Jiří Tlustý (NJD) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:15
Tři hvězdy utkání:
1. Blake Wheeler (WPG) 1+1
2. Andrew Ladd (WPG) 1+1
3. Jiří Tlustý (NJD) 1+0
Je tu konec! Winnipeg vyhrál i své druhé utkání v sezoně, když porazil New Jersey na jeho vlastním ledě!

První třetina utkání ani jeden gól nepřinesla. Úvodní branka padla ve 22. minutě a postaral se o ní hostující Mark Scheifele. Na 2:0 zvyšoval v průběhu 24. minuty Blake Wheeler. Šanci pro New Jersey vykřesal ve 33. minutě svou premiérovou trefou Jiří Tlustý, nicméně definitivní tečku za zápasem udělal ve 37. minutě Andrew Ladd. Jets tak vítězí 3:1.
59:47
Little vyhodil puk přes všechny čáry a sudí odpískali icing, ačkoliv hosté hrají přesilovou hru. Jedná se tak o chybu rozhodčích, kteří se hned omlouvají.
59:39
Dustin Byfuglien (WPG) ještě usedá na trestnou a je tu jiskřička naděje pro New Jersey, které si hned bere oddechový čas.
59:39
Ofsajd v podání hráčů New Jersey Devils.
59:29
Burmistrov získal puk při napadání a místo střely raději pošetřil další vteřiny.
59:16
Stafford nyní dostal puk do obranného pásma Devils tak šikovně, že z toho není ani icing.
59:00
Začala poslední minuta a domácí si nemohou vytvořit velký tlak.
58:26
Tvrdá rána Johna Moorea šla vedle branky.
58:20
Před napadající dvojicí Cammalleri – Tlustý raději Michael Hutchinson podržel puk.
58:00
Troubův prudký pas nemohl Ladd zpracovat, takže z toho nic nebylo.
57:26
Cory Schneider míří z branky, domácí to zkusí v šesti!
57:00
Devils se nemohou dostat do útočného pásma a vytvořit si útočný tlak.
56:16
Mark Scheifele se před brankou po pasu od Ehlerse dostal ke kotouči, jenž předal Perreaultovi. Ten byl tak před Corym Schneiderem naprosto nehlídaný, puk ale poslal jen do něj!
55:50
Dustin Byfuglien opět prokázal své velké útočné choutky a obtáčel se okolo braky Ďáblů, k zakončení nedošlo.
55:07
Do postavení mimo hru se nyní dostali hostující hokejisté.
54:42
Schlemkova střela od modré čáry byla dobře zblokována bránícími hráči Winnipegu.
Dnešní utkání sleduje 14 579 diváků.
54:30
Adam Henrique byl v útočném pásmu dříve než Larsson s pukem – ofsajd a navíc i komerční přestávka.
53:52
Puk v hledišti (s přispěním teče) a hra je přerušena.
53:20
Ruutu se z rychlé útočné akce snažil nahrát na před branku si sjíždějícího Stempniaka, ale to dobře přečetli bránící hráči.
52:56
Chiarotova střela zápěstím vybízela spoluhráče k teči, ale k ní nedošlo a puk tak jen skončil za bránou
52:50
Střela Dustina Byfugliena skončila v lapačce domácího gólmana. Následuje komerční pauza.
52:29
Střela obránce Tylera Myerse šla vedle branky, Schneider se tak jen ohlédnul.
52:21
52:03
Blake Wheeler v oslabení prověřil Schneiderovu pozornost, který obstál. Kvůli napadajícímu Lowrymu ale navíc musel i kotouč podržet.
51:43
Pokus Jacoba Josefsona dokázal Hutchinson vyrazit do ochranné sítě, odkud puk vypadl mezi diváky. Hra tedy musela být přerušena, což je pro Devils škoda.
51:22
New Jersey se stále drží v útočném pásmu! To je tlak.
50:45
Damon Severson se opravdu snaží o gól. Nyní vyslal velmi dobrou střelu, ale kotouč byl sražen těsně mimo!
50:25
Severson po buly nabil Palmierimu, jenž mířil moc vysoko.
50:21
A teď už dochází k vyloučení. Mathieu Perreault (WPG) inkasuje dvouminutový trest za podražení.
49:55
Domácí celek má ponechanou výhodu!
49:35
Puk byl s přispěním mantinelu vystřelen z hlediště, následuje komerční přestávka.
48:46
Jenže ta jim nevyšla a na druhé sraně zahrozila dvojice Wheeler – Enström. Díky dobré práci obrany New Jersey byl Schneider bez práce.
