Hokejisté Zlína si tedy z Olomouce odvážejí všechny tři body. Olomouci se sice v poslední části podařilo snížit díky Romanu Rácovi, ale to bylo ze strany domácích vše, a tak už jen Jakub Svoboda v poslední minutě trefil opuštěnou klec Olomouce, a rozhodl tak o tom, že Zlín porazil Olomouc 3:1.
60:00
59:25
Zlín právě vstřelil branku!
JAKUB SVOBODA pečetí výhru Zlína střelou do opuštěné klece Olomouce. Bez asistence.
59:12
Zlínu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
58:44
58:15
Hosté zatím kombinují ve své útočné třetině.
57:19
Ševci se dostali do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat před útočným pásmem Zlína.
56:55
Olomouci se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
56:44
Zlín bude hrát přesilovou hru, protože na dvě minuty za hákování je vyloučen Ivan Majeský (OLO).
56:18
Svobodovu střelu z pravé strany přizvedl Skrbek do ochranné sítě.
55:57
Zlín vyhazuje puk přes celé kluziště, ale to už bylo po přesilové hře, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.
55:48
Diviš se pokusil překvapit Štůralu z hodně velkého úhlu, jenže hostující brankář má puk ve své moci.
55:05
Další útočná akce Olomouce doslova končí pod Žižkou, protože touš skončil po střele Buce právě pod bránícím obráncem Zlína.
54:54
Skrbkovu střelu tečoval jeden z domácích, jenže puk míří těsně mimo bránu Zlína.
54:06
Rác trefuje ihned prvního bránícího hráče a Zlín následně vyhazuje puk.
53:50
Díky podražení Jiřího Ondráčka (ZLN) se Olomouci naskýtá velká příležitost k vyrovnání.
52:47
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí hokejisté se konečné dočkávají, protože olomouckou střeleckou smůlu dokázal prolomit ROMAN RÁC, a tak bude závěr utkání ještě hodně zajímavý. Asistence: Martin Vyrůbalík, Rostislav Marosz.
52:30
Střelu Čajánka z pravého kruhu vytáhl Trvaj nad svou bránu.
51:35
51:09
Ondruškovi se podařilo dostat puk alespoň za modrou čáru.
49:55
Zlín už je kompletní, a tak hosté začínají svou zkrácenou přesilovou hru.
49:25
Jakub Herman (OLO) dostává další zbytečné dvě minuty, protože zahákoval jednoho z obránců Zlína.
49:00
Zlínu se podařilo dostat puk až do svého útočného pásma.
48:33
Vzájemné vyloučení na obou stranách! Nejdříve fauloval ve středu kluziště Petr Leška (ZLN), který je vyloučen na dvě minuty za podražení a na domácí straně je poté vyloučen Jan Knotek (OLO), jenž zbytečně fauloval po odpískání a odsedí si dvě minuty za podražení.
48:13
Hosté opět vyhazují touš co nejdále od své brány.
47:52
Zlínu se však ihned po vyhraném vhazování podařilo vyhodit puk.
47:46
Další přesilovka Olomouce začne až po komerční přestávce.
47:46
Jenže hosté se v plném počtu příliš dlouho neohřáli, protože další dvě minuty za krosček nyní dostává Martin Matějíček (ZLN).
47:24
Další vyhození hostující hokejistů, kteří budou už za malý okamžik v plném počtu.
46:55
Zlínu se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
46:32
Domácí hokejisté se špatnou rozehrávkou vyhánějí z útočné třetiny.
46:03
Kotouč se odrazil k zcela volnému Vyrůbalíkovi, který ihned vypálil a jeho rána skončil na břevně hostující klece!
45:32
A po malé poradě se rozhodčí nakonec rozhodují vylučovat, a Pavel Kubiš (ZLN) tak dostává dvě minuty za faul loktem.
45:32
Rachůnek nyní inkasoval hit loktem do obličeje, a tak domácí útočník zůstává ležet na ledové ploše.
44:25
Domácí hokejisté se snaží co to jde, jenže snaha domácích zatím nepřináší žádné gólové ovoce.
44:01
K zakončení z bezprostřední blízkosti se nyní dostal Kucharczyk, ale ten pouze poslal puk mezi betony Šťůraly, který je stihl zavčas zaklapnout.
43:52
Tentokrát střílel od modré Skrbek, jenže taková střela nemůže nijak ohrozit skvěle chytajícího Šťůralu.
43:01
Od modré střílel Majeský a jeho střela skončila ihned na prvním bránícím hráči.
