Hosté se nakonec ubránili a slaví důležité víězství. Díky dnešnímu vítězství se totiž přiblížili Chicagu na rozdíl jediného bodu a mají navíc dvě utkání k dobru.Jestřábi se sice vzchopili ve třetí třetině, ale dokázali se prosadit pouze dvakrát a to bylo málo. Pouze tak zmírnili domácí porážku 2:4.
59:33
Oddechový čas pro Chicago.
59:33
Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění.
58:45
Nepřesnou rozehrávkou se navíc opět sami vyhazují.
58:27
Nemohou se ale dostat do třetiny.
58:01
Do koncezávěrečné periody zbývají poslední dvě minuty a Jestřábi musí začít od vlastní branky.
57:30
Domácí jsou usazeni sice v útočném pásmu, ale nestřílí.
56:40
Blackhawks hrají vabank a jsou bez gólmana.
56:08
Eaves dlouho držel kotouč v rohu a získal pro Dallas další sekundy.
55:35
Od modré pálil Keith, ale netrefil hostující branku.
55:00
Chicago má posledních pět minut n a to, aby alespoň vyrovnalo.
54:30
Dallas už nyní pouze vyhazuje kotouče tak, aby ušetřil cenné vteřiny.
53:10
Chicago přestřílelo za uplynulých třináct minut závěrečné třetiny Dallas vysoko 13:2.
52:41
Zakázané uvolnění na straně Hvězd.
52:05
Shaw se ocitl sám před Lehtonenem. Tváří v tvář ale nepřekonal finského gólmana ve službách Dallasu.
51:24
Hosté působí nyní až moc zataženě a nechávají hrát Chicago v jejich obranné třetině.
50:23
Goligoski se vrací zpátky na led.
49:50
Domácímu celku se ale zatím přesilovka vůbec nedaří.
48:23
Goligoski (DAL) dostává dvě minuty za hákování.
47:48
Chicago právě vstřelilo branku!
PATRICK KANE oživuje ještě naděje svého týmu na bodový zisk z dnešního zápasu a po přihrávce Toewse snižuje na 2:4. Asistence: Jonathan Toews.
47:36
Jamie Benn se pouštěl do další individuální akce, tentokrát ale ztratil rovnováhu a skončil na ledě.
46:33
Danault posílal kotouč před branku, nenašel však žádné spoluhráče.
45:24
Hjalmarsson si sice výborně lehl do přihrávky Jamieho Benna, ale následně pokazil svou přihrávku a Jestřábi tak na rychlý protiútok museli rychle zapomenout.
44:41
Přicházejí tak ojedinělé střely jako nyní od Hossy. Lehtonen schoval puk do lapačky.
44:26
Chicago se jen marně snaží usadit v útočném pásma.
43:11
Domácí se poté dostali znovu do ofsajdu.
42:15
Od modré pálil Gustafsson. Jeho pokus Lehtonen zneškodnil.
40:32
Malinký kousek štěstí se kázal také na druhé straně. Střela DUNCANA KEITHA vůbec nesměřovala do branky, ale otřela se od nohavice Klingberga a od něj poté do branky. Asistence: Jonathan Toews, Andrew Shaw.
40:01
Ve druhé dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Po pravdě ani žádnou vyloženější příležitost. Dallas si pečlivě hlídá získaný náskok a Chicago se není schopné výrazněji usadit v útočném pásmu. Závěrečné dějství začne ve 4:30.
40:00
39:01
Poslední minuta prostřední periody.
37:17
na druhé straně zlikvidoval pokus Van Riemsdyka Lehtonen.
36:48
Sceviour si říkal o přihrávku před branku, tam ho ale zpacifikovala domácí obrana.
36:00
Stejně tak i nyní.
34:54
Hosté se vystavili do ofsajdu.
34:21
Danault v rychlosti vjel do útočného pásma, ale na hranici kruhu přišel o kotouč.
