, Folin – Bergenheim, Koivu (C), Stewart – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Coyle, Vanek – Haula, Brodziak, Fontaine. Trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: Walsh, Rooney – Amell, Nowak.
Československá stopa v dnešním utkání:

nikdo
MINNESOTA WILD

7. místo v Západní konferenci, 63 zápasů, 75 bodů, rekord 34-22-7, skóre 179:163

Poslední 3 zápasy:
MINNESOTA – Ottawa 3:2 po náj.
Colorado – MINNESOTA 1:3
Nashville – MINNESOTA 2:4

Nejproduktivnější hráč: Zach Parise – 46 bodů (25+21)
Nejlepší střelec: Zach Parise – 25 gólů
Nejproduktivnější obránce: Ryan Suter – 30 bodů (2+28)
Brankářská jednička: Devan Dubnyk – 21 zápasů, 16 výher, úspěšnost zásahů 93,7%, průměr obdržených branek na zápas 1,65, 5 čistých kont
WASHINGTON CAPITALS

7. místo ve Východní konferenci, 65 zápasů, 80 bodů, rekord 35-20-10, skóre 193:162

Columbus – WASHINGTON 3:5
WASHINGTON – Toronto 4:0
Carolina – WASHINGTON 3:0

Nejproduktivnější hráč: Alex Ovečkin – 67 bodů (43+24)
Nejlepší střelec: Alex Ovečkin – 43 gólů
Nejproduktivnější obránce: John Carlson – 45 bodů (10+35)
Brankářská jednička: Braden Holtby – 56 zápasů, 31 výher, úspěšnost zásahů 92,5%, průměr obdržených branek na zápas 2,17, 7 čistých kont
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta letos odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Washington Capitals a Minnesota Wild, zápas začíná v 1:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.