Děkujeme za pozornost a těšíme se na shledanou u příštích přenosů z KV Areny.
Nutno říci, že utkání by více slušela remíza, Sparta dnes nebyla horším celkem. Energii se však v pravý čas rozchytal médii odepisovaný Mensator. Především jeho zákrok proti Ivanu Rachůnkovi stojí za zhlédnutí večer v televizi.
Hvězdy utkání: Lukáš Mensator (KVA) - Tomáš Pöppere (SPA).
Aniž bych chtěl zpochybňovat obětavost energetiků při padání do střel, Mensatorův počet zásahů je značně podhodnocený.
Zásahy brankářů ve 3. třetině: Pöpperle 7 - Mensator 6.
60:00
59:45
Puk v rohu.
59:19
Energie nyní vyhodila, zakázané uvolnění to není.
59:05
Sparta drží pásmo.
58:56
Pöpperle na střídačce!
58:46
Vhazovat se bude na středovém kruhu. Pöpperle míří do své branky.
58:46
Sparta požádala o oddechový čas!
57:38
Mohlo být rozhodnuto. Gřegořek zpoza branky našel ve středním pásmu Kumstáta, ten předal puk do jízdy Zaťovičovi. Tváří v tvář Pöpperlemu domácí útočník selhal, nepodařila se ani následná dorážka Pechova.
57:05
Sparta v plném počtu.
56:37
Kotouč drží Mocek za Mensatorem. Domácí nikam nespěchají.
55:35
Sparta už musí útočit i ve čtyřech. Vyhození však minulo číhajícího Ivana Rachůnka a ten odjíždí střídat.
55:04
Tohle se Spartě vůbec nehodí. Jaroslav Kasík (SPA) zatáhl za záchranou brzdu, když Dej mířil do úniku po křídle a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
54:14
Michal Gulaši nechodí pro tvrdé zákroky daleko a platí to i při hře proti jeho bývalému týmu.
53:40
Až teď Skuhravý se Zuckerem předvedli slušnou kombinaci,kterou domácí kapitán zakončil střelou z otočky.
52:51
Energie se prakticky omezuje na vyhazování puků do středního pásma. Nevím nevím, jak dlouho s touto taktikou udrží své vedení.
52:37
Sparta opět v útoku.
51:27
Ojedinělý útok domácích na svá bedra vzal Lukáš Pech. Nikdo se k němu však nepřidal, a tak byl tvrdým zákrokem zastaven ještě předtím, než se dostal ke střele.
50:56
Bojuje se podél mantinelu v pásmu Energie.
50:02
Po odrazu puku od hráče na střídačce Sparty se vhazuje před Pöpperlem.
49:34
Energie se po delší době dostala puku, Mikeska ale na modré pokazil nahrávku.
48:38
Utkání přihlíží 3788 diváků.
48:35
V posledních minutách se hraje převážně v pásmu Karlových Varů. Jak dlouho ještě dokáže outsider vzdorovat lídrovi extraligy?
47:33
Borce na konec dnes dostane Lukáš Mensator nebo Ivan Rachůnek. Sparťan za to, jak před prázdnou brankou nedokázal vyrovnat, Lukáš Mensator za zákrok nohou kterou už překonaný vykopl do vzduchu, a vyrazil tím Rachůnkovu střelu.
47:19
Petr Ton měl rychlost na levém křídle. Z dobré pozice vypálil příklepem a zvuk Mensatorovy trefené masky dolehl až k nám na novinářskou tribunu. Gólman Energie šel k zemi, ale bude v pořádku.
46:36
Philipp si zpoza branky vybruslil až do mezikruží a zápěstím přestřelil.
44:35
Hosté zvyšují důraz v soubojích a napadají už i za Mensatorovou brankou. Nic jiného jim také nezbývá.
44:08
Pavel Kuběna v dobré pozici u pravé tyčky Pöpperleho nepropálil.
43:39
Pech z rohu dobře viděl Kumstáta sjíždějícího k druhé tyči. Na něj byla ale nahrávka moc prudká.