48:22
Domácí drží kotouč za brankou s vědomím, že potřebují dát alespoň dva góly. Ihned se tak chystají do útočné akce.
47:15
Byfuglien krásnou přihrávkou poslal do úniku Nikolaje Ehlerse, ale zakončení dánského mladíka dokázal Cory Schneider zneškodnit pozorným zákrokem!
46:38
Scheifele založil rychlý protiútok svého celku, po kličkách se sám ovšem vyhnal z útočného pásma ven.
45:51
A další pokus Seversona, tentokráte skončil v lapačce Hutchinsona.
45:30
Střela Damona Seversona se od nohy Jiřího Tlustého odrazila do rohu kluziště.
44:34
Burmistrovova střela z první šla mimo tři tyče, Cory Schneider se tak za pukem jen ohlédl.
44:23
Proti ráně Ehlerse z voleje už měl více práce, ale zvládl jí velmi dobře.
44:06
Střelecký pokus obránce Bena Chiarota šel po zemi a Schneider na něj dobře viděl, takže to pro něj byl jen rutinný zákrok.
43:17
John Moore nedokázal zachytit prudkou přihrávku na modrou čáru a pro kotouč se vrací až k Schneiderovi.
43:06
Na druhé straně Hutchinson podržel v lapačce střelecký pokus Sergeje Kalinina.
42:43
Bryan Little projel do útoku jako drak, ale jeho následné zakončení bylo nepřesné.
42:01
Mike Cammalleri po pravé straně projel do útoku a nahrál na obránce Schlemka, jehož střelecký pokus byl ovšem nepřesný.
41:25
Nebezpečně ztečovaný byl pokus švédského obránce Adama Larssona, nicméně hostující gólman chytil touš do své lapačky. Pavelec má zdatnou konkurenci mezi třemi tyčemi!
41:15
Adam Henrique posílal puk před branku na Palmieriho, jenže Enström této přihrávce skvěle zabránil a poté už Hutchinson podržel puk pod svou lapačkou!
40:56
Jacob Josefson zkomplikoval forčekováním rozehrávku Jets, ale puk skončil jen v ochranné síti. Pro Devils to bude alespoň vhazování v útočném pásmu.
40:28
40:05
Ďáblové ještě pokračují ve zbytku přesilové hry, na trestné totiž nadále sedí Wheeler. Z trestu zbývá něco okolo půl minutky.
40:01
Střely: 11:23
Máme za sebou 40 minut utkání. Po bezbrankové první třetině jsme viděli dohromady čtyři góly, z nichž tři vstřelili hosté, jenž tak v Prudential Center zaslouženě vedou 3:1.
Další třetina začne přibližně ve 3:04.
40:00
39:54
Ani Henrique ani Palmieri nedokázali nyní trefit volný puk!
39:38
39:23
Scheifele byl před brankou připraven zakončit, ale branku nedokázal trefit.
39:00
Začala poslední minuta hry ve druhé periodě.
38:49
Josefson dobře napadal a dostal se k puku, ovšem nedokázal si ho zpracovat. Vzrušení v hale tak bylo zbytečné.
38:28
Kyle Palmieri mířil do rychlé útočné akce, ale Blake Wheeler (WPG) ho zastavil faulem a už usedá na trestnou lavici.
38:05
Bryan Little rovněž zkusil své střelecké štěstí, ale i nyní obránci Ďáblů dobře ztečovali kotouč.
37:43
Byfuglienův pokus krátce po buly byl ztečován do rohu.
37:38
A další vyloučení na domácí straně. Za sekání putuje na trestnou lavici Stephen Gionta (NJD). S častými fauly mělo New Jersey problém už v přípravě...
37:23
Stafford s Lowrym si při kombinaci moc nerozuměli, nic z toho tedy nebylo.
36:21
Winnipeg právě vstřelil branku!
A je to znovu o dva góly, tohle byla povedená kombinace Jets! Mathieu Perreault se na levé straně v útočném pásmu dostal k puku, který poslal přímo na hůl ANDREWA LADDA, jehož dělová rána skončila v síti! Schneider neměl nárok a přesilovka je tak využita. Asistence: Mathieu Perreault a Blake Wheeler.
35:55
Andrew Ladd dostal přihrávku před branku, jenže jeho střela šla poté jen do míst, kde byl připravený Schneider!
35:43
Wheelerův pas na Perreaulta zastavil Zajac, ale puk vyhodit nedokázal.
