SESTŘIH: 49. kolo extraligy, Třinec - Kometa Brno 4:1

Zblokované střely: 9:15
Hity: 9:8
Nejlepší hráči zápasu:

Lukáš Žejdl (2+0) – Leoš Čermák (1+0).
Utkání končí jednoznačným vítězstvím domácích Ocelářů, kteří tak potvrzují svou nadvládu v základní části a s předstihem si zajišťují vítězství v dlouhodobé části. V závěrečné periodě ještě konečnou podobu skóre stanovil Jakub Orsava.
60:00
59:58
Dvě vteřiny do konce, uvidíme ještě jedno vyloučení. Jedná se o oboustranný trest. Za domácí je potrestán Michael Foltýn, na hostující straně pak Leoš Čermák. Oba dostávají dvě minuty za hrubost.
59:50
Kotouč v pásmu Třince. Hrubec ještě musel jednou zasahovat a to po střele Čermáka. Ani tento pokus však neskočil v síti.
59:30
Oceláři zachytili hostující rozehrávku a odpalují kotouč za branku, kterou hájí Falter.
59:07
Uvidíme ještě jednu přesilovku Komety. Na trestnou lavici usedá Tomáš Plíhal, který je vyloučen za podražení.
59:00
Minuta do konce třetí třetiny, o vítězi základní části letošní sezóny je rozhodnuto. Oceláři se nedohodli v rozehrávce a poslal kotouč na icing. Buly před Hrubcem.
58:19
Antonín Honejsek chtěl překvapit Hrubce střelou z téměř nulového úhlu, třinecký brankář ale byl pozorný a vyrazil puk do rohu kluziště.
58:05
Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty. Třinci je odpískán ofsajd, buly v neutrální zóně.
57:44
Oceláři ale hned po vhazování přenesli hru do pásma Brna. Čtvrtá formace Slezanů zatím drží puk v bezpečné vzdálenosti od své branky.
57:21
Kometě se nakonec povedlo nahodit puk na Hrubce a vybojovat si buly v útočném pásmu.
57:15
Jihomoravané drží kotouč na svých holích, zatím ale kombinují daleko od třinecké branky...
56:23
Ve skrumáži před Hrubcovou brankou se nejlépe orientoval Hrňa, jemuž se povedlo dostat kotouč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
56:04
Hra je přerušena pro ofsajd Komety. Oceláři již hrají v plném počtu.
55:47
Brnu se nepovedl přechod útočné modré. Orsava s Krepsem zavezli kotouč do pásma Komety, přesilovka hostí se chýlí ke konci.
55:20
Kometa je kompletní, hraje tedy zkrácenou přesilovku. Hosté ale zatím drží puk ve vlastní třetině.
54:54
Kometa se ještě snaží o korekci stavu. Od hrazení tvrdě pálil Vondráček, Hrubec jeho střelu vyrazil do rohu.
54:15
Třinec právě vstřelil branku!
Rozhodčí nakonec potěšil drtivou většinu diváků v třinecké aréně, Oceláři si opět berou tříbrankové vedení! JAKUB ORSAVA doslova dotlačil kotouč do branky spolu s hostujícím brankářem, z opakovaných záběrů je však jasné, že kotouč se do branky dostal dřív, než oba hokejisté! Bez asistence.