42:50
Až teď se ke střele a dorážce z levého kruhu dostal Gřegořek. Pöpperle svůj tým podržel. Pro postavení hráče v brankovišti navíc sudí posílají hru do středního pásma.
42:05
Mocek za vlastní brankou málem nahrál protihráči. Přesilovka Energie zatím příliš nebezpečí nepřináší.
42:00
Hosté se ihned po buly osvobodili.
41:40
Vyloučen David Kočí (SPA) za podražení.
40:59
Košťálkova střela byla tak prudká, že vytěsnila Spartu z útočného pásma.
40:01
Druhá třetina nabídla vyrovnaný průběh. Znovu jsme viděli nevyužitou přesilovku 5 na 3, která byla následně potrestána brankou soupeře. Nutno říci, že s přibývajícími minutami se postupně více a více projevuje technická převaha Sparty. Domácí se snaží vše kompenzovat bojovným výkonem. Uvidíme, jim po inkasované brance do šatny zbudou morální i fyzické síly i pro třetí třetinu.
Zásahy brankářů v 2. třetině: Pöpperle 7 - Mensator 10.
40:00
39:10
Sparta právě vstřelila branku! Sparta konečně proměňuje svůj tlak v branku. Kasíkova střela ze střední vzdálenosti se od pravé tyčky odrazila zpátky před branku, kde ALEX FOSTER pohodlně dorazil. Asistence: Jaroslav Kasík.
38:50
Sersenův příklep od modré zaduněl na zadním mantinelu.
38:00
Gawryletz vyhodil. Při dalším založení útoku se hosté dopustili ofsajdu. Broš zřejmě písknutí čárového neslyšel a z pravého kruhu vypálil na Mensatora. Ten naštěstí stále sledoval hru. Celá situace skončila přátelským plácnutím obou borců.
37:47
Jan Košťál (KVA) zahákoval sparťanského útočníka, který si sjížděl na nahrávku před branku. Domácí střídačka se hodně zlobí, na přesilovce pro Pražany to nic nezmění.
36:57
Mensator lapačkou přikryl puk u své pravé tyčky.
36:13
Sacha Treille povalil zády Mensatora, naštěstí pro Energii nikdo ze sparťanů se v té chvíli ke střele nedostal.
35:14
Zuckerovy kličky v útočném pásmu neměly dlouhého trvání.
34:11
Hra nyní příliš krásy nenabízí. Obě mužstva předvádí řadu nepřesností.
32:44
Puk divoce poskakoval před Mensatorem, první se jej nakonec zmocnil domácí Mikeska.
31:36
Kumstát zachytil puk v mezikruží a vyhozením ukončuje velký tlak Pražanů.
31:21
Sersenův ostrý příklep Mensator chytá.
30:53
Vyloučen Martin Gründling (KVA) za držení protihráče.
30:40
Mensator v poslední chvíli pravým betonem vykopl nahození od modré čáry.
30:10
Hra se uklidnila. Akce se snaží tvořit hosté, naráží ale na pevnou obranu.
29:25
Hosté už v plném počtu. Oslabení ubránili s přehledem. Uvidíme, zda se neproměněná přesilovka 5 na 3 Energii vymstí tak, jako Spartě v první třetině.
27:58
Mensator zabrnkal na nervy diváků. Z rohu při snaze rychle rozehrát a napravit dojem z přesilovky svého týmu trefil hůl Yoricka Treilleho. Ten ihned pálil od modré, Mensator na půli cesty zpět do své branky stihl zasáhnout.
27:34
Hosté už jsou ve čtyřech.
27:20
Broš vypíchl domácí nahrávku.
26:42
Domácí stáhli oprátku kolem branky, k ráně příklepem se odhodlal Gřegořek a Pöpperle vyrazil puk nad sebe do sítě.
26:23
Vyloučen Jiří Kučný (SPA) za nedovolené bránění. Energie si také zkusí více než minutu dlouho dvojnásobnou přesilovku.
