Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) – nenastoupil
Michal Kempný (OMS) – 0+0, čas na ledě 22:07, 0 střel, 2 trestné minuty, 1 zblokovaná střela, 2 hity
Vladimír Sobotka (OMS) – 1+0, čas na ledě 20:31, 3 střely, 2 trestné minuty, 1 zblokovaná střela
Statistiky utkání

Střely na branku: 31 – 23
Vhazování: 27 – 27
Vyloučení: 7 – 4
Je dobojováno. Z vítězství v tomto duelu se nakonec přeci jen radují hosté, když o zisku tří bodů pro Omsk rozhodl ve třetí třetině český útočník Vladimír Sobotka. Domácí sice ještě v závěru zkusili hru bez brankáře a vytvořili si velký tlak, na vyrovnání však již nedosáhli.
59:35
Velký tlak nyní mají domácí hráči, pálí zatím ale pouze mimo klec.
59:15
Je to tak, Svendberg už zůstal na střídačce svého týmu. Po buly se hned k volnému puku dostal Omark a okamžitě vypálil, trefil však jen hruď Kostina. Následovat bude další buly před hostující brankou.
59:13
Oddechový čas pro domácí.
59:12
Až příliš pasivně hraje Omsk ve své přesilovce a zcela zbytečně dostává svého soupeře do tlaku. Kostin nyní celou situaci ještě stihl zachránit a chytil puk po ráně Grigorenka.
58:50
Hosté nejeví snahu hrát a už se jen brání, Svendberg patrně brzo opustí své brankoviště.
58:30
Hostům nyní nevyšlo založení útoku a po nepřesné přihrávce se píská zakázané uvolnění. Možnost pro domácí se dostat do útočné třetiny.
58:00
Sotva se domácí ubránili jedné přesilové hře soupeře, následovat bude další. Omsk je nyní ve výborné pozici, zbytek třetí třetiny bude dohrávat v početní převaze.
57:49
57:38
Sobotka nyní pálil sám, ale ani on domácího gólmana nepřekonal.
57:15
Hraje se nyní také na druhé straně, Sobotka našel před kruhy Kuljaše, jenž vypálil z první. Puk po jeho střele si našel cestu přesně do Svendbergových chráničů.
56:30
Avangard nyní drží puk za vlastní brankou, s rozehrávkou jeho hráči spěchat příliš nebudou.
56:02
Domácí se rychle osvobodili a sami se ženou za nahozeným kotoučem vpřed. Hosté příliš nejeví zájem o hru a i v přesilové hře se spíše budou soustředit na obranu.
55:49
Komplikace pro domácí, Igor Grigorenko (UFA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
55:30
Domácí znovu v útočném pásmu, ale jejich protivníci je dobře drží u hrazení a z těchto míst branky většinou nepadají.
54:32
Po delší době zasahuje brankář hostů Kostin, který si poradil s pokusem Černova, ten mu přistál přímo na jeho hrudi.
54:00
Hosté však dobře drží kotouč na svých holích co nejdéle a navíc daleko od své branky, čas přitom navíc utěšeně utíká.
53:25
Domácí pochopitelně vrhli všechny své síly do útoku, v této fázi zápasu už nemají nač čekat.
52:30
Avangard právě vstřelil branku!
Zničehonic přichází úder na druhé straně hřiště a hosté mají nyní k vítězství o něco blíže! Paršin poslal přihrávku zpoza branky do levého kruhu VLADIMÍRU SOBOTKOVI, který z ostrého úhlu překonal ležícího Svendberga a boduje tak i v pátém duelu této sezóny! Asistence: Denis Paršin, Sergej Širokov.
52:09
Linus Omark se pěkně protáhl po pravé straně hřiště a švihem z kruhu prověřil pozornost Kostina, ten však kotouč s přehledem lapil do své rukavice a přerušil hru.
51:10
Hraje se opravdu s minimálním rizikem. Na hráčích obou týmů jde vidět, že nechtějí udělat chybu, která by se mohla ukázat jako osudová.
50:34
Čas ve třetí periodě opravdu kvapí a do konce zápasu již zbývá necelých deset minut. O vítězi však stále není rozhodnuto.
49:15
Omark se snažil švihem od modré čáry napálit puk na Kostinovu klec, jenže i jeho pokus srazili hosté mimo.
48:33
