Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na počtenou.
Jediné letošní derby tedy ovládla Sparta. Sešívaní se ale rozhodně nemají za co stydět. Sledovali jsme skvělý zápas plný šancí na obou stranách. Po vyrovnaném průběhu musely rozhodnout samostatné nájezdy, po nichž se nakonec radují hosté.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
Autorem vítězné branky je PETR VRÁNA.
Forman si rychle stáhl puk na forhend a prostřelil Hyláka na bližší tyč! Rozhoduje tedy o tom, že dnes Sparta vítězí po samostatných nájezdech.
Chlouba zacílil mezi betony Škarka, který je ale sklapl včas.
Petr Vrána napodobil svého kolegu Netíka a rovněž zavěsil pod víko!
Kverka střelou mezi betony neuspěl!
Lukáš Pech vůbec netrefil branku.
Exsparťan Dragoun ale předvedl skvělý forhendový blafák a srovnává!
Tomáš Netík se trefil přesně pod břevno – 0:1!
Dušek zkusil bekhendový blafák, ale Škarek ho vybruslil!
Samostatné nájezdy začínají.
Viděli jsme parádní prodloužení, které ale gól nenabídlo. Tento zápas tak rozhodnou až samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Klimek mířil sám na Hyláka, ani on ale nedokázal rozhodnout a domácí fandové skandují jednohlasně "Saša, Saša, Saša!"
64:23
Červenobílí vybojovali buly v útočném pásmu. Zatím opravdu hra 3 na 3 nabízí parádní hokej nahoru-dolů!
63:20
Šance střídá šanci! Na druhé straně mohl rozhodnout nejprve Knot a poté Tuominen, také Škarek ale nyní předvádí parádní zákroky!
62:31
Sešívaným zjevně docházejí síly. Čajkovský měl další dvě obrovské šance, kdy se řítil sám na Hyláka, ten ale nyní svůj tým hodně drží!
61:50
Po dalším kolotoči přihrávek v pásmu Slavie si málem srazil puk do vlastní sítě Kverka, ale i proti jeho "pokusu" dokázal Hylák zakročit.
61:17
Růžička nestihl puk při rozehrávce – icing.
61:09
Hosté se řítili do další velké šance, ale tentokrát je zastavil ofsajd!
60:30
A hned jsme viděli první gólovku! Mikúš se protáhl mezi kruhy, ve velké šanci ho ale Hylák vychytal vyrážečkou.
60:01
Uvidíme pětiminutové prodloužení 3 ne 3!
Základní hrací doba je za námi. V závěrečné části dokázali sešívaní zásluhou Jiránka srovnat na 2:2, a tak uvidíme prodloužení.
60:00
59:50
Dnešní utkání sleduje 2150 diváků.
59:15
Kotouč je za brankou Škarka, kde o něj oba celky zápolí.
58:45
Jejich kombinace v útočné třetině ale nekončí úspěchem a hrají červenobílí.
58:19
Holešovičtí vybojovali buly před Hylákem.
57:46
Puk zničehonic vypadl k úplně volnému Kverkovi, který ale tváří v tvář Škarkovi netrefil zařízení!
57:38
Slávisté si v útočném pásmu nerozumněli, následně hosté vyhodili puk nechtěně jen na svou střídačku. Následovat tedy bude vhazování před Škarkem.
57:10
Holešovičtí vyhazují.
56:27
Domácí v plném počtu a zahrají si zkrácenou přesilovku.
56:02
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Forman – 2 min., sekání).
55:45
Po kombinaci v útočném pásmu vypálil od modré Mikúš, Hylák si poradil vyrážečkou.
54:27
Antonín Dušek (SLA) musel zatáhnout za záchrannou brzdu, aby ve středním pásmu zastavil unikajícího Vránu. Rozhodčí mu vyměřili trest na dvě minuty za hákování.
52:53
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté podruhé v zápase vyrovnávají! TOMÁŠ JIRÁNEK našel nejrychleji odražený puk mezi kruhy a střelou z první ho nasměroval přesně do horních pater Škarkovy klece! Asistence: Zdeněk Kubica.
52:31
Andrlík se prezentoval individuální akcí, jeho snaha ale nakonec větší vzrušení před Škarkem nepřinesla, neboť defenziva rudých vytlačila obránce Slavie k mantinelu.
51:50
Svrčkovu střelu vytěsnil Hylák mimo špičkou betonu.
51:02
Slávisté zahajují další útok zpoza Hylákovy svatyně.
50:27
Po dalším zákroku Hyláka a přerušení hry se do sebe pustili Hraško (SLA) s Černochem (SPA) a oba tak dostávají menší trest za hrubost.
