Utkání je u konce a v nájezdech vyválčili bonusový bod hosté z Petrohradu a to díky Alexandru Barabanovi, jenž jako jediný svůj nájezd proměnil.
V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.
ALEXANDR BARABANOV si položil a obhodil gólmana! Tím rozhodl tento zápas!
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo, následují nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Hra se drží za bránou Sudnicina, ale nikomu se nedaří vybojovat puk.
64:14
Polygalovovo zakončení z úhlu trefilo boční síť.
63:26
Čudinov drží kotouč a s rozvaho vyráží do útoku.
62:58
Domácí drželi puk ve svém pásmu a následně vyrazili na steč. Donutili gólmana k rychlému zákroku.
Oddechový čas pro domácí.
62:26
Ježov zastavil další nahození.
62:02
Rjasenskij zakončoval z modré a Ježov vyrážel vyrážečkou.
61:35
Kotouč padal až do lapačky Ježova, který přerušuje.
60:56
Kitarov dojel odražený puk. Jeho střela nebyla nejlepší, řekněme že umí vystřelit i lépe.
60:19
Milovzorov střílel z ostrého úhlu. Kotouč se odrazil před bránu, kde nebyl nikdo z domácích.
60:01
Zajímavá třetí třetina nepřinesla rozuzlení. Zápas tedy rozhodne prodloužení, po případně nájezdy.
60:00
59:24
Petrohrad zůstává aktivní. Burdasov zamířil těsně vedle tyče.
58:37
Koskiranta zakončil jen do vyrážečky gólmana.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:02
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
ALEXANDR KITAROV překročil pásmo a tvrdou ranou překvapil gólmana.
56:53
Koskirantova střela minula bránu.
56:06
Polygalovo zakončení minulo bránu, z následného protiútoku vytěžil Šipačov zakončení z blízkosti. Zamířil ale mimo.
55:44
Nahození od modré má Sudnicin v lapačce.
55:27
Lepenkov ostře pálil od modré. Trefil jen nohu obránce.
54:57
Dadonov přenechal Burdasovovi. Ten nestihl zakončit a ztratil puk.
54:24
Šipačjovův pokus se dostal pod gólmana, jenž drží puk a nepustí ho až do přerušení hry.
53:56
Čudinov sám proti všem vybojoval pásmo a zkusil zakončit. Jeho pokus ale zastavil obránce.
53:12
Lindströma zastavil těsně před zakončením z hranice kruhu Rjasenskij.
52:37
Lapenkov dostal kotouč mezi kruhy, ale jeho zakončení mířilo zcela vedle.
51:53
Hosté nebezpečně ohrozili Sudnicina, ale gólman zvládl zasáhnout holí.
51:19
Další icing Petrohradu.
50:29
Nadějný útok Buradsova zastavuje ofsajd.
50:04
Ježov podržel nebezpečný pokus Rybina.
49:41
Koskirantovo zakončení z modré zamířilo zcela mimo bránu.
49:09
Nyní zastavuje postup domácího týmu ofsajd.
48:27
Hra se hodně kouskuje. Petrohrad se dopustil zakázaného uvolnění.
48:16
Tvrdá střela Kulikova končí na hrudi gólmana.
47:59
Žokov zakončoval bekhendem jen do výstroje gólmana.
47:27
Kutějkin zakončil do betonů Sudnicina, který své spodní chrániče vytasil vysoko do vzduchu.
46:51
Ježov zastavuje nahození od modré.
46:39
Icing přerušuje hru, hra se stěhuje před Ježova.
46:33
Milovzorov vyslal projektil od modré. Puk zastavila noha jeho spoluhráče.
46:19
Ostrá střela Kalinina zaduněla o hrudní výstroj brankáře.
45:54
Nahození skončilo v lapačce Sudnicina.
45:30
Icing přerušuje rozehrávku SKA.
45:14
Petrohrad právě vstřelil branku!
JEVGENIJ DADONOV vystřelil z hranice kruhu a posílá svůj tým zpět do vedení! Asistence: Jarno Koskiranta.
