Play-off 1. ligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Pardubice B - 7. března 2024   17:30

Přerov
Přerov
07:19' Zembol (Ministr, Dobša) • 12:14' Zeleňák (Zembol) • 31:03' Dobša (Březina, Pechanec)
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
Stav série: (2:1)
Pardubice B
48:55' Chabada  (Voženílek, Zeman) • 57:22' Pochobradský  (J. Mikyska, Herčík)
Přerov
Jechoutek, Zídek – Kubičík, Otáhal
ZS Přerov
Pardubice B
Honzík (32. Vomáčka) – Zdráhal, Hrádek, Kaštánek, Nedbal (A), Voženílek, Chabada, M. Kubíček – Herčík, Rákos (A), Pochobradský – Urban, J. Mikyska, Rouha – Lichtag, Kaut (C), Zeman – Paleček.

Na úvod třetí třetiny Vomáčka podruhé vychytal Březinu v úniku, o chvíli později mu proti Nemcově střele pomohla zase tyč. Vzhledem k množství přerovských šancí mohlo být dávno hotovo, ale nebylo. Pardubice toho za celý zápas mnoho nepředvedly, nic ale nevzdaly, a do hry je dostala trefa Ondřeje Chabady, na kterou Postava dobrý výhled neměl. Zubři znejistěli, zato Pardubice se dostaly na koně. V závěrečném tlaku odvolaly brankáře a v čase 57:22 z předbrankového prostoru zapsal kontaktní branku Michal Pochobradský. Závěrečné minuty nabídly pořádné drama, byly ale zároveň velmi rozkouskované, což hrálo do karet spíše Hanákům. Právě oni nakonec dokonali obrat v sérii a po dvou domácích výhrách 3:2 v předkole slaví postup. Přerov i podeváté v prvoligové éře postoupil do čtvrtfinále, ve kterém už v sobotním derby vyzve Vsetín, pardubickému béčku sezona končí. Sláva vítězům, čest poraženým, jednalo se bezesporu o velmi zajímavou hokejovou podívanou plnou osobních střetů a šarvátek. Já se s vámi pro dnešek loučím a budu se těšit zase příště, na počtenou!
59:59'
Kaut se intenzivně dohaduje s rozhodčími o časomíře, v tomto případě ale nemá šanci uspět. Zbývá přesně jedna vteřina do konce.
59:59'
Michal Postava polapil kotouč vteřinu do konce, v tento moment už je zřejmě rozhodnuto, ještě jedno buly každopádně uvidíme.

