Třinečtí utkání prodloužit nedokázali a odchází do šaten s vědomím, že ztratili další důležité body. V dnešním utkání horším týmem rozhodně něbyli, ale narazili na výborného Horčičku, který vychytal druhý shutout sezony a zařídil Beranům všechny body. Potvrdil tak svou formu, kterou si do Třince pravidelně vozí. Není se co divit, motivace je veliká. Horčička už v Třinci kdysi působil a doteď zde s přítelkyní bydlí. To už je pro dnešek vše. Posílám gratulaci do Zlína a všem čtenářům přeji hezký zbytek večera.
Nejlepší hráči: Horčička (ZLN), Kohn (TRI).
60:00
59:56
Zlín vyhrál buly ven ze třetiny. Je konec.
59:55
Čajánek takticky zastavil rozjezd třineckého útoku. Třinec bude dohrávat proti třem protihráčům, jenže času už není mnoho.
59:48
Zíb vychytal Veselého před prázdnou bránou.
59:38
Zíb trefil prvního clonícího hráče a Zlín vyhazuje.
59:19
Květoň pálil z úhlu do Horčičky. Třinec už v 6 proti 4.
59:05
Vojtek na střídačce. Třinec v 6.
59:05
Tak přesto Třinec ještě vykřesal jiskřičku naděje. Zlín možná doplatil na pasivitu. Bedřich Köhler podrazil Oceláře a jde sedět. V poslední minutě se tak poměr hráčů na ledě vyrovná, Třinec navíc bude za 7 vteřin hrát přesilovou hru, navíc umocněnou očekávaným power-play.
58:11
Zlín se nikam netlačí. Puk proto drží na hokejkách hlavně domácí. Klimentovy individuální pokusy byly bez pomoci spoluhráčů marné.
57:13
A akcie Třince klesají dále. Odráček byl totiž při střele stažen k zemi Miloslavem Hořavou, který půjde pykat na trestnou lavici. Zlín bude v závěru utkání hlídat náskok přesilovou hrou.
56:40
Třinec poté dokázal zůstat v pásmu. Kohn střílel hodně nepříjemně. Horčička ale stále drží shutout.
56:07
Třinec si asi přesilovku představoval trochu jinak. V závěru početní výhody pálil z levého kruhu McGregor, jeho ránu Horčička likvidoval až nadvakrát.
55:36
Zlín znovu vyhazuje. Někteří diváci už odvolávají třineckého trenéra.
54:56
Zíb se dostal ke své pověstné ráně a bolestivě napálil obětavého Köhlera. Ten dokázal i vyhodit.
54:38
Prudce vyhodil ven ze třetiny kotouč i Galvas.
54:16
Linhart se natlačil před třineckého hráče a napálil puk ven z pásma.
54:06
Květoň obral na modré Lučku a tlačil se dopředu. Zlínský obránce musel zatáhnout za záchrannou brzdu a nabízí Třinci v závěru utkání hodně cennou početní výhodu. Dostaví se třinecký tlak?
53:23
Orsava nabíral rychlost k dalšímu sólu, ale už na červené čáře mu postavil do cesty své tělo Galvas.
52:41
Hamrlík si sjel na pravý kruh a táhlou ránou protáhl Vojtka.
51:25
Orsava protečoval puk do úniku na Bonka, jenže kotouč ve vzduchu zaplaval a Bonk ho nedokázal zpracovat.
50:16
Tesařík mohl od modré vystřelit, a proto to zkusil. Vojtek nic neviděl, puk prolétl těly před bránou, ale mezi tyče nezapadl. Skončil na zadním mantinelu.
49:44
Klimenta byl v brejku ostře sražen, zřejmě Hamrlíkem, a otřesen odjíždí na střídačku. Všichni čtyři arbitři se posléze poradili, ale vylučovat nebudou.
49:28
Zíb poté ztečoval do bezpečí další přihrávku před Vojtka a Třinec může zpět do útoku.
48:40
Holík v útočném pásmu zásoboval spoluhráče několika pasy před bránu. Obrana Třince byla pozorná.
47:48
Domácí přidali na pohybu a už třetí střídání svírají hosty v pásmu. Ke střele se dral Mičulka, ale ani jeho důraz na přesilu obránců nestačil.
