Dnes jsme shlédli pravé Moravské derby, kterému snad nic nechybělo. Viděli jsme pohodlný náskok Zlína 3:0, který dokázala Kometa stáhnout a závěr zápasu byl opravdu dramatický. Rozluštit tajenku tak musely až samostatné nájezdy. Bonusový bod pro domácí celek vydoloval v dovednostní soutězi hračička Antonín Honejsek. Berani se díky dnešní výhře za dva body posouvají vzhůru tabulkou. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek pátečního večera.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín. ANTONÍN HONEJSEK si připisuje vítěznou trefu v samostatných nájezdech.
Káňa nedává – 1:2
Vyrovnat může Jan Káňa.
Zlínský mladíček si opět připravil nějakou fintičku a ta zaručuje prozatimní vedení domácích – 2:1.
Na řadě je Antonín Honejsek.
Tomáš Svoboda se prosazuje střelou mezi betony – 1:1
Jako druhý za hosty Tomáš Svoboda.
Filip Čech vymetl nádherně horní růžek – 1:0
Za domácí Filip Čech.
Brněnský útočník nedokázal vyzrát na Štůralu se svým bekhendem – 0:0.
První pojede za hosty Vojtěch Němec.
Samostatné nájezdy začínají.
Oba brankáři se pečlivě soustředí sami na ledě.
Bude následovat menší úprava ledu a poté půjdeme na to.
Máme konec prodloužení, dnešní Moravské derby tak rozhodnou až samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:38
Zámorského první dělovka skončila mimo, druhou vyrazil Trvaj a moc nechybělo, aby skončil kotouč v síti Zlín v přesilovce tlačí.
63:56
Zlín bude hrát šest vteřin pět na tři a poté 1:54 vteřin pět na čtyři. Vyloučen je Tomáš Žižka (KOM) na dvě minuty za sekání.
63:43
Trvaj vyrazil dělovku Tesaříka a Kometa následně vyhazuje.
62:18
Kometě se povedlo okamžitě poslat puk pryč z obranného pásma.
62:02
Jan Hruška (KOM) 2 minuty za podražení.
61:56
Honejsek parádně vyšperkoval akci a ještě hledal na brankovišti volného Holíka. Durhý jmenovaný byl podražen a Zlínští budou hrát přesilovou hru.
61:14
Rána od Tomáše Svobody byla zblokována do ochranné sítě.
60:56
Zámorský po vyhraném vhazování vyhazuje puk přes všechny čáry a Marušák je na ledě.
60:45
Kotouč poskakoval po brankovišti po střele Žižky, Štůrala sklapl betony k sobě a puk dál nepustil. Trest Marušáka už je pomalu u konce.
60:29
Noskova pumelice orazítkovala pouze plexisklo za zlínskou brankou.
60:01
Kometa bude hrát ještě 53 vteřin dlouhou přesilovou hru 4na3.
60:01
Kometa dokázala v poslední třetině smazat třígólovou ztrátu a ve Zlíně se dnes bude prodlužovat. Oba celky si rozdělí minimálně po bodu, o ten druhý bonusový se bude bojovat v prodloužení nebo v případných samostatných nájezdech.
60:00
59:58
Trvaj si ještě připíše úspěšný zákrok a stihneme ještě jedno buly před brankářem Komety.
59:50
Čajánek se ještě ohnal po Kováčikovi, vylučovat se ale nebude.
59:20
Kometa se ocitla v ofsajdové pasti.
58:52
Marušákovi přeskočil puk přes hokejku a toho chtěl využít unikající Burian. Zlínský bek lehce štouchl do brusle brněnského útočníka a ten podklouzl. Kometa bude mít výhodu další přesilovky v závěru utkání.
58:36
Branka Jiřího Trvaje byla vychýlena ze svého postavení. Po menší úpravě se bude vhazovat po levé ruce brněnského brankáře.
57:58
Holík ujížděl po levém křídle, jeho střela Trvaje nepřekvapila.