Zatím, co čekáme na verdikt sudích, WERK ARENOU krouží mexická vlna. Oceláři jsou necelých šest minut od zisku Prezidentského poháru!
54:15
Jakub Orsava se podél hrazení prodral až k zakončení, po střele, kterou Falter zastavil, pak spolu z hostujícím brankářem zajel za brakovou čáru! Rozhodčí v prvním okamžiku rozpažil, nyní jde vše konzultovat s kolegou u videa!
53:56
A domácí svou přesilovku ukončují nedovoleným zákrokem. Milan Doudera krosčekoval Jana Káňu, odjíždí proto na trestnou lavici. Příštích 69 vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak začne zkrácená přesilovka Brna.
53:50
Další těžký zákrok v podání Martina Faltera! Hostující brankář dokázal zastavit prudkou ránu Štefana Ružičky z bezprostřední blízkosti! Kometa tak stále živí naději na bodový zisk.
53:36
WERK ARENA hlásí vyprodáno, dnešní duel sleduje 5 200 diváků!
53:36
Slezané svou další akci sehráli až k nejlepšímu střelci extraligy Eriku Hrňovi. Střela třineckého forwarda z voleje končí ve Flaterově výstroji.
53:12
Josef Hrabal na nic nečekal a hned po buly tvrdě vypálil. Falter dokázal jeho střelu vyrazit, Kometa se poté osvobodila.
53:05
Hosté si komplikují cestu za body z dnešního duelu. Aktivní napadání Ocelářů domácím přináší další přesilovku. Na trestnou lavici usedá Jan Hruška, jehož hůl se ocitla ve tváři jednoho z domácích hokejistů. Slezané tak po reklamní pauze začnou svou přesilovku.
52:36
Petr Ton málem obral rozehrávajícího Krepse o puk, třinecký forward v posledním možném okamžiku ještě sáhl po kotouči a odpálil jej z dosahu hostujícího kanonýra.
51:54
Kometa se po delším časovém úseku usadila v pásmu Třince. Snažení Brna končí bekhendovým pokusem Mrázka, puk ale letěl příliš vysoko.
51:36
Postup Jakuba Koreise na třineckou branku zastavuje hvizd sudích, jeden z jeho spoluhráčů stál v ofsajdu.
51:10
Plíhal zavezl kotouč do pásma Komety, k zakončení se ale žádný z Ocelářů nedostal. Hosté se zmocnili puku a posílají jej do střední třetiny.
50:32
Radim Matuš přešel přes bránícího Kováčika, svého parťáka pak ale zastoupil Ptáček a odebral Matušovi puk. Ten teď míří za Hrubcovu branku, icing z toho nebude.
49:56
Brnu se ale nepovedlo přesně rozehrát, Oceláři proto i nadále zůstávají v útočném pásmu...
49:37
Hosté jsou kompletní. Kotouč je u Faltera, v moci jej mají hráči Komety.
49:17
Kometa dobře brání své území a nepouští Oceláři do útočné třetiny. Přesilovka domácích se chýlí ke konci.
48:28