42:23
Šťastný se pokusil překvapit Trvaje z hodně velkého úhlu, ale domácí brankář jeho střelu vyrazil.
41:32
Další velice důležitý zákrok Šťůraly, který nyní vyrazil velice nebezpečnou střelu Houdka.
41:08
Po zblokované střele Buce se Zlínu podařilo vyhodit puk mimo své obranné pásmo.
40:29
Majeský vystřelil od modré čáry, ale jeho střela mířila přímo do středu brány, kde je připravený dnes hodně jistý Šťůrala.
40:01
40:00
39:41
Lašova střela po vyhraném vhazování končí ihned na prvním bránícím hráči.
39:35
Knotkovu přihrávku tečoval jeden z hostů do ochranné sítě.
39:13
V závěru druhé třetiny ještě Bedřich Köhler (ZLN) oslabuje svůj tým, protože dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
38:24
Kotouč je nyní zašlápnut v rohu obranného pásma Olomouce.
38:07
Skrbkovi se nepodařilo správně rozehrát puk, a tak se k němu opět dostávají Ševci.
37:39
37:14
Po delší kombinaci Zlína se Olomouc opět vysvobozuje.
36:27
Olomouci se podařilo dostat puk ze své obranné třetiny.
35:39
Radim Kucharczyk (OLO) dostává dvě minuty za hákování, ale po pravdě jsem žádný nedovolený zákrok domácího hráče neviděl.
35:04
Od modré nyní pálil Žižka a jeho pokus sice byl ještě tečován před Trvajem, ale puk nakonec končí v náruči domácího brankáře.
34:28
Šťastný vletěl do útočné třetiny, kde vystřelil z pravého kruhu, ale Trvaj jeho střelu vyrazil.
33:41
Jeden z hostujících hráčů zahrál puk v útočné třetině vysokou holí, a tak hlavní rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
33:34
Kotvan vystřelil od modré čáry a jeho pokus zastavil Trvaj mezi svými betony.
33:09
Majeský zavezl puk až do útočného pásma Olomouce.
32:31
Olomouci se podařilo vyhodit puk až za hostující bránu.
31:54
Hodně přísně jsou nyní potrestáni domácí hokejisté, protože dle rozhodčích jich bylo na ledě šest, a tak domácí střídačka dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jakub Matai (OLO).
31:22
Matai zahazuje další tutovku! Olomoucký útočník se dostal zcela sám mezi kruhy, ale domácí útočník svou následnou střelu nevměstnal mezi tři tyče hostující klece.
31:03
Zlín vyhazuje puk přes celé kluziště.
30:54
Marosz se dostal k odraženému puku mezi kruhy, jenže jeho následná střela mířila pouze do středu brány.
30:06
Zlínu se podařilo protlačit puk až do středního pásma.
30:00
Od modré vypálil Kucharzyk a Šťůrala jeho střelu vyrazil až do ochranné sítě.
29:52
Domácí zatím jen kombinují ve své útočné třetině.
29:18
Pavel Sedláček (ZLN) tedy dostává dvě minuty za držení protihráče.
29:18
Další obrovská šance Olomouce, protože Herma přihrával před prázdnou bránu Lašovi, jenže toho jeden z hostujících hráčů podržel, a tak olomoucký útočník nemohl zakončit.
28:21
Mora postupně přebírá iniciativu utkání a domácí se čím dál více tlačí před hostující branku.
27:57
Šťůrala se musel mít znovu na pozoru, protože na něj vyslal další střelu Patera, ale brankář Zlína svůj tým drží.
27:45
Marosz si vybruslil z levé strany a jeho střelu dokázal Šťůrala vyrazit mimo svou bránu.
26:58
Knotek nyní seslal k ledu Čajánka, který se hodně ochotně poroučel k zemi.
26:10
Útočnou rozehrávku Mataie zachytil jeden z hostujících hráčů, a tak se k puku opět dostávají Ševci.
25:17
Ševci využívají přesilovou hru! Leška dlouho držel puk v pravém kruhu, odkud nakonec přihrál na modrou JIŘÍMU MARUŠÁKOVI a jeho střela skončila až za zády Trvaje. Asistence: Petr Leška.
24:49
Leška nabil na modrou zcela volnému Marušákovi a jeho střelu na bližší tyč dokázal zlikvidovat Trvaj.
24:15
Další vyhození domácích.
23:55
Rácovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma Olomouce.
23:36
Od modré čáry nyní pálil Matějíček, avšak jeho střela skončila v náruči domácího brankáře.
