Dnešní klání je u konce. Liberec jej ovládl poměrem 6:0 a připisuje si čtvrté vítězství v řadě. To Olomouc odchází počtvrté v řadě poražena.
60:00
59:53
Liberečtí drží kotouč za vlastní brankou.
59:18
Tak ještě Víšek otestoval z kruhu Kašíka, který vyrazil kotouč za branku.
58:46
Liberec dostal kotouč z vlastní třetiny a už to vypadá, že se zápas jen dohraje.
58:00
Právě začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. U kotouče jsou hosté, kteří se drží v pásmu. Liberec jako by znovu lehce povolil.
56:41
Na druhé straně se snažil odpovědět Pospíšil, ale kolem mantinelu neprošel.
56:04
Schwarz ale musí stále dávat pozor. Ve velké šanci se totiž ocitl Králík, avšak domácí brankář se stačil přesunout a puku v cestě do branky zabránit.
55:40
Severočeši kontrolují kotouč, do útočení se ale neženou.
55:00
Duda je zpět na ledě a hraje se tak v pěti na obou stranách.
54:39
Kohouti se po celou přesilovku drží v pásmu. Nepříjemnou střelou otestoval Schwarze Lhotský.
53:39
Vodný je dnes před Schwarzem hodně aktivní. Nyní měl další slušnou šanci, ale ani tentokrát si na libereckého brankáře nepřišel.
52:55
Libereckou převahu ukončuje faul Radka Dudy (LIB). Ten dostává dvě minuty za faul vysokou holí.
52:40
Olomoučtí hráči už se kotouče hodně dlouho nedotkli. Liberečtí kombinují v útočném pásmu a ostřelují Kašíkovu klec.
51:37
Domácí se stále drží v útočném pásmu a teď navíc hosté vyhazují na icing, tudíž si unavená pětice nemůže jít odpočinout.
50:20
Liberec dostal na svou stranu další povzbuzení a už zcela kontroluje hru.
49:33
Liberec právě vstřelil branku!
Dnešní utkání se dočkalo i jednoho velmi svátečního střelce. Po vhazování se dostal kotouč na modrou čáru na hůl JANA VÝTISKA, který ho okamžitě poslal na branku. Po odrazu od tyče se puk dostal do branky a Tygři vedou o šest branek. Asistence: Tomáš Pospíšil a Antonín Dušek.
49:28
Rozruch před olomouckou brankou. Tam se do sebe po odpískání pustili Duda a Ondrušek. Žádné následky z toho ani pro jednoho nebudou.
48:31
Nepříjemné nahození Galamboše tečoval jeden z obránců a Kašíka hodně překvapil. S neposedným kotoučem si však poradil.
47:30
Liberecký Pospíšil se prosmýkl kolem bránícího hráče a natlačil se až před Kašíka. Ten nakonec práci neměl, jelikož domácí forward přestřelil.
47:16
Sudí píská přihrávku rukou a hra je přerušena. Následuje komerční pauza.
46:30
Oba celky se ve třetí třetině střídají v kratších intervalech, kdy se drží v útočném pásmu. Ani jeden z nich z toho ale zatím nic nevytěžil.
46:00
Víšek se dostal ke kotouči na vrcholku levého kruhu a jeho střela zaduněla o zadní mantinel.
45:14
Teď se v pásmu na chvíli usadili domácí, ovšem ani oni se k vážnější šanci nedostali.
44:05
Až nyní domácí osvobozuje Dušek, který ale v útočném pásmu neuspěl.
43:30
Olomouc se drží v útočném pásmu a kombinací podél mantinelu zaměstnává liberecké hráče.
42:37
První větší příležitost pro Liberec. Pospíšil ale z pravého kruhu branku netrefil.
42:06
Rozehrávka Ondruška končí až za Schwarzem a píská se tak zakázané uvolnění.
41:18
Trochu se opakuje začátek druhé třetiny. Hosté nastoupili hodně aktivně, zatímco domácí působí hodně vlažně.
40:16
Schwarz se musel hodně ohánět. Nejprve na něj hodně nepříjemnou ránu vyslal Rác a následnou dorážku Vodného lapil těsně před brankovou čárou.
40:05
Olomoučtí získali kotouč po vhazování, ovšem okamžitě se dopouštějí zakázaného uvolnění.