33:30
Ve hře obou týmů se nyní ukazují v posledních minutách nepřesné přihrávky a z toho plynou většinou právě zakázané uvolnění.
32:55
Tentokrát se domácí dopustili zakázaného uvolnění.
32:07
Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.
31:20
Darling si nyní v rychlém sledu poradil nejprve se střelou Goligoskiho a i následnou dorážkou Seguina.
30:26
Zakázané uvolnění Hvězd.
29:34
Zcela nečekaně si ale nyní Lindy Ruff bere oddechový čas.
29:02
Celkem bez problémů přežil Dallas úvodní oslabení v zápase.
28:10
Domácí se ještě nedostali do útočné třetiny.
27:35
Hosté se dokázali osvobodit.
27:02
Chicago si poprvé v dnešním zápase zahraje přesilovku. Roussel (DAL) je vykázán za hákování.
26:52
Sharp se pokoušel objet branku a zakončit bekhendem. Kotouč za čáru ale nedostal.
25:58
Akce tří proti dvěma v podání Dalalsu končí nepovedenou přihrávkou do rohu.
24:45
Hossa dlouho bojoval u mantinelu o puk, nakonec ale o něj přišel a musel vyklidit útočné pásmo.
23:37
Lehtonen si poradil s pokusem Sharpa.
22:56
Zpoza kruhu střílel Jamie Benn. I proti němu byl ale na místě Daling.
22:14
Darling si na druhé straně poradil s dvěma pokusy Jordana Benna od modré.
21:35
Akci Shawa zastavila hostující obrana.
20:55
Chicagský útok zastavuje postavení mimo hru.
20:01
Crawford přepouští místo Darlingovi.
20:01
Dallas opanoval jednoznačně úvodní dvacetiminutovku, po které vede 4:0. O hattrick se postaral Eaves, jenž nejprve využil šťastného odrazu a překonal z ostrého úhlu Crawforda. Ve druhém případě využil geniální přihrávky Seguina. Mezi jeho trefy vtísnil svou branku také Klingberg po přihrávce Hemského. Hostující obránce poté měl zásluhu i na poslední brance, kterou opět trefil Eaves a hosté překvapivě vedou v Chicagu po dvaceti minutách 4:0.
20:00
19:45
Dallas právě vstřelil branku!
Klingberg přistrčil puk Seguinovi, jehož rána byla pouze ztlumena a na brankovišti ji bleskurychle doklepl na místo určení PATRICK EAVES, který tak během první třetiny zkompletoval hattrick. Asistence: Tyler Seguin, John Klingberg.
19:40
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Teravainen – 2 min.).
19:01
Poslední minuta zahajovací části.
18:35
Seabrook se postaral o Scevioura a namáčkl ho na mantinel.
18:08
Hosté jsou nyní všude a opět se hraje před domácí brankou.
16:26
Parádní přihrávku nyní vymyslel Seguin. Ač byl tísněn a zády ke hře, tak poslal přihrávku před branku, kde stál PATRICK EAVES, který pouze nastrčil hůl a podruhé dnes překonává Crawforda. Asistence Tyler Seguin.
16:15
Hosté mají zatím problém vyjet s pukem z obranné třetiny.
15:50
Chicago se dokázalo osvobodit.
15:11
Toews (CHI) ale posílá svůj tým do oslabení, když poslal krosčekem soupeře proti mantinelu a může být rád, že rozhodčí jeho počin ohodnotili pouze menším trestem.
15:01
Jamie Benn nabil mezi kruhy Eavesovi, ten z první ale minul domácí branku.
14:40
Zakázané uvolnění Chicaga.
14:03
Mezi tři tyče hostující klece nezamířila naopak střela Van Riemsdyk.
13:10
Na druhé straně musel po dlouhé době zasahovat Lehtonen, který zneškodnil bekhendový pokus Teravainena.
12:22
Seguin se pokoušel o další rychlý výpad. I tentokrát si ale na Crawforda nepřišel. Domácí gólman vyrazil puk do rohu.