35:21
Reid Boucher (NJD) vyhodil puk mimo hlediště a putuje na trestnou lavici. Po komerční přestávce si tak Jets zahrají přesilovku.
34:32
Oblíbená hláška fanoušků Devils po gólu "Hey, you suck!" nyní zazněla stadionem velmi hlasitě!
34:00
Mark Scheifele od mantinelu našel v mezikruží volného Tylera Myerse, jehož nebezpečný pokus zápěstím se ale ke smůle hostí neujal!
33:41
A domácí se hned probrali. Palmieriho kličky v útočném pásmu se ovšem neujaly.
33:20
Schneider na druhé straně zákrokem přerušil hru.
32:57
Devils právě vstřelili branku!
A přesilová hra je využita. Své první branky při debutu v dresu Devils (v soutěžním utkání) se dočkal JIŘÍ TLUSTÝ, který se z pravé strany natlačil až před bránu, odkud procpal puk za Hutchinsona! Asistence: Mike Cammalleri a Lee Stempniak.
32:27
Cammalleriho přízemní střelu dokázal Hutchinson vyrazit svým betonem.
32:08
První přesilovku si zahrají domácí. Tyler Myers (WPG) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
31:49
Skvělý zákrok Michaela Hutchinsona a jeho lapačky! Ke střele z levého křídla se dostal Adam Henrique po pasu od Zajaca, ale hostující gólman si tento zásah náležitě vychutnal a pobavil tak diváky.
31:32
Tvrdou střelu Dustina Byfugliena od modré čáry dokázal Cory Schneider vyrazit vedle své klece.
30:42
Komerční přestávka.
30:42
Tootooovu střelu do své lapačky chytil Michael Hutchinson.
30:18
Ruutu hledal před brankou najíždějícího Giontu, nicméně obrana byla pozorná.
29:40
Perreault v ofsajdovém postavení, akce Jets tak nemohla pokračovat.
29:24
Druhá formace domácího celku se motala nebezpečně okolo Michaela Hutchinsona, ale k zakončení nedošlo. Hosté přesto byli donuceni vyhodit puk na zakázané uvolnění.
28:23
Byfuglien srazil za brankou Cammalleriho a fanoušci chtěli vyloučení, sudí tak ovšem nerozhodl a hra plyne dál.
27:56
Stempniak se obtočil okolo branky a dorážet chtěl Travis Zajac, ale kotouč naštěstí pro hosty skončil mimo branku.
27:22
Po komerční přestávce už hra může pokračovat. Domácí by se rádi dostali kontaktní brankou zpět do zápasu.
27:10
Na druhé straně podržel Schneider kotouč ve své výstroji a hra byla přerušena.
27:00
Po pokusu Damona Seversona od modré čáry se po několika dorážkách dostal k zakončení Tlustý, ale puk poslal mimo!
26:45
Boucher zachytil rozehrávku brankáře hostí, ale střelu z otočky poslal mimo.
25:52
Fanoušky se pokusil probudit Jordin Tootoo, který vzal přečíslení dva na jednoho sám na sebe. Nicméně Michael Hutchinson stál na správném místě a puk vyrazil!
25:40
Domácí jsou po dvou inkasovaných gólech opaření a v hale je ticho.
24:55
Na druhou stranu mířil Gionta, skvěle se ale vrátil kapitán Ladd, jenž útočnou akci zastavil!
23:56
Gól platí! Videozáznam prokázal, že tvrdá rána BLAKEA WHEELERA zápěstím se odrazila ven z branky tak rychle, že si toho sudí zkrátka napoprvé hned nevšimli. Po konzultaci u videa se tedy prokázalo, že Winnipeg získává dvoubrankové vedení! Asistence: Andrew Ladd a Tyler Myers.
23:56
Po střele Blakea Wheelera se hostující celek radoval z branky, sudí se ovšem ještě musí poradit u videa!
23:30
Tyler Myers se zapojil, jak bývá jeho zvykem, i do útočení. U pravého mantinelu si ale neporadil s protihráči.
23:00
Ofsajd Winnipegu zastavil útočnou kombinaci.
22:55
Andrew Copp se pěkně probil až před branku, ale Coryho Schneidera nedokázal překonat.
22:29
Jets pokračují v lepším výkonu a je na nich vidět, že ani po první brance nemají dost.
21:13
A máme tu první branku v dnešním utkání! Nikolaj Ehlers po levé straně dostal puk do útočného pásma, kde ho předal MARKU SCHEIFELEMU. Jeho povedená střela zápěstím skončila až v brance, Cory Schneider jí nedokázal zachytit. Asistence: Nikolaj Ehlers a Mathieu Perreault.
