S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 5150 diváků se s Vámi loučím. U dalších online přenosů nashledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Martin Růžička (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:39

Ján Laco (AST) 33 zásahů, 2 góly, 94.29%
Zápas je u konce! Hostům se sice podařilo snížit zásluhou Krasnoslobodceva, ale to je také vše, co Barys stihl a prohrává dnes na ledě Čeljabinsku v poměru 2:1.

Statistika zápasu:

Střely na bránu: 35:22
Trestné minuty: 4:6
Vhazování: 28:27
59:48
Šane hostujícího celku jsou definitivně u konce. Kapitán Astany, Brandon Bochenski je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Ján Laco se pochopitelně vrací do brány.
59:26
Čistov zachytil kotouč ve středním pásmu, ale jeho ránu mířící do prázdné svatyně zastavil obránce Barysu!
59:13
Oddechový čas pro domácí.
59:13
Domácím se dvakrát nepodařilo trefit odkrytou bránu a po icingu se hra stěhuje k Demčenkovi.
58:48
Ján Laco spěchá na střídačku, Astana hraje powerplay!
58:26
Mohlo být rozhodnuto! Popov našel přesnou přihrávkou Glinkina, který se ocitl před Lacem, ale zblízka Slováka nepřekonal.
58:08
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté stále ztrácejí jedinou branku.
57:21
Jakucenja zkoušel prostřelit dva obránce Astany, což se sice povedlo, ale kotouč se poté k Lacovi jen pomalu doplazil.
56:43
Jenže hosté si následně nerozuměli a puk je znovu až mezi dvěma modrými čarami.
56:18
Demčenko nezachytil kotouč za svou bránou a Astana tak získává útočné pásmo.
55:48
Přibližně 20 sekund nyní pro svůj tým urval Martin Růžička, který srdnatě bojoval s přesilou v rohu kluziště. Hostům se zkracuje čas na vyrovnání.
54:33
Hokejisté Barysu kombinují až u vlastní brány. Traktor Čeljabinsk je zatím výborně zformovaný a zastavuje ataky soupeře již ve středním pásmu.
54:16
Bleskově spěchal na druhou stranu Růžička, který si sjížděl před Lacovu bránu, avšak přihrávku přes celé útočné pásmo neobdržel.
53:59
Dlouhá přihrávka sice našla Starčenka, ale ten po zpracování ztratil kotouč.
52:10
Savčenko zpracoval kotouč vysokou holí a hra je přerušena. Barys Astana je však po snižující brance aktivnějším týmem.
51:27
Astana právě vstřelila branku!
Po velkém závaru přichází snížení! Demčenko vyjel několik metrů před bránu, aby zastavil dělovku Starčenka, kotouč se následně zamotal někde u domácího brankáře až ho našel VADIM KRASNOSLOBODCEV, který ho poslal do odkryté brány. Bez asistence.
50:39
Paré s Růžičkou zapracovali na výbornou a našetřili několik vteřin pobytem u Lacovy brány.
50:11
Hostující pětice nyní nebezpečně zaútočila a výsledkem je faul Derona Quinta (CLJ), který se provinil vysokou holí. Šance pro hosty.
49:35
Martin Růžička si skvěle najel na dlouhou přihrávku od vlastní modré čáry, ale ke střele se nedostal.
48:51
Obrovská šance na možná definitivní rozhodnutí zápasu! Dva domácí se dostali do úniku dvou na jednoho, zakončení vyšlo na Petrova, ale ten bekhendovou kličku nezvládl a Laca nepřekonal.
48:20
Hodně krkolomně nyní hosté přešil do útočného pásma, ale nakonec to vypadalo na solidní šanci. Tu však Barys špatně vyřešil.
47:43
Glinkin si najel do dobré pozice, ale zakončení si nakonec rozmyslel a předal kotouč na modrou čáru. Poté skvěle zapracovala hostující obrana, která získala puk.
46:48
Barysu Astana se stále moc nedaří. Až na dobré chvilky na začátcích třetin jsou hosté absolutně bezzubí.
46:22
Puk končí na střídačce hostujícího Barysu. Vhazovat se bude ve středním pásmu, což vyhovuje spíš domácím, kteří stále vedou 2:0.
45:35
Parému se podařilo dostat kotouč na modrou čáru, ale od ní přiletěla před Laca rána, která skončila u jednoho z hostujících obránců. Přes toho se nedokázal prosadit Martin Růžička.
44:56
Slabé nahození z pravé strany končí v náruči Vasilije Demčenka.
44:00
Na Laca nyní lítá jedna rána za druhou. Barys Astana je pod tlakem.
43:29
Anton Glinkin vypálil ze skvělé pozice pouze do Laca a následně se o dorážku marně pokoušela dvojice domácích. Každopádně registrujeme skvělý zákrok slovenského gólmana.
43:15
Icing však přichází na druhé straně a hra je přeci jenom přerušena.
43:00
Čeljabinsk posílá kotouč přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se pískat nebude.
41:38
Domácí jsou ve třetí třetině zatím jako opaření a nestačí tempu Astany. Další zakončení letělo ze Starčenkovy hole do boční sítě.
40:44
Sražená Starčenkova rána nemířila mezi tři tyče. Demčenko si tak další zákrok zatím nepřipsal.
40:12
Hned na začátku třetí třetiny musel hned třikrát zasahovat Demčenko. Astana by nutně potřebovala rychlý gól.