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Jiří Krisl – 2 min., podrážení.
59:44'
Buly po pravici Postavy.
59:44'
Pardubice to nesehrály špatně, ale přihrávka na Nedbala na levý kruh nebyla natolik rychlá, aby se Postava nestihl přesunout. Další velmi důležitý zákrok domácího gólmana.
59:15'
Puk letí ven z pásma Přerova, hosté se rychle vracejí zpět.
59:01'
Zubři teď bleskově propadli a srovnávací branku měl na hokejce Zdráhal, Postava ho ale v těžké pozici skvěle vychytal! No to je drama, ze kterého se ukrajuje pouze po vteřinkách. Domácí už by nutně potřebovali vyhrát buly.
58:54'
Další buly, opět úspěch Dynama, opět střela Nedbala, ale tentokráte zblokována v ochranné síti.
58:48'
A znovu to samé. Vyhrané buly, střela Nedbala, zákrok Postavy.
58:43'
Hra se posunula pouze o čtyři vteřiny, Nedbalovo nahození schoval do lapačky Postava.
58:39'
Puk pásmem Přerova pouze proletěl, odpískáno další zakázané uvolnění domácích. Vomáčka už zůstává na hostující střídačce. Závěr dnešního duelu je velice rozkouskovaný, což Pardubicím k nějakému trvalému tlaku neprospívá.
58:16'
Icing Přerova.
58:02'
Z ledu byly odklizeny krvavé stopy, může se pokračovat. Buly v pásmu Přerova, Vomáčka je v brance.
58:02'
Nepříjemná situace pro hosty. Po souboji s Robertem Černým se do mantinelu zřejmě zakousl Herčík, který s krvavými ústy míří na střídačku. Doufejme hlavně, že jeho chrup neutrpěl žádné zranění. Nutno každopádně podotknout, že ze strany Černého se o faul nejednalo. Sudí hru přerušili právě kvůli zranění, nikoliv kvůli vyloučení.
57:51'
O puk se bojuje u mantinelu v pásmu Přerova, Vomáčka míří na střídačku.
57:30'
Pardubice uspěly na buly, Vomáčku povolali zpět mezi tři tyče.
57:22'
Pardubice B právě vstřelily branku!
Tak tohle bude ještě pořádné drama, Dynamo se dopracovalo na kontaktní branku při hře bez brankáře a je to už pouze o gól! Mikyska našel před brankou MICHALA POCHOBRADSKÉHO, který zblízka dokázal skórovat! Asistence: Josef Mikyska, Daniel Herčík.
56:55'
Dynamo zamklo Zubry v jejich pásmu a tlačí se ke kontaktní brance!
56:07'
Hosté se snaží s utkáním ještě něco udělat, Rákosovu střelu ale Postava schoval do výstroje. Pardubice odvolaly Vomáčku, zkoušejí to v šesti v poli.
55:17'
Ze Zubrů je cítit znejistění a nervozita, trenérský štáb si nyní vyžádal oddechový čas.
54:59'
Na Postavově brankovišti se teď udála hodně nepřehledná situace, sudí ale zřejmě kotouč viděli, a tak hru nechali běžet dál.
54:44'
Nyní tedy ano, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.
54:27'
Těžiště hry se po pardubickém snížení přesunulo do přerovského pásma, Zubrům se teď vůbec nedaří dostat kotouč za modrou čáru.
53:01'
Martin Kubíček se dostal do hodně dobré střelecké pozice, do zakončení se mu ale spustil Chludil, který jeho ránu zblokoval.
51:27'
Pardubická obrana teď zaváhala a před brankou nechala osamoceného Chludila, který tečoval nahození od modré. Vomáčka zasáhl lapačkou.
50:52'
Zubři, kteří po předešlých padesát minut hokeje působili velmi sebejistě, zdá se, po první inkasované brance mírně znervózněli. Hosté naopak ožili a cítí šanci.
50:05'
Pardubice snad poprvé za celý zápas obsadily útočné pásmo v kompletní pětici a předvedly útočnou akci. Postava sbalil střelu od modré do výstroje.
49:29'
Chrobočkovo nahození po buly nebezpečně tečoval Pšurný, puk ale letěl pouze do Vomáčkova betonu.
48:55'
Pozor, Pardubice přece jen ještě neházejí flintu do žita! Za celý zápas toho sice mnoho nepředvedly, nyní se ale po vyhraném vhazování prosazují. ONDŘEJ CHABADA nahodil kotouč od mantinelu, na který Michal Postava přes clonu zřejmě neviděl. 3:1! Asistence: Marek Voženílek, Tomáš Zeman.
48:38'
48:29'
Urbanovo nahození Postava srazil pouze do rohu, domácí obrana celou situaci bezpečně jistí.
46:57'
Kaut se dostal do hodně příznivé pozice, Postava ale na jeho střelu stačil vyrážečkou.
46:00'
Vít Kaštánek v rohu kluziště hodně nevybíravě skočil do osobního souboje s Nemcem, což byl jasný faul, z (nejen) mně neznámého důvodu ale na trestnou lavici putuje také domácí forvard. Domácí se poněkolikáté v této sérii dle mého názoru oprávněně zlobí.

Richard Nemec – 2 min., držení.