47:18
Kohn zlostí o led málem rozmlátil hůl, když z otočky nedokázal dorazit odražený puk mezi tři tyče! Po delší době velká šance domácích.
46:52
Oceláři sprintovali do dalšího útoku, ale čároví rozhodčí si všimli postavení mimo hru.
46:39
Třinec se dostal do pásma a hosté zapomněli na hrozbu v podobě tvrdých projektilu nejproduktivnějších obránců soupeře. Na modré se až za hlavu napřáhl Hrabal, ale jeho pumelice trefila jen vyjetého Horčičku.
45:15
Zlín výborně zahušťuje střední pásmo a Třinec to má moc těžké. Hosté se pochopitelně do útoku moc neženou a z toho plyne i současný obraz hry, která zdaleka nemá takový náboj jako v prvních dvou třetinách.
44:20
Vojtek si mezi těly hráčů našel i nahození Hamerlíka a stihl rozehrát.
44:04
Na druhé straně Vojtek zasahovat musel. Lapačkou sebral nahození na vzdálenější tyč.
43:34
Dlouhou a nudnou plácanou ve středním pásmu přerušil Květoň, který se individuálně natlačil do třetiny a nabil McGregorovi. Kanaďan těsně přestřelil.
42:04
Zlín se po návratu Čajánka z trestné lavice tlačil do prvního útoku. Ve středním pásmu ale zůstal na ledě ležet Kohn a rozhodčí přerušil hru. Útočník Třince se krátce na to zvedl z ledu a zdá se, že bude v pořádku.
41:34
Horčička měl s nahozením Richtera nečekané problémy, Peterek se ale na brankovišti nedokázal zorientovat.
41:18
Zlínu se opět podařilo vyhodit.
41:01
Až teď se Třinci povedlo dostat do pásma. Horčička ale ránu od modré dobře viděl.
40:20
Třinec začíná třetinu přesilovou hrou, ale nedaří se mu přejít střední třetinu. Werk aréna rychle ztrácí trpělivost a ozývá se pískot.
40:01
Druhá třetina přinesla znovu velmi zajímavý hokej. Tentokráte měl více ze hry zřejmě Zlín, který zatím také jako jediný tým skóroval a má po dvou periodách k vítězství blíž. Oceláři mohou litovat především několika velkých šancí, které nedokázali proměnit. Nutno však podotknout, že Horčička v bráně Zlína chytá fantasticky.
Střely na bránu: 12:9.
40:00
39:59
V poslední vteřině se za obranu dostal Květoň, najížděl si z pravé strany, ale neměl dost času dojet až k Horčičkovi. Musel proto střílet na vzdálenější tyč a bránu netrefil.
39:46
Hrabal napřáhl až ke stropu, ale trefil jen hůl clonícího hráče.
39:26
Třinec ještě bude mít možnost do přestávky srovnat. Petr Čajánek totiž podrazil Richtera a nabízí domácím přesilovou hru.
39:01
To se Zlínu nepovedlo. Po zakázaném uvolnění bude se bude vhazovat před Horčičkou.
38:01
Třinec byl pod velkým tlakem, přesto Oceláři dokázali vyhodit puk tak, aby z toho nebyl icing.
37:31
Ondráček pálil z mezikruží jen do Vojtka a Köhler byl blízko volného puku. Přesto na něj u pravé tyče nedosáhl.
36:26
Třinec se vydal hned zpět do útoku a Berani vyhodili na zakázané uvolnění.
35:44
Zlín právě vstřelil branku!První branka je tady. Zlín využil rychlého brejku a Vojtek byl tentokráte v bráně úplně zbytečný. Skvěle sehrané přečíslení 3 na 2 totiž zakončoval do úplně prázdné brány PAVEL KUBIŠ - 0:1! Asistence: Petr Holík, Petr Čajánek.
35:22
Na modré natáhl ke střele Zíb, jeho prudká bomba byla ztečovaná do rohu.
33:50
Brány jsou dnes zakleté! Od modré střílel snad Richter a u odraženého puku byl nejdříve Polanský. Měl dost prostoru na kličku, ale Horčička ho skvělým způsobem vybruslil!
33:44
Hezký hokejový moment v podání McGregora, který si v plné rychlosti a v otočce přebral na modré puk a pak okamžitě prudkým volejem vypálil. Horčička drží.