Oceláři ihned po buly rozehráli překvapivou akci na jejímž konci byl únik Jakuba Orsavy! Třinecký forward chtěl rozhýbat Faltera a kličkou do forhendu zasunout kotouč do sítě, v posledním okamžiku mu však puk přeskočil čepel!
48:14
Slezané nakonec o útočnou třetinu přišli. Do protiakce se vydal Dočekal, jeho ránu Hrubec vyrazil do ochranné sítě.
47:57
Slezané drží útočnou třetinu, kotouč se ale po většinu času pohybuje za hostující brankou.
47:30
Oceláře čeká dvouminutová přesilovka. Vilém Burian si při napadání rozehrávajícího Galvase počínal nedovoleně, sudí ho proto posílají na trestnou lavici za držení.
46:48
Oceláři drželi útočnou třetinu, přes dobře zformovanou obranu Komety se ale ke střele nedostali. Kotouč ve střední třetině.
46:14
Pokus Ocelářů o rychlý přechod do útočné třetiny končí ofsajdem. Hra bude pokračovat po reklamní pauze vhazováním ve středním pásmu.
46:00
Jihomoravané se sice dokáží dostat do útočné třetiny, tam ale nezůstanou tak dlouho, aby si vypracovali dobrou pozici pro střelu.
45:22
Kometa se nakonec dostala až do útočné třetiny. Následná střela Hanzlíka ale byla ztečována do ochranné sítě.
45:09
Martin Falter si trochu pohrál s forčekujícím Hrňou. Hostující brankář ukryl puk v lapačce, pak jej ale rychle rozehrál na opačnou stranu, než kam mířil třinecký forwarda.
44:59
Je z toho ale jen icing, hra se opět vrací k Šimonu Hrubcovi.
44:34
Malec si na modré čáře nerozuměl s Dočekalem a odevzdal kotouč Ocelářům. Ti se ale dlouho nemohli dostat z vlastní třetiny, nakonec se jim to povedlo.
44:00
Jakub Koreis dokázal proti Galvasovi vybojovat puk, jeho zpětná přihrávka na modrou čáru ale nebyla přesná a končí ve střední třetině.
43:06
Oceláři se okamžitě po buly zmocnili puku a vydali se do protiútoku. Dravecký zavezl kotouč za modrou čáru a přenechal jej najíždějícímu Orsavovi. Střela třineckého forwarda končí na vyrážečce brankáře Komety.
42:56
David Nosek nahodil kotouč do útočné třetiny ještě z vlastní poloviny. Pískán je icing, hra se stěhuje k Hrubcovi.
42:16
Rychlá akce tak ze strany Komety. Protiútok hostí zakončuje Honejsek, ani on ale nebyl schopný trefit branku.
41:32
Oceláři se vydali do rychlé protiakce. Ta končí nahozením Marka Růžičky na brankáře Faltera. Hostující gólman puk kryje, bule po jeho pravici.
41:18
Kometa se nastěhovala do pásma Ocelářů. Od modré tvrdě pálil Hanzlík, ani jeho pokus ale k Hrubcovi nedoletěl.
40:34
Na druhé straně na Flatera nahazoval Orsava. Třinecký útočník pro svůj tým vybojoval buly v útočném pásmu.
40:16
Hned v úvodu poslední třetiny od modré tvrdě pálil Kováčik, jeho rána se však zastavila u clonících hráčů.

