SESTŘIH: 40. kolo extraligy, Karlovy Vary - Litvínov 0:2

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Závorka – Martin Ručinský.
Utkání končí zaslouženým vítězstvím hostů, kteří dnes v KV Areně předvedli vyzrálý taktický výkon a domácí až na pár příletostí k ničemu nepustili. Z šedě domácího týmu dnes vystoupili snad jen velmi aktivní David Hruška a Tomáš Závorka, který vychytal řadu dalších litvínovských šancí.
60:00
59:53
Icing Litvínova. Diváci už hromadně odchází.
59:32
Domácím se krátí čas, zatím v power-play nic moc nevymysleli.
59:16
Radim Hruška z úhlu nepřekonal Francouze.
59:08
Po hře vysokou holí další buly před Francouzem.
58:54
Trávníček vypíchl puk do středního pásma.
58:44
Puk v ochranné síti, další vhazování v pásmu hostů.
58:20
Energie vyhrála buly a drží pásmo.
58:14
Energie zkusí power-play, vhazuje se před Francouzem.
58:14
Karel Mlejnek si vybral oddechový čas.
58:14
Radim Hruška se ocitl v dobré střelecké pozici na pravém křídle, do střely mu ale vložil protihráč hokejku a puk končí v ochranné síti.
57:32
Hosté už se nikam nehrnou, hrají jednoduše.
56:48
Zdá se, že hosté kontrolují hru a nepouští Energii do žádného tlaku.
56:02
Balán se vrací z trestné lavice.
55:40
Další projektil na domácí branku vyslal Pavelka a těsně přestřelil.
54:38
Energie se osvobodila z tlaku.
54:15
Závorka chytá Ručinského dělovku od modré.
54:02
Stanislav Balán (KVA) vyloučen za držení hole.
53:30
Martynek se s lehkostí přes obránce prodral až před Závorku a měl na hokejce třetí branku svého týmu. Závorka svůj tým podržel.
53:02
Po akci Litvínovských skončil puk mimo kluziště, vhazuje se před Závorkou.
52:34
Skuhravý s Mickou bojovali o puk tak zuřivě, až posunuli Francouzovu branku.
51:54
Dobrou střelu na Francouze vyslal od modré Harant.
51:15
Hra se kouskuje, když Litvínovští zahráli nejprve icing a poté ofsajd.
50:54
Petr Koblasa z pravého křídla střílel příklepem, Francouz si vybruslil daleko z branky a puk vyrazil betony.
49:52
Domácí mají puk a snaží se vymyslet, jak přejí střední pásmo, kde rotují hráči v žlutočerném.
48:58
Litvínov právě vstřelil branku!
Závorka pouze vyrazil Lukešovu střelu, domácí obránci skákavý puk nedokázali odpálit, až se dostal k pravé tyči, kde VIKTOR HÜBL pohodlně zakončil do prázdné branky. Asistence: František Lukeš, Jakub Šrámek.
48:20
Energie v plném počtu.
47:28
Domácí se zatím brání úspěšně, na Závorku ještě v oslabení nešla střela.
46:53
Lukeš nepřesnou nahrávkou našel pouze Dudu, ten poslal puk do středního pásma.
46:20
Stanislav Balán (KVA) dostává menší trest za hákování.
46:08
Verva bude hrát přesilovku, nyní má výhodu.
45:21
Duda nahrával před branku Balánovi, Francouz ale puk tečoval mimo dosah domácího útočníka.
43:53
Energie se snaží něco vymyslet směrem dopředu, soustředěná obrana Vervy jí ale nedává moc šancí.
43:03
Sičák nahrál Hruškovi do ofsajdu.
42:25
Utkání sleduje 4094 diváků.
42:08
Na druhé straně Francouze zaměstnal útok Radima Hrušky s Koblasou.
41:37
Ručinský střílel z první z mezikruží, Závorka ho vychytal.
40:39
Verva v plném počtu.
40:20
Duda s D. Hruškou před Francouzem doráželi poskakující kotouč, litvínovský gólman ale odolal.
40:16
Energie hraje přesilovou hru.
