Z mé strany je z dnešního utkání vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci.
Tři hvězdy utkání:
1. Jussi Jokinen (FLA) 2+0, 2 střely, 2 zablokované střely, TOI 16:50
2. Morgan Rielly (TOR) 1+0, 3 střely, 2 bodyčeky, 1 zablokovaná střela, TOI 28:24
Branky a nahrávky:
37. Rielly (Grabner, Sošnikov) – 21. Jokinen, 30. Jokinen, 58. Jágr (Campbell), 60. Purcell (Bjugstad, Hudler). Střely na branku: 33-32. Zablokované střely: 14-23. Bodyčeky: 20-9.
Florida dotáhla dnešní duel do vítězného konce po dvou gólech do prázdné klece, když ve třetí třetině rozhodně nebyla lepším týmem, ale dokázala udržet své jednobrankové vedení a to nakonec v samém závěru ještě navýšit při hře domácích bez brankáře.
59:36
Florida právě vstřelila branku!
A je to definitivně podtrženo! Na 4:1 zvyšuje TED PURCELL, kterému přistrčil od mantinelu puk Nick Bjugstad a pro Purcella už nebyl problém dostat puk do prázdné klece. Asistence: Nick Bjugstad, Jiří Hudler.
58:59
Gardiner od modré míjí Luongovu bránu.
58:40
Do branky Toronta mohl spadnou další puk, ale Smith minul klec.
58:10
Toronto opět odvolává brankáře.
57:54
A je pravděpodobně rozhodnuto! Florida se trefuje přes celé kluziště do odkryté klece a gól je přiznán po střele Briana Campbella nakonec JAROMÍRU JÁGROVI, který protečoval puk! Asistence: Brian Campbell.
57:48
Tvrdá rána Gardinera, kterou ale Luongo vyráží!
57:20
Toronto hraje bez brankáře!
56:55
Avšak ujel mu puk a je z toho zakázané uvolnění.
56:47
Rielly od modré minul bránu, Trocheck následně zkouší vyvážet.
56:20
A byla z toho dokonce střela Toronta, kterou však Luongo chytá. Komerční přestávka.
56:11
Kulikov se nechal za vlastní brankou narazit na mantinel a obrat o puk.
55:35
Torontu pomalu ubíhá čas, Florida navíc momentálně sbírá čas a snaží se podržet puk co nejdéle.
55:03
Obrovská šance Carricka, který byl před Luongem sám, ale překonat zkušeného gólmana nedokázal!
54:31
Purcell se hnal do útoku, ale při finální kličce mu puk sjel z hokejky a utekl mu do strany.
54:04
Střelu od modré Valijeva dokázal jeden z hostujících hráčů zablokovat holí.
53:14
Nylander podržel útočné pásmo o pár vteřin déle, ale přesto jeho ztrátě nezabránil. Beze střely.
52:47
Luongo si počíhal na střelu Browna a přerušuje hru. Komerční přestávka.
52:14
Domácí fanoušci se zlobí, dost nešetrně byl při útoku sražen jeden z hokejistů Toronta a publikum si žádá vyloučení. To ovšem nepřichází.
51:52
51:45
Grabner vystihl rozehrávku a vyhazuje.
51:29
Až nyní se Florida usazuje v útoku a začíná kombinovat.
51:01
Domácí opět vyváží puk do bezpečí.
50:35
Florida se nemůže usadit v útočném pásmu.
50:02
Toronto vyvezlo puk ze své třetiny a ještě ohrozilo Luonga! Grabnerovu střelu ale zablokoval Campbell a brankář hostí si sáhl pro puk.
49:52
Hned po vhazování Parenteau podrazil Jokinena a jde na dvě minuty pykat.
49:49
Jen jsem to dopsal, Toronto se vrhlo přes modrou čáru a střela Grabnera z levého kruhu pro vhazování se od břevna odráží do ochranné sítě!
49:40
Krátká pasáž, kdy se hraje ve středním pásmu.
48:57
Luongo po menším závaru před svou klecí a střele Laicha, jenž si nabruslil až k brankovišti, přerušuje hru.
48:40
Nahození Toronta sebrala obrana Panterů, která po mírných obtížích dostává puk do střední třetiny.
48:23
Po postavení mimo hru domácích je zde první komerční přestávka.