25:34
Energie se konečně dostala do pásma. Zatím ale vůbec nestřílí.
25:26
Vyloučen Jan Košťálek (SPA) za nedovolené bránění.
24:46
Ofsajd Sparty.
24:18
Gřegořek vyhodil puk do ochranné sítě, bylo to ale s tečí, takže vrátka u časomíry zůstávají zavřená.
23:29
Tečovaný puk skončil v hledišti. Úvod druhé třetiny neoplývá plynulostí.
23:02
Zucker na modré nabil Košťálovi a jeho příklep nadělal Pöpperlemu velké problémy.
22:06
Další zákrok hostujícího gólmana.
21:39
Pech s Gřegořkem ale už ujeli do regulerní situace 2 na 1. Pöpperle dobře očekával nahrávku a bleskově se sklouzl k druhé tyči, kde vyrazil Gřegořkovu střelu.
21:20
Už to vypadalo, že Pech s Kumstáte půjdou do přečíslení, ale nerozuměli si a Kumstátova nahrávka šla do ztracena.
20:32
Hosté se usadili za Mensatorem, ale ne na dlouho.
20:01
Že třetina skončí 2:0 pro Energii, by si po průběhu prvních minut vsadil asi málokdo. Hosté začali aktivně, vynutili si přesilovky, ale ke své smůle nedokázali proměnit ani téměř 2 minuty hry proti třem. A přišel trest. Aktivitu postupně převzali energetici a díky důrazu v předbrankovém prostoru vstřelili branky. Nechybělo navíc mnoho, aby rozdíl byl ještě větší. Budeme zvědaví, jaký výkon hosté předvedou v další části. Dnes určitě ještě neřekli poslední slovo.
Zásahy brankářů v první třetině: Pöpperle 15 - Mensator 7.
20:00
19:27
Vyloučen Petr Gřegořek (KVA) za podražení.
19:02
Skuhravý měl na holi gól rozdílu třídy. Před brankářovým betonem ležel puk, nicméně domácí kapitán jej v rychlosti nedokázal dorazit.
18:37
První střelu, o které má cenu hovořit, vyslal až obránce Gřegořek. Pöpperle si dobře povyjel a puk tečoval vysoko do ochranné sítě.
18:00
Sparta opět vyhazuje. Energii se nedaří udržet se v pásmu.
17:25
Bližňák v oslabení zkušeně ušetřil několik vteřin a poté vyhodil.
17:08
Vyloučen Aleš Foster (SPA) za hrubost.
16:08
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Když už se zdálo, že domácí tlak skončil, navyšuje Energie své vedení. Kumstátovo nahození vyrazil Pöpperle před sebe, v mezikruží stál připravený MARTIN ZAŤOVIČ a i s trochou štěstí prošla jeho rána pod brankářovými betony. Asistence: Petr Kumstát, Petr Gřegořek.
15:49
Dejův příklep od modré mohl dorazit Kuběna, puk mu přeskočil hůl.
15:01
Hosté vysunuli forčeking a Energie se rázem dostává do pásma s mnohem většími obtížemi. Dej nyní vybojoval vhazování nepříliš těžkou střelou z pravého kruhu.
14:22
Mocek nahrával velice riskatně napříč vlastním pásmem, trefil Kasíkovu hůl a mohl být rád, že puk se ještě odrazil mimo dosah sparťanského obránce.
13:02
Po vyhraném buly ve vlastním pásmu předvedli Kumstát s Pechem elegantní přechod do útočného pásma. Zde už se ale utopili v kličkách a nahrávkách.
12:24
Jaroslav Kasík po sprintu podél levého mantinelu po delší době zaměstnal Mensatora. Ten technickou střelu ukryl do lapačky.
12:11
Spartě nyní zavařila i čtvrtá formace Energie. To už je co říct.
11:32
Domácí převahu v této fázi demonstroval i příklep Martina Rohana, po kterém Pöpperle přerušil hru.
11:10
Hosté nepřešli přes útočnou modrou, domácí drží puk za vlastní brankou.