44:54
Nižněkamsk nyní zastavil v přechodu do pásma ofsajd.
44:15
Po první střele se ujal odraženého puku PAVEL KULIKOV a dostal ho za gólmana. Asistence: Alexandr Kitarov, Alexandr Jevsejenkov.
43:39
Domácí jsou nyní v útočné třetině. Kitarov zamířil vedle.
42:55
Dadonov našel přes šířku kluziště ILJU KOVALČUKA, který se v této situaci nemýlil a poslal puk za přesunujícího se gólmana. Jevgenij Dadonov.
42:12
Zajímavou střelu Ketova zastavil gólman lapačkou.
41:48
Kalininovu střelu vyrazil Sudnicin před sebe. Nikdo následně puk nedorážel.
41:27
Domácí v plném počtu. Puk skončil mimo kluziště.
41:04
Domácí se osvobozují vyhozením.
40:40
Šipačjov byl příliš sobecký s pukem a tak ho také ztratil.
40:09
Po rozehrání nahodili puk o pásma hosté. Petrohrad se musí dostávat zpět.
40:01
V úvodu druhé dvacetiminutovky zvládli domácí vyrovnat a skóre je tak až do začátku třetí periody 1:1.
40:00
39:43
Prudká střela od modré skončila v náručí Sudnicina.
39:37
Za nedovolené bránění dostává trest Jevsejenkov (NIZ).
39:33
39:23
Koskiranta projel pásmem a zakončil do lapačky gólmana.
38:35
SKA si samo zamotalo rozehrávku a přišlo o pásmo.
37:58
Domácí zvládli bez problémů vyhodit puk.
37:33
Za hákování si posedí Bryncev (NIZ).
37:10
Nebezpečné zakončení Kovalčuka končí mimo bránu.
36:37
Z velmi ostrého úhlu střílel Jevsejenkov. Mířil mezi betony gólmana, který je ale včas srazil k sobě.
35:58
Skákavý kotouč si ze vzduchu stáhl do náruče Sudnicin.
35:13
Šipačjov vystřelil z mezikruží do náruče gólmana.
34:48
Obklíčení hráči Neftěchemiku vyřešili svazující situaci vyhozením na zakázané uvolnění.
34:18
Rjasenskij vyslal kotouč přes obránce. Gólman jej pohodlně vyrazil.
34:01
Dadonovův protiútok řeší zákrokem Sudnicin.
33:23
Stasovo bekhendové zakončení skončilo skákajícím pukem v brankovišti. Poblíž ale nebyl nikdo, kdo by puk dorazil do brány.
33:10
SKA se nepodařilo rozehrát a puk opět končí v pozici pro zakázané uvolnění.
32:59
Sudnicin zakročil proti nahození a přerušil svým zákrokem hru.
32:31
Špatná rozehrávka hostů končí icingem.
31:58
Sergejevův pokus raději zachytil Ježov.
31:30
Kutějkin zůstal sám v pásmu a stíhán obráncem zvolil zakončení těsně vedle!
30:41
Kuzminova střela nadělala starosti Ježovovi.
30:04
Odražený kotouč skončil na hokejce Lindströma, jenž zakončil vedle vzdálenější tyče.
29:37
Puku se zmocnili domácí ale jen nahodili a odešli střídat.
29:10
Polygalov zakončil z ostrého úhlu. Jako prevenci proti dorážkám Ježov podržel kotouč v rukavici.
28:52
Úmyslný ofsajd Nižněkamsku, puk se stěhuje před Sudnicina.
28:15
Icing Neftěchemiku.
28:07
Skákavý kotouč zastavil před bránou obránce Nižněkamsku.
27:39
Na druhé straně se k hezké střele dostal Zdunov. Ježov jeho pokus chytá do připravené náruče.
26:43
Burdasov obklíčil branku a několika dorážkami zkoušel překonat Sudnicina. Gólman je ale připraven.
26:15
Tak tentokráte již branka platí! Milovzorov našel IGORA POLYGALOVA, který zvedl puk mimo dosah Ježova a vyrovnal tak utkání. Asistence: Jegor Milovzorov.