Nyní jsou to pro změnu hosté, kdo drží puk a snaží se překonat obranu soupeře. Ale i defenziva Ufy pracuje ve třetí dvacetiminutovce výborně.
47:14
Sobotka se s pukem pěkně protáhl středem hřiště až před brankáře Svendberga, k zakončení se však již nedostal a tak domácí gólman mohl v klidu přikrýt puk před bývalým hráčem St. Louis Blues.
46:20
Komerční pauza nyní přerušila hru. Třetí třetina je zatím vyrovnaná, v posledních minutách ale mají přeci jen mírně navrch domácí hokejisté.
45:46
Lisin zavezl kotouč za Kostinovu klec a šikovnou přihrávkou hledal před brankou své spoluhráče, žádný z nich se však k puku nedostal.
44:40
Dlouhá pasáž bez přerušení je nyní k vidění, zakončení je však jako šafránu. Defenzivy obou týmů zatím pracují na výbornou ve třetí třetině.
43:53
Hosté se osvobodili a to tak šikovně, že se nepíská zakázané uvolnění. Nicméně domácí s pukem na holi už znovu směřují do jejich obranného pásma.
43:10
Nyní se však domácí dostali do pásma a jsou to oni, kdo jsou v náporu, Tvrdá rána Omarka bez přípravy od modré čáry ale byla sražena mimo.
42:33
Hosté svého soupeře nepouští ke kotouči a Ufa Arenou se ozývá nesmělý pískot směrem k domácím hráčům.
41:30
Čtvrtá formace Omsku teď pořádně zatápí domácí obraně, jenže neujala se ani teč Rasskazova a ani následná střela Michejeva z ostrého úhlu.
41:14
A další zakázané uvolnění hokejistů v zelených dresech.
41:04
Icing domácích vrací hru znovu před domácí branku.
40:56
Širokov pálil zpoza levého kruhu, Svendberg si nebyl jistý, kde má kotouč a tak se ještě jal dorážet Paršin, domácí gólman si však nakonec poradil.
40:25
První snaha domácích o založení útočné akce končí postavením mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže k brance Omsku.
40:01
Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 19 – 20
Vhazování: 16 – 20
Vyloučení: 5 – 4
Další třetina začne přibližně v 17:42.
Čtyřicet minut tohoto duelu je minulostí a k vítězství mají zatím oba týmy stejně daleko. Domácím se ve druhé třetině povedlo dorovnat náskok svého soupeře, když nejprve v dvojnásobné početní výhodě snížil Omark a o chvíli později vyrovnal stav utkání Grigorenko.
40:00
39:30
Závěr druhé třetiny se odehrává před hostující brankou, domácím se ale nedaří dostat se k zakončení.
39:00
Jedna minuty chybí do konce druhé třetiny.
38:45
Paršin se pokusil naznačit zajetí s pukem za branku a následně přihrát před domácí klec, celá akce se mu ale moc nepovedla a hosté následně přišli o kotouč.
37:55
Z druhé strany útočného pásma pálil Michal Kempný, ale ani on nedokázal trefit domácím klec.
37:40
Hosté stále okupují domácí obranné pásmo. Alexandrov pálil bez přípravy z pravého kruhu, branku domácích však minul.
37:00
Na druhé straně zkusil štěstí Popov zpoza pravého kruhu, jeho rána však byla sražena. Hokejista Omsku si však puk dojel a pokračuje v útočné akci svého týmu.
36:01
Enqvist s Černovem se málem dostali do přečíslení dvou na jednoho. Švédský hokejista nakonec ještě dokázal přihrát před branku na Černova, ten však měl puk na dlouhou hůl a nedokázal přesně zakončit.
35:49
Lisin se pokusil dostat za hostující obranu, nacházel se však v ofsajdu a tak jsou domácí vykázáni do středního pásma.
35:25
Necelých pět minut zbývá do konce druhé třetiny a tempo hry v této fázi zápasu trochu opadlo.
34:35
Omark je zpátky na ledě, záhada je vyřešena. Omark nahradil na trestné lavici potrestaného Lekomceva.
33:55
33:50
Kuljaš nepříjemně pálil od modré čáry, Svednberg si ale dokázal s jeho střelou poradit.
32:51
Na trestnou lavici nyní usedl Linus Omark (UFA), počet hráčů na ledě se nemění a tak se patrně jedná o osobní trest.