48:15
Zakázané uvolnění Toronta.
48:08
Hraje se dlouho bez přerušení a ve hře obou týmů jsou nyní dost nepřesnosti.
47:38
Snaha Toronta o získání útočného pásma ztroskotala na hostující obraně.
47:14
Petrovicovu střelu nemusel Bernier ani chytat, zamířila totiž vedle.
46:53
Jágr se vydal do klubka čtyř domácích hráčů a o puk přišel.
46:16
Jágrova rána z první minula Bernierovu klec. Český veterán dnes nemá tak dobře seřízená mířidla, poněkolikáté jde jeho střela těsně vedle.
45:59
Florida dvakrát nahodila puk, dvakrát Toronto vyváží z vlastního pásma.
45:35
Bleskový přechod Floridy do útočného pásma, Wilson za brankou vybojoval puk a pokusil se zpoza brány rovnou i zakončit, ale Bernier se jeho vybruslením nenechal překvapit.
44:57
Nylander prováhal možnost ke střelbě a pouze rozehrál na modrou čáru.
44:38
Luongo nakonec raději pozastavuje hru a nechá své spoluhráče vystřídat.
44:28
Nápor Toronta pokračuje, domácí jsou dlouho v útočné třetině.
43:51
Greening si najel před branku, kam Laich vyslal střílenou přihrávku, ale kotouč nakonec netečoval a Luongo snadno vyráží.
43:03
Bernier už byl v mírném protipohybu, ale na střelu Campbella výborně zareagoval a podržel ji na hrudi.
42:52
Oba týmy si nahozenými puky jen vyměnili držení hry.
42:29
K překvapení hokejistů Floridy je zapískáno zakázané uvolnění, ač Bjugstad poukazuje na to, že puk byl u modré čáry protečován.
41:58
Byl úspěšný, vybojoval pásmo a Grabner zkoušel prostřelit Luonga. Ten vyrazil a o pár vteřin později právě Sošnikov přinutil Luonga pozastavit hru.
41:39
Sošnikov bojuje za brankou Floridy o puk.
40:59
Luongo musel předvést těžký zákrok proti Kadrimu, před brankářem Floridy si navíc lehl jeden spoluhráč a druhý stál těsně vedle něho. Panteři nehodlali nic podcenit.
40:40
40:29
Po dvou neúspěšných střelách o něho přichází.
40:13
Pokračuje přesilovka Toronta a domácí se usadili v útočném pásmu.
40:01
Na druhou třetinu bude asi ještě dlouho vzpomínat Jussi Jokinen, který se stal autorem dvou branek, ve kterých sice měl prsty, ale bylo jich dosaženo vlastně po vlastních gólech Toronta. První gól přišel v přesilovce, kdy domácí obránce tečoval holí za Berniera, a druhý přišla po dvou odrazech, přičemž Kadrimu puk skočil od zad do branky. Toronto však dosáhlo kontaktní branky a ve třetí třetině bude, určitě, na co koukat.

Třetí třetina začne přibližně v 02:29.
40:00
39:54
Ani poslední útok Toronta nevychází, Florida opět vyhazuje.
39:36
Kotouč znovu letí až do obranné třetiny Toronta.
39:15
Pokazená rozehrávka Toronta přináší zakázané uvolnění.
39:05
Gardiner přebruslil modrou a vyzkoušel pozornost Luonga.
38:49
Florida rychle vytěsňuje puk do středního pásma.
38:40
Publikum v aréně ožilo a tlačí své hochy do útoku. Po jednom takovém odchází Jaromír Jágr na trestnou lavici za zalehnutí (držení) Nylandera.
38:09
Carrickova pumelice proletěla vedle Luongovy klece.
37:52
Toronto drží puk za vlastní brankou.
37:12
Florida se s tímto snížením nechce spokojit a Smith mezi kruhy dostal přihrávku od Jokinena. Svou střelu však nevměstnal mezi tři tyčky.
36:33
Toronto právě vstřelilo branku!
Rychlá kombinace, po přechodu přes modrou čáru, zajišťuje domácímu týmu kontaktní gól, kterého dosáhl MORGAN RIELLY, jenž zamíchal v mezikruží kotoučem a propálil Roberta Luonga. Asistence: Michael Grabner, Nikita Sošnikov.
36:04
Marinčinovo tečované nahozené lape Luongo do lapačky.