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
Vít Kaštánek – 2 min., hrubost.
45:27'
Myslím, že dnešní utkání by se dalo připodobnit k tomu prvnímu, které spolu Přerov s Pardubicemi svedly, akorát se tedy prohodily role.
44:15'
Další gólovka Zubrů, no už mohlo být dávno rozhodnuto! Nemec si velmi ladně pohlídal kotouč ve středním pásmu, dostal se do střelecké pozice a prudkou ranou zápěstím trefil tyč!
42:52'
Vomáčka fantasticky zakročil v dalším přerovském úniku! A znovu proti Davidu Březinovi! Ten nyní zkusil kličku do bekhendu, kotouč ale poslal pouze do brankářovy lapačky!
42:25'
Zakázané uvolnění Přerov.
41:08'
Chabada dostal nabito, nepříjemnou střelu zneškodnil Postava betonem.
40:28'
Buly v pásmu Přerova.
40:01'
Druhá třetina začala ve čtyřech na obou stranách a gólovku v ní měl Pechanec. Přerov si poté zahrál krátkou přesilovku, mnoho z ní ale nevytěžil. To ale Zubry nemuselo trápit. Jejich koncentrovaný výkon dnes stojí hlavně na poctivé obranné činnosti a přes tu se Pardubicím hledají cesty jen těžko. Sami navíc dokázali vyrobit další šanci pro Zeleňáka hráči třetí formace, nakonec ale třetí branku zapsala „až“ lajna přesilovková. Po křížné přihrávce Pechance pálil Březina a po odrazu od betonu dorážel do odkryté branky David Dobša. Honzíka nahradil v brankovišti Vomáčka, kterého ihned v brejku prověřil Mácha, to Postava musel ve 37. minutě řešit první vážné potíže v podobě Herčíka v přečíslení. Žádná další změna skóre nenastala, do třetí třetiny rozhodujícího zápasu celé série půjde určitě lépe naladěný domácí Přerov, uvidíme ale, zda se Pardubicím podaří utkání ještě zdramatizovat. Pokračovat budeme přibližně v 19:22.
40:00'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, puk v pásmu hostů.
38:22'
Pardubice propadly v útočném pásmu a David Březina se řítil sám na Vomáčku, jeho beton ale po kličce nepřekonal!
37:52'
Puk sražen v ochranné síti za Postavou, buly po jeho pravici.
36:56'
Tak akorát jsem to celé zakřikl. Pardubice B teď ve své největší šanci v utkání! Poté, co Zubři propadli v útoku, se dostaly do přečíslení dvou na jednoho, které z první jedovatou střelou zakončoval Herčík. Postava ho ale v přesunu parádně vychytal!
36:05'
Na opačné straně nahodil zdálky Voženílek, Postava schoval kotouč ve výstroji. Domácí brankář dnes opravdu mnoho práce nemá.
35:38'
Ofsajd Zubrů.
34:55'
První náznak větší šance Pardubic snad v celém zápase. Urban hledal v rychlém útoku u druhé tyče Rouhu, tomu šel ale kotouč do jízdy na příliš dlouhou hůl.
32:41'
Joshua Mácha mohl Zubry poslat už do čtyřbrankového vedení, když pronikl za obranu, Honzíka ale v přímém souboji neprostřelil! Vomáčka si hned na úvod svého působení připsal důležitý zákrok!
32:32'
Ofsajd hostujících hokejistů.
31:31'
Buly před Vomáčkou.
31:03'
Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice B:
ze hřiště odchází David Honzík, přichází Tomáš Vomáčka.
31:03'
Přerov právě vstřelil branku!
Zubři sice příliš netlačili, s pukem ale dokázali zahrát tak, aby přesilovku proměnili a odskočili na rozdíl tří branek! Březinovu střelu Honzík vyrazil pouze do míst, kde byl nachystaný DAVID DOBŠA a ten doklepával do odkryté branky! Asistence: David Březina, Antonín Pechanec.
30:43'