33:34
Honejsek se důrazně zbavil za bránou Peterka a získal kotouč do dobré pozice pro Čecha. Ten ale trefil jen Hrabala a od něj se puk odrazil do ochranné sítě za brankou.
33:10
Honejsek s pukem na bekhendu dojel mezi kruhy a přízemní střelou nahodil na Vojtka. Ten puk přikryl pod lapačku.
32:59
Lojek vyhodil jen na zakázané uvolnění. Na ledě je vidět touha vstřelit první branku.
32:05
Hrabal se také individuálně protáhl přes tři protihráče a nakonec ztratil puk. Ten ale zůstal stát před Horčičkou a v pádu do něj mohl praštit Havel. Ani jeho pokus k pravé tyči nezapadl.
31:05
Vojtek špatně zastavil vysoké nahození a Zlín díky tomu na chvíli získal pásmo. Střela od modré ale skončila jen na zadním mantinelu.
30:00
Svou technickou vyspělost ukázal třineckému publiku Orsava, který projel celým kluzištěm a natlačil se až před Horčičku, který jeho blafák našel mezi svými betony!
29:06
Samostatně se do útoku tlačil Chovan, ale i jeho akce skončila na odpískaném ofsajdu.
28:20
Čtvrtá pětka Třince chtěla útočit, ale nemohla do útočné třetiny, kde se jen těžce zvedal z ledu Havel. Než odjel ke střídačce z ofsajdu, stačili se hosté v obraně seskupit.
27:58
Důras nectil klišé o kličce na modré a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.
27:19
Lojek na druhé straně nahazoval před bránu, kde se tísnilo několik jeho spoluhráčů. Nikdo ale nedokázal poskakující puk na brankovišti napálil za záda Horčičky.
26:45
Richter pouštěl puk na zakázané uvolnění, ale rozhodčí rozpažili. Třinecký obránce tak musel rázem odrážet nápor napadajících hráčů. Zvládl to.
25:37
Vojtek si v této třetině postavil bránu výborně. Květoň ztratil puk na modré a Leška uháněl do přečíslení s Galvasem. Ten také dostal přihrávku, ale prázdnou klec volejem netrefil!
24:49
Z nenápadné akce Třince se nakonec vyklubala velmi nepříjemná situace pro Horčičku. Miloslav Hořava totiž trefil hůl Bonka, od které se puk odrazil mezi betony zlínského brankáře. Ten klouzal po ledu do brány, ale naštěstí pro hosty se zastavil těsně před brankovou čárou.
23:51
Kubiš využil zaváhání při třineckém střídání a dostal na modrou přihrávku. Tu ale musel zpracovávat rybičkou, a proto ztratil náskok, který měl. Hned poté, co se postavil před Vojtkem na brusle, ho čistě sestřelil vracející se obránce.
23:11
Už v pěti lidech Třinec vyrazil napadat a je z toho chyba ve zlínské rozehrávce a následné zakázané uvolnění.
22:43
Až v závěru se Třinec dokázal osvobodit a už je kompletní.
22:00
Drtivý tlak Zlína pokračuje dál. Pouze do Vojtka pálil od modré Hamrlík.
21:35
Vojtek měl štěstí i teď. Na teč Köhlera mohl jen těžko reagovat, ale puk prolétl milimetry vedle tyče.
21:16
Ve vzduchu zacinkala Zlatá helma! Třinec propadl v obraně a Veselý nabil na hůl Holíka, který před sebou neměl nic, pouze prázdnou bránu. Jeho prudká volej mířila přesně pod víko, jenže se do její trajektorie z ničeho nic nachomýtl učebnicový semafor Vojtka!
20:43
Hosté se ale i bez něj dostali do útoku a taky oni si dnes zahrají přesilovku. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Miloslav Hořava.
20:10
Hrabal se po vyhraném buly dral dopředu, ale srazil se s bránícím Linhartem. Ten ze souboje nevyvázl moc dobře, drží se za obličej a s bolestivou grimasou odchází střídat.
20:01
První třetina přinesla napínavý hokej, který se přesouval ze strany na stranu. Viditelně aktivnější byli přesto domácí hokejisté, kteří si vytvořili několik velkých šancí. Blízko branky byl především Ostřížek, který trefil tyč a také Klimenta, který zakončoval dvakrát z bezprostřední blízkosti brány. Zlín hrozil hlavně z rychlých brejků. Petr Čajánek se dokonce ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, ale bránu netrefil.