40:01
Dnešní duel za sebou má čtyřicet minut. I druhá dvacetiminutovka byla ve znamení domácích Bílých Tygrů, kteří své vedení navýšili o dvě branky, tedy už na 5:0. Olomouc se přes slibný nástup do třetiny zatím neprosadila.
40:00
39:27
Zakázané uvolnění Olomouce a jedno z posledních vhazování, možná to úplně poslední, ve druhé třetině se odehraje před Kašíkem.
38:51
Hosté jsou kompletní. Liberec se v přesilovce usadil v rohu útočného pásma, avšak vůbec k ničemu se nedostal.
37:56
Liberec je v pěti a čeká ho bezmála minutová přesilovka.
37:30
Oba týmy si při hře v nestandardním počtu vytvořily náznaky šancí, avšak ke střele se ani jeden nedostal.
36:51
Filippiho průnik zastavil háčkem Robin Staněk (OLO) a míří na trestnou lavici. Hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
36:40
Tato přesilovka tak trochu demonstruje pohodu obou týmů. Olomouci se nedaří kombinace, zatímco Liberec často a v pohodě vyhazuje.
35:55
Radim Šimek (LIB) si v souboji u mantinelu pomohl rukou a dostává dvě minuty za držení.
35:09
Po několikrát tečované střele Výtiska končí puk v rohu a je hostujícími hráči poslán přes všechny čáry – zakázané uvolnění.
34:37
Hra se nyní přerušuje kvůli menší potyčce u liberecké střídačky. Ta se obejde bez trestů.
34:00
Domácí hokejisté se prosazují popáté. Kudrna zasekl v rohu a nabídl kotouč do druhé vlny MICHALU BULÍŘOVI. Ten šel před Kašíkem do bekhendu a zasunul do prázdné branky. Asistence: Jaroslav Kudrna a David Štich.
33:34
A čtvrtá formace Liberce pokračovala v dobrých výkonech. Nejprve dostali kotouč z vlastní třetiny a posléze vybojovali vhazování před Kašíkem.
32:46
Dobře napadající liberecká útočná trojice zabraňuje hostům v rozehrávce a dlouho držela olomoucké obránce u vlastní branky.
32:03
Schwarzovu pozornost ozkoušel krátce po přejetí modré čáry Vodný.
31:40
A tato situace trvá až do současné chvíle. Teď Švaňhalovo nahození poslal do ochranné sítě Bulík.
30:40
Olomoučtí rozjíždějí jednu útočnou akci za druhou. Prakticky všechny ale končí na červené čáře, kde je rozráží liberecká obrana.
29:55
Úspěšný nebyl ani Kudrna, jenž nepřesně poslal kotouč na Filippiho a dostal Tygry z pásma.
29:30
Oba týmy se pokoušely o rychlé útoky, ale oba ztroskotaly.
28:55
Liberečtí se ujímají čtyřgólového vedení. RADEK DUDA pálil od levého mantinelu a jeho střelu vyrazil Kašík do obránce stojícího před brankou, od nějž doputoval kotouč za brankovou čáru. Bez asistence.
28:31
Hosté jsou ve čtyřech a Schwarzovi bylo hned horko. Přestože na naskakujícího hráče upozorňoval, liberecká obrana Ondruška nepokryla a ten šel prakticky sám na branku. Naštěstí pro libereckou stranu mířil přímo do Schwarze.
28:09
Bulíř se prohnal až před Kašíka a šel do kličky. Kašík mu chtěl kotoučem vypíchnout kotouč, ale Bulíře podrazil. Liberec si tak zahraje krátkou přesilovku pět na tři. Trest za Kašíka odpyká Lukáš Králík.
27:42
Další Nedvědův pokus. Tentokrát pálil od modré čáry. Kašík si jeho střelu našel a zastavil lapačkou.
27:17
Liberecká přesilovka zatím vypadá dobře. Hráči často střílí a Kašík je tak v permanenci. Nedvědova střela nyní zamířila nad a po odrazu od mantinelu končí v ochranné síti.
26:21
Jiří Ondrušek (OLO) si jde sednout na trestnou lavici. Dostává dvě minuty za podražení.
25:37
A velká šance i na druhé straně. Kucsera měl dostatek prostoru a vylákal Schwarze lehce z branky. Ten si poradil s jeho první střelou i následnými dorážkami, kdy byl mimo ideální postavení.
25:26
Liberec po delší době v šanci. Kudrna ale dorážel střelu od modré pouze do betonu Kašíka.