25:57
Petrohrad kontroluje puk ve vlastním pásmu a pomalu rozehrává.
25:25
Koskiranta prošel mezikružím jako duch a zakončení zamířil do betonu připraveného brankáře.
24:46
Ježov zastavil rychlý protiútok soupeře.
24:37
Ketov dostal namazáno do výhodné pozice. Jeho střela se otřela o beton brankáře.
23:55
Na druhou stranu hřiště vyvezl puk Kalini a nyní bojuje o kootuč za bránou.
23:17
Milovzorovi byl zablokován kotouč v okamžiku střelby, jeho tým ale dále drží útočné pásm.
22:39
Burdasv zabránil obránci v zakončení a vyrazil do protiútoku.
22:19
Po buly vystřelil obránce Rjasenskij jen do náruče gólmana.
22:11
Nahození SKA se mění v icing.
21:34
Puk již dlouhou dobu drží domácí, ale stále se jim nedaří projít do útočné třetiny.
20:34
Grigorenko vstřelil branku, ale ta nebyla uznána pro postavení hráče v brankovišti.
20:10
Po vhazování se kupředu vrhli domácí, ale byli posláni nazpět do svého pásma.
20:01
V úvodní třetině se po krásné teči Burdasova ujali vedení Petrohradští, a do druhé periody budou vstupovat s jednogólovým náskokem.
20:00
19:55
19:33
Domácí nyní zastavuje v postupu na branku ofsajd.
19:05
Šipačjov zamířil do dalšího úniku, tentokráte ho zastavuje ofsajd.
18:14
Šipačjov vytáhl puk až do útočné třetiny a zakončením donutil Sudnicina k zákroku.
18:02
Jevsejenkovo střelecký pokus chytá Ježov do náruče.
17:55
Držení se dopustil Koskiranta (PET)
17:34
Další střelecký pokus SKA chytá Sudnicin.
17:25
Burdasov vystřelil přes obránce jen do rohu kluziště.
16:30
Sudnicin již ležel na zemi, ale špatně si nahrávající hosté této šance nevyužili.
15:55
Obránce Neftěchemiku v poslední chvíli odzbrojil Kovalčuka, který zůstal sám před gólmanem.
15:47
Petrohrad zastavuje ofsajd.
15:39
Střela Taffeho je sražena do ochranné sítě. Vhazuje se vedle Ježova.
14:36
Od modré vystřelil po ledě Kovalčuk. Těsně před bránou zvedl puk nad rameno brankáře ANTON BURDASOV a jeho zásluhou se dostává Petrohrad do vedení. Asistence: Ilja Kovalčuk.
14:01
Domácím se krátce po buly podařilo vyhodit.
13:52
Za držení dostane trest Kuzmin (NIZ).
13:16
Šipačjov byl obrán o kotouč při překročení útočné modré.
13:05
Hosté v plném počtu. Následně střílel Grigorenko z mezikruží a Ježov puk podržel na hrudi.
12:21
Odražený puk z hokejky Lapenkova skončil v ochranné síti. Vhazuje se ve střední třetině.
11:47
Domácím se nedaří usadit v pásmu, Petrohrad bez problémů vyhazuje.
11:35
Nahození Petrohradu končí v ochranné síti a následuje vhazování ve střední třetině.
11:15
Špatná rozehrávka domácích připravila je samé o pásmo.
11:05
Za sekání si posedí Ketov (PET)
10:50
Rychlý protiútok domácích zastavil Jakovlev.
09:54
Polygalov souboji jeden na jednoho neprošel přes obránce a ztratil kotouč.
09:17
Domácí nahodili kotouč do pásma, vybojoval ho Kalinin a obránce hostů obrací hru.
08:45
Hostům se nyní nedaří dostat z pásma. Vše řešili nahozením do útoku a následným bojem o puk.
08:15
Rybinovo nahození lapil do lapačky Ježov.