20:39
20:25
Devils ale dokázali vyhodit puk do bezpečí.
20:12
Winnipeg se v pokračující přesilovce žene dopředu.
20:01
Střely: 4:12
První perioda je za námi. Branku jsme zatím neviděli. Lepší vstup do zápasu mělo New Jersey, hosté se ale probrali a zbytek zápasu ovládli oni.
Další třetina začne přibližně ve 2:08.
20:00
19:58
Myersovu dělovku ze středního pásma zkrotil Schneider.
19:40
Lee Stempniak mířil do samostatného úniku, obránci ho ale dohnali a zamezili mu ve střele!
19:10
Domácí celek se zatím zdařile brání a posílá kotouče za branku Hutchinsona.
18:39
Zbytečný útočný faul Mikea Cammalleriho (NJD). Ten dostává dvě minuty za podražení Jacoba Trouby.
18:25
Zakázané uvolnění Jets, Blake Wheeler je s tím ale nespokojený, jelikož hodně aktivně napadal a dost možná byl u puku dříve.
18:00
Po kombinaci na jeden dotek z mezikruží střílel Burmistrov vysoko nad branku.
17:20
Střela Nikolaje Ehlerse z pravé strany byla velmi nebezpečná! U branky ještě číhal Perreault, za Schneiderem ale díky zákroku betonem zazvonila tyčka!
17:06
Kyle Palmieri krásně projel až do útočného pásma, ale svou akci nezakončil.
16:32
Zatím moc pohledný hokej nesledujeme, oba týmy totiž mají dobře organizované obrany, které moc nechybují.
15:30
Gionta se v útočném pásmu díky skvělé práci útočníka Drewa Stafforda nedostal k puku.
14:45
Domácí fanoušci ženou svůj celek kupředu. V posledních minutách se mu v útoku moc nedařilo, tudíž to opravdu potřebuje.
14:12
Mark Scheifele byl v ofsajdu a toto přerušení dává prostor další komerční přestávce.
13:42
Tyler Myers vyslal přízemní střelu zápěstím, nicméně Schneider byl dobře připraven a puk udržel v lapačce.
13:02
Skákavý kotouč po střele Sergeje Kalinina dokázal Hutchinson zkrotit. Následuje komerční přestávka.
12:33
Jeden z hostujících hráčů čekal sám před brankou na zakončení, ale na poslední chvíli k němu přispěchal bránící útočník Kalinin.
11:49
11:30
Ehlersovu střel z levé strany vykopl Schneider vedle své branky.
10:51
Mathieu Perreault napřáhl ke střele, ale kotouč byl sražený do ochranné sítě nad brankou Schneidera.
10:15
Domácí podruhé v krátkém sledu vyhodili puk a ještě tak Winnipegu neumožnili útočit.
09:49
Jon Merrill (NJD) inkasuje dvouminutový trest za podražení hned po soubojích u vhazování.
09:39
Střelecký pokus Jacoba Trouby bez problémů chytá pozorný Cory Schneider.
09:15
Nyní Hutchinson podržel puk a hra je přerušena.
09:02
Greeneovi se střela moc nepovedla, k dorážce se ale dostal Cammalleri, jenž ovšem poslal kotouč vedle brány! To byla velká škoda pro Ďábly z New Jersey.
08:48
Pokus Nikolaje Ehlerse zprava vyrazil Schneider nad branku do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
08:39
Ani jednomu z celků se nyní nedaří založit kloudnou akci.
07:40
Staffordův pokus zápěstím se od Schneiderovy hole odrazil vedle brány.
07:23
Zakázané uvolnění Devils přesouvá hru zpět k Schneiderovi.
06:34
Winnipeg dlouho držel puk na holích a chtěl založit opatrnou útočnou akci, přes modrou ale nedokázal projít. Musí to tak zkusit znovu.
05:56
Schlemko přenechal puk Seversonovi, jehož střela zápěstím byla velmi nepřesná.
05:26
Na druhé straně střílel obránce Ben Chiarot vedle brány, tudíž Schneider byl bez práce a akce Jets tak skončila.
05:14
Josefson s Henriquem aktivně napadali za brankou soupeře, ale k puku se nakonec nedostali.
04:38
Mark Stuart ve středním pásmu zahrál rukou a hra tak byla znovu přerušena.
04:19
Zakázané uvolnění v podání Winnipegu Jets.
03:52
Na druhé straně střílel Jacob Trouba, ale Cory Schneider byl pozorný a rovněž si připsal první zákrok v dnešním utkání.