40:01
I ve druhé třetině dominovali hokejisté Litvínova, kteří svou převahu nyní dokázali i brankově vyjádřit. Domácí hře chybí kompaktnost, hráči často vymýšlí složitá řešení a chybí jim klid. Nejlépe to je vidět v přesilových hrách, ve kterých domácí nedokázali Francouze téměř vůbec ohrozit. Třetí třetina odstartuje přibližně v 19:40.
40:00
39:13
V oslabení si velmi dobře počínal Hanzl, vyvezl puk a málem ohrozil i Závorku.
38:39
Vyloučen Petr Štindl (LIT) za držení protihráče.
38:02
Energie v plném počtu. Přesilovka se Vervě moc nepovedla.
36:42
Velmi aktivní David Hruška přebruslil obránce, zkoušel se obtočit kolem Francouzovy branky, ale podklouzl.
36:02
Radek Deyl (KVA) dostává menší trest za nedovolené bránění.
34:36
Domácím se v posledních minutách nedaří zakládat útočné akce a ve středním pásmu prakticky pouze odevzdávají kotouč.
33:04
David Hruška na stará kolena v bruslařském souboji málem předstihl protihráče, na víc než střelu z bekhendu už mu ale síly nezbyly.
31:55
Energie je nyní v těžkém útumu, Závorka neví, kam dřív skočit.
30:29
Pro domácí mohlo být ještě hůře, Martynek s Hüblem v další situaci dva na jednoho vymíchali Závorku z branky, domácí brankář do střely do odkryté branky stihl vložit pouze hokejku, čímž zabránil jistému gólu!
29:35
Domácí propadli v obraně, před brankou se rázem zjevili dva Litvínovští a MARTIN RUČINSKÝ svižnou bekhendovou střelou propálil Závorku mezi betony. Asistence: Jakub Petružálek.
28:18
Hübl s Trávníčkem ujížděli na jediného obránce, nahrávku však zblokovala domácí hokejka a z tého šance hostů nebylo nic.
28:09
27:47
Energie opět musí až k Závorkovi.
27:25
Radim Hruška si puk příliš dlouho rovnal na střelu a Francouze překvapit nemohl.
26:57
Sičák na modré neudržel puk a hosté se tak osvobozují.
26:22
David Hruška dorážkou trefil jen Francouze, brankář hostů vychytal i příklep Sičáka.
26:09
Vyloučen Viktor Hübl (LIT) za nedovolené bránění.
26:03
Kverka se společně s Flekem drali před bránu, Kverka byl při postupu poslán k zemi, ale rozhodčí nedovolený zákrok neviděli.
25:04
V přečíslení tři na dva přenechal Balán zadovkou puk na Vachovce, ten však při střele selhal, Francouz vůbec zasahovat nemusel.
24:24
Hostům nevyšel pokus o vysunutí Lukeše, je z toho zakázané uvolnění.
23:14
Hra se přelévá ze strany na stranu, šancí teď k vidění moc není.
22:21
Po souboji byla posunuta Závorkova branka a chvíli se bude čekat, než ji ledaři upevní do předepsané pozice.
21:37
Skuhravého formace se snaží něco vymyslet v útoku, sráží jí ale nepřesnosti.
21:02
Litvínov je už kompletní.
20:35
David Hruška v pádu trefil protihráče, hosté diky tomu vyhodili.
20:05
Domácí dohrávají přesilovou hru.
20:01
V první třetině měli opticky navrh hosté, kteří dokonce nastřelili dvě tyčky. Domácí bránění šikovných litvínovských útočníků stojí hodně sil, zatím však i díky jistému Závorkovi odolávají. Ani Pavel Francouz se však nenudí, domácí předvedli několik nadějných útoků. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
20:00
19:46
Trávníček schytal zásah pukem a od jeho ruky se puk odrazil do hlediště.
19:25
Hosté vyhodili přes všechny čáry.
18:59
Koblasa nahrával před litvínovskou branku Mickovi, tomu v zakončení nedovoleným bráněním zamezil Petr Štindl (LIT).
17:50
Po střele od modré z velké blízkosti dorážel puk Vojtěch Tomeček, trefil Francouze jen do betonů.
17:33
Energie v plném počtu a po protiútoku hned bude vhazovat před Francouzem.
17:03
Další vyhození vybojoval domácí Skuhravý.