57:31
Kometa nyní drží puk ve své moci a nikam nespěchá, neni divu, hosté stáhli tříbrankovou ztrátu a za bod by jistě byli více než rádi.
56:57
Trvaj chytá do lapačky dalekonosnou střelu Zámorského.
56:10
Kometa okamžitě vyhazuje na zakázané uvolnění.
55:52
Kometa právě vstřelila branku!
TOMÁŠ ŽIŽKA zůstal zcela sám u levé tyče a využil perfektní přihrávku od Tomáše Svobody a máme srovnáno. Závěr zápasu bude ještě dramatický. Asistence: Tomáš Svoboda, David Nosek.
55:30
Urbanec takticky podržel puk pod bruslí v rohu kluziště a hra je přerušena.
54:59
Kováčik neudržel v útočném pásmu vyhození Tesaříka a Brno musí znova zakládat akci.
54:45
Je tu možná poslední šance pro Kometu ke srovnání. Vyloučen je Marek Melenovský (ZLN) 2 minuty za hákování.
53:51
Honejsek nabil Holíkovi, ten šel do kličky a jen těsně minul brněnskou branku.
53:28
Zlínští dlouho nemohli vyhodit puk z obranného pásma pryč, povedlo se to až Tesaříkovi.
52:52
Po icingu domácích se vhazuje před Štůralou.
52:37
Oba týmy hrají v plném počtu.
52:14
Kemnpný v souboji o kotouč za vlastní brankou upadl, Köhler toho nedokázal využít.
52:01
Melenovský vyhrál vhazování a okamžitě puk směroval před branku na Köhlera. Trvaj ale stihl včas ukrýt puk do lapačky před dotírajícím Köhlerem.
51:43
Köhler dorážel na brněnském brankovišti, Trvaj nevěděl, kde má puk a nakonec jej měl pod betonem.
50:50
Buly ve středním pásmu.
50:45
Leška si vymíchal oba brněnské obránce a poté se chystal na střelu. V tom byla ale ostře zpacifikován dvěma brněnskými obránci.
50:24
Leoš Čermák (KOM) 2 minuty za hrubost.
50:24
Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty za hrubost.
50:24
Černák zbytečně atakoval tvrdě k ledu Filipa Čecha, to jel okamžitě trestat zlínský Honejsek. Tohle nebylo od kapitána Komety příliš férové.
50:11
Vhazuje se po pravici zlínského brankáře.
50:11
Berani se musí z obrovského tlaku Komety otřepat a Rostislav Vlach si vyžádal oddechový čas.
49:54
Mezitím co už se hrálo pět na pět se ocitl v obrovské šanci brněnský Vilém Burian. Útočník Komety ale nedosáhl na odražený kotouč a druhý pokus byl úspěšně zblokován zlínskými obránci.
49:30
Jakub Svoboda selhal v obrovské šancim když minul horní růžek zlínské klece.
48:47
Valentův přizemní pokus Trvaj vyrazil. Na opačné straně kryje dělovku Jakuba Svobody připravený Štůrala.
48:29
Němec vyhrál buly na Kováčika, který to ale vůbec nečekal a Kometa ztrácí útočné pásmo.
48:17
Pokus Kováčika vysoko tečován opět do ochranné sítě. Další buly před brankou Zlína.
48:12
Štůrala se stačil přesunout proti střele Kováčika, kterou zlínský gólman vytěsnil do ochranné sítě.
47:48
Čajánek našel přihrávkou přes dva hráče na modré čekajícího Marušáka. Zlínský obránce ale neudržel puk na holi.
47:24
47:24
Petr Zámorský (ZLN) 2 minuty za hrubost.
47:20
Za zlínskou brankou se do sebe pustil Čermák se Zámorským. Brněnský kapitán měl už delší dobu chuť se s někým poprat. Oba hříšníci nyní zamíří na trestnou lavici.
46:32
Štůrala neudržel puk ve své moci a toho mohl využít Jan Káňa. Brněnský útočník poslal puk napříč brankovištěm a v brněnském kotli to jenom zahučelo.