03:33
Lee Stempniak zavezl kotouč do útočného pásma a okamžitě vystřelil, ale nemířil přesně.
03:12
Devils zatím vstoupili do zápasu lépe a připsali si první tři střelecké pokusy.
02:54
Palmieriho pokus z otočky dokázal zblokovat bránící Ben Chiarot. Posléze Petan vyvezl puk do útočného pásma, kde ho ovšem jen přenechal soupeři.
02:08
Reid Boucher se na levém křídle prokličkoval až k nebezpečnému zakončení, ale hostujícího brankáře nedokázal překonat!
01:39
Pokus Damona Seversona od modré čáry dokázal Michael Hutchinson vyrazit do bezpečí.
01:30
Zajac se Stempniakem si nahrávali v útočném pásmu poměrně nebezpečně, ale k dobrému zakončení ani nedošlo.
00:36
Na druhé straně se před branku probíjel Gionta, nicméně s pukem nic nevyvedl a Hutchinson tak neměl moc práce.
00:17
V první minutě se dostal puk do útočného pásma Winnipegu, ale tam došlo k přihrávce rukou a hra tak byla poměrně brzy přerušena.
00:01
Debut v NHL dnes čeká ruského útočníka Sergeje Kalinina v dresu New Jersey. Tak uvidíme, jak si povede. Na druhé straně se opět představí mladíci Ehlers, Petan a Copp, jež bude také zajímavé sledovat.
V Prudential Center právě probíhá show před začátkem nové sezony. Postupně jsou představováni všichni hráči i trenéři. Začátek utkání bude, jako obvykle, opožděn.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Severson, Schlemko, Moore, Merrill – Stempniak, Zajac, Cammalleri – Palmieri, Josefson, Henrique – Tlustý, Kalinin, Boucher – Tootoo, Gionta, Ruutu

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Byfuglien, Chiarot, Myers, Enström, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Ehlers, Scheifele, Perrault – Stafford, Lowry, Burmistrov – Petan, Copp, Thorburn

Rozhodčí: Furlatt, Kimmerly – Gibbs, Sericolo.
Předpokládáné sestavy

Winnipeg Jets – Hutchinson (Pavelec) – Byfuglien, Chiarot, Myers, Enström, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Scheifele, Scheifele, Perrault – Stafford, Lowry, Burmistrov – Thorburn, Copp, Petan

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Moore, Merrill, Severson, Schlemko – Stempniak, Zajac, Cammalleri – Palmieri, Josefson, Henrique – Tlustý, Kalinin, Boucher – Tootoo, Gionta, Ruutu
Přestupy – Jets
Odchody
T.J. Galiardi (Malmö), Michael Frolík (Calgary), Eric O’Dell (Ottawa), Jussi Olkinuora (Manitoba), Will O’Neill (Pittsburgh), Peter Budaj (Los Angeles), John Albert (Manitoba), Jiří Tlustý (New Jersey), Jim Slater (Genéve-Servette), Lee Stempniak (New Jersey)

Příchody
Andrew Copp (Univerzita Michigan), Chase De Leo (Portland), Alexandr Burmistrov (Kazaň), Matt Fraser (Edmonton), Brendan Lemieux (Barrie), Andrew MacWilliam (Toronto), Thomas Raffl (Salzburg)
Přestupy – Devils
Odchody
Scott Clemmensen (ukončil kariéru), Joe Whitney (Islanders), Peter Harrold (St. Louis), Dainius Zubrus (bez angažmá), Cam Jannsen (Nottingham), Bryce Salvador (ukončil kariéru), Steve Bernier (Islanders), Martin Havlát (bez angažmá), Scott Timmins (San Jose Barracuda), Mark Fraser (Ottawa), Corbin McPherson (Albany), Maxime Clermont (Concordia Univ.), Scott Gomez (St. Louis)

Příchody
Ryan Kujawinski (North Bay), Blake Pietila (Michigan), Sergej Kalinin (Omsk), Vojtěch Mozík (Plzeň), Kyle Palmieri (Anaheim), Blake Coleman (Miami Univ.), John Moore (Arizona), Paul Thompson (Albany), Jim O'Brien (Hershey), Yann Danis (Hartford), Marc-André Gragnani (Bern), John Quenneville (Brandon), Pierre-Luc Létourneau-Leblond (Pittsburgh), David Schlemko (Calgary), Jiří Tlustý (Winnipeg), Ken Appleby (Oshawa), Brian O'Neill (Los Angeles), Lee Stempniak (Winnipeg)