16:19
Duda vyhození nechává svůj tým vystřídat.
16:00
Hosté roztočili přesilovkový kolotoč.
15:33
Sebastián Gorčík (KVA) při forčekingu trefil protihráče do lýtka hokejkou a dostává menší trest za sekání.
14:54
Harant s Kverkou nyní bojují o puk v rohu útočného pásma.
13:47
Z pravého křídla střílel Pavlík, Závorka puk vůbec neviděl a ten rozezvučel tyč.
13:00
Hosté jsou častěji na puku, energetici je s velkým úsilím drží u mantinelů a daleko od branky.
12:14
Další tlak Vervy ukončuje zákrok Závorky.
11:35
Balán v situaci dva na jednoho poslal nahrávku pouze do bránícího hráče. Jeho spoluhráč David Hruška pouze zklamaně vrtí hlavou.
11:11
Na konci přesilovky ještě hosté nastřelili tyč!
11:09
10:22
Hostům odpískán úmyslný ofsajd, vhazuje se před Francouzem.
09:54
Energie v oslabení vyhodila a Francouz musel za brankou uklidit puk před najíždějícím Davidem Hruškou.
09:40
Hned po vhazování od modré pálil Kubát, Závorka puk vyrazil nad sebe.
09:08
Vyloučen Stanislav Balán (KVA) za držení protihráče.
08:53
Ručinský ve velké šanci dorážel vyražený kotouč, rozhozený Závorka ale stačil zakročit betonem.
07:50
Koblasova střela zblokována, na druhé straně Závorka přikryl skákavé nakození.
07:08
Na domácí straně to teď zavánělo hrou v šesti hráčích, hostující kotel se zlobí, ale hra plyne dál.
06:27
Po ofsajdu hostů se vhazuje ve středním pásmu.
06:03
Verva byla delší dobu usazena v útočné třetině, ale kloudnou akci vymyslet nedokázala. Nyní se vhazuje ve středním pásmu.
04:07
Nahození litvínovského obránce nadělalo Závorkovi problémy. Brankáře Karlových Varů puk vyrazil jen před sebe, kde však byli jeho spoluhráči, kteří dokázali uklidit kotouč do bezpečí.
03:08
Tomáš Pavelka střílel od levého mantinelu, ale střela šla jen těsně vedle branky Závorky.
02:30
Těm se ale stalo něco podobného jako před chvíli Energii a rázem přicházejí o kotouč.
02:00
Energetikům se nahození do útočné třetiny nepovedlo a puku se zhostující hráči Litvínova.
01:10
Domácí měli první šanci utkání. Dalekonosnou střelou však David Hruška hostujícího brankáře nepřekvapil.
00:15
Hostující celek se okamžitě po vhazování dostal do útočné třetiny. Puk musel pod svoji lapačku sevřít Tomáš Závorka.
00:01
Hráči obou mužstev právě poplácávají své brankáře, kteří v dnešním duelu budou, stejně jako pokaždé, potřebovat hodně štěstí.
V uplynulém kole oba soupeři zaznamenali tříbodové vítězství. Tradiční dvě vstřelené branky Energii tentokrát stačily ke skalpu Olomouce 2:1, Litvínovu jde střelba mnohem lépe a Pardubice zdolal 6:2.
Zatímco v předešlých sezonách se oba soupeři potkávali spíše v dolních patrech tabulky, do dnešního utkání vstupuje v roli favorita Verva, které patří 2. příčka v tabulce. Spíše než ztrátu 14 bodů na Třinec si Litvínovští musí hlídat svůj čtyřbodový náskok na Spartu a Kometu.

Pozicí Energie v tabulce může dnešní výsledek zatřást mnohem více. Ze dvanácté příčky má náskok 2 bodů na třináctou Mladou Boleslav a ztrátu 3 bodů na deváté Vítkovice. V poslední čtvrtině, která dnes začíná, bude o poslední postupové příčky do play-off ještě pořádný boj.
V pátek od 18:00 se v karlovarské KV Areně počtvrté v letošní extraligové sezoně utkají celky Energie a Vervy. V předešlých střetnutích si domácí celek vždy připsal tři body. Litvínov doma porazil Energii 5:0 a 4:2, energetici se ve své aréně radovali 2:1.