45:53
Kometa uzamkla Zlín v útočné třetině, nebezpečně dorážel Jenyš, Štůrala dobře zasáhl.
45:23
Melenovského pokus z mezikruží byl zblokován do rohu kluziště, domácí jsou stále na puku.
44:48
Tesařík opustil trestnou lavici a Zlín je kompletní.
44:35
Nosek ještě bojoval s Čajánkem o kotouč, souboj vyzněl lépe pro domácího kapitána.
44:08
Štůrala chytá nebezpečný pokus, který vyslal kousek za modrou čarou Tomáš Svoboda.
43:51
Hanzlík posunul na modré na Kováčika, ten se opřel tak tvrdě do puku, že přelomil hokejku na dva kousky.
43:36
Zlín hraje ve čtyřech, Kometa se žene za vyrovnáním.
43:13
Hostům dvojnásobná přesilovka značne pomohla. Štůrala dokázal vyrazit bombu od Kováčika, ovšem na dorážku VOJTĚCHA NĚMCE do odkryté branky už reagovat nedokázal. Asistence: Leoš Čermák, Jozef Kováčik.
42:38
Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za sekání.
41:38
Bekhend Čermáka si našel místečko v lapačce zlínského brankáře.
41:14
Kempný zahodil tutovou šanci. Kotouč se po střele jednoho z obránců odrazil přímo před odkrytou branku a brněnského beka. Kempný ale trestuhodně trefil boční síťku. Tato šance může později Kometu mrzet.
41:13
Zámorský byl tvrdě atakován, to rozhodčí hru ponechávali. Zákrok Zámorského na Kováčika už byl ale odpískán. 2 minuty pro zlínského obránce za nedovolené bránění.
40:23
Aktivní nástup Komety do poslední třetiny končí první brankou hostujících hokejistů. Leoš Čermák předložil puk před odkrytou branku PAVLU JENYŠOVI, pro kterého nebyl problém zakončit do prázdné branky. Asistence: Leoš Čermák.
40:01
Prostřední část jasně ovládli domácí borci, kteří v této periodě zvítězili 2:0. Nejprve přidal druhou trefu po parádní akci Honejsek, který zakončoval ač byl faulován jednou rukou do odkryté branky. Kometa se snažila s výsledkem něco udělat ale narážela na výborného Štůralu. Třetí trefu domácích přidal ve 28. minutě Zdeněk Okál, který dorazil do prázdné branky dělovku Marušáka. Kometa měla k dispozici i dvě přesilové hry pěti proti čtyřem. Ani jednu však svěřenci Vladimíra Kýhose využít nedokázali. Uvidíme co nám přinese třetí třetina, ta by měla začít asi ve 20:04.
40:00
39:58
Ještě stihneme buly před Trvajem.
39:58
Nahrávku od obránce Kempného nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil a píská se icing.
39:44
Vhazuje se ve středním pásmu blíže brněnské střídačce.
39:44
Čermák hodně přidal pádu při lehkém ataku domácího Lešky.
39:29
Jenyš prováhal správný moment k dorážce po odražené střele Hanzlíka a dopředu jdou domací.
39:05
Na opačné straně si připisuje další úspěšný zákrok Tomáš Štůrala.
38:47
Okál tečoval těsně před Trvajem nahození Kubiše, Trvaj měl ale beton pevně postavený na ledě.
38:19
Pokus Köhlera jen prosvištěl kolem levého růžku brněnské klece.
38:10
Vhazování po pravé ruce Trvaje se bude opakovat.
37:59
Holík chtěl překvapit rychlým bekhendem Trvaje, brněnský brankář stál ale pevně u levé tyče. Kometa nevyužila svoji přesilovou hru, Melenovský může na led.
36:54
Zdlouhavý souboj v rohu kluziště za zlínskou brankou končí úspěšněji pro domácí. Zlínští vyhazují a šetří cenné vteřinky v oslabení.
