Třetí třetina opět přinesla vyrovnaný hokej, ale jako po celý zápas byl Chomutov tím, který tahal za kratší konec. Další branky jsme se již nedočkali. Chomutov dnes potvrdil svou nemohoucnost v zakončení a nevyužil několik přesilových her.
60:00
59:26
Vyloučen Káňa (CHO) 2 + 10 za nesportovní chování.
58:49
Piráti stále bez brankáře. Tlačí na Liberec.
58:25
Bude se vylučovat ještě na straně hostí. Za podražení si jde sednout Nedvěd (LIB).
Oddechový čas pro domácí.
58:20
Domácí hrají bez brankáře.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty.
57:50
Potrestán brankář Hanuljak (CHO) za pád pod nohy. Trest odpyká Jíra.
57:17
Liberec vyváží puk z pásma.
56:53
Hra vysokou holí.
56:29
Piráti si pouze přihrávají a nestřílejí.
56:17
Potrestána hráčská lavice týmu Bílí Tygři Liberec za příliš mnoho hráčů na ledě.
56:06
Mrázkova střela zablokována, Liberec vyhazuje.
55:26
Káňa nahrával mezi kruhy, kam si sjížděl Šagát. Tečoval mimo.
54:53
Vantuch (LIB) je vyloučen za držení protihráče.
54:40
Bartejsova střela z levého kruhu byla na poslední chvíli zablokována.
53:42
53:15
Piráti vyhazují.
52:43
Do levého kruhu si pěkně najel Pospíšil. Mířil pouze do betonů.
51:42
Hruška (CHO) je vyloučen na 2 minuty ze sekání. K tomu dostal ještě desetiminutový trest za nesportovní chování.
Dnešní utkání sleduje 3801 diváků.
51:30
Kudrna střílel z ostrého úhlu. Neúspěšně.
50:51
Piráti mají i smůlu. Často trefují protihráče.
50:29
49:40
Další dobrý zákrok libereckého gólmana po střele i dorážce.
49:22
Liberec vyhazuje.
48:53
Piráti se opět snaží o kombinaci, ale opět neúspěšně.
48:29
Další přesilovka pro Chomutov. Na trestnou se posadí Jánošík (LIB) za sekání.
48:20
Zblízka střílel Šagát, ale pouze do připravených betonů.
47:48
Hraje se ve velkém tempu. Chomutov ale hodně kazí, z čehož se Liberec snaží čerpat.
47:02
Tomáš Divíšek se vydal na steč do útočného pásma. Přešel sice přes dva obránce, ale jeho nahrávka neměla oči.
46:08
Kudrna nyní zblízka dorážel na chomutovského gólmana. Hanuljak byl připraven.
45:19
Pospíšil nadvakrát projel chomutovskou obranou. Hanuljak podržel.
44:30
Sikora dostal pěknou přihrávku a mohl jít do brejku. Hromas stál bohužel v ofsajdu.
44:15
43:30
Chomutovští jsou bezradní. Jejich přihrávky nenacházejí adresáty.
42:15
Vantuch (LIB) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
41:36
Rutta od modré napálil pouze bránícího protihráče.
41:00
Po pravé straně ujel Fillepi. Jeho bekhendovou střelu lapil Hanuljak.
40:19
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:25.
Druhá třetina se již nesla víceméně v tempu Bílých Tygrů. Po většinu času to byli právě oni, kdo udával tempo hry. Svou dominanci potvrdili ve čtyřiatřicáté minutě, kdy se prosadil bývalí hráč Pirátů Radek Duda. Třetina byla ještě ovlivněna dlouhou přesilovkou po faulu z téže minuty.
40:00
39:30
Liberečtí se zatím úspěšně brání.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:47
Chomutovští se nemohou dostat do útočného pásma.
38:26
38:19
Petr Nedvěd (LIB) je vyloučen za podražení.
38:03
Víšek se nyní objevil sám před chomutovskou brankou. Tečoval mimo.
36:50
Piráti se srdnatě brání, ale Liberečtí stále tvrdě atakují.
35:55
Kubinčák nyní poodjel liberecké obraně. Střílel z pravého kruhu, ale liberecký brankář zasáhla a vyrazil.
35:06
Bílí Tygři obléhají branku. Nedvěd střílel od modré. Hanuljak vyrážel betony.