50:27
50:00
Černochovu skrytou střelu z pravého úhlu viděl Hylák na poslední chvíli, přesto ji dokázal vytěsnit ramenem nad.
48:57
Sparťané jsou kompletní a mohli ihned jet do rychlého protiútoku, který ale zastavil Tuominen obětavým pádem.
47:34
Žádnou velkolepou kombinaci prozatím hráči Slavie nerozjeli a rudí se bez větších potíží osvobozují.
46:46
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Safin – 2 min., podražení).
46:29
Sparťané překombinovali útočnou akci a Kverka záhy mohl jejich chybu potrestat, když ujížděl na Škarka. Obránci hostů ale pořádně přidali a nakonec exkarlovarského útočníka vytlačili z dobré pozice a jeho střela pak skončila vedle.
45:41
Založení útoku jim ale nevyšlo, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
45:35
Klid před bouří? Hokejisté v rudém poklidně rozehrávají za vlastní klecí.
44:34
Netík se záhy ocitl v další šanci. Domácí už byli kompletní, když hostující forvard nabruslil do útočné třetiny a zkusil střelu s příklepem, Hylák si opět poradil.
44:11
Slávisté odpálili puk přes všechny čáry.
43:47
Netík se dlouho rozmýšlel, co s pukem na modré, nakonec ho jednoduše vypálil na Hyláka, ten ale znovu podržel svůj tým.
43:16
Ofsajd Sparty a hra se vrací do jejího obranného pásma.
42:45
Na Čajkovského dělovku od modré čáry Hylák dobře viděl a ukryl puk do náruče.
42:29
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kern – 2 min., vysoká hůl).
42:15
Forman se protáhl až před Hyláka, bekhendem ho ale z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal!
41:27
Forman dostal pas před poloodkrytou branku, ovšem ve velké šanci promáchl.
40:57
Odražený puk v útočném pásmu se pokoušel Kverka napálit na bránu, avšak jeho střela byla zablokovaná.
40:01
Je za námi čtyřicet minut hry, ve druhé části jsme už viděli také branky. Aktivněji do prostřední dvacetiminutovky vstoupili sparťané, kteří také otevřeli skóre trochu kuriózní brankou, kdy všichni v červenobílém čekali na přerušení hry po tvrdém ataku obránce Hraška. Slávisté ale dokázali velice brzy odpovědět, když přečíslení dva na jednoho zužitkoval přesnou ranou Dušek. Ovšem stejné přečíslení dokázali využít také Holešovičtí. Ze vzduchu trefil puk přesně do sítě Tomáš Netík. Po dvou částech tedy hosté zřejmě zaslouženě vedou o jediný gól. Dokáží domácí ještě zdramatizovat koncovku zápasu?
40:00
39:22
Černoch se už už dral do zakončení, na poslední chvíli ho zpracoval slávistická defenziva.
38:35
Oba celky už potřebovaly střídat, a tak Cingel jen nahodil puk na Hyláka tak, aby ho musel podržet a počkat na vhazování před svojí svatyní.
38:15
Nakonec o puk přišel a hosté vyhodili, o zakázané uvolnění ale nepůjde.
37:58
Rys byl však natlačen do rohu a jen obtížně se z něj dostává.
37:36
Domácí jsou nadále v útočné třetině a snaží se o vyrovnání.
37:32
36:40
Sešívaní zariskovali v rozehrávce a to se jim mohlo krutě nevyplatit. Hylák nakonec musel vše hasit, když se stačil přesunout proti nebezpečné střele.
35:32
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Gerhát – 2 min., podražení).
35:14
Sparta právě vstřelila branku!
Další přečílení dva na jednoho a další gól! Tentokrát se pěknou akcí prezentovali sparťané. Lukáš Pech nahrával přesně na TOMÁŠE NETÍKA a ten tak trochu ze vzduchu sklepl puk do sítě! Asistence: Lukáš Pech, Juraj Mikúš.
34:59
34:05
Kudrna chytře ve vlastním oslabení vyslal střílenou přihrávku do prostoriu mezi kruhy, kde číhal Cingel, ten ale usměrnil puk ve velké šanci jen do Hylákova betonu!
32:59
Nyní už sudí trestají. Za posílají na trestnou Čajkovského (SPA). Řekl bych ale, že předchozí zákrok Gerháta by měl být spíše posouzen jako nedovolený.
32:42
Chlouba byl dle mého názoru nedovoleně podražen Gerhátem, rozhodčí se ale vylučovat nechystají.
32:00
Holešovičtí se snažili rozehrát, slávisté ale hodně agresivně napadali, a tak byli nakonec hosté rádi, že dostali puk z vlastního pásma.