36:30
Pohlednou kombinaci hostí zakončil střelou po ledě Čermák. Štůrala byl na jeho slaboučkou střelu připraven.
35:58
Brněnský útočník byl otřesený po zákroku Melenovského (ZLN), který vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
35:58
Před zlínskou brankou zůstal ležet na ledě Jakub Koreis.
35:37
Čech čistě dohrál v rohu kluziště Žižku a puku se zmocnil Holík. Zlínský mladík hledal před brankou najetého Okála, přihrávku na poslední chvíli zblokoval bránící Kuboš.
34:51
Holíkova střela zápěstím neohrozila brněnskou klec.
34:24
Nosek obkroužil zlínskou klec a snažil se rychlým zakončením překvapit Štůralu. Zlínský brankář měl ale u levé tyče přichystaný beton a výborně zasáhl.
33:49
Čermák nedokázal zpracovat přihrávku od Káňi a Štůrala zapoji do akce svoji lapačku.
33:32
Střelu jednoho ze zlínských hráčů dokázal Trvaj ukrýt do bezpečí. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Trvajem.
33:28
Na ledě to začíná jiskřit mezi Čajánkem a Kováčikem.
32:19
Kuboš si v obranném pásmu tvrdě našlápl na Zámorského.
31:44
Burian z levého kruhu minul zlínskou klec, Valenta je na ledě, Zlín je kompletní.
31:40
David Nosek se opřel do puku a Štůrala si do kolonky zákroků připíše další úspěšný.
31:23
Holík plácl do kotouče a ten se dostává pryč z obranné třetiny domácích.Kometa ale opět nastěhovaná před Štůralou.
30:39
Tesařík vysokým obloučkem posílá puk před Trvaje, Zlín se zatím dobře brání.
30:19
Köhlerova zahozená hůl na zemi změnila směr kotouče a Kometa toho mohla využít. Střela Tomáše Svobody ale zamířila mimo branku.
29:44
První přesilovka pro Kometu. Tomáš Valenta (ZLN) 2 minuty za podražení.
28:56
Honejsek obdržel zpětně puk od svého spoluhráče, ovšem Němec byl blízko zlínského útočníka a ten raději puk nahodil do útočného pásma.
28:33
Balaštíkovi střelu dokázal Kuboš zblokovat do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Trvaje.
27:55
Zlín právě vstřelil branku!
Obránci Komety teď byli dezorientovaní včetně brankáře Trvaje. Dělovku Marušáka Trvaj vyrazil pouze před osamoceného ZDEŇKA OKÁLA, kterému stačilo puk doklepnout do odkryté sítě. Protesty kapitána hostí jsou zbytečné. Asistence: Jiří Marušák, Marek Melenovský.
26:35
Puk už ale je na hokejkách Zlína a Čech se vydává s kotoučem do útočného pásma.
25:56
Kometa se vydala do útočného pásma a zatím se tam drží.
25:27
Ondráček pěkným hitem dostal k zemi brněnského Koreise. Oba hráči ztratili při souboji hůl a odjíždí střidat.
24:57
Řezníčkova přihrávka přešla přes všechny čáry a píská se icing.
24:32
Zlínští po druhé vstřelené brance aktivně napadají.
23:59
ANTONÍN HONEJSEK přebruslil brněnskou defenzívu, následně si poradil i s vysunutým Trvajem, a z posledních sil puk zasunul jednou rukou do sítě. Excelentní akce zlínského mladíčka byla korunována druhou brankou Zlína. Asistence: Petr Holík, Patrik Urbanec.
23:45
Kempného střelu od levého mantinelu dokázal Štůrala odvrátit do bezpečí.
23:19
Zámorský obdržel parádní pas přes celou šířku kluziště. Zlínský bek už se chystal ke střele, ale zastavila ho píšťalka sudího, která signalizovala ofsajd.
22:54
Kometa zvládla první oslabení na výbornou, Nosek už je na ledě.