Třetí třetina začne přibližně v 16:40.
Skončila druhá třetina dnešního duelu, lepší jsou stále domácí Oceláři. Kometě se sice povedlo trefou Čermáka snížit, stále však ztrácí dva góly.

Po druhé třetině se za domácí ke slovu dostal Lukáš Žejdl, autor dvou branek:

"Snažili jsme se do toho jít naplno a odčinit minulé zápasy, které jsme prohráli. Myslím, že se nám to povedlo. K mým gólům...Ten první by se měl pokaždé dávat, někdy to ale je o štěstí. Puk mi mohl přeskočit hokejku. Ve druhé třetině jsme ale trochu polevili a pustili Kometu do zápasu. Musíme se vrátit ke hře z první periody a nedovolit jim další góly."
40:00
39:41
Kometa dostala puk do třinecké třetiny, momentálně o něj však bojuje s domácí obranou u hrazení. Zdá se, že tam také celá třetina skončí.
39:04
Do konce druhé třetiny chybí necelá minuta. Pozornost hostujícího brankáře otestoval Hrňa, Falter opět úspěšný.
38:42
Ton zavezl kotouč do pásma Ocelářů, z brankové čáry pak hledal volného Honejska. Ten pálil z první, jeho střela však letěla vedle branky.
38:04
Další střela na hostujícího brankáře, tentokráte ji na svědomí má Matuš. Falter opět pozorný. Do konce brněnské přesilovky schází jedna vteřina.
37:58
Ve vlastním oslabení zahrozil Daniel Rákos. Třinecký útočník přebruslil celé kluziště, kousek za modrou čárou vypálil na hostující branku. Falter byl pozorný, kotouč skončil v jeho lapačce.
37:28
Postup Němce vstříc třinecké brance zastavuje ofsajd. Do konce přesilovky Brna zbývá 37 vteřin, buly ve střední třetině.
37:04
Kometa se nemůže dostat do útočné třetiny, Oceláři dobře brání svou modrou čáru.
36:40
Brnu se nepovedl přechod přes střední pásmo. Slezané se opět zmocnili puku, opět jej odpálil za hostující klec.
36:21
Oceláři se po buly dostali ke kotouči a poslali jej za hostující branku. Kometa musí začít znovu.
36:05
Po přerušení se před hostující brankou strhla menší potyčka, rozhodčí se rozhodli vylučovat. Na trestnou lavici usedá třinecký Marek Růžička, který si v šarvátce počínal příliš aktivně. Růžička obdržel dvě minuty za sekání.
36:05
A další střela z hole Třineckých, o tu se teď postaral Matuš. Falter opět pozorný, skóre se nemění.
35:29
Další skvělý zákrok hostujícího gólmana! Martin Falter sice příliš dobře neviděl Linhartovu bombu od modré, i tak ale dokázal vyrazit kotouč do rohu kluziště!
34:52
Další slibné šance pro Oceláře! Tomáš Plíhal poslal kotouč Vladimíru Draveckému, který tváří v tvář Falterovi trefil jen betony hostujícího brankáře!
34:22
Na druhé straně se pohotovou střelou od modré prezentoval Ptáček. Hrubec dokázal pokus hostujícího beka vyrazit.
33:56
První formace Ocelářů držela kotouč v brněnském pásmu, další střelu na Faltera ale nevyslala.
33:21
Lukáš Žejdl útočil na hattrick! Třinecký forward si nabruslil za modrou čáru a vyslal prudkou střelu do protipohybu brankáře Faltera! Gólman Komety dokázal zareagovat včas a vytáhnout efektní zákrok lapačkou!
32:55
Přesilovka Brna je u konce. Hosté však stále drží kotouč na svých holích, Hrubce ale zatím ohrozit nedokázali.
32:35
Kometě se druhá polovina početní výhody příliš nedaří, Oceláři se opět osvobodili.
31:58
Erik Hrňa si obhodil stojícího Kuboše, v dalším postupu na branku Komety mu ale zabránil sprintující Malec.
31:45
To nyní změnil Jan Hruška, který z bezprostřední blízkosti ale ani nadvakrát nedokázal propasírovat kotouč skrz výstroj třineckého brankáře.
31:36
Kometa stále drží útočnou třetinu, Hrubec však zatím nemusel zasahovat.
31:08
Po chybě domácích se ke střele z voleje dostal Jan Hruška, jeho projektil však letěl vedle branky.
30:54
Kometa dostává možnost další početní výhody. Marek Růžička, ve snaze zpracovat puk, ukryl kotouč ve své rukavici na delší dobu, než je povoleno. Rozhodčí ho posílají na dvě minuty na trestnou lavici za sevření puku.
30:29