07:51
Bělov vyvážel puk z pásma ale nedostal se přes půlící čáru.
07:22
Kitarov vystřelil z otočky jen do lapačky pozorného brankáře hostů.
06:37
Polygalov zůstal zcela sám před Ježovem a stačilo přesně zamířit! Zmíněný útočník ale netrefil bránu.
05:45
Domácí vyrazili do útoku. Stasovo zakončení skončilo v lapačce Ježova.
05:37
05:34
Po buly se kotouč odrazil ke Šipačjovovi a ten neváhal se zakončením. Sudnicin se stihl přesunout a zastavit puk.
05:31
Kablukov se dostal přes modrou a ihned zakončil. Jeho střela končí v náručí gólmana.
04:47
04:35
Koskiranta si sjel před bránu pro puk a svým zakončením prověřil pozornost gólmana, jenž zastavil puk svou hrudí.
04:16
Jakovlav získal puk po odrazu a neváhal se střelou. Puk ale Sudnicin dobře viděl a kotouč zastavil.
03:58
Ofsajd je nyní odpískán Nižněkamsku a bude se vhazovat ve střední zóně.
03:33
Do útoku se probil Žukov a jeho střelu srazil obránce do ochranné sítě.
03:20
Ofsajd Petrohradu.
03:07
Kovalčukova táhlá střela skončila za zády Sudnicina, který ale zvládl puk zalehnout.
03:01
SKA se zatím odhodlalo jen k nahození na bránu.
02:47
Za podražení zamířil na trestnou Kulikov (NIZ)
02:38
Od modré zamířil nahozený puk až do Sudnicinovi lapačky. Gólman Nižněkamsku přerušuje hru.
01:29
Průnik domácích se nevydařil. Rukavišnikov obral útočícího hráče o puk a obrací hru.
00:56
Čudinov začal novou akci svého týmu zpoza brány. Při přechodu modré byl ale připraven o kotouč.
00:30
Zápas je zahájen a K první akci vyrazili domácí. Byli ale zastaveni na modré.
00:01
Taktéž zazni hymna Tatarstánu.
Týmy již míří na led a nyní zazní hymna Ruské federace.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Koval) – Rjasenskij, Sergejev, Berezin, Ogurcov, Ljamin, Bryncev, Jevsejenkov, Kuzmin – Žukov, Milovzorov, Polygalov – Lapenkov, Rybin, Stas – Taffe, Grigorenko, Zdunov – Kitarov, Kulikov, Chajrulin.

SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Judin, Jakovlev, Čudinov, Bělov, Rukavišnikov, Kalinin, Kutějkin – Kovalčuk, Šipačjov, Barabanov – Dadonov, Burdasov, Koskiranta – Lindström, Kablukov, Ketov – Ponikarovskij, Chochrjakov, Dergačjov – Tkačjov.

Rozhodčí: Odins, Rogačjov – Tomilov, Gordenko.
SKA Petrohrad, loňský vítěz Gagarinova poháru, se nachází na sedmé příčce tabulky Západní konference. Po sedmnácti zápasech má rovněž jako jeho aktuální soupeř pětadvacet bodů. V posledních pěti střetnutích zvládlo SKA porazit své rivaly Jokerit (6:3) a CSKA (2:1). V prodloužení padlo s Čeljabinskem (1:2) a bez bodu odešlo z odvety s Jokeritem (2:3) a ze zápasu s Rigou (1:4).
Neftěchemik Nižněkamsk se po sedmnácti zápasech nachází na sedmé příčce tabulky Východní konference KHL. V současné chvíli má na svém kontě pětadvacet bodů. V posledních pěti střetnutí se Nižněkamsku podařilo vyhrát nad Spartakem (3:0) a Bratislavou (3:0). V prodloužení padli se Záhřebem (2:3) a bez bodů odešli z utkání s moskevským Dinamem (0:3) a Podolskem (0:1).
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Je před námi zajímavé střetnutí v rámci Kontinentální hokejové ligy. Utkají se týmy Neftěchemik Nižněkamsk a SKA Petrohrad.