22:28
Střelu Lešky Trvaj vyrazil, dorážku Balaštík nezvládl a Kometa vyhazuje.
22:07
Trvaj nevěděl po tvrdé střele Marušáka, kde se kotouč nachází. Na brankovišti byl důrazný Balaštík a to se vůbec nelíbilo brněnskému Čermákovi.
21:36
Zlínští se zatím v první přesilovce trápí, Kometě se povedlo poprvé vyhodit puk do bezpečí.
21:15
Hra se přesunula na opačnou stranu kluziště, buly před Štůralou.
21:07
Kotouč se po teči jednoho z brněnských ocitl mezi diváky. Opět se vhazuje před Trvajem.
20:49
První vyloučení dnešního utkání. Potrestán je David Nosek (KOM) 2 minuty za nedovolené bránění.
20:42
Kempný nastřelil od modré čáry pouze hokejku bránícího Balaštíka.
20:29
Zlínští vyhazují puk na zakázané uvolnění.
20:16
Káňa vybídl ke střele Hanzlíka, projektil brněnského beka ale zamířil hodně vedle zlínské branky.
20:01
Je za námi úvodní třetina Moravského derby mezi Zlínem a Kometou Brno. Viděli jsme kvalitní podívanou, hrál se hokej nahoru dolů a činit se musel především zlínský Štůrala. Domácí brankář vychytal několikrát parádními zákroky nájezdy brněnských útočníků. V dobrém světle se zaskvěl i Trvaj, který hned z kraje třetiny vychytal v samostatném úniku Holíka. Jedinou trefu obstaral Filip Čech, který využil excelentní přihrávky Antonína Honejska a střelou mezi betony propálil Trvaje. Druhá perioda začne zhruba v 19:10.
20:00
19:54
Burian ještě v závěru neuspěl se střelou i dorážkou.
19:18
Poslední minutka první dvacetiminutovky.
18:52
Čajánek nevěděl co s kotoučem a tak jej nahodil vedle brněnské branky.
18:33
Vhazuje se po pravé ruce zlínského brankáře.
18:33
Čermák se obtočil kolem zlínské klece a přihrávkou hledal na opačné straně Jenyše. Toho čistě a včas odzbrojil Zámorský.
18:06
Icing Zlína znaměná buly v blízkosti Štůraly.
17:53
Zlínští si v pohodě podrželi puk ve vlastním pásmu a vystřídali čerstvé formace.
17:36
Kometa se v závěru první dvacetiminutovky snaží vyrovnat.
17:11
Další výpad brněnských končí na skvělém Štůralovi. Tentokrát si vylámal zuby na zlínském brankáři Vilém Burian.
16:49
Štůrala opět bravurně zasahuje. Zlínský brankář tentokrát vychytal blafák Jakuba Svobody.
16:28
Jenyš posunul puk za sebe na Čermáka, který dělovkou nepřekvapil připraveného Štůralu.
15:35
Kubišovi se v obrovské šanci před brankou Trvaje zamotal puk mezi bruslemi. Z dorážky neuspěl ani Balaštík a jako poslední zkoušel štěstí bombou od modré Marušák, opět neúspěšně.
14:50
Za vyrovnáním se okamžitě hnal Vilém Burian. Jeho průnik dokázal Štůrala na dvakrát zlikvidovat.
14:34
FILIP ČECH se zmocnil kotouče po parádní přihrávce Honejska, obešel si obránce Komety a pohotovou střelou nad pravý Trvajův beton posílá svůj celek do vedení. Asistence: Antonín Honejsek.
13:32
Zámorský namazal brněnskému hráči, ten se ale ke střele nerozhodl a poslal puk raději za zlínskou klec.
13:15
Valentovo lehčí nahození si Trvaj pohlídal.
12:49
Vojtěch Němec si pohrál s kotoučem a obloučkem se snažil překvapit Štůralu. Zlínský brankář opět výborně zasahuje!
12:33
Kometa teď měla více ze hry a zlínští to museli řešit vyhozením kotouče na icing.