Hosté jsou kompletní, čeká je buly v pásmu domácích. Rákos si nerozuměl s Růžičkou a poslal kotouč jen na icing.
30:21
Další prudká střela na hostující klec, ani Plíhal však nebyl úspěšný. Rozhodčí poté Třinci odpískali hru vysokou holí, hra se stěhuje do neutrální zóny.
29:48
Kometa poté dokázala odpálit kotouč do pásma Třince, Oceláři musí začít znova.
29:20
Další prudká rána od modré čáry, tentokráte z hole Davida Noska. Falter měl co dělat, aby tuto dělovku zastavil, poradil si však i s následnou dorážkou Orsavy.
28:38
Hned po buly od modré tvrdě pálil Dravecký, jeho rána však skončila na bruslích clonících hráčů. Kotouč se poté odrazil do střední třetiny.
28:28
Výhoda domácích končí, po komerční přestávce budeme pokračovat přesilovkou Třince. Na trestnou lavici usedá hostující Lukáš Vágner, který se provinil držením.
28:10
A Slezané si zahrají přesilovku. Oceláři momentálně hrají ve výhodě se šesti bruslaři v poli, kotouč však drží ve vlastní třetině.
27:36
Hrňa si od hrazení nabruslil na modrou čáru, střelou ze zápěstí pak ale trefil jen clonícího Galvase. Oceláři i nadále drží útočnou třetinu.
27:00
Nosek s Ružičkou vyhráli souboj o kotouč ve střední třetině, jeho spoluhráčům se ale následně nepovedlo přesně rozehrát.
26:30
Žejdl hledal rozjetého Ciencialu, třinecký mladík se však nedokázal prokličkovat skrz trojici bránících hráčů.
25:56
Početní výhoda Brna je u konce. V samotném závěru ještě od modré pálil Kuboš, ani on ale nemířil přesně.
25:31
Kometě se nepovedl rychlý přechod do útočné třetiny, Oceláře se opět osvobozují.
25:03
Nezměnil to ani Tomáš Vondráček, jehož rána od modré letěla nad branku. Oceláři se následně zmocnili puku a poslali jej do střední třetiny.
24:48
Kometa se usadila v pásmu domácích, Hrubec zatím zasahovat nemusel...
24:11
Podobný kousek, jako před pár okamžiky Čermákovi, se teď povedl Plíhalovi! Třinecký kapitán dostal přihrávku před brankoviště, z voleje ale trefil jen vyrážečku brankáře Faltera!
23:56
Přesilovka domácích je u konce, následovat bude početní výhoda Komety. Josef Hrabal si ve vlastní třetině počínal nedovoleně, usedá proto na dvě minuty na trestnou lavici.
23:38
Kamil Kreps byl se svou kličkou trochu delší, než by chtěl. Další ofsajd Ocelářů, buly ve střední třetině.
23:20
Domácím se v početní výhodě nedaří. Kometa získala kotouč a odpálila jej k Hrubcovi.
23:06
Třinečtí se pokusili o rychlý přechod střední třetiny. Žejdl však na modré udělal malou kličku, čímž své spoluhráče vystavil do ofsajdového postavení.
22:52
Kometa právě vstřelila branku!
Tak tohle se domácím příliš nepovedlo. LEOŠ ČERMÁK v oslabení zachytil třineckou rozehrávku, přebruslil couvající beky a kličkou do bekhendu poprvé v zápase propálil Hrubce! Bez asistence.
22:25
Slezané drží útočnou třetinu, brankáře Komety však zatím ohrozit nedokázali.
21:49
Daniel Rákos objel Flaterovu branku a naservíroval kotouč do brankoviště. Tam jej chtěl do branky dorazit Matuš, třinecký útočník ale byl faulován Hynkem Zohornou a nedokázal tak zasunout kotouč za hostujícího brankáře. Přesilovka pro Oceláře.
21:26
Orsava chtěl prodloužit Linhartův pas do útočné třetiny, kotouč ale vyletěl tak vysoko, že přeletěl tvrzené sklo a skončil v hledišti. Vhazování ve střední třetině.
21:00
O kotouč se poté dlouho bojovalo u hrazení. Hlavní rozhodčí to již nemohl déle vydržet a přerušil hru. Buly ve středním pásmu.
20:42
Brňané se proháčkovali do třetiny Ocelářů, akci Komety od modré zakončil Kováčík. Střela hostujícího obránce však byla zblokována za branku Šimona Hrubce.
20:12
Oceláři jsou kompletní, pokračujeme v klasickém rozestavení na obou stranách.
20:01
Kometa do druhé periody vstoupí s výhodou jednoho muže v poli, do konce hostující přesilovky zbývá 12 vteřin.
Třineckou WERK ARENU přišli v úvodu první přestávky přivítat maskoti letošního Mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě Bob a Bobek.