23:28
Radim Kucharczyk (OLO) zcela zbytečně hákoval jednoho z hostujících obránců, a tak dostává zaslouženě dvě minuty.
22:52
Domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
22:31
Říčka chtěl vystřelit zpoza olomouckého obránce, ale zlínský útočník trefil právě bránícího hráče.
22:11
Rachůnek dostal nabito mezi kruhy a jeho pohotovou střelu zastavila až lapačka Šťůraly.
21:34
Škůrek vystřelil od modré čáry, jenže jeho střela skončila ihned na právním bránícím hráči.
20:53
Jenže Olomouci se následně nevydařila její rozehrávka, a tak se do rychlého protiútok dostal Zlín, ale Trvaj byl pozorný.
20:36
Domácí zatím drží puk za svou bránou.
20:01
V první třetině byli aktivnějším mužstvem hokejisté Zlína. Své šance z úvodu utkání však hosté nedokázali přetavit v úvodní branku a hra se poté vyrovnala. K vidění bylo několik přesilových her, které však zůstaly nevyužity. V osmnácté minutě těsně po konci oslabení vstřelil zatím jediný gól dnešního klání zlínský Jiří Ondráček a hosté odcházejí do kabin s nejtěsnějším možným náskokem.
Druhá třetina začne zhruba v 18:52.
20:00
19:52
Hosté se osvobozují a vypadá to, že domácí v první třetině gól nevstřelí.
19:36
Herman vystřelil od modré zápěstím, Štůrala s problémy zasáhl a přerušil hru.
19:17
Hosté opět vyhodili kotouč přes všechny čáry.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny. Domácí začínají další útočnou akci až od vlastní brány.
18:40
Podruhé to Rác zkusil zpoza pravého kruhu, tentokrát jeho projektil vůbec nemířil mimo tři tyče.
18:11
Rác vypálil z pravého kruhu, Štůrala si připsal jistý zákrok.
18:04
Domácí mohou vyrovnat zápas ještě před odchodem do kabin. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Ondřej Veselý.
17:04
Hosté už hráli v plném počtu, když se kotouče zmocnil JIŘÍ ONDRÁČEK, vjel do útočného pásma, zpoza pravého kruhu vypálil přes několik bránících hráčů a jeho kotouč propadl Trvajovi zřejmě mezi vyrážečkou a betonem. Zlín se ujímá vedení. Asistence: Roman Vlach, Patrik Urbanec.
16:35
Herman nahrál na druhou stranu čekajícímu Houdkovi, který střílel z první vedle zlínské brány.
16:00
První vyložená šance domácího celku zůstala nevyužita. Skrbek si najel do mezikruží, ale ještě hledal lépe postaveného Diviše, který tváří v tvář Štůralu nepřekonal.
15:44
Majeského střelu od modré čáry usměrnil na ochrannou síť hokejkou Tomáš Štůrala. Hanáci si vytvořili při přesilovce slušný tlak.
15:01
Vyrůbalík pálil z mezikruží z otočky mimo bránu.
14:42
Podruhé v dnešním klání si zahrají početní převahu domácí. Martin Matějíček přidržel za brankou v souboji nedovoleně Rachůnka a odjíždí za katr.
14:24
Dlouhou pasáž bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění hostujícího mužstva. Vhazovat se bude po Štůralově pravici.
13:30
Okál zavezl kotouč do útočného pásma, ale hostům se nepodařilo přímo ohrozit Jiřího Trvaje. Prostor před svým gólmanem dobře čistila obrana Mory.
12:18
Ve zkrácené početní převaze se však Zlín nedostal k jediné střele, nyní se hraje opět v plném počtu hráčů na obou stranách.
11:50
Kubiš opustil trestnou lavici a Zlínu začíná zkrácená přesilová hra, kterou zahájí vhazováním v útočném pásmu.
11:44
Protiútok Zlína zakončoval po přihrávce Čajánka zpoza pravého kruhu Jakub Svoboda, Trvaj ukryl kotouč ve výstroji.
11:10
Hra čtyři na čtyři více sedí domácím, kteří zatlačili svého soupeře.
10:21
Škůrek vypálil prudce od modré čáry, jeho projektil zamířil mimo bránu.
10:18
Přesilová hra Olomouce měla jepičí život. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Rostislav Marosz a poměr sil na ledě se vyrovná.
10:10
Ani na podruhé nepřipustili zlínští tlak domácího týmu a vyhodili kotouč.
09:53
Hosté první buly při svém oslabení vyhráli a vyhodili kotouč od vlastní brány.