35:52
Grabner hodně nebezpečně vypálil ze středu útočného pásma, ale Luongo opět svůj tým podržel.
35:36
Hyman vleže se pokusil zakončit, k dorážce se ještě tlačil Gardiner, ale Luongo svou úlohu zvládl na jedničku.
35:10
Hned po vhazování, které vyhrál McKegg, se ke střele od modré odhodlal Campbell. Bernier chytá.
35:07
Hra je přerušena a přichází poslední komerční pauza ve druhé třetině.
34:29
Luongo chtěl rozehrát před dojíždějícím Greeningem, ale minul a způsobil si velké komplikace, které nakonec vyřešili vrátivší se obránci.
34:01
Bjugstadovu střelu Bernier uschoval do výstroje.
33:33
Až nyní to vychází, ale po postavení mimo hru se jejich přechod pozastavuje.
33:11
Hokejisté Toronta se nemohou dostat ze svého pásma.
32:59
Kindlovu ránu Bernier už raději drží ve výstroji. Komerční pauza.
32:53
Po Smithově střele zazvonila za Bernierem tyčka!
32:26
Pumelici Barkova vyrazil Bernier jen před sebe, ale jeho spoluhráči, naštěstí pro něho, puk uklidili.
31:50
Luongo musel předvést zákrok u své levé tyčky, na kterou se doslova napasíroval, aby puk nemohl propadnout za jeho záda.
31:01
Hudlerovu střelu Bernier odrazil do strany, kde stála dvojice útočníků Floridy, ale ani jeden se nedostal k dorážce.
30:50
Florida bojuje o puk v útočném pásmu.
30:12
Nylander předvedl skvělou sólo akci, ale všemu chybělo zakončení. Švédský mladík nechal puk za sebou.
29:22
Tak to je neskutečné! Další, promiňte to slovo, doslova haluzový gól z ničeho! Autorem, stejně jako na začátku třetiny, je JUSSI JOKINEN, který posílal puk před branku, ale kotouč po odrazu od Kadriho odlétá za brankovou čáru! Bez asistence.
29:17
Jokinen pronikl do útočného pásma a rozehrává po mantinelu.
28:37
28:20
Toronto opět vyhazuje puk.
27:56
Barkov najížděl společně s Bjugstadem před branku Berniera, ale finský útočník trochu zaspal a nakonec musel sám střílet, protože čas na přihrávku prováhal. Bernier byl připravený.
27:39
Postavení mimo hru pozastavuje přechod Floridy do útočného pásma.
27:28
Po vyhraném vhazování Toronto vyhazuje.
27:22
Trocheck s Jokinenem se natlačili na Berniera, ale překonat ho nedokázali. Bude se vhazovat po jeho levici.
27:12
Toronto sbírá vteřiny v obranném pásmu Floridy.
26:37
Za držení protihráče si půjde na dvě minuty odpočinout Morgan Rielly, který si u sebe nedovoleně podržel Logana Shawa. Přesilovka Floridy začne po komerční přestávce.
26:18
Puk znovu proletěl brankovištěm brankáře Toronta, ale nikdo na něj nedosáhl.
25:53
Menší zaspání obrany domácích a do šance se dostal Jágr, ale jeho pokus si Bernier pohlídal.
25:32
Hraje se dlouho bez přerušení a bojuje se u levého mantinelu v pásmu Floridy.
25:03
Hraje se nahoru dolů, další šanci si vypracovali Barkov s Huberdeauem, ale střela z jejich souhry šla mimo.
24:24
Na druhé straně pálil Smith, ale minul Luongovu klec.
24:04
Purcell si na Berniera také nepřišel.
23:45
Jokinen se po návratu z trestné lavice okamžitě zapojil do útoku Floridy, dostal puk mezi kruhy a jeho střela šla jen těsně vedle.
23:32
23:25
Kombinace Toronta je poměrně dobře napadána.
22:59
Toronto musí zahajovat novou akci z hloubi vlastní třetiny.
22:17
Gardinerova střela zápěstím se odráží zpět do pole o tyčku! Celou halou to jen zazvonilo!
21:47
Florida se osvobozuje výhozem přes všechny čáry.
21:32
Autor první branky přeseknul hokejku Riellymu a odchází na trestnou lavici.