31:16
A nyní jsou to zase červenobílí, kdo na ledě vládne a koho fanoušci ženou více kupředu. Hra po dvou gólech v krátkém intervalu dostala nový náboj.
29:33
Je srovnáno! ANTONÍN DUŠEK a Henri Tuominen ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný celou akci vedl, chytře si nabruslil na střed a vytřelil zápěstím tak, že se kotouč od tyčky odrazil za bezmocného Škarka! Asistence: Henri Tuominen.
28:48
Sparta je ve druhé třetině lepším týmem. Její další útočnou snahu zmařilo postavení mimo hru.
28:20
Odražený puk před Hylákem našel nejrychleji Uher, ani nadvakrát ho ale nedokázal protlačit za sešívaného gólmana.
27:28
Sparťané povzbuzeni úvodní trefou rozjeli kolotoč přihrávek v útočné třetině, nakonec však celou akci překombinovali.
26:38
Peter Hraško byl tvrdě atakován za vlastní brankou a zůstal ležet na ledě. Všichni v červenobílém počítali s přerušením hry, a tak přestali hrát, kotouč ale ukořistil JIŘÍ ČERNOCH, jenž ho z ostrého úhlu nasměroval přesně do branky za překvapeného Hyláka. Bez asistence.
26:16
Ve druhé části jsou zatím aktivnější hosté, červenobílí se jen těžko dostávají s pukem do útočné třetiny.
25:35
Na druhé straně to zkoušel individuálně Kadlec, jeho kličku přes modrou čáru ale obránci Sparty přečetli a akci domácího útočníka zastavili.
24:53
Holešovičtí dlouho kombinovali v pásmu Slavie, ke střele se ale nedostali.
24:17
Icing Slavie.
23:48
Čajkovský si udělal prostor na střelu z mezikruží, Hylák si ale našel potřebný výhled a sklapl puk do lapačky.
23:20
22:37
Netík ujel domácí obraně, která ho na poslední chvíli vytlačila z výhodné pozice alespoň tak, aby musel střílet bekhendem a proti střele na vzdálenější tyč vytáhl Hylák zákrok vyrážečkou!
21:50
Sparťané se dostali do střední třetiny a následně odvezdali puk za Hylákovu svatyni.
21:40
Domácí ihned po buly zaměstnali Škarka, ten si ale poradil.
21:20
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Eminger – 2 min., sevření puku rukou).
20:35
Jeden ze sparťanských forvardů obkroužil sešívanou svatyni a vybídl ke střele Čajkovského, tomu ale pokus vůbec nesedl.
20:01
První perioda je za námi. Slávisté do ní vstoupili o něco aktivněji, brankář Škarek jim ale při přečíslení dvou proti jednomu skórovat nedovolil. Obecně sledujeme zatím atraktivní podívanou s poměrně dost šancemi na obou stranách. Brankáři se mají co ohánět, ovšem zatím ani jeden z nich nekapituloval, a tak po dvaceti minutách svítí na tabuli v Edenu stále bezbrankové skóre. Druhá část začne přibližně v 18:15.
20:00
19:32
Zakázané uvolnění Sparty.
19:21
Gerhátovo nahození od modré Hylák dobře viděl a kotouč betonem vyrazil. Následně se řítili kupředu sešívaní, pozorný byl ale také Škarek proti Dragounově teči.
19:00
Minuta do konce úvodní části, puk opět v moci slávistického muže s maskou.
18:21
Nahození od modré čáry tečoval poměrně nebezpečně těsně před Hylákem Netík, gólman Slavie se ale nenechal rozhodit a vyrazil puk mimo tři tyče.
17:40
Další akci zahajují Holešovičtí z vlastní třetiny.
16:57
Klimek zkusil individuálně přejít přes útočnou modrou čáru, stopku mu vystavila pevná slávistická defenziva.
16:27
16:10
Hosté vyhazují.
15:21
Po několika záhadných odrazech skončil kotouč na holi Pohla, před nímž zůstala téměř prázdná branka, na poslední chvíli ale do jeho rány skočil jeden z obránců a zabránil tak téměř jistému gólu!
14:27
Dušek se vydal na hodně odvážnou cestu mezi čtyři sparťanské hráče. Nakonec se mu to ale vyplatilo, svou aktivitou si totiž řekl o faul. Za odchází na trestnou Uher (SPA).
13:20
Rys překvapil všechny na ledě, když zkusil vystřelit z otočky z nevýhodného úhlu, jeho nepovedená střela ale skončila hodně mimo.