10:48
Nepřesný pokus Sparty o založení útoku končí zakázaným uvolněním.
10:28
Domácí postupovali dva na jednoho, Zucker však špatně nahrál a bylo po šanci.
09:33
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Nejmenší a nejvyšší hokejista Energie předvedli svou typickou gólovou souhru. Lukáš Pech nadvakrát protlačil puk před branku, kde se PETR KUMSTÁT prosadil svou postavou a i díky dlouhé holi doklepl puk podél betonu klečícího gólmana. Asistence: Lukáš Pech.
09:15
Domácí si aktivitou vynutili další faul soupeře. Mario Bližňák (SPA) se provinil vysokou holí.
09:10
S návratem Formana na led ještě příklepem pálil Gawryletz.
08:59
Domácím se v přesilovce nedaří zklidnit svou rozehrávku. Nervózně si nahrávají a na vše mají díky pohybu soupeře málo času.
08:22
Gulaši dvakrát nahazoval na branku, puk v obou případech šel mimo tři tyče. Hosté vyhazují.
07:44
Gřegořkův příklep z levého kruhu končí v Pöpperleho lapačce.
07:09
Vyloučen Miroslav Forman (SPA) za vysokou hůl.
07:07
Do Karlových Varů dorazilo i odhadem 43 fanoušků z hlavního města, kteří zatím mohou být spokojenější se hrou, kterou vidí.
07:07
Energie vyhazuje na icing. Pöpperle si zatím i díky domácím faulům na puk moc nesáhl.
06:23
Sparta sehrála přesilovku opticky dobře, ale chyběla jí častější a přesnější střelba. Mensator se musel mít na pozoru, ale příliš střel na něj nešlo.
06:10
Domácí kompletní.
05:50
Milamovu střelu vyrazil beton Mensatora.
05:17
Skvělé oslabení sehrál Košťál. Jednou překazil přihrávku hostů napříč brankovištěm a teď dokonce vyhodil puk.
04:42
Mikeska vyhodil.
04:27
Sparta v pásmu.
04:11
Rastislav Dej (KVA) po vhazování vyhodil puk mimo hřiště a Energii čeká dlouhé oslabení ve třech.
04:06
Roman Prošek (KVA) dostává 2 minuty za sekání.
03:39
Domácí kompletní, největší šanci v závěru přesilovky měl Radek Philipp, když se z úhlu natlačil před Mensatora a zamířil do jeho výstroje.
02:52
Sparta zatím v přesilovce nevystřelila na branku. Teď ji zastavil ofsajd.
02:28
Milam od modré mířil jen do mantinelu a energetici následně vyhodili.
01:46
Domácí v úvodu oslabení dvakrát vyhodili puk.
01:32
Další Mockův zákrok už tak čistý nebyl, domácí hokejista se provinil krosčekem.
01:19
Foster postupoval středem hřiště na branku, čistě jej odzbrojil obránce Mocek.
01:05
Pöpperle přikryl Kumstátovo nahození ze středního pásma a hra je poprvé přerušena.
00:31
Sparťané začali náporem, ke střele se nedostali.
00:01
Do KV Areny si dnes našel cestu nadprůměrný počet fanoušků, lídr tabulky evidentně láká.
Obě mužstva jsou nastoupená na ledové ploše, za chvilku startujeme.
Úvodní sestavy: HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Gründling, Mocek, Gřegořek, Gulaši, Gawryletz, Prošek, Lučka, M. Rohan - Zaťovič, Pech, Kumstát, Košťál, Skuhravý, Zucker, Kotrla, Sýkora, Klíma, Kuběna, Mikeska, Dej. HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) - Košťálek, Sersen, Kasík, Kučný, Kočí, Milam, Philipp - Broš, S. Treille, Y. Treille, I. Rachůnek, T. Rachůnek, Forman, Ton, Přibyl, Foster, Bližňák, Tenkrát, Lapšanský, Jánský. Rozhodčí: Homola, Pešina - Jelínek, Pešek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.