09:48
Přesilovou hru si vyzkouší poprvé v zápase i Hanáci. Dvě minuty za podražení obdržel Pavel Kubiš. Zlínský útočník fauloval v útočném pásmu.
09:18
Domácí hrají v plném počtu, první oslabení přečkali bez jakýchkoliv problémů.
09:06
Cibák vystihl rozehrávku Zlína, posílá kotouč až za Štůralovu bránu.
08:47
Žižkův pokus od modré čáry byl zblokován, následně se domácí hnali do útoku, přičemž se dopustili ofsajdu.
08:17
A opět se domácím povedlo poslat kotouč pryč z vlastní třetiny.
07:58
A další zakázané uvolnění svěřenců trenéra Rostislava Vlacha při vlastní přesilové hře.
07:44
A hosté se navíc nyní dopustili zakázaného uvolnění, což se vůbec nelíbilo zlínskému kapitánovi Petru Čajánkovi. Nezbývá mu však, než se přesunout společně se svými spoluhráči ke vhazování ve vlastní třetině.
07:31
Následné vhazování vyhráli hosté a vyhodili kotouč přes všechny čáry.
07:26
Po vyhraném buly pálil od modré Matějíček, Trvaj vyrazil kotouč před sebe, dorážející Čajánek si na olomouckého brankáře bekhendovou dorážkou nepřišel.
07:18
A nyní si Berani zahrají první přesilovou hru, dvě minuty za podražení obdržel Dávid Buc.
06:30
Hosté se opět na chvíli podívali o útočného pásma, tentokrát se však ke střele na Trvajovu bránu vůbec nedostali.
05:42
Po pokusu olomouckého obránce od modré čáry byl kotouč sražen do ochranné sítě.
04:55
Další šance Zlína. Míčka v těsné blízkosti Trvaje nepřekonal, když mu možnost dobrého zakončení vzal jeden z obránců Olomouce. Celou akci mohl dotáhnout k vítězné brance Leška, jenomže domácího brankáře nepřekonal.
04:30
Do rychlého protiútoku se vzápětí snažili dostat hosté, jejich výpad si však obrana pohlídala.
04:15
Hosté jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu.
03:57
Köhlerův pokus zpoza levého kruhu byla zblokovaná a Trvaj vůbec nemusel zasahovat.
02:48
Hosté se usadili v útočném pásmu, což vyústilo ve dvě nepřesné střely od modré čáry. Poté se však dostal k dobrému zakončení v mezikruží David Šťastný, který ovšem zamířil svou šanci vedle.
01:39
Knotek poprvé prozkoušel pozornost Tomáše Štůraly, když pálil po přejezdu modré čáry zápěstím, brankář Zlína vytasil svůj beton a kotouč vyrazil do rohu kluziště.
01:30
Na úvod zápasu jsou u kotouče mnohem častěji hosté.
00:53
První šance utkání, ve které se ocitli hosté, Čajánek se dostal ke střele z mezikruží, Trvaj byl připraven a zasáhl.
00:36
Nyní si neporozuměla první formace Zlína, což vyústilo v zakázané uvolnění hostujícího mužstva.
00:16
Na úvod utkání se hosté dopustili ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01
00:01
V Olomouci panuje jako už tradičně vynikající atmosféra, dnes umocněna skutečností, že je na programu moravské derby. Hráči už vjíždějí na led a za malou chvíli bude moci dnešní utkání začít.

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Diviš – Rachůnek, Knotek, Kucharczyk.

PSG Zlín: Štůrala (Hromada) – Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Přibyl, Stuchlík – Svoboda, Čajánek (C), Veselý – Ondráček, Vlach, Říčka – Okál, Leška, Köhler – Kubiš, Šťastný, Sedláček.

Rozhodčí: Pešina, Souček – Blümel, Polonyi.
Olomouc se na domácím ledě pokusí potvrdit kvalitní výkony, které ji vynesly až na sedmé místo extraligové tabulky. Z posledních čtyř zápasů prohrála jen jediný – s favorizovaným Třincem. "Plecharéna", tvrz Kohoutů, patří mezi stadióny s nejlepší atmosférou v naší nejvyšší hokejové soutěži a při moravském derby se nedá očekávat nic jiného než bouřlivé skandování. Zlín bude chtít ukázat, že jeho forma stoupá. Sice se krčí na 13. místě, ale v listopadu má pozitivní bilanci. Zajímavý duel čeká Tomáše Rachůnka, kterého vychovali pro velký hokej právě Berani.