25:10
Bojovná pasáž třetiny končí nepřesnou rozehrávkou hostů a icingem.
24:32
Aktivní napadání hostujících hráčů komplikuje libereckou rozehrávku.
23:58
Další slušná šance pro Olomouc. Švaňhal se protáhl přes obránce a jeho střelu z levého kruhu vyrazil Schwarz betonem.
23:20
Tygři se už také osmělují a nyní se chvíli drželi v pásmu.
22:51
Hráči z Hané jsou jednoznačně aktivnější. Nyní je ale zastavuje ofsajd.
22:08
Milan Ministr se dostal do velmi slušné pozice. Před Schwarzem se ocitl takřka sám a nebýt toho, že mu při kličce utekl kotouč, mohlo se měnit skóre.
21:30
Liberci se už podařilo vydolovat kotouč a vydávají se do útočného pásma.
21:06
Olomouc začal druhou třetinu velmi aktivně a drží se v pásmu.
20:37
Bartoňova tvrdá střela od modré čáry končí v lapačce Schwarze.
20:15
Hosté vyhráli první vhazování třetiny a vrhají se do útoku.
20:01
Aktéři dnešního klání se pomalu trousí z kabin a vše se tak chystá na prostřední dějství.
První třetina dnešního zápasu je u konce. Celkem jasně jí ovládli hráči Bílých Tygrů, kteří vstřelili tři branky a po většinu času kontrolovali průběh dění na ledě.
20:00
19:27
Bulíř se zkoušel proháčkovat mezi třemi obránci, avšak úspěch jeho smělý plán neslavil.
19:09
Hlasatel oznámil poslední minutu první třetiny a následně kotouč klouže za Schwarzovu branku – zakázané uvolnění hostů.
18:41
Ondrušek se musel hodně rychle zbavit kotouče, jelikož se na něj řítil protihráč. Končí to zakázaným uvolněním.
18:15
Hosté se po vhazování na chvíli usadili v pásmu a motali libereckou obranu. Křižnou přihrávku ale nikdo nesebral a liberečtí hráči poslali puk do středního pásma.
17:50
V akci po delší době lapačka Schwarze. Ten si musel poradit s pokusem Petra Koloucha, jenž střílel z vrcholu pravého kruhu.
17:19
Následný tlak Liberce ukončuje střela Výtiska, jehož pokus končí na hrudi Kašíka.
16:54
Bulíř se protáhl po levém mantinelu do třetiny. Jeho střelu ale tečoval bránící hráč a kotouč je v rohu.
16:18
Liberecké počínání v útočném pásmu ukončuje hvizd sudího a kotouč v ochranné síti.
15:10
A jsme zase zpět u hokeje nepříliš lahodícímu oku diváka. Jak domácí, tak hosté troskotají ve středním pásmu a gólmani moc práce nemají.
14:38
Po delší době bylo něco k vidění. Filippi pronikl do pásma a poslal kotouč na modrou, kde čekal Derner. Ten měl před sebou dostatek prostoru a napřáhl ke střele. Kašík se roztáhl na brankovišti a zasáhl lapačkou.
13:30
Hra se poněkud ustálila a kotouč se pohybuje zejména ve střední třetina.
12:51
Duda je zpět na ledové ploše a oba týmy tak mají pět bruslařů.
12:30
Další vyhození přes všechny čáry a v nerovnovážném počtu hráčů na ledě se asi už nic nestane.
11:50
Liberečtí ale oslabení zatím zvládají a daří se jim osvobozovat.
11:08
Olomouc je kompletní a začíná mu zkrácená přesilovka. Okamžitě se pak usazuje v pásmu.
10:51
Počet hráčů na ledě se znovu na 17 vteřin vyrovná. Duda (LIB) se na brankovišti příliš oháněl a dostává dvě minuty za vysokou hůl.
10:40
Bulík si mohl jít pro hattrick, volil ovšem přihrávku na Dudu, který to ale vůbec nečekal a ze šance tak sešlo.
10:04
Liberec je kompletní a začíná mu přibližně minutová přesilovka pěti proti čtyřem.
09:08
Až nyní a Schwarz měl dost práce. Přesilovka ale zároveň končí. Ondřej Švaňhal (OLO) to přehnal s důrazem na brankovišti a dostává dvě minuty za sekání.
08:40
Hosté se v početní výhodě drží v útočném pásmu. K častější střelbě se ale zatím ne a ne odhodlat.
08:