Slavia v prvním domácím zápase porazila Pardubice 2:1 po samostatných nájezdech. Duel by se dal shrnout jako souboj brankářů, oba i byli zaslouženě vyhlášeni hvězdami utkání. Zápas měl po celou dobu náboj, velké množství střel a navíc zápasu nechybělo ani napětí, které někteří hráči nevydrželi a nervy neudrželi. Slavii se navíc dnešním vítězstvím podařilo vyšvihnout do čela tabulky.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
A Cetkovský Furcha nepřekonává. Slavia vítězí!
Tou samou střelou dává gól i Jaroslav Bednář.
Lukáš Krenželok vrací slávistům naději když úspěšně skóruje střelou pod víko.
Jan Kolář Furcha překonává střelou mezi betony.
Nečekaná volba Stránský si taky vybral přímou střelu. A také byl neúspěšný.
Sýkora se snažil Furcha prostřelit přímo, neúspěšně.
Bednář vůbec nic nevymyslel a trefil pouze Růžičku.
Samostatné nájezdy začínají.
Jeho střelu Furch vyrazil do rohu.
Do branky jde jako první Dominik Furch, proti němu jede Tomáš Zohorna.
Utkání budou muset rozhodnout samostatné nájezdy. Zásahy brankářů v prodloužení – 2:5.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:30
Pardubice si vyžádaly oddechový čas.
64:30
Ronald Knot se vrátil z trestné lavice a rovnou si objel Růžičkovu branku a nahrál najíždějícímu Jelínkovi, tomu dnes není přáno a opět neproměnil.
63:59
Tlak před slávistickou brankou končí vyhozením puku z obranného pásma. Slávisté si mohou na chvíli vydechnout.
63:07
Zajímavá hra tři na tři je u konce. Pardubice jsou v plném počtu.
62:14
Nervy hráčům tečou. Vladimír Růžička mladší praštil po vyloučení svou hokejkou o mantinel a dostal osobní desetiminutový trest. Následuje tak Kousala do kabin.
62:14
Slavia se dopustila příliš velkého počtu hráčů na ledě. Trest pro hráčskou lavici si jde odsedět Ronald Knot.
62:04
Slávistům se nedaří dostat se do většího tlaku.
61:41
Kadlecovu střelu od modré Růžička viděl a bez problémů chytil lapačkou.
61:07
Kousal neunesl své vyloučení za zákrok do oblasti hlavy a krku. Původně dostal 2+10 minut, po svém excesu, kdy rozmlátil hokejku, jde za nesportovní chování do kabin rovnou. Trest si za něj odsedí Zdeněk Čáp.
60:45
Pardubice jsou v plném počtu.
60:01
Zásahy brankářů – 11:11. Prodloužení začne v 20:38.
60:00
59:24
Jelínek před Růžičkou nedosáhl na puk a promarnil tak poslední šanci třetí třetiny.
58:45
Slavia si bere oddechový čas.
58:45
Na trestnou lavici si jde odsedět Kousal vražení na hrazení.
56:45
Až teď přišlo přerušení tlaku Pardubic díky souhře Jelínka s Bednářem. Prvně jmenovaný si najel před branku a zadovkou našel najíždějícího Bednáře. Ten však přestřelil.
56:18
Navrch mají Pardubice, slávistům se nedaří dlouhodobě držet na puku.
55:34
Cetkovský zprava prověřil Furcha, ten puk chytá.
53:50
Na hřišti jsou k vidění hlavně souboje ve středním pásmu, šancí je poskrovnu.
52:35
Slávisté se dlouho drželi v obranném pásmu Pardubic, hra se ale odehrávala hlavně v soubojích podél mantinelů.
51:06
Ďaloga přebruslil slávistickou obranu a z pravé strany se pokusil překonat Furcha. Ten opět úspěšnější.
49:37
Domácí jsou v plném počtu.
49:16
Benák dostal křižnou přihrávku před Furcha, ten se dokázal přesunout a výborným zákrokem podržel svůj tým.
48:22
Pokračuje přesilovka hostů.