11:25
Pohlednou kombinaci Dallasu zakončil střelou z kruhu Janmark, domácí branku ale netrefil.
10:45
Seguin mohl v samostatném úniku navýšit vedení hostů. Mezírku mezi betony domácího gólmana ale nenašel.
09:44
JOHN KLINGBERG převzal kotouč u mantinelu od Hemského a svůj bekhend spíše mířil k tyči. Nicméně trefil koleno Hjalmarssona, od kterého se puk odrazil přímo mezi betony Crawforda a následně i do branky. Asistence: Aleš Hemský.
09:25
Eakin vyslal žabičku na Crawforda. Domácí gólman našel touš mezi svými betony.
09:00
Hra ve čtyřech nesedí zatím ani jednomu celku.
07:53
Potlesku ve stoje od celého United Center se v první reklamní pauze dočkal od domácího publika Patrick Sharp, který zde před touto sezonou dlouhá léta působil v dresu Jestřábů.
07:53
Sekáč vyslal překvapivě bekhendový pokus. Lehtonen byl ale připraven a kotouč ukryl do lapačky.
06:41
od modré pálil Klingberg. Jeho pokus ale mezi tři tyče chicagské branky nezamířil.
06:18
Podobně jako Eaves zkoušel střílet z ostrého úhlu Eakin, ten však netrefil branku.
05:48
Domácímu celku ale dělá nyní problém usadit se v útočné třetině.
04:49
O odpověď se pokusil Sekáč, ale po individuální akci skončil s pukem v rohu.
03:19
Štěstí přeje připraveným. Kotouč se od domácí brusle odrazil přímo na hůl PATRICKA EAVESE, který z velmi ostrého úhlu překonal Crawforda. Asistence. Jamie Benn, Patrik Nemeth.
01:55
Povedlo se to až Danaultovi. Jeho pokus ale Lehtonen s přehledem chytá.
01:25
Hossa od mantinelu také neohrozil hostujícího gólmana.
00:55
Na druhé straně nemusel zasahovat Crawford proti pokusu Eavese.
00:30
Shaw dostal přihrávku mezi kruhy, ale neudržel rovnováhu a nedostal se tak ani ke střele.
00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Gustafsson, Seabrook, Van Riemsdyk, Svedberg – Shaw, Toews (C), Hossa – Pánik, Anisimov, Kane – Desjardins, Danault, Teravainen – Mashinterm Rasmusen, Sekáč. Trenér: Joe Qeunneville.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Goligoski, Klingberg, Sharp, Oduya, Nemeth, Jo. Benn – Ja. Benn, Seguin, Eaves – Roussel, Eakin, Sharp – Ničuškin, Janmark, Hemský – Moen, Fiddler, Scviour. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Walsh, Watson – Wheler, McElman.
Chicago Blackhawks

Domácí jestřábi vévodí prakticky od začátku celému západu. Doposud nasbírali 76 bodů. Chicago ale má ze západní konference odehráno zdaleka nejvíce zápasů – 57. Tolik utkání nesehrál žádný jiný tým. Blackhawks se budou chtít v dnešním zápase spoléhat opět na Patricka Kanea, který má na svém kontě rovněž 76 bodů (32+44) a zároveň vede i statistiku střelců o jednu branku před Alexanderem Ovečkinem (WSH) z Ruska.
Dallas Stars

Duo Tyler Seguin a Jamie Benn táhne tým z Texasu do play-off. Momentálně jsou hosté na druhém místě západní konference s 73 body a na svého dnešního soupeře ztrácí momentálně další tři. Oproti Chicagu, ale má Dallas odehráno o tři utkání méně – celkem 54.
Příjemný vstup do posledního pracovního dne tohoto týdne. NHL dnes má na programu celkem devatero zápasů a mezi nimi nechybí ani duel Chicago Blackhawks – Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.