32:51
Hosté se rychle vrátili do pásma a dostali se i k zakončení, jenže střela Širokova z levého kruhu trefila brankáře Svendberga do prsou.
32:20
Domácím se povedlo vyhodit puk ze třetiny a od začátku oslabení se jim bude dýchat o něco lépe.
31:55
Kempný ujel z trestné lavice do brejku a vybojoval pro svůj tým přesilovou hru. Za podražení dostává dvě minuty Ivan Lekomcev (UFA).
31:40
Višněvskij se natahoval mezi kruhy po příhře Makarova, na puk jen těsně nedosáhl ke smůle svého týmu.
31:02
Hosté se osvobozují a budou moci vystřídat. Zastavit nabuzené domácí hokejisty ale nebude nic jednoduchého.
30:40
Kolcov se dostal k tvrdé ráně zpoza kruhů, ta však byla sražena mimo. Tlak Ufy nicméně pokračuje.
30:08
Buly v útočné třetině však hráčům v zeleném nevyšlo a hrát musí až od vlastní branky.
29:52
Domácí dostanou možnost otočit průběh zápasu v přesilové hře. Michal Kempný (OMS) obdržel dvouminutový trest za podražení.
29:20
Hra v tuto chvílí nabírá na obrátkách, hraje se opravdu ve velkém tempu a nasazení. Dvě branky Ufy průběhu zápasu ohromně pomohly.
28:32
Enver Lisin se dostal do brejku a ačkoliv byl tísněn jedním z obránců Omsku, přesto se dostal k zakončení a jak se zdálo, puk se otřel o horní tyčku Kostinovy branky!
28:00
Bílí se ale snaží s nepříznivým stavem zápasu v těchto minutách něco udělat a neustále okupují obrannou zónu svého soupeře. Černikov se nyní pokusil šikovně vyjet zpoza branky a puk zasunout k levé tyči, Svendberg ale jeho úmysl přečetl a kotouč přikryl.
27:28
Hostům se nyní nedaří a další jejich snahu zastavuje offside. Následuje krátká komerční přestávka.
26:59
26:21
Hosté dlouho kombinovali před domácí brankou, těch přihrávek ale bylo až moc a tak se domácí trpělivou defenzivou dostali ke kotouči, který následně vyhodili.
25:45
A znovu je kotouč daleko mimo útočnou zónu Avangardu, rozehrávky se ujme Denis Kostin za vlastní brankou.
25:09
Domácí vyhazují puk po buly z pásma.
24:59
Omsk však bude mít možnost vzít si zpět ztracené vedení v přesilové hře. Roman Děrljuk (UFA) dostává dvě minuty za sevření puku.
24:18
Domácím hráčům se však povedlo vyhodit puk z pásma a to navíc tak šikovně, že se nepíská zakázané uvolnění.
23:50
Hosté reagují na nepříjemnou situací tlakem v útočné třetině a domácí mají co dělat, aby jim stačili.
22:43
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté již sice hráli v plném počtu, přesto však podruhé v krátké době inkasují! Kolcov poslal z rohu hřiště kotouč mezi kruhy, kde se do něj z první opřel IGOR GRIGORENKO a švihem poslal puk do hostující branky! Asistence: Linus Omark, Kirill Kolcov.
22:05
Hostům se povedlo vyhodit kotouč alespoň do středního pásma, tlak Ufy však nadále pokračuje a na Omsk čekají horké chvilky před vlastní brankou.
21:37
Přesilová hra domácích navíc pokračuje, ještě minutu budou hrát v pěti proti čtyřem.
21:27
Nyní už to ale domácím vyšlo a snižují na rozdíl jediného gólu! Po tvrdé ráně Lepista, kterou vyrazil Kostin si volný kotouč našel LINUS OMARK a vcelku pohodlně poslal puk do hostující svatyně! Asistence: Sami Lepistö, Teemu Hartikainen.
20:57
Makarov už dorážel do odkryté branky, kotouč si však nakonec cestu do sítě nenašel!
20:37
A bude to pro domácí ještě mnohem zajímavější, za nedovolené bránění je totiž vyloučen i Jurij Alexandrov (OMS), Ufa tak bude hrát dlouho v početní převaze pěti proti třem.
20:01
Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše, duel bude pokračovat za malý okamžik.
Statistiky utkání po první třetině:

Střely na branku: 5 – 12
Vhazování: 11 – 11
Vyloučení: 3 – 2
Do druhé třetiny vstoupí domácí v početní převaze, společně se sirénou byl totiž vyloučen Jurij Petrov (OMS), který se provinil nedovoleným bráněním.
Další třetina začne přibližně v 16:56.
Skončila úvodní třetina utkání KHL mezi Ufou a Omskem a vše zatím běží podle papírových předpokladů. Hosté splňují roli mírného favorita utkání a díky dvěma gólům Kurjanova a Zubova vedou po dvaceti minutách o dvě branky.
20:00
19:33
Zakázané uvolnění domácích a buly před Svendbergem se bude opakovat.
19:26
Další útok se hnal na domácí branku hned po buly ve středu hřiště, Svendberg však měl ke kotouči blíže než hostující Lemťugov.
19:16
A už to neplatí! Hosté se znovu usadili v útočném pásmu, od modré čáry vypálil Alexandrov, Svendberg puk pouze vyrazil před sebe, kde si jej našel ILJA ZUBOV a poslal jej do domácí branky! Asistence: Jurij Alexandrov, Denis Paršin.
19:00
Jedna minuty chybí do konce první dvacetiminutovky, hosté stále vedou zásluhou branky Antona Kurjanova.
18:08
Další zákrok si připsal na své konto Svendberg, i když střela Valentěnka od modré čáry patřila spíše do kategorie propagačních.
17:13
Nyní se však Hartikainen šikovně obtáčel kolem branky Kostina a šikovnou přihrávkou hledal někoho ze svých spoluhráčů před brankou, k jeho smůle si však puk našli hráči hostujícího týmu.
16:33
Jestřábi jsou zatím jasně lepším týmem v tomto zápase a krom neuznaného gólu Lazarova domácí hráče k ničemu nepustili.
15:45
Buly však dnes patří domácím a i nyní byli úspěšnější v této činnosti. Hosté se však krátce nato znovu zmocnili kotouče.
15:24
Ufa se však nyní dostává pod mírný tlak svého soupeře a jediným řešení, který v tuto chvíli našla, bylo vyhodit puk přes všechny čáry na icing.
14:15
Domácí se dostávali z levé strany do brejku a následně i do zakončení, Kostin však střelu jednoho z hráčů Salavatu vytáhl ramenem mimo svojí klec.
14:03
13:28
Za vzájemnou potyčku vyloučeni Metljku (UFA) a Sobotka (OMS), přesilovka Avangardu tak pokračuje.
13:28
13:28
Hokejisté v bílém vytvořili nepříjemný tlak na domácím brankovišti a Svendberg měl plné ruce i nohy práce, aby zastavil neposedný kotouč.
12:39
Hostům nevyšel ani další pokus o založení útoku a hrát tak musí znovu gólman Avangardu od své branky.
12:10
Domácí byli znovu úspěšnější na buly a i díky tomu se jim povedlo bez větších potíží dostat puk až ke Kostinovi.
12:03
Druhá přesilová hra pro Omsk, Roman Děrljuk (USA) dostal dvě minuty za vysokou hůl.
11:15
Buly patřilo domácím a ti měli možnost situace dva na dva, tu však zbrzdili a hosté se stačili v pohodě vrátit a zamezit možnému nebezpečí.
10:45
To už ale neplatí. Petrov prověřil pozornost Svendberga lehkou střelou a získal tak alespoň útočné pásmo pro svůj tým.
10:30
Tempo hry se po předchozím sporném okamžiku trochu uklidnilo a oba týmy se rovnoměrně střídají v držení kotouče, zakončení však nepřichází.
Sudí nakonec branku domácích neuznávají, Omsk tak stále drží těsné jednogólové vedení.
Dlouhá porada se odehrává na ploše Ufa Areny a stále čekáme na rozhodnutí.
09:09
Anton Lazarev nyní nadvakrát dostal puk do branky, jenže celé situaci předcházela pravděpodobně hra vysokou holí. Zapeklité rozhodnutí pro čtveřici sudích. Na výsledek jejich rokování si musíme chvilku počkat.
08:27
Ufa se pomalu usazuje v pásmu svého soupeře a výsledkem je další pokus, tentokrát z hole obránce Višněvského, jeho ránu ale srazili hosté do ochranné sítě za brankou.
07:46
Nyní si Lepistö sjel z obranné pozice až k levému kruhu, jeho soupeři mu ale nedovolili zakončit a jeho pokus o střelu srazili mimo.
07:20
Domácí se zatím za útočnou modrou dostávají jen sporadicky a Kostin tak nemusí řešit žádnou zapeklitou situaci před svou brankou.
06:40
Hra je tak přerušena až po střele Černikova, kterou raději domácí gólman přidržel ve své výstroji.
06:05
Hraje se už ale znovu na druhé straně kluziště, Perežogin střílel zpoza levého kruhu, ale ani tato střela neskončila za zády brankáře Svendberga.
05:10
Po vyhraném buly v útočném pásmu se ke střele od modré čáry dostal Engqvist, jeho lehký pokus ale nemohl překvapit hostujícího gólmana.
04:59
Zelení se dostali k prvnímu zakončení, jenže se střelou od modré čáry si poradil jistý Kostin. Poté se ještě před jeho brankou strhla menší potyčka, vylučovat se však pravděpodobně nebude.
04:20
Razumnjak si sjížděl na dlouhý pas směrem k brance Kostina, jenže měl k němu dál než soupeři a hrát tak budou znovu hokejisté sibiřského celku.
03:35
A znovu se píská postavení mimo hru. Domácí zatím nedokáží zareagovat na dobrý úvod zápasu v podání hostujících hráčů.
03:15
Hosté jsou i nadále při chuti, jejich další útočné akce ale končí po odpískaném ofsajdu.
02:49
Další závar před domácí brankou už ale končí úvodním gólem, když ANTON KURJANOV využil volného prostoru mezi kruhy a střelou pod břevno otevřel skóre tohoto duelu! Asistence: Denis Paršin, Sergej Širokov.
02:30
Širokov to zkusil z levé strany přes obránce, domácí gólman si poradil i přes zakrytý výhled.
01:52
Domácí hráči po vhazování vyhazují kotouč až k brance hostů.
01:45
Z pravého kruhu se dostal k zakončení Vladimír Sobotka, jeho střela švihem ale trefila pouze dobře postaveného Svendberga.
01:11
Omsk reagoval dobrým střídáním a na jeho konci si vybojoval přesilovou hru. Sami Lepistö (UFA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
00:20
Domácí hned v první šanci zápasu, střelu Kolcova zpoza kruhů ale srazila obrana hostů mimo.
00:01
Na ledovou plochu už nastupují zahajovací formace obou týmů. Následovat budou jejich spoluhráči a po hymně ruské federace již začne dnešní zajímavý duel.
Dle nahlášených sestav je patrné, že Dominika Furcha dnes v brance Omsku neuvidíme. Přednost v dnešním duelu dostal jeho brankářský kolega Denis Kostin. Česká republika bude mít zastoupení i v rozhodcovském sboru, jedním z hlavních sudí totiž dnes bude Antonín Jeřábek.