47:59
V opakovaném souboji byl úspěšný hostující brankář. Jelínek nejprve naznačil přímou střelu, poté trefil pouze tyč.
47:59
Petr Jelínek se dostal samostatného úniku. Byl však nedovoleně podražen. Je nařízeno trestné střílení.
47:37
Pardubice si zahrají přesilovku. Dávid Skokan je vyloučen za nedovolené bránění.
47:37
Kousal nahrával před branku Kočímu, ten jeho přihrávku nevystihl a zakončit nestihl.
46:38
Dnešní utkání navštívilo 4565 diváků.
46:22
Po chybě pardubických obránců se Michal Poletín dostal ke střele zblízka, jeho pokus hostující Růžička vyrazil.
45:29
Brankář Furch se zlobí na bývalého slávistu Vašíčka. Ten do něj najel, i když už měl puk pod kontrolou.
44:05
Bednář prováhal jasný gól. Přihrávku přes hřiště před branku zakončil pozdě a brankář Růžička se stihl přesunout.
42:40
42:39
Gólovou šanci Jelínkovi z mezikruží chytil Růžička efektním skokem.
42:25
Sám před brankou se teď ocitl Lukáš Krenželok, jeho střela skončila bez úspěchu.
41:45
Slavia má prozatím spíše platonický tlak bez vážnějších příležitostí.
40:40
Aleš Píša je vyloučen za hákování.
40:19
Do velké šance se dostal Petr Jelínek. Brankář Růžička jeho pokus v brankovišti vykryl. Jelínek ale faulován, ponechána výhoda.
40:01
Druhé dějství nabídlo zrychlení hry, větší množství gólových příležitostí a to na obou stranách. Ač měly Pardubice mnoho jasných šancí, skórovaly nakonec z té méně nápadné a dokázaly tak vyrovnat. Prozatím je to především souboj brankářů, kteří oba předvádí výborné výkony. Poměr střel ve druhé třetině byl 12:13, což odpovídá i obrazu hry. Třetí třetina začne přibližně v 20:00.
40:00
38:37
Před Furcha se probojoval Kousal, dokázal však vystřelit pouze předvídatelnou střelu, kterou brankář bez problémů vystihl.
37:25
Hra je velmi napínavá, gólové šance se střídají na obou stranách.
36:26
Petr Jelínek si najel zpoza branky a dostal puk přes Růžičkovo rameno. Ve vzduchu puk dokázal zasáhnout pardubický obránce a dostat ho z branky.
35:43
Vladimír Růžička si sjel před branku, kde obdržel přihrávku zpoza branky od Skokana. Trefil však jen beton.
35:01
Pardubice právě vstřelily branku!
Pardubicím se daří vyrovnat! Žejdl v souboji ztratil puk, JOSEF MARHA pak prostřelil Furcha mezi betony. Bez asistence.
34:37
Tomáš Micka vypálil od pravého mantinelu, hostující brankář jeho střelu bez problémů chytil.
34:10
Klhůfek se dostával do úniku, jeho pokus o prohození bránícího hráče však skončil neúspěšně.
33:00
Jakub Sklenář dorážel z otočky v brankovišti, Růžička připraven.
32:48
Bednář se proháčkoval před Růžičku, ten jeho střelu mezi betony bravurně vykryl. Následně se strhla menší potyčka mezi bránícími a dorážejícími hráči.
32:06
Nosek zavezl puk do obranného pásma Slavie, jeho střela z levého kruhu však proletěla kolem branky.
29:54
Největší šanci Pardubic měl na holi Kolář, který vystřelil a puk se skutálel po Furchově rameni na brankovou čáru, kde nepříjemně poskakoval. Následnou střelu hostů už domácí brankář chytil do lapačky a uklidnil situaci.
27:26
Pavel Klhůfek se probojoval s pukem až do obranného pásma Pardubic, kde chytrou přihrávkou našel Valacha, jehož střelu od modré Růžička pouze vyrazil. Následná dorážka Micky skončila bez úspěchu.