40:01
Máme za sebou i druhou část dnešního utkání a i tuto dvacetiminutovku vyhrál domácí Traktor v poměru 1:0. Ve třicáté minutě přidal druhý gól svého celku Francis Paré a Čeljabinsk tak vede 2:0. Další třetina začne přibližně v 17:46.
40:00
39:43
Boyd se ještě marně natahoval po dorážce bekhendového nahození Lundina. Demčenko má puk pod lapačkou.
39:12
Andrej Popov se už už řítil na Laca, ale nakonec mu byl odpískán hodně těsný ofsajd.
38:52
Astana na malou chvíli kombinovala před Demčenkovou bránou, ale nic z toho nebylo.
38:02
Druhá třetina se pomalu chýlí ke konci a zdá se, že i tentokrát půjdou do kabin spokojenější domácí, kteří zatím vedou 2:0.
37:22
Z pravé strany šel nyní sám na Laca Čistov, který trefil jen slovenského brankáře. Ke střele ze stejné pozice se ještě následně dostal Jakucenja, ale ani ten Jána Laca nepřekonal.
36:36
Zajímavá situace i na druhé straně. Střelu od mantinelu Laco jen vyrazil, avšak před odkrytou bránou byl domácí hráč dobře pohlídaný.
35:42
Obrovská šance Barysu Astana! Obránci Traktoru si nepohlídali vyloučeného Krasnoslobodceva, který se vrátil na led a šel sám na Demčenka. Hostující útočník zvolil střelu, avšak tváří v tvář Demčenkovi minul.
34:45
Barysu se podařilo vyhodit kotouč a domácí tak druhou minutu přesilové hry zahájí až u vlastní svatyně.
34:33
Očividně nic. Deron Quint pouze nahodil puk na Laca, který ho schoval pod lapačkou a donutil rozhodčí přerušit hru.
34:09
Až nyní se domácí usazují v útočném pásmu. Uvidíme, co vymyslí formace Martina Růžičky.
33:36
Hra v pěti na obou stranách nám dlouho nevydržela. Vadim Krasnoslobodcev (AST) si při napadání pomohl háčkem a dostává dvě trestné minuty.
33:10
V závěru přesilové hry Astany obdržel výbornou přihrávku před odkrytou bránu Žajlauov. Tomu ale kotouč poskočil a Demčenko nemusel zasahovat. Nyní už jsou domácí v plném počtu.
32:43
Kevin Dallman se vydal na útočný výlet, najel si mezi kruhy, ale zakončením trefil jen Demčenka.
32:32
Další přestupek proti pravidlům znamená další přerušení hry. Tentokrát se bude buly konat až u Laca.
32:09
Dlouhou kombinaci Astany zakončil střelou od modré čáry Savčenko a po chvíli se kotouč ocitá na střídačce Barysu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:27
Domácí okamžitě vyhazují kotouč do středního pásma a následně až k Lacovi.
31:10
Traktor Čeljabinsk je na koni a kontroluje utkání. Nyní se však zdá, že domácí špatně střídali a jsou potrestáni dvěma minutami.
29:20
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí se zničehonic prosazují a odskakují o dvě branky. Sražená střela od modré čáry se ocitla u FRANCISE PARÉHO, který si kotouč stáhl ze vzduchu, rychle vypálil a zblízka překonal Laca. Asistence: Ilja Davydov, Alexander Rybakov
28:50
Žajlauov zadovkou hledal spoluhráče před bránou, ale ten se ke kotouči nakonec nedostal.
27:55
Elitní formace Astany se sice na chvíli dostala do útočného pásma, ale nyní už útočí opět domácí Traktor. Střela Kručinina letěla mimo tři tyče.
27:24
Domácí poslali puk na zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje před Vasilije Demčenka.
26:38
Hned po buly po Lacově pravici přiletěla na bránu Barysu svižná střela, která slovenského gólmana donutila k zákroku.
25:53
Barysu se příliš nedaří vytlačit Traktor z vlastního pásma. Domácí začínají být opět aktivnějším celkem.
25:28
Rybakov nevěděl, co s kotoučem a tak ho vysokým obloučkem poslal ze středního pásma do lapačky Jána Laca. Následuje komerční přestávka.
24:41
Jakucenjovo sražené nahození skončilo vysoko nad bránou. Sítě se však kotouč nedotkl a tak se pokračuje v pásmu Barysu Astana.
24:08
Na druhé straně se ke střele šikovně protáhl Rybakov, ale i on trefil pouze brankáře soupeře.
23:46
Talgat Žajlauov si najel do výborné pozice, obdržel kotouč, ale z mezikruží trefil jen Demčenka.
23:09
Demčenko má již třetí úspěšný zákrok ve druhé třetině. Barys se snaží záhy po přestávce srovnat.
22:22
Dallmanovo nahození poslal o kousek dále Demčenko a u puku je tak Čeljabinsk. Ten do druhé periody vstoupil ve volnějším tempu.
21:56
Traktor se usazuje v útočném pásmu. Uvidíme, zda si vypracuje nějakou šanci.
21:19
Dlouhá přihrávka na Žuldikova svého adresáta nenašla a kotouč získávají opět hráči Barysu Astana.
20:38
Druhou třetinu začínají aktivněji hosté a hned z první akce zahrozil Starčenko, který si však vylámal zuby na Demčenkovi.
20:01
První třetina utkání mezi Čeljabinskem a Astanou je minulostí a domácí jdou do kabin s vedením 1:0. Od začátku zápasu je Traktor lepším celkem a Kokujovova branka ze šesté minuty je zcela zaslouženým výsledkem. Další třetina začne přibližně v 16:57.