Kouč Mike Babcock si ještě vzal Challenge, který však rozhodčí neuznali. O postavení mimo hru se nejednalo a Toronto tak po vlastním gólu prohrává 0:1. Branka připsána Jokinenovi.
20:24
Tak to byl hodně nečekaný gól JUSSIHO JOKINENA, který se po přebruslení do útočného pásma jal přihrávat před obrannou třetinu na svého spoluhráče u levé tyčky, přičemž obránce Toronta srazil puk za záda Berniera! Bez asistence.
20:01
První třetina přinesla vcelku aktivní hokej, hra rychle odsýpala a o šance nebyla nouze. Ty dvě největší si vypracovalo domácí Toronto, ale jak Grabner, tak Hyman ztroskotali na skvěle chytajícím Luongovi. Bernier se zase hodně zapotil při přesilovce soupeře ke konci první třetiny.

Druhá třetina, do níž naskočí Florida s pokračující přesilovkou, začne přibližně v 01:32.
20:00
19:54
Těsně před návratem Kadriho ještě pálil Ekblad od modré, ale nepodařilo se mu propálit klubko těl před Bernierem.
19:47
Brooks Laich vyhazuje puk přes plexisklo a dostává dvě minuty za zdržování hry.
19:44
Purcell v mezikruží byl ve vyloženém postavení, ale jeho rána z první napálila nohu jednoho z obránců.
19:32
Pokazená rozehrávka stojí Floridu útočnou třetinu, do které se musí opět vracet.
19:04
Toronto vyhazuje přes všechny čáry.
18:52
Jágr se dostával po Bjugstadově střele k dorážce, ale tísněn jedním z obránců nemířil přesně.
18:29
Florida rozestavuje přesilovkový deštník.
18:10
Toronto na úvod vyhazuje přes všechny čáry.
17:55
A máme tu první vyloučení. Na trestnou lavici odchází Nazem Kadri, který ve středním pásmu podrazil Huberdeaua.
17:23
Obrovská šance Toronta! Luongo vykopával betony proti letícímu puku a se štěstím vytěsnil kotouč mimo branku. Hyman se dostal ke střele u levé tyčky, ale nedokázal dostatečně přizvednout puk.
16:42
Bernier zastavuje hru po propagačním pokusu bekhendem od McKegga, který ale splnil úkol a dostal puk do útočného pásma.
16:27
Tempo se trochu uklidnilo, hraje se zejména podél mantinelů.
15:13
Greening s pukem vybruslil od mantinelu až ke středu mezi kruhy a bekhendovou střelu posílá těsně vedle Luongovy klece! Zajímavá akce s nedokonalým zakončením.
14:37
Komerční přestávka.
14:16
První formace dlouho kombinovala před Bernierem, ale do její rozehrávky se nakonec vrhnul jeden z obránců, který vytěsnil puk do středního pásma.
13:29
Hyman se po rychlém přesunu Toronta do útočné třetiny zkusil prosadit kličkou těsně před Luongem, ale zkušený brankář ho dokázal vychytat, stejně jako následující dopich Nylandera.
13:15
Rychle se do něho však vrací a Bernier měl plné ruce práce se střelou McKegga.
13:06
A nakonec také o pásmo přichází.
12:46
Florida kombinuje v útočném pásmu, prozatím se ale nedostává k zakončení.
11:57
Jedovatá střela Kindla od modré končí v Bernierově výstroji.
11:22
Purcell najížděl před branku s pukem a zkusil přihrát do vyložené šance Jokinenovi před brankovištěm, ale tomu puk ujel.
10:49
Kadri ani nadvakrát nedokázal najít recept na Luonga, hra se navíc přesunuje do středního pásma.
10:19
Ekblad hledal zadovkou některého ze svých spoluhráčů a Barkovovi se zamotal kotouč mezi brusle! Přišel tak o možnost pálit na lehce odkrytou klec.
10:04
Michael Grabner měl na hokejce úvodní branku zápasu, ale jeho únik proti Luongovi dokázal brankář Panterů vychytat! Scházela tomu možná klička do protipohybu brankáře, každopádně obrovská šance a skvělý zásah!
09:47
Jágr byl ve vlastní třetině velmi tísněn dnešním debutantem Connorem Brownem, který vytečoval jeho přihrávku do ochranné sítě.