26:35
Hra je nyní na rozdíl od předešlé části vyrovnaná, navrch nemá ani jeden z týmů.
26:01
Bednář se dostal do úniku, jeho nájezd z pravé strany kluziště však zakončil nepřesnou střelou mimo branku.
25:25
Somík vypálil ihned po buly, jeho střelu brankář Furch vykryl betonem.
24:16
Slavia je v plném počtu.
23:37
Po odrazu puku se ke střele z pravého kruhu propracoval Kousal. Jeho střelu ale zastavil svým tělem slávistický obránce.
23:10
Slavii se podařilo uvolnit se ze sevření.
22:18
Tvrdou střelu od modré předvedl Petr Sýkora, Furch však jeho střelu vystihl.
22:16
Nosek se probojoval před Furcha, zakončení mu překazil faulem Pavel Kolařík. Dvě minuty za hákování.
20:46
Pardubice přežily dvojnásobné oslabení bez úhony a jsou opět kompletní.
20:12
Pardubice už jsou ve čtyřech. Navíc se jim daří nepouštět Slavii do šancí.
20:01
V první třetině s přehledem dominovali domácí. To ostatně dokládá i poměr střel, který vyzněl jasně pro Slavii – 19:7. Pardubicím se dařilo dostat do hry díky dvou nabídnutým přesilovkám, ty však zúročit nedokázaly. Po gólu Vladimíra Růžičky tak Slavia vede zaslouženě 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 19:10.
20:00
19:53
Bednářovu střelu od modré tečoval Jelínek na tyč. Vzápětí se stejná spolupráce zopakovala. Tentokrát Bednářovu střelu brankář vyrazil a Jelínkovu dorážku posléze vychytal lapačkou.
19:37
Ve vyložené šanci se ocitl Vladimír Růžička. Střelu zblízka zprava do odkryté branky však prováhal a brankář Růžička se stihl přesunout.
19:04
Bednář si najel přes celé hřiště, jeho střela však byla neúspěšná.
18:46
A tohle je pro Pardubice nepříjemné. Na trestnou lavici si jde sednout Vašíček a Slavia tak bude mít dlouhou přesilovku 5 na 3.
18:28
Od modré vypálil Valach, Růžička však neměl zakrytý výhled a střelu bez problémů chytil.
18:12
Najíždějícího Skokana podrazil Kočí a domácí si tak zahrají dnešní první přesilovku.
17:35
Po buly vystřelil Kadlec, jeho prudký pokus ještě zblízka neúspěšně dorážel Jelínek.
16:01
Domácí jsou kompletní. Přesilovka hostů nenabídla větší množství šancí, slávistům se je dařilo úspěšně blokovat.
14:45
Píšův prudký pokus od modré zblokoval Tomica pádem do střely.
14:01
Somík se dostal do zajímavé příležitosti před Furchem, zfaulovat ho musel Růžička. Dvě minuty za sekání.
13:35
Jako odpověď nyní vystřelil urostlý obránce Juraj Valach od modré ale vedle.
12:45
V obrovské šanci se objevil Kolář. Z levé strany se mu podařilo probojovat až k Furchovi, ten však jeho pokus srazil do rohu.
11:23
Z pohledu Pardubic se nyní hra o něco zklidnila. Daří se jim operovat v pásmu domácích.
10:48
Ihned po buly vystřelil volejem Marek Tomica, tlak Slavie trvá.
10:16
A Slavia je zpět v pásmu Pardubic. Růžička vychytal pokus Žejdla od levé tyčky.
09:22
09:04
Cetkovský dostal puk přímo do brankoviště, zblízka však minul.
08:28
Pardubicím se přesilovka daří. Až v její polovině dokázal Petr Jelínek vyhodit puk ze svého pásma.
07:22
Ovšem bylo to s faulem. Prvním vyloučeným zápasu je domácí obránce Ronald Knot. Dvě minuty za sekání.
07:22
Petr Sýkora se dostal do první vážné šance Pardubic. Nabruslil si do levé strany před Furcha, ale přestřelil.