20:00
19:56
Poslední nahození první třetin tečoval vysokou holí jeden z domácích a to je také to poslední, co v této periodě uvidíme.
19:22
V poslední minutě první třetiny zahrozili opět domácí. Osnovin jedovatě vypálil a protáhl Laca.
18:43
Martin St. Pierre obdržel nenápadnou přihrávkou zpoza Demčenkovy brány, ale mezi tři tyče skákavý kotouč umístit nedokázal.
18:08
Hosté se uchýlili k nahození kotouče ze středního pásma, což se zatím vyplácí. Barys se usazuje v útočném pásmu.
16:58
Domácí svou akci opět skvěle vykombinovali a dostali se ke dvěma nebezpečným zakončením. První zlikvidoval Laco, to od Martina Růžičky neprošlo přes hromadu těl.
16:30
Po delší době si úspěšný zákrok připsal Vasilij Demčenko. Rychlý útok Astany zakončil svižnou střelou Savčenko, ale jeho pokus domácí gólman dobře viděl a schoval v náruči.
15:53
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu a hra je tak logicky přerušena.
15:08
Anton Glinkin přenechal na útočné modré kotouč spoluhráči, který si najel mezi kruhy, ale poté nemířil mezi tři tyče.
14:54
Další nepříjemné nahození od modré likviduje Laco.
14:36
Hosté již jsou v plném počtu, ale Čeljabinsk se i tak dostal do obrovské šance. Hned trojice hráčů se snažila dorazit kotouč po dělovce od modré čáry, ale rozhozený Laco dokázal fantasticky zasáhnout a u tyče schovat puk ve vyrážečce.
13:56
Hodně slabá střela Derona Quinta neohrozila slovenského brankáře v bráně hostujícího celku.
13:36
Barys hned dvakrát vyhodil kotouč z vlastního pásma a oslabení tak zatím zvládá.
13:05
Velmi nebezpečně vzhlížející dělovka jednoho z domácích obránců prosvištěla kolem Lacoy brány.
12:46
Hosté sice vyhodili kotouč až k Demčenkovi, ale Traktor se bleskově dostává zpět do útočného pásma.
12:24
Je tady první přesilová hra zápasu. Borodkin se dostal k puku přes Dustina Boyda (AST), ten ho zahákoval a jde si odpočinout na trestnou lavici.
12:05
Hned trojice domácích napadala až u Lacovy brány. Elitní formace Barysu se však z této pozice dokázala vymotat.
11:36
Gubarev dlouho vymýšlel, co s kotoučem a nakonec z toho bylo jen slabé bekhendové zakončení domácího útočníka.
10:48
Nyní už se sice Astana do útočného pásma dostala, ale opět z toho nic nebylo a Vasilij Demčenko zůstává v naprostém klidu.
10:03
Čeljabinsk fantasticky napadá a nepouští soupeře přes střední pásmo.
09:25
Aktivní Andrej Popov napadáním donutil obránce Astany k chybě, ale tomu nakonec s rozehrávkou pomohl Ján Laco.
08:42
Hostům se ani v deváté minutě příliš nedaří dostat do střelecké pozice. Zatím to od Barysu není pravé ořechové.
07:46
Nyní už se však kotouč jen tak došoural k Lacovi a ten ho předává svým obráncům. Astana může rozjet útočnou akci.
07:01
Laco zlikvidoval plachtící nahození od modré čáry, avšak lajna Martina Růžičky zůstává u kotouče.
06:10
Brandon Bochenski využil menší chyby v kombinaci domácích, získal kotouč na útočné modré čáře, ale skvěle se k němu vrátil Martynov, který ho dokázal odzbrojit.
05:55
Traktor Čeljabinsk opět útočí. Další nahození sice minulo Lacovu svatyni, ale hosté pouze vyvezli puk z vlastního pásma a odevzdali ho domácím.
05:10
A domácí jdou zcela po zásluze do vedení. U mantinelu měl Rybakov dostatek času na nahození kotouče na bránu a před brankovištěm skvěle postavený SEMJON KOKUJOV tečoval puk mimo dosah Jána Laca. Vše ještě hodně dlouho kontroloval videorozhodčí, který nakonec doporučil branku uznat. Asistence: Alexander Rybakov
04:59
Ellerby pod tlakem nerozehrál dobře a Čeljabinsk je opět v útočném pásmu.
04:08
Šinin naprosto bez problémů dojel k volnému kotouči a předává ho spoluhráčům. Barys Astana se zatím nemůže dostat do tempa.
03:44
Domácí se výborným napadáním dostali zpátky ke kotouči a operují v útočném pásmu.
03:27
Po vhazování u Demčenkovy brány se domácí bleskově ocitli v útočném pásmu a několika pokusy zaměstnali Laca. Ten zatím drží čisté konto.
01:26
Už už to vypadalo, že Martin Růžička se dostane do střelecké pozice, ale nakonec zaváhal a do otevřené obrany Astany nezaútočil.
00:53
I Vasilij Demčenko si již sáhl na kotouč. Vadim Krasnoslobodcev se protáhl po levé straně, ale jeho střela mířila přesně do hrudníku domácího gólmana.
00:25
První úspěšný zákrok si připsal Ján Laco, který v pohodě lapil slabé zakončení.
00:01
Oba týmy jsou na ledě. Domácí Traktor se předvede v černých dresech, hosté z Astany dnes hrají v bílém. Utkání začne po doznění státní hymny Kazachstánu a následně Ruské federace.