Využití: 2:0
Máme za sebou prvních dvacet minut dnešního duelu, o tři branky zatím jsou lepší domácí Oceláři. Hráčům s dráčkem na hrudi pomohla především rychlá a dlouhá přesilovka pěti proti třem, ve které domácí dvakrát skórovali. Brankový účet dnešního duelu otevřel Tomáš Plíhal, na jeho první trefu pak dvěma zásahy navázal Lukáš Žejdl. Kometa tak do kabiny jde s tříbrankovým mankem. Druhá třetina začne přibližně v 15:49.
20:00
19:30
Kometa se rozestavila v pásmu Ocelářů a zahájila svou kombinaci. Honejsek posílal kotouč před branku, do jeho přihrávky ale svou hůl vložil Doudera a poslal kotouč do rohu.
18:47
Kometě se nepovedlo přesně rozehrát, do protiakce tak šli domácí. Útok vedl Plíhal, který se nakonec rozhodl pro individuální zakončení. Jeho střela byla zblokována do ochranné sítě, buly v pásmu Komety.
18:13
Kometa si v závěrečných minutách první třetiny zahraje svou první přesilovku. Na trestnou lavici odjíždí David Nosek, od rozhodčích inkasoval dvě minuty za hákování.
17:53
Kometa si vypracovala ještě jednu šanci, ani tu ale využít nedokázala. A tak se radují domácí! Ondřej Kovařčík získal u mantinelu puk, posunul jej LUKÁŠI ŽEJDLOVI, který střelou mezi Falterovy betony skóruje podruhé v dnešním duelu! Asistence: Ondřej Kovařčík. Stav utkání: 3:0.
17:04
Tam se ke kotouči dostali hosté a po další akci Brna už Hrubec musel zasahovat. Pozornost třineckého brankáře otestoval Koreis, Hrubec jeho pokus vyrazil do rohu.
16:36
Kometa na chvíli držela Oceláře pod tlakem, střeleckou příležitost si ale vypracovat nedokázala. Slezané se zmocnili puku a poslali ho do střední třetiny.
16:09
Orsava od modré nahazoval na teč Plíhalovi, kotouč se ale k třineckému útočníkovi nedostal. Hosté následně šli do rychlé protiakce, ta končí zásahem Šimona Hrubce.
15:17
Brnu se nedaří přechod středního pásma. Oceláři jsou lepším týmem co se pohybu týče, proto také častěji zaměstnávají soupeřova brankáře.
14:37
Vzápětí se sám před hostující brankou ocitl David Cienciala! Třinecký mladík však místo střely hledal najíždějícího spoluhráče, Kometa však dokázala jeho pas vystihnout a poslat puk do střední třetiny!
14:03
Dvě dobré příležitosti pro Oceláře! Daniel Rákos nejprve obkroužil branku a chtěl zasunout za přesunujícího se Faltra. V tom mu však zabránil Malec. O chvíli později tvrdě pálil Nosek, Falter dokázal jeho ránu vyrazit betonem!
13:28
Ta ale končí hned za modrou čárou Ocelářů. K puku se následně dostal Jan Hruška, zavezl jej do pásma Třince, proti přesile bránících hráčů ale nedokázal dál rozehrát.
12:56
Hosté poslali kotouč do pásma Ocelářů, tam jej opět sbírají hráči s dráčkem na hrudi a zakládají další akci.
12:22
Oceláři se usadili v pásmu hostí. Z voleje od modré pálil Galvas, jeho rána ale šla vedle branky.
11:50
Kometa se následně pokusila o rychlou protiakci, ta ale končí ofsajdem.
11:40
Okamžitě po vhazování tvrdě pálil Žejdl, Falter dokázal včas srazit betony a zastavit pokus třineckého forwarda.
11:25
Puk doplachtil na střídačku Komety. Hra je přerušena, buly před Faltrem.
11:10
Hra se přesunula do střední třetiny, ani jednomu ze soupeřů se nedaří přechod modré čáry.
10:21
Oceláři chtěli využít pomalého střídání Komety rychlou akcí, pas Hrabala na Douderu ale byl příliš prudký, aby Doudera mohl dál rozehrát. Kotouče se zmocnili hosté, zavezli jej do pásma Ocelářů. Branku Třince však již ohrozit nedokázali.
09:36
Kometa však pokračovala v tlaku a ten končí dalším zákrokem třineckého brankáře. Jan Hruška se tentokráte již propracoval k zakončení, střelou mezi betony ale Hrubce nepřekvapil.
09:26
Ton zpoza branky hledal volného Jana Hrušku, před hostujícím forwardem ale puk do bezpečí uklidil Lukáš Galvas.