06:43
Střela Klhůfka se dostala k domácímu Štichovi, ten těsně minul.
06:16
Po úvodním tlaku Slavie se hra vyrovnala a hosté se pomalu dostávají do hry.
05:21
Kousal ujel slávistické obraně a pokusem do bekhendu chtěl překonat domácího Furcha. Ten však jeho pokus vystihl.
04:12
Tlak Slavie pokračuje. Nyní tyč nastřelil kanadský obránce Kyle Wharton.
03:21
Slavia právě vstřelila branku!
A domácí jsou za tlak odměněni! VLADIMÍR RŮŽIČKA dorazil střelu Holuba od modré zblízka mezi betony. Asistence: Jan Holub, Dávid Skokan
02:51
Další nebezpečná střela Jelínka od levého mantinelu.
02:17
Slavia uzamkla svého soupeře v jeho obranném pásmu. Nejprve střílel od modré obránce Štich, následně Jelínek nastřelil tyčku.
01:38
Slavii se prozatím daří býti aktivnější. Další buly před Růžičkou.
00:50
Do první šance zápasu se dostali domácí, jmenovitě Vladimír Růžička mladší, který zamířil bekhendem nad branku.
00:01
HC Slavia Praha

Sešívaní zaznamenali v přípravných zápasech několik velice cenných úspěchů. Jedinou porážku utrpěli hned v úvodu se Slovanem Bratislava. Poté se slávistům poměrně dařilo. Nejdříve si vyšlápli na obávané mnichovské hokejisty, ty vyprovodili pěti brankami, poté přišla výhra o gól nad Znojmem. Na konci přípravy pak přišlo asi nejvýraznější vítězství. Pražané totiž porazili jediného českého účastníka KHL Lva Praha 3:1, dvěma góly se zaskvěl Jaroslav Bednář. Úvodní dvě kola museli červenobílí odehrál na hřištích soupeře, jelikož se v O2 Areně konalo semifinále Davis Cupu. Letošní sezónu začali slávisté na Kladně. Dlouho se hrálo bez branek, nakonec si však sešívaní připsali výhru. Stejný zisk bodu přišel i o dva dny později v Brně, kde se jako jediný střelec zapsal Bednář. Slavia má tak po dvou zápasech plný počet bodů a kvůli horšímu skóre je hned za vedoucí Plzní.

Výsledky Slavie v extralize:

13.9.: Rytíři Kladno – Slavia 1:3
15.9.: Kometa Brno – Slavia 0:1
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Pardubice soustředili svoji přípravu převážně do European Trophy, stále se vyvíjející evropské soutěže. Byli napůl úspěšní. Během osmi zápasů dokázala Pojišťovna porazit Bern, Brynäs, Tapparu a Liberec. Kromě toho si poradili ještě s Plzní, s ní se ovšem utkali mimo evropskou soutěž. První extraligové kolo zavedlo pardubické hokejisty na horký led Komety Brno. Zápas byl dlouho vyrovnaný, Kometa se ale dostala do jednogólového vedení. Když už se zdálo, že Pardubice nezískají ani bod, srovnal vteřinu před koncem Benák. Duel pak rozhodl v prodloužení brněnský Kempný. Druhé utkání sehráli "perníkáři" na domácím ledě. Podali velice dobrý výkon a celkem zaslouženě rozdrtili Litvínov, ten se na nic nezmohl, nedokázal se ani jednou trefit.

Výsledky Pardubic v extralize:
13.9.: Kometa Brno – Pardubice 4:3p
17.9.: Pardubice – Litvínov 5:0
Ještě jednou vítejte při sledování textového on-line přenosu ze třetího kola Tipsport extraligy, ve kterém se proti sobě postaví Slavia a Pardubice. Pro Slavii půjde o první domácí duel v letošní sezóně, Pardubice si už vyzkoušeli obě role, jak tu domácí, tak i hostující. Zápasy dnešních soupeřů přináší pokaždé velmi zajímavou podívanou s řadou nebezpečných situací a tvrdých soubojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.