09:16
Ze závaru před domácím brankářem je nakonec jen jedna zablokovaná střela od modré.
08:54
A naopak po pokazené rozehrávce přichází zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Berniera.
08:38
Maple Leafs musí zahájit novou akci z vlastní třetiny, přišli vlastní chybou o útočné pásmo.
08:05
Kadri si pěkně nabruslil až k pravé tyčce Luonga, ale jeho střelu měl hostující gólman jako na talířku, všechny mezírky utěsněné.
07:42
Smithovo protečování na Berniera schovává brankář Toronta pod lapačku.
07:16
Hra je přerušena a přichází komerční přestávka.
06:59
Barkov si po přejezdu do útočného pásma počkal na z druhé vlny najíždějícího Jágra, jehož rána končí těsně nad pravým růžkem Bernierovy klece!
06:21
Dělovku od modré Luongo vyráží do pravého rohu kluziště. O betony to jen zadunělo.
05:52
Útočné snahy Floridy nadvakrát ztroskotaly na dobře postavené obraně domácích.
05:15
Parenteau se před Luongovou klecí natahoval po nahozeném puku od Nylandera, ale nedokázal se k němu dostat včas a Luongo sráží do rohu.
04:37
Laichova střela byla sražena do ochranné sítě.
04:12
Greening přihrál na modrou na zcela volného Gardinera, jehož projektil se odrazil od Luongových betonů.
03:50
Výpad úspěch neslavil, ale to stejné se dá říci o nahozeném puku Toronta.
03:33
Florida zakládá novou akci za vlastní brankou.
02:47
Ekblad zavezl puk do obranného pásma Toronta a přihrávkou přes pásmo hledal najíždějícího Huberdeaua, proti němuž výborně zasáhl Bernier, stejně jako proti následující střele Barkova, který si sjel do mezikruží a vypálil zápěstím!
02:03
Nylander si po přebruslední do útočného pásma vzal zapomenutý puk a protáhl Luonga v brance hostí.
01:34
Kampfer pálil od modré a puk proletěl těsně kolem Bernierova ramena a odrazil se od zadního mantinelu.
01:15
Jokinen, který se vrátil po jednozápasové absenci, napadal na útočné modré a nakonec si i vynutil zakázané uvolnění Toronta.
00:42
Po střele Kulikova domácí brankář drží puk ve výstroji.
00:34
Jágr si najížděl na přihrávku Huberdeaua, ale puk pouze proletěl před brankovištěm Berniera.
00:15
Florida ve svém pásmu sebrala puk a zakládá první útočnou akci.
00:01
Oba týmy se chystají k úvodnímu buly.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Marinčin, Rielly, Carrick, Gardiner, Corrado, Valijev – Brown, Kadri, Sošnikov – Hyman, Nylander, Parenteau – Holland, Laich, Greening – Grabner, Smith, Michálek.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Kulikov, Petrovic, Campbell, Kampfer, Kindl – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Hudler, Bjugstad, Purcell – Shaw, McKegg, Wilson.

Rozhodčí: Mike Leggo, Wes McCauley – Jay Sharrers, Pierre Racicot.
27. 01. 2016 Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 5:1

V jediném vzájemném utkání Panteři dominovali, v zápase přitom Jaromír Jágr vůbec nebodoval, ale jeho spoluhráči se činili a nastříleli soupeři pět branek. Tou dobou v obraně kanadského týmu hráli ještě i Phaneuf či Polák, kteří již Torontu schází po výměnách.
Zatímco Florida bude moci odskočit aktuálně druhému Bostonu v divizi na rozdíl tří bodů, Toronto je beznadějně poslední a to jak v divizi, tak v konferenci a vlastně i v celé NHL, když na předposlední Edmonton ztrácí čtyři body. Je tak otázkou, nakolik ještě chce Toronto vyhrávat a nebo zda se nechce pokusit o tzv. tankování. Vidina první volby v draftu se zdá býti hodně lákavou.
Hokejisté Floridy po výhře v Montrealu pokračují ve své cestě Kanadou a další zastávkou je Toronto, kde se proti trápícím se Maple Leafs pokusí pojistit vedoucí pozici ve své divizi. Ovšem pozor, právě Toronto dokázalo porazit před dvěma dny silnou Tampu a hodlá ke konci sezony ještě kousat. Co na to Jágr a spol.?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.