12:46
Puk vypadl z kluziště ve středním pásmu. V posledních minutách hra trochu ztratila spád, v úvodu zápasu se hrálo opravdu nahoru-dolů. Nyní už oba celky volí klidnější a opatrnější taktiku.
11:46
Pohl ihned po buly vypálil zápěstím, nezacílil ale přesně.
11:03
Forman z ostrého úhlu pěknou zadovkou našel Uhera, jenž vypálil z první, Hylák byl ale u své pravé tyčky připraven.
10:00
Klimek zavezl kotouč do útočného pásma, nic nevymýšlel a zkusil překvapit Hyláka dělovkou od mantinelu. Brankář Slavie byl ale pozorný a vytěsnil puk do rohu.
09:05
Domácí dlouho drželi puk v útočné třetině, nedokázali se ale dostat do střelecké pozice, a tak se sparťané ubránili.
08:19
Po střele od modré Škarek podržel puk, bude se vhazovat po jeho levici.
07:55
Slávisté zastavili útok svého soupeře ve středním pásmu, sami ale nic kloudného nevymysleli a prakticky pouze poslali puk zpět za branku hostí.
07:22
První velká šance zápasu. Navrátivší se Tuominen ujel spolu s Jiránkem v přečíslení dvou proti jednomu, velice šikovně mu pod padajícím obráncem předložil puk, jenže proti střele z první dokázal Škarek skvěle zasáhnout vyrážečkou!
06:09
Klimek to zkusil z otočky, Hylák vyrazil kotouč pouze před sebe a nechybělo moc, aby na něj dosáhl Safin a dopravil ho do odkryté klece.
05:31
Krkolomnou kombinaci hostí v útočné třetině přerušuje hvizd rozhodčího signalizující hru vysokou holí.
05:08
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tuominen – 2 min., sekání).
05:08
Černoch se proháčkoval až před Hyláka, střelou mezi betony ho ale nepřekvapil. Při své útočné snaze byl však faulován a uvidíme první přesilovku Holešovických.
04:03
Růžička při snaze založit útočnou akci pouze nastřelil puk do rozhodčího, který upadl na led s bolestivou grimasou a raději hru přerušuje. Jistě ale nepůjde o nic vážného.
03:27
Po vyhraném buly ve vlastní třetině se hostům rozehrávka nepovedla a od vlastní svatyně tak hrají červenobílí.
03:12
Sparta v plném počtu, záhy její obránci vyhazují na zakázané uvolnění.
02:38
O poznání nebezpečnější byla Chloubova střela z levého kruhu, mladý gólman se ale dokázal včas přesunout.
02:08
Kadlec příliš nevěděl, co s pukem, a tak ho nahodil na bránu, pro Škarka se ale nejednalo o nikterak těžkou práci.
01:43
Zatím se sešívaným příliš přesilovka nedaří, Sparta svého soka nenechá kombinovat v jejím obranném pásmu.
00:58
Unikajícího Chloubu nedovoleně zastavil Eminger (SPA), který se tak posadí na trestnou lavici.
00:15
Od prvních vteřin je znát, že nejde o klasický přátelák. Tribuny jsou velmi dobře zaplněné a oba tábory si užívají jediné letošní derby. Sešívaní vyhráli buly, ale nevyšla jim rozehrávka – icing.
00:01
HC Slavia Praha
Sešívaným se zatím v přípravě daří na výbornou. V osmi odehraných zápasech dokázali sedmkrát zvítězit, když si poradili mimo jiné také s extraligovými Karlovými Vary nebo Litvínovem. Jedinou překážkou, která byla nad síly Pražanů byla Mladá Boleslav. V posledním duelu Slavia přehrála švýcarský druholigový celek Martigny 2:0. K nejsilnějším stránkám červenobílých patří právě pevná defenziva, jak Alexandr Hylák, tak Dominik Frodl už mají na svém kontě v přípravě jednu vychytanou nulu.

HC Sparta Praha
Sparťané již mají rozehranou skupinovou část Ligy Mistrů. Odehrány mají tři zápasy, nejprve smetli Krakow na jeho kluzišti 7:2 a v následných domácích duelech získali další tři potřebné body pro jistotu postupu. Nejprve totiž nestačili na Farjestads (1:2) a následně přestříleli Krakow 5:4. Odehrát tedy hokejisté Sparty musí ještě odvetu se švédským celkem, postup už ale mají zajištěný.

Poslední derby
Poslední derby pražských „S“ měli diváci možnost vidět naposledy před rokem. To se střetly oba týmy rovněž v přípravě a na ledě holešovické haly tehdy slavila vítězství domácí Sparta, která přehrála svého soka 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.