11:53
Berani vyhazují puk do středního pásma a střídají čerstvé síly.
11:32
Štůrala výborně vytěsnil špičkou betonu Hruškovu ostrou střelu zápěstím.
10:49
Kempný se slušným solíčkem propracoval až do útočného pásma, kde hledal před brankou clonícího Hrušku. Jan Hruška pouze puk lehce tečoval do Štůralovy lapačky.
10:27
Čermák nepřesně rozehrál a před Trvajem byla chvíli menší skrumáž. Naštěstí pro Kometu se k dorážce nikdo ze zlínských nedostal.
10:03
Balaštíkova střela zápěstím se pouze otřela o boční síťku.
9:55
Němec se po vhazování zmocnil puku a posílá jej přes všechny čáry, další icing hostů.
9:48
Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.
9:42
Okál bojoval seč mu síly stačily. Zlínský mladík se dostal ke střele z posledních sil, kterou Trvaj stačil vyrazit.
9:32
Okál se dostal ke kotouči okamžitě po vyhraném vhazování. Střela zlínského hráče končí mimo branku Komety. Buly ve středním pásmu.
9:11
Rozhodčí Tošenovjan už je v pořádku a může se vhazovat před brankou Trvaje.
9:11
U brněnské střídačky upadl na led jeden z rozhodčích, hra je přerušena.
8:26
Zlínští stříleli do ochranné sítě a bude se vhazovat ve středním pásmu.
8:17
Kuboš nejprve napálil bránícího Ondráčka, vzápětí ale jeho bombu tečoval těsně vedle Jakub Svoboda.
7:43
Tomáš Svoboda hledal prudkým pasem na brankovišti osamoceného Jakuba Svobodu. Přihrávku na poslední chvíli výborně zblokoval Valenta.
7:20
Hanzlíkovo nahození se otřelo o boční síťku zlínské klece. Brno nadále obléhá útočné pásmo.
6:47
Káňa ztratil ve vlastní třetině puk a nabídl ho Kubišovi, ten ale minelu brněnského útočníka potrestat nedokázal.
6:28
Máme tu první komerční přestávku. Po jejímž konci se bude vhazovat po levici Trvaje.
5:53
Melenovský střílel šikovně přes bránícího Hanzlíka a Trvaj měl těžký výhled. Přesto brněnský brankář dokázal na druhý pokus kus černé gumy schovat pod výstroj.
5:30
Holík uháněl zcela sám na Trvaje, brněnský brankář výborně holí puk vyrazil. Obrovská šance Zlína zůstává nevyužita.
4:29
Druhá zlínská formace se zdržela delší dobu v útočné třetině. Nic zajímavého však hráči kolem Čajánka nevymysleli.
3:43
Koreis držel dlouho puk za zlínskou brankou a poté předložil Čermákovi, který z ideální pozice minul.
3:19
Kováčik je v moci kotouče a Kometa zakládá protiútok.
2:45
Z voleje se do puku opřel Vojtěch Němec. Brněnskému útočníkovi ale střela z první vůbec nesedla.
2:26
Burian střílel z velikého úhlu těsně nad pravý růžek zlínské branky.
1:43
Trvaj raději přikryl puk pod lapačku před dojíždějícím Čechem.
1:18
Do útoku se vydala druhá formace Komety. Brňané ovšem nedokázali nic vymyslet a dopředu jdou opět domácí.
0:42
Domácí jsou zatím aktivnější z kraje zápasu.
0:19
Po nahození Marušáka selhal ve stoprocentní šanci Kubiš. Zlínský útočník měl dostatek času na přípravu střely, ale trefil pouze ležícího Trvaje. Z dorážky neuspěl ani Balaštík.
0:08
Čermák nezachytil Hanzlíkovu přihrávku a píská se icing. Následuje první buly před Trvajem.
00:01

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík – Kubiš, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Ondráček – Čech, Holík, Honejsek – Köhler, Melenovský, Okál.