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Francouz) – Davydov, Martynov, Quint, Borodkin, Šinin, Petrov (A), Žuldikov – Popov, Glinkin, Osnovin (A) – Čistov (C), Jakucenja, Kručinin – Pesťunov, Pare, Růžička – Rybakov, Kokujov, Afonasjevskij – Gubarev

Barys Astana: Laco (Poluektov) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov (A), Savčenko, Litviněnko, Trjasunov, Ryspajev – Dawes, Bochenski (C), Boyd – Starčenko, Krasnoslobodcev, St. Pierre – Žajlauov (A), Kajgorodov, Rymarev – Grents, Puškarjov, Romanov

Rozhodčí: Viktor Gašilov, Alexej Bělov – Alexander Otmachov, Stanislav Raming.

BARYS ASTANA

Ani kazašský celek na tom není na začátku sezóny zrovna nejlépe. Po třech utkáních má Barys jen tři body za vítězství nad Ufou a i tento tým se tedy zatím potácí v druhé polovině Východní konference. Naposledy Astana podlehla Nižněkamsku 5:2, když výsledek korigovala dvěma brankami až v posledních pěti minutách zápasu.
TRAKTOR ČELJABINSK

Domácí celek nemá zrovna oslnivý start do sezóny. Ze tří zápasů má Čeljabinsk pouhé dva body za výhru po samostatných nájezdech nad Jekatěrinburgem. Po tomto utkání přišly dvě prohry (s Jugrou 3:5 a s Omskem 1:2) a výsledkem je až 13. místo Východní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kontinentální hokejové ligy, ve kterém Traktor Čeljabinsk přivítá na svém ledě Barys Astana. Utkáním, které začíná v 16:00 vás provede Lukáš Podleśny.