Přerovská přesilovka je zatím statická bez střelby.
30:04'
Marek Voženílek – 2 min., podrážení.
29:54'
Pechanec se po chybě hostujícího beka už už řítil na branku, byl ale zabržděn faulem! Voženílek alespoň částečně zachránil, co pokazil.
29:40'
Další ofsajd hostí.
29:19'
Zeleňákův zákrok Pardubice zabrzdil, ofsajd.
29:04'
Přerovská pětice už se dostala za útočnou modrou, odsud je ale vyhoštěna zpět. Postavení útočícího hráče v brankovišti.
28:32'
Krislovo nahození na branku nakonec prosvištělo těsně kolem tyče, odpískáno zakázané uvolnění.
27:30'
Dobrá šance Přerova! Vše začal skvělým pohybem ve středním pásmu Dobša, pokračoval podél mantinelu Zembol a jeho Honzíkem vyražená rána se nakonec stala nabídkou pro Zeleňáka. Tomu ve více než výhodné pozici puk nesedl a vyletěl hodně vysoko nad bránu!
27:11'
Domácí zatím pokračují ve výkonu z první třetiny. Především směrem dozadu odvádějí velmi dobrou práci, Dynamu se cesty do útočného pásma hledají jen velmi těžko. Nyní ale Michal Postava raději puk přidržel a hru přerušil. Buly v pásmu Přerova.
26:05'
Chroboček promeškal moment ke střele, zakončit ale zkusil alespoň Pechanec o chvíli později. Jeho rána skončila na bloku, hráče v červeném trikotu.
25:00'
Zubři sice dokázali hrát s kotoučem v útočném pásmu, mnoho s ním ale nevymysleli. V plném počtu už jsou také Pardubice.
24:00'
Přerov hraje v plném počtu, začíná mu minutová přesilovka.
23:04'
Hostující beci teď hrubě chybovali! Očima sledovali pouze Březinu za brankou, přitom za zády měli zcela volného Pechance. Toho parádně lapačkou vychytal Honzík!
22:10'
Puk je zase na opačné straně, rozehrává Nedbal.
21:25'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, domácí rozehrávají zpoza vlastní branky.
20:26'
Pechanec měl hodně prostoru na pravém křídle, Honzík schoval puk ve výstroji.
20:06'
Jak jsem predikoval už před zápasem, dnešní zápas bude opět plný šarvátek a emocí, což dokázal konec předešlé třetiny. Na buly uspěli hosté. Pouze doplním, že Michal Hrádek nakonec inkasoval trest 5 min. + do konce utkání.
20:01'
Úvodní minuty zápasu byly opatrné z obou stran a nabídly prakticky jen řadu nahození, která zpravidla končila na obranách soupeřů. Zubři šli ale už v 8. minutě z nenápadné akce do vedení. Krisl nadvakrát napálil kotouč na branku, pokaždé přitom pouze do skrumáže před Honzíkem, z ní ale vyplaval k Jakubu Zembolovi, který se z pohotového zakončení prosadil pod břevno. Hokej žádné výrazné šance nenabízel, domácí přesto o pět minut později vedli 2:0. Od levého mantinelu uspěl střelou na vzdálenější tyč Vojtěch Zeleňák. Přerov byl v prvním dějství celkem, který hru poměrně bezpečně kontroloval, zato hosté nepředvedli víceméně nic. Možná i proto si po siréně agresivně vyšlápli na Dobšu, který po skončení třetiny vystřelil na Honzíka a strhla se další hromadná šarvátka. Druhá třetina začne za malou chvíli.
Tak podobně jako skončila poslední třetina předešlého zápasu – následnou bitkou – se udělují tresty i nyní. Dobša dohrával celou akci a vystřelil po přerušení, což ale dle mého sám ani nevěděl. Evidentně byl do hry zabraný. Celá pětka hráčů v červených dresech se okamžitě začala prát a sudí řeší celou situaci s kapitány.
20:00'
Daniel Ministr – 2 min., nesportovní chování + 2 min., hrubost.