33:26
Jakub Stehlík (CHO) dostal trest za napadení. Liberec tedy bude hrát pětiminutovou přesilovku. Stehlík je poté vyloučen do konce utkání.
Je to Tomáš Bulík. Již se zvedl a s pomocí spoluhráčů je odvezen na střídačku.
33:26
Na ledě zůstal ležet jeden z libereckých hráčů. Hra je přerušena.
33:26
Liberec právě vstřelil branku!
RADEK DUDA obkroužil branku a bez problémů dostal puk pod Hanuljakovými betony. Asistence: Tomáš Pospíšil
33:01
Piráti konečně vyhazují.
32:50
Duda se snažil prostřelit Hanuljaka střelou z ostrého úhlu. Nepodařilo se.
32:14
Hanuljak nyní podržel Piráty, když lapil střelu i následnou dorážku.
31:37
31:24
Rutta (CHO) je vyloučen za nedovolené bránění.
31:24
Chomutovští se již radovali ze vstřelené branky, ale ta nebyla uznána pro nedovolené bránění chomutovského obránce.
31:09
Piráti nyní měli velký ale nemohou se dostat přes dobře chytajícího gólmana.
30:46
Mrázek střílel od modré. Hruška tečoval mimo.
30:05
Liberečtí nemají problém s vyvezením puku ze třetiny.
29:37
Za držení hole je vyloučen Derner (LIB)
29:27
A další střela chomutovského týmu. I tentokrát ovšem bezchybný liberecký brankář.
28:48
Sikora vyvezl puk po levé straně a nahrával před bránu čekajícímu Důrasovi. Ten tečoval mimo.
27:16
Tomáš Divíšek se snažil z mezikruží překvapit brankáře Tygrů. Neúspěšně.
26:47
Mrazek nahazoval na brankáře. Ten měl ovšem se zpracováním puku menší problémy. Museli mu pomoci obránci.
26:29
25:27
U levého kruhu se sám zjevil Radek Duda. Svou střelou mířil vedle.
25:03
A opět ještě jednou.
24:40
Palin vyhazuje kotouč.
24:29
Vyloučení na chomutovské straně. Tomáš Káňa (CHO) se provinil nafilmovaným pádem.
23:26
Tahle akce zaváněla druhým gólem v chomutovské síti. Hanuljakovi po střele propadl puk a zůstal stát přímo na brankové čáře. Hanuljak o něm neměl ponětí. Jako zázrakem se ho ovšem nepodařilo dostat do odkryté branky.
23:08
Hruška mohl jet sám na brankáře. Ale byl na poslední chvíli zablokován.
22:56
Liberečtí zatlačili na Piráty. Ti vyhazují pouze na icing.
22:21
22:05
Šagát trefil tyč. Liberecký brankář byl rozhozený, ale ani z dorážky se nepodařilo dostat puk za jeho záda.
21:43
Piráti kombinují za brankou, ale kazí přihrávky.
21:11
Chomutovští mají problémy se zpracováním puku.
20:21
Petr Nedvěd (LIB) si sedne na trestnou lavici. Provinil se hákováním.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:25.
První třetina přinesla velmi aktivní hokej. Pohledné akce byly vidět na obou stranách. Z počátku byl aktivnější domácí tým, ale byli to hosté, kteří se před koncem třetiny radovali ze vstřelené branky. Jejím autorem byl Tomáš Bulík.
20:00
19:36
Liberec ještě neustává a rozjíždí další útočné akce proti Pirátům.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:03
Petr Nedvěd po pravé straně navezl puk a kolmou přihrávkou před chomutovskou branku vybídl ke skórování TOMÁŠE BULÍKA, který přetlačil bránícího protihráče a dostal puk až za záda chomutovského gólmana. Asistence: Petr Nedvěd, Tomáš Pospíšil.
17:44
Zajímavá situace před chomutovskou branku. Puk byl pravděpodobně již za Hanuljakem, ale rozhodčí již před tím pískali přerušení hry.
17:10
Liberečtí drží puk, ale zatím si pouze přihrávají a nic nevymýšlí.
16:36
Rutta (CHO) je následně vyloučen za vysokou hůl, když se při snaze dorazit svou střelu dopustil střetu s protihráčem.
16:34
Ruttova tvrdá střela od modré. Schwarz vyráží betonem.
16:25
Dušek tečoval puk jen těsně nad hanuljakovu branku.