20:00
19:51
Zlín po tlaku Třince vyhodil pouze na icing.
18:58
Skvělý hokej pokračuje dál. Třinec rychle otočil hru, Miloslav Hořava naservíroval kotouč před bránu na Radka Bonka a Horička mohl pouze zůstat stát. Měl štěstí, puk ho trefil!
18:19
Domácí obrana ztratila ve vlastním pásmu puk a Důras se drze tlačil před bránu. První střelou si položil Vojtka na zem a pak se dral i k dorážce, ale v pádu už odkrytou bránu netrefil!
17:32
Další velká šance agilní čtvrté formace Třince! Havel na sebe navázal hráče a dokázal uvolnit Hrabala, který si sjel až před bránu. V těžké pozici trefil po blafáku jen vnější tyč zlínské brány!
16:58
Netrvalo dlouho a hra se přesunula zpět před Horčičku. McGregor nabil Halvovi, jehož střelu z dálky Horčička lapil rukavicí.
16:41
Do protiútoku se proto vydal unavený Hamrlík, který mohl od modré z voleje vypálit. Jeho střelu ale Vojtek v pohodě kontroloval. Třinec poté okamžitě vyhodil na icing.
16:35
Klimenta s Peterkem vybojovali puk pro Lojka, kterému ale rána příliš nesedla.
15:43
Květoň dostal na modrou nahrávku a mohl sám proti Linhartovi. Chyběla mu rychlost, proto zvolil stahovačku a ránu přes obránce. Horčička toho asi moc neviděl, ale puk ho trefil přesně do náruče.
14:43
Další zlínský pokus o brejk spoléhal na rychlost Ondráčka. Ten měl v souboji jeden na jednoho se Zíbem bruslařsky sice navrch, přesto měl k puku o něco dále než soupeř.
14:01
Téměř všech deset hráčů na hřišti se sjelo k mantinelu v prostřední třetině a svádělo dlouhý a tuhý boj o puk. Rozhodčí nakonec musel hru přerušit.
13:26
Na vlast stejná situace, tentokráte u druhé tyče. Ani teď ale Klimenta Horčičku nepropálil. Leška se mezitím vrátil na led a Zlín je kompletní.
12:59
Přehled ukázal i Orsava, který od zadního hrazení našel v tandemu najíždějícího Klimentu. Jeho volej cestu mezi betony Horčičky nenašla.
12:17
Celá čtveřice Zlína stála u mantinelu a Hrabal správně viděl u levé tyče úplně volného Květoně. Ten do jeho nahození jen vložil hůl, puk ovšem proplachtil těsně vedle.
11:45
Čajánek sebral volný puk u hrazení, bekhendem ho poslal k Vojtkovi a umožnil sobě i spoluhráčům střídat.
11:21
Hrabal se okamžitě vydal dopředu a Leška ho musel před modrou čárou faulovat. Dostal dvě minuty za podražení a Třinec bude hrát další přesilovku.
11:12
Leška s Čajánkem mohli do rychlého přečíslení. Prvně jmenovaný se ale na červené čáře dobře nezorientoval a trefil pouze bránícího Hrabala.
10:42
Hosté si znovu příliš nerozuměli a přihrávka podél mantinelu doputovala až za Vojtka. Tedy na zakázané uvolnění.
10:22
Přihrávka rukou kazí Zlínu jeho pokus o útočnou akci.
9:46
Třinec málem překvapil defenzivu soupeře rychlou přihrávkou za obranu. Květoň by byl býval šel sám, kdyby pas nepřebíral z těsného ofsajdu.
9:40
Zlín brání zalezlý hluboko na své polovině a Oceláři musejí být při přechodu do útoku hodně trpěliví. Zatím se jim to nedaří.
8:28
Berani se prakticky okamžitě sebrali do útoku, ale zastavil je ofsajd. Rozhodčí ho dokonce posoudili jako úmyslný a nařídili buly před Horčičkou.
7:50
Od modré si až před bránu sjel Richter, ale puk ideálně netrefil. Zlín v posledních vteřinách početní výhody Třince vyhazuje a první oslabení ubrání.
7:40
Až v závěru přesilové hry se Třinec dostal ke kombinaci...