Michal Hrádek – 5 min. + OK, hrubost.
20:00'
18:37'
Další dobrá práce Zubrů v útočném pásmu, konkrétněji první formace. Indrák shodil puk zadovkou na Zeleňáka, který nápřahem branku netrefil, do těsné dorážky se ale už už dostával Indrák. Honzík zde byl rychleji.
18:05'
Postava sbalil do lapačky nahození od modré, buly se odehraje opět po jeho levé ruce.
17:35'
Velká šance přerovských hokejistů a první v dnešním zápase, která se tvářila jako gólová příležitost! Po rychlém přechodu do útoku našel zpoza branky Doležal Máchu, který celou situaci dojížděl z druhé vlny, trefil ale jen povyjetého Honzíka!
16:36'
Pardubický přechod do pásma režírovaný Zemanem zastavuje Postava, buly po jeho levici.
16:02'
Urban rychle bruslil středem a vystřelil přes Chrobočka, branku ale minul.
15:43'
A další ofsajd Přerova. Na buly se za Zubry staví Pechanec, který už je evidentně akceschopný. Ještě že tak.
15:25'
Další buly v pásmu Přerova.
14:45'
V rohu kluziště dlouho probíhala přetlačovaná o kotouč, vítězně z ní vyšli Hanáci.
14:04'
Další nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.
13:33'
Tak tohle je hodně nepříjemný moment pro přerovské Zubry. U mantinelu byl atakován Pechanec, který evidentně utrpěl náraz na pravé koleno. Domácí fanoušci se zlobí, před tímto zde padly totiž už dva zákroky na hranici pravidel. Stejný případ byl i tento. Nakonec hru zastavuje domácí zakázané uvolnění. Doufejme, že Pechanec, který led opouštěl v bolestech s pomocí spoluhráčů, bude v pořádku.
12:14'
Zubři jdou do dvoubrankového vedení a trestají Pardubice za pasivní start! Celá pětka hráčů ve žlutých dresech se opět nastěhovala do pásma, přičemž kotouč mířil k hokejce VOJTĚCHA ZELEŇÁKA v roli levého obránce. Ten vyslechl pokynu fanoušků, rychle vypálil zápěstím a nízko letící střelou se prosadil ke vzdálenější tyči! Asistence: Jakub Zembol.
11:37'
Nemec se šikovně protáhl ve vysoké rychlosti po pravém křídle a zkusil před brankou najít Chludila. Honzík sice kotouč zastavil, hru ale nepřerušil.
11:03'
Indrák z modré sice nastřelil protihráče, hrozící brejk ale dokázal odvrátit. Přerov nicméně po vyhraném buly přišel o pásmo.
10:56'
Buly v pásmu Dynama.
09:57'
Třetí útok Přerova odehrál dobré střídání. Zubři jsou na kotouči častěji, to Pardubice se zatím do ničeho nedostávají.
07:42'
Nepřesná přerovská rozehrávka končí dalším icingem.
07:19'
V úvodních osmi minutách nebyly zatím žádné šance k vidění, Zubři jdou ale z první takové do útoku! Dobša rozjel útok po pravém křídle, Přerov se usídlil v útočném pásmu a Krisl nadvakrát napálil kotouč na branku. Hrací předmět se přitom pokaždé zastavil o skrumáž hráčů před Honzíkem, poté ale vyplaval k JAKUBU ZEMBOLOVI, který se z pohotového zakončení prosadil pod břevno! Asistence: Daniel Ministr, David Dobša.
06:48'
Utkání zatím postrádá tempo, hru přerušil sražený kotouč do ochranné sítě v pásmu Zubrů.
06:34'
Voženílek vystřelil v pravý moment, když se před Postavou mihla hned čtveřice hráčů. Domácí brankář si udělal výhled a zakročil spolehlivě lapačkou.
05:52'
A prudkou rozehrávku z vlastního pásma nezachytil Indrák. Icing Přerova.
05:43'
Pardubické nahození lobem z vlastního pásma končí až na Postavovi, buly v pásmu hostů.
04:52'
Začátek utkání je poměrně opatrný z obou stran, k viděni byla zatím pouze řada nahození končících na obranách dnešních soků.
03:12'
Tak tohle byla hodně zvláštní situace! Domácí napálili kotouč zpátky do útočného pásma, poblíž pardubické střídačky ale zřejmě došlo ke kontaktu s bruslí jednoho z hráčů naskakujících na lavičku a puk se rázem řítil k odkryté brance. Honzík si změny směru rychle všiml, skočil zpátky do brankoviště a zasáhl, přestože by puk tři tyče o kousek minul.
02:26'
Mácha sice dokázal přebruslit soupeře a u mantinelu dostat spoluhráče na kotouč, ti jej ale pouze odpálili na zakázané uvolnění.
02:02'
David Honzík si musel připsat těžký zákrok, po překročení modré čáry vyslal jedovatou ránu přes obránce Ministr.
01:33'
Ofsajd Pardubic.
01:09'
Richard Nemec, autor včerejší první branky se dostal do dobré pozice, v pádu vystřelil pouze do Honzíkova betonu.
00:03'
Na buly uspěli domácí.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Postava (Piták) – Krisl (C), R. Černý, Zeleňák, Chroboček, Kudělka (A), F. Němec, Cubo – Březina, Pechanec, Indrák – Chludil, Nemec, Pospíšil – Ministr, Zembol, Dobša – T. Doležal (A), Pšurný, Mácha.
Trenér: M. Mikeska

HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, Hrádek, Kaštánek, Nedbal (A), Voženílek, Chabada, M. Kubíček – Herčík, Rákos (A), Pochobradský – Urban, J. Mikyska, Rouha – Lichtag, Kaut (C), Zeman – Paleček.
Trenér: T. Jirků

Rozhodčí: Jechoutek, Zídek – Kubičík, Otáhal.
Přerov vs. Pardubice B
Současný formát Chance ligy se už třetím rokem odehrává v režimu krátkých sérií v předkole a čtvrtfinále. Právě první zmíněný případ se nyní dotýká Zubrů a Pardubic B, kteří do čtyř dnů namačkají nakonec trojici duelů. Do rozhodujícího čtvrtečního duelu však dospěla také druhá dvojice tvořená Jihlavou a Slavií Praha. Ve všech – celkově čtyřech – předkolových zápasech pokaždé zvítězil domácí celek, tak uvidíme, zda tato statistika bude platit i po čtvrtečním večeru. Nejdůležitější zápas sezony pro oba celky, buď anebo. Rozhodující třetí zápas mezi Přerovem a Pardubicemi B začíná v 17:30 hodin.

Z prvního střetu, jenž se udál v pondělí na ledě stadionu v Chrudimi, brali první bod hokejisté pardubické rezervy. Ti se prakticky po celý zápas prezentovali v lepší formě a bezpečné vítězství 4:0 si pojistili hned první desetiminutovce. Nejprve hned v čase 2:36 otevíral skóre Daniel Rákos, zanedlouho zvýšil v přesilovce Tomáš Urban. Mdlý a nedisciplinovaný výkon Zubrům nepovolil dostat se do tempa a domácí celek si tak v pondělí ohlídal jasnou výhru. Ke konci zápasu však Hanáci alespoň přitvrdili. Dohráváním soubojů a pošťuchováním se chtěli soupeři dostat pod kůži a dali základ obrazu hry pro středeční odvetu.

Ta se nesla ve výrazně jiném duchu. Po průnikové přihrávce Zeleňáka se už po půlminutě dostal do úniku Richard Nemec, který Honzíka překonal ranou nad lapačku. Zlepšený výkon Přerova ale trval přibližně jen do osmé minuty, Východočeši se pak totiž začali dostávat do tempa. V polovině zápasu se dočkali srovnání z hole Michala Pochobradského, za chvíli ale před brankou zaúřadoval Roman Pšurný. Také na jeho gól sice Pardubice dokázaly odpovědět tři vteřiny před druhou sirénou díky Danielu Herčíkovi v přesilovce, modrožlutí si ale ve výhodě vystřelili vítězství rovněž. V přečíslení mířil přesně David Březina ve 47. minutě.

Právě druhý duel byl celý prošpikovaný řadou tvrdých soubojů, dohrání a šarvátek po odpískání, ale také několika spornými výroky rozhodcovské čtveřice. Po hereckém výkonu před brankou, kde se k ledu hodně ochotně poroučel Rákos, byla proti Zubrům nařízena přesilovka pět minut před koncem. Domácí kritické chvíle přežili a mohli pomýšlet na pojistku do prázdné branky. Namísto toho se museli v samém závěru bránit v šesti proti čtyřem a hosté nebyli v posledních vteřinách vůbec daleko od srovnání. Michal Postava byl ale fantastický, podržel své spoluhráče a s úderem sirény bylo o čtvrtečním duelu jasno. S ním se ale spustila také hromadná bitka. Filmování si šel s Rákosem vyřídit vyloučený Kudělka, a tak bylo uloženo ještě několik dodatečných trestů. Je jasné, že o nervy nebude v rozhodující bitvě žádná nouze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.