16:16
Icing domácí.
16:00
15:59
Filippi střílí od modré. Hanuljak kryje v náručí.
15:35
Po jednom souboji zůstal ležet na ledě Kůs. Odchází po svých.
15:19
Chomutov na podruhé úspěšně vyhazuje puk.
14:40
Liberec kombinuje ale nedostává se ke střele.
14:00
Nyní si hru v oslabení vyzkouší Piráti. Za podražení je vyloučen Kubinčák (CHO).
13:56
13:44
Bílí Tygři obsadili útočnou třetinu. Moravec střílel od modré. Hanuljak bez problémů kryje v náruči.
13:04
12:49
Chomutov rozehrává od brankáře.
12:32
Na ledě zůstal jeden z libereckých hráčů. Hra je přerušena.
01:42
Rutta střílel od modré. Je ho střela byla tečována mimo a Liberec nakonec vyhazuje puk.
11:04
Čakajík (LIB) byl odměněn dvouminutovým trestem. Provinil se sekáním.
10:20
Procházka střílel z mezikruží. Schwarz byl připraven.
09:35
Zakázané uvolnění Liberce.
08:18
Liberečtí kombinovali v útočném pásmu. Derener nahazoval na branku. Pospíšil tečoval mimo.
07:29
Ihned po buly střílel od modré Rýgl. Schwarz tentokrát lapil lapačkou.
07:24
Icing hostí.
07:03
Stehlíkova střela od modré. Schwarz vyráží betony.
06:31
06:20
Chomutovské obraně ujel Filippi, ale byl zastaven Šagátem.
05:49
Stejná situace se opakovala ještě jednou.
05:29
Rýgl nahazoval na branku. Hromas tečoval mimo.
05:00
Chomutovský útok byl zastaven odpískaným ofsajdem.
04:31
Chomutov si po krátké době opět zahraje v přečíslení. Potrestána je hráčská lavice Bílých Tygrů za příliš mnoho hráčů na ledě.
04:20
03:41
Velká šance Pirátů. Schwarz byl sice překonán, ale puk na poslední chvíli zastavil Moravec.
03:09
Přehnané kombinování Pirátů má za následek další vyhození kotouče z pásma.
02:40
Nedvěd vyváží puk z pásma.
02:20
Výtisk (LIB) dostává dvouminutový trest za sekání.
02:01
Hromas úspěšně atakoval rozehrávku Tygrů. Získal puk a po kombinaci se Sikorou a Důrasem se dostal zpět do palebné pozici. Před brankou byl ovšem sražen za hranicí zákroků. Chomutov má ovšem výhodu.
01:07
První střela na brankáře Hanuljaka. Autorem byl Pospíšil.
00:29
Chomutov založil útok, ale Hruškova zpětná přihrávka zpoza branky nenašla adresáta a puk se dostal pryč ze třetiny.
00:06
A hned se začíná zakázaným uvolněním Pirátů.
00:01
A na hrací ploše již zůstávají pouze elitní formace soupeřů. Zápas může začít.
Na led již pomalu najíždějí hráči obou týmů.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Mrázek, Rutta, Palin, trefný, Stehlík, Rýgl, Bartejs – Hruška, Divíšek, Kubinčák – Jíra, Kraft, Šagát – Důras. Sikora, Hromas – Káňa, Kůs, Procházka – Chlouba

Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Čutta, Derner, Šimek, Štich – Nedvěd, Duda, Dušek, Víšek, Bulík, Špaček, Poslípšil, Galamboš, Kudrna, Filippi, Vantuch, Bulíř

Rozhodčí: Kalivoda, Šír – Bryška, Skopal.
Pěkné odpoledne! Baráž o extraligu pokračuje v rychlém tempu dalším kolem. Dnes změří na chomutovském ledě síly místní Piráti Chomutov a Bílí Tygři Liberec. Oba soupeři v letošní sezóně působili v české nejvyšší soutěži a aktuálně jim také patří dvě přední příčky v barážové tabulce, náskok před jejich pronásledovateli z Mladé Boleslavi a Olomouce je ale minimální.

Chomutov v minulém kole po samostatných nájezdech prohrál 3:4 v Mladé Boleslavi, Liberečtí naopak v těžké chvíli zabrali a zvítězili 3:1 na ledě Olomouce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.