7:10
Oceláři sice vyhráli vhazování, v souboji v rohu hřiště ale o puk přišli a hosté se znovu osvobozují.
6:59
Teď se možná Třinec v pásmu usadí. Horčička totiž v rukavici podržel ránu Peterka a bude se vhazovat po jeho pravici.
6:30
Chyba v rozehrávce Třince, kterou mohl potrestat Petr Čajánek. Zlínský kapitán na červené zachytil rozehrávku domácích a uháněl sám na Bonka. Stíhán rozjetým Bonkem musel střílet už z mezikruží a prostor mezi třemi tyčemi netrefil!
6:14
Třinec nedokázal udržet pásmo. Bonkovu přihrávku na Zíba totiž obránci Zlína protečovali až za Vojtka.
5:54
Další tlak Třince nese ovoce alespoň v podobě první přesilové hry. Za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Radim Tesařík.
5:30
Zatím se hraje pohledný hokej plný velkých šancí. Tu další měl v protiútoku Klimenta, který ale ani natřikrát nedokázal z brankoviště protlačit puk přes Horčičku.
4:35
Zlín stále drží pásmo. Oceláři teď ale výborně k soupeři přistupují.
4:05
Velkou šanci si vytvořil i Zlín. Nejprve se efektivní zadovkou pokoušel překvapit Vojtka Kubiš, poté byl úplně sám mezi kruhy na voleji Veselý. Jeho projektil prolétl těsně vedle pravé tyče.
3:47
Květoň si osamocen mezi kruhy klepal o přihrávku, která taky došla, ale na jeho brusle. Než si nejproduktivnější Ocelář puk zpracoval, byli u něj obránci.
3:30
Bonk špatně zpracoval puk, který mezi střídačkami přeskočil mantinel.
3:08
Čtvrtá pětka dále pokračovala v drtivém tlaku, který ukončila teč McGregora. Horčička dokázal puk letící proti jeho pohybu lapačkou zachytit.
2:23
Obrovský závar čtvrté formace Třince. Havel se protáhl podél mantinelu a uvolnil dva spoluhráče. Nejprve pálil z dobré pozice Ostřížek a pak Zíb. Horčička si s jejich pokusy poradil, když se ale kotouč znovu odrazil mezi kruhy na volej Ostřížka, musela ho od pohromy zachránit tyč!
1:42
Ladislav Kohn dlouho držel puk v útočné třetině. Proti přesile obránců ale jeho kličky nestačily.
1:18
Třinečtí neudrželi modrou čáru a Zlín mohl dopředu. Nahození Sýkory se od mantinelu odrazilo na hůl Ondráčka, který mohl z pravého kruhu střílet. Vojtek si prostor u bližší tyče pohlídal.
0:51
Oceláři rychle vystřídali a dále tlačili hosty v jejich třetině. Zlín se nerozpakoval a vyhodil puk přes všechny čáry.
0:40
Domácí sebrali nahození Zlína a ve třech vyrazili dopředu. Hořava se ale na pravém křídle neprosadil přes Hamrlíka.
00:01
Ještě si představíme čtveřici arbitrů. Utkání budou řídit pánové Hradil a Mikula, na čarách jim budou pomáhat Lederer a Gebauer.
Týmy se zdraví na modré čáře. Možná ani ne z poloviny zaplněná aréna je připravena k úvodnímu buly. Do brány Třince se postavil Martin Vojtek, svatyni Beranů bude hájit Luboš Horčička.
Hezké dobré odpoledne z třinecké Werk arény. Domácí Oceláři dnes v důležitém utkání hostí tabulkového souseda ze Zlína. Oba týmy dělí ve vyrovnané tabulce jediný bod a prohra bude krátce před druhou reprezentační přestávkou mrzet. Zatím si lépe vede pátý Třinec, který by svým pronásledovatelům rád odskočil a získal pohodu mezi šesticí nejlepších týmů soutěže. Zlín sem ale nepřijel nebodovat. Moc dobře si uvědomuje nejen rozsáhlou marodku Ocelářů, ale také fakt, že zápasy těchto moravskoslezských soupeřů patří dlouhodobě k velmi vyrovnaným. Jen pro připomenutí, oba letošní vzájemné duely rozhodovaly až samostatné nájezdy, vždy se přitom radovali hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.