Salavat Julajev Ufa: Svendberg (Chakimov) – Kolcov, Metljuk, Lepistö, Arzamaslev, Višněvskij, Lekomcev, Děrljuk, Culygin – Grigorenko, Omark, Prochorkin – Lisin, Makarov, Hartikainen – Engqvist, Černov, Lazarev – Soin, Něstěrov, Razumnjak.

Avangard Omsk: Kostin (Furch) – Ahnelöv, Kuljaš, Alexandrov, Kempný, Gluchov, Gončarov, Valentěnko, Děrvuk – Popov, Sobotka, Perežogin – Širokov, Paršin, Zubov – Lemťugov, Petrov, Černikov – Rasskazov, Kurjanov, Michejev.

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Otmachov, Raming.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se utkaly hned v premiérovém utkání této sezóny a více se dařilo jestřábům z Omsku, kteří před několika dny zvítězili na svém ledě v poměru 4:2.
Salavat Julajev Ufa

Domácí hráči zatím vzpomínají na lepší časy a do nové ligové sezony nevstoupili příliš dobře, bilanci mají totiž takřka opačnou než jejich soupeř. Výsledkem jsou čtyři odehraná utkání a jen jedno jediné vítězství. Se třemi body jsou tak hokejisté Ufy až na desáté pozici tabulky Východní konference. Oproti Omsku na soupisce domácího klubu nenalezneme žádného hráče s českými či slovenskými kořeny, v kádru výrazně převažují hokejisté ruské národnosti.

Avangard Omsk

Čtvrtfinalista loňské sezony, sibiřský Avangard, vstoupil do letošního ligového ročníku v dobré pohodě a úvodních čtyř duelech vybojoval deset bodů, za tři výhry v základní hrací době a jednu prohru po nájezdech. V kádru Omsku nalezneme hned trojici českých hokejistů. Bývalou brankářskou oporu Slavie Praha Dominika Furcha, který se v úvodu sezóny prezentuje velmi dobrou formou. Dále pak obránce Michala Kempného a zapomenout nesmíme ani na Vladimíra Sobotku, aktuálního lídra bodování tohoto klubu.

Omsk – Magnitogorsk 3:4sn
Příjemné čtvrteční odpoledne, vítám Vás při sledování online přenosu z Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Vám dnes zprostředkujeme krom jiných utkání i atraktivní duel mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.