08:38
Ta ale končí nepřesným pasem ve středním pásmu. Kometa se poté vrhla do protiútoku, který končí střelou od modré čáry. Hrubec s ní příliš práce neměl, hra je přerušena.
08:22
Jihomoravané se po delší době dostali do pásma Ocelářů, dlouho tam ale nepobyli. Třinečtí jsou opět u kotouče a zakládají další akci.
07:40
Tak tato přesilovka se domácím povedla náramně! Okamžitě po buly ve středovém kruhu se Oceláři nastěhovali do pásma Komety, kterou dlouho drželi pod tlakem. Celá akce nakonec končí gólem LUKÁŠE ŽEJDLA do odkryté branky! Velký podíl na jeho trefě má David Nosek, který si od modré sjel před branku a našel nehlídaného útočníka domácích! Asistence: David Nosek, Vladimír Dravecký.
06:56
Ocelářům stačilo patnáct vteřin, aby otevřeli skóre dnešního zápasu! Přesilovková formace domácích zcela rozebrala hostující trojici, celou akci, po přihrávce Štefana Ružičky, zakončuje TOMÁŠ PLÍHAL střelou do prázdné branky! Asistence: Štefan Ružička, Erik Hrňa. Slezané pokračují v klasické výhodě.
06:41
Početní výhoda domácích se zdvojnásobuje! Tomáš Malec krosčekoval Plíhala, sudí mu za to udělují dvě minuty. 90 vteřin přesilovky domácích 5 na 3.
06:30
Po Douderově pasu od modré napřáhl Erik Hrňa. Falter se stihl proti jeho střele přesunout a vyrazit puk do rohu kluziště.
06:11
Zvýšená aktivita domácího týmu pramení v první vyloučení v zápase. Na trestnou lavici usedá Jan Hanzlík, který podrazil v dobré pozici stojícího Krepse. Oceláře tak po komerční pauze čeká úvodní přesilovka.
05:38
Oceláři přidali na obrátkách, hostující defenzíva má co dělat, aby ubránila tlak domácích. Na Faltera postupně pálili Žejdl, Cienciala a naposledy Hrňa, ani jeden ale úspěšný nebyl!
05:12
Radim Matuš mohl využít zaváhání obranné dvojice Komety, zpoza branky se ale k zakončení propracovat nedokázal.
04:46
Na jejím konci je střela Dočekala od levého hrazení, kotouč však letěl nad Hrubcovu branku.
04:31
A ani se jim to nepovede. Kometa sebrala domácím kotouč a zakládá svou akci...
04:10
Slezané se dokázali usadit v útočné třetině, ke střele se ale zatím propracovat nedokázali.
03:15
Štefan Ružička si nabruslil do dobré pozice, místo střely na Faltra ale volil pas na najíždějícího Krepse. Obrana Komety dokázala odhadnout Ružičkův úmysl a zastavit dobrou šanci Třineckých.
02:45
A hosté se ke střele nedostali. U kotouče jsou Oceláři, posílají jej do středního pásma.
02:19
Stále čekáme na první vážnější šanci zápasu. Čtvrtá formace Brna se jednoduše dostala k brance Šimona Hrubce, zatím ale musí o puk bojovat s domácí obranou.
01:39
Ta ale opět končí ve střední třetině. Podobně si o chvíli později ale vedla i Kometa, také její útok zastavuje ofsajd.
01:28
Oceláři stále marně dobývají třetinu Komety. Kotouč momentálně je za třineckou brankou, domácí se pokusí rozehrát další akci.
01:04
Další pokus o útočnou akci v podání domácích zastavuje ofsajd, buly ve středním pásmu.
00:35
Úvodní buly pro sebe získala Kometa, Oceláři ale byli první, kdo se pokusil o přechod do útočné třetiny. Akci vedl Ružička, toho na modré ale zastavil Němec. Hostující forward se pak sám nedostal skrz modrou čáru do pásma Třince.
00:01
Oba celky jsou na ledě. Pojďme si představit čtveřici rozhodčích, která bude rozhodovat dnešní duel. Hlavními rozhodčími jsou pánové Tomáš Horák a Pavel Mikula, na čarách jim budou asistovat Vít Lederer a Jiří Gebauer.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Galvas (A), Doudera M., Hrabal, Foltýn, Nosek D. – Ružička Št., Kreps, Hrňa – Orsava, Plíhal (C), Dravecký – Rákos, Růžička M., Matuš – Kovařčík O., Žejdl, Cienciala. Trenér: Jiří Kalous.