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák, Jenyš – J. Svoboda, Hruška, T. Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Holec, Němec, Křivohlávek.

Rozhodčí: Hradil, Husička – Hlavatý, Tošenovjan.
PSG Zlín: Beranům se podařilo ve dvou po sobě jdoucích duelech získat plný počet bodů! Ševci nejprve doma zdolali v urputném boji Karlovy Vary 3:1, a v úterý dokázali zvítězit na ledě Pardubic těsně 2:1, když o třech bodech rozhodl pohotovou dorážkou Pavel Kubiš. Zlínští se letos musejí z kraje soutěže obejít bez brankáře Horčičky. Toho ale prozatím výborně zasakuje Tomáš Štůrala, kterého si klub stáhl ze Šumperka. Vicemistři měli letos slabší start do soutěže, ale už to vypadá, že se zlínská mašina začíná rozjíždět. Žlutomodří dnes budou chtít spoléhat na diváckou podporu. Dnes to nebude souboj jen na ledě, ale také v hledišti. Vzájemná bilance obou celků je příznivější pro Zlín. Berani v loňské sezoně porazili Kometu ve všech duelech, to ale nemusí nic znamenat. Rostislav Vlach pošle do utkání vítěznou sestavu z posledního kola.

Opory mužstva: Petr Leška, Petr Čajánek, Antonín Honejsek, Radim Tesařík.

Poslední zápas:Pardubice – Zlín 1:2

Nejlepší střelec:Antonín Honejsek (2)

Nejlepší nahrávač:Jaroslav Balaštík (3)
HC Kometa Brno: Hokejisté Komety letos zažívají hodně povedený vstup do nové sezony. Svěřenci Vladimíra Kýhose se nacházejí na druhé pozici a potvrzují, že letos jim vše klape podle plánu. Kometa před novým ročníkem posílila kádr a zatím se jí to vyplací. Obranu modrobílých vyztužila trojice: David Nosek, Jan Hanzlík a Petr Kuboš. Z hostování se vrátil bek Kempný a útočnou sílu posílil Libor Pivko. Kádr naopak opustili obránci: Radim Bičánek, Tomáš Malec, Jan Švrček a Juraj Valach. Z útočných řad už v klubu dále nepokračují: Róbert Petrovický, Roman Erat a Patrik Lušňák. Brno se veze na vítězné vlně, když prohrálo pouze jediné utkání ze čtyř. Jistotou vzadu oplývá brankářská jednička Jiří Trvaj. Devětatřicetiletý brankář dokázal ve dvou domácích duelech udržet čisté konto a potvrzuje, že patří k oporám brněnského celku. Kometa ovšem začala sázet i na mladé naděje. V útoku najdeme jména jako Adam Raška, Petr Mrázek a teprve sedmnáctiletý Pavel Jenyš, který v posledním duelu proti Liberci dokonce skóroval. Podaří se dnes Kometě navázat na úspěšnou sérii tří zápasů bez ztráty bodu?

Opory mužstva: Jiří Trvaj, Tomáš Žižka, David Nosek, Libor Pivko

Poslední zápas: Kometa – Liberec 3:0

Nejlepší střelec: Jakub Koreis (3)

Nejlepší nahrávač: Vilém Burian (4)
Tipsport extraliga pokračuje v plném proudu! Domácí vicemistr PSG Zlín přivítá na svém ledě hokejisty Komety Brno. Dnes se očekává bouřlivá divácká kulisa a utkání ve kterém se bude bojovat do poslední vteřiny. Utkání mezi Zlínem a Kometou bývají ve většině případů atraktivní a bojuje se opravdu až do konce. Kromě parádní atmosféry se očekává i nadstandartní výkon obou celků. Kometa se nachází na druhé pozici a může se v případě výhry vyhoupnout do čela extraligy. Domácí jsou sice na páté příčce, ovšem v případě výhry za tři body se mohou dostat až na druhou pozici.

Pravé Moravské derby bude mít začátek v 18:20
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.