HC Kometa Brno: Falter (Klimeš) – Kováčík, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška J. (A), Němec V., Ton – Burian, Koreis (A), Vondráček – Dočekal, Zohorna H., Honejsek – Káňa J., Čermák (C), Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Tomáš Horák, Pavel Mikula – Vít Lederer, Jiří Gebauer.
Vzájemné zápasy v této sezóně

Oba soupeři v letošních vzájemných zápasech zcela vyvracejí známé rčení: Můj dům, můj hrad. Pokaždé se zatím radoval hostující tým, vždy se jednalo o velmi těsné výsledky. Oceláři nejprve dokázali vyloupit brněnské Rondo, výhru 2:1 Slezanům trefil Martin Adamský. Odveta ve WERK ARENĚ se nesla v duchu Movemberu, Kometa překvapila růžové Oceláře a zvítězila 3:2. Zatím poslední konfrontace se proměnila v „one-man show“ Jiřího Polanského. Třinecký forward zaznamenal hattrick, v nájezdech pak přidal i vítěznou trefu.

10. října 2014: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 45. Ton (Němec, Hruška) – 7. Irgl (Roth, Plíhal), 39. Adamský (Orsava).

23. listopadu 2014: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Rufer (Žejdl, M. Doudera), 54. Klepiš (Roth, Trončinský) – 1. Ton (Němec, Kempný), 39. Burian (Dujsík, Hanzlík), 47. Hruška (Vondráček, Ptáček).

9. ledna 2015: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 3:4 sn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0).

Branky a nahrávky: 16. Jan Hruška (Ptáček), 22. Koreis (T. Vondráček, Jan Hanzlík), 58. Dočekal (H. Zohorna, Jan Hanzlík) – 12. Polanský (Dravecký, M. Doudera), 34. Polanský, 38. Polanský (Adamský), rozhodující samostatný nájezd Polanský.
HC Kometa Brno

Kometa zatím prožívá vydařenou sezónu. Jihomoravané v posledním kole vytvořili nový klubový rekord v počtu získaných bodů po návratu do extraligy, jeho hodnota nyní čítá 89 bodů. Svěřenci trenérů Kýhose, Pešouta a Berana výhrou nad Karlovými Vary odskočili čtvrté Spartě na rozdíl čtyř bodů, pokud ve zbývajících čtyřech kolech získají alespoň dva body, zajistí si výhodu domácího prostředí pro případný sedmý duel čtvrtfinále.

Poslední zápas Komety:

20. února: HC Kometa Brno – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Honejsek, H. Zohorna), 34. Hruška (Němec, Ton), 58. Hruška (Němec, Kováčik) – 13. Bartek (Balán).

Sestava Komety v posledním zápase: Čiliak – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – J. Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák (C), Mrázek.

Ohlasy Karla Berana, asistenta trenéra:
”Čekali jsme urputný zápas, Vary mají výbornou defenzivu. První třetina byla vyrovnaná, těžko jsme se prosazovali. V další části jsme změnili hru a povedlo se nám dát vedoucí branku. Hodně dalších šancí ale pochytal výborný Závorka. V poslední třetině jsme nechtěli udělat zbytečnou chybu, což se nám podařilo. V závěru jsme pak vstřelili rozhodující branku, za což jsme rádi.“
HC Oceláři Třinec

Oceláři v pátek zakončili venkovní sérii tří zápasů, po třech duelech se dočkali výhry. Slezané nedali Hradci Králové žádnou šanci, v poklidu si dokráčeli k vítězství 3:0 a dalším tří bodům do tabulky. Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi na svém kontě momentálně mají 104 bodů, stále tak mohou překonat bodový rekord Pardubic. Po vítězném utkání v Hradci je navíc jasné, že Třinečtí již nemohou skončit hůře než druzí. Jeden bod je dělí od zisku Prezidentského poháru.

Poslední zápas Ocelářů:

20. února: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Hrňa (Š. Ružička, Kreps), 42. Hrňa (D. Nosek, Š. Ružička), 59. Rákos (Galvas).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Linhart, Galvas, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera, D. Nosek, Foltýn, Adámek – Š. Ružička, Kreps, Hrňa – Orsava, Plíhal, Dravecký – Rákos, Marek Růžička, Matuš – O. Kovařčík, Žejdl, Cienciala.

Ohlasy Václava Varadi, asistenta trenéra:
"Jsme nadmíru spokojení. Hráli jsme znovu v sestavě slátané mladými kluky, kteří zaskočili za zkušenější hráče, a od prvopočátku byla vidět bojovnost a nasazení. Myslím, že jsme od prvního střídání šli za třemi body. Domácí nás sice ve druhé a třetí třetině chvílemi zatlačili a možná si nějaký bod zasloužili, ale to my také. Za tři jsme hrozně rádi a snad je to po třech porážkách návrat na vítěznou vlnu."
Hezké nedělní odpoledne z třinecké WERK ARENY! Hokejová Tipsport extraliga dnes má na programu kompletní čtyřicáté deváté kolo, v Třinci se střetnou vedoucí Oceláři a brněnská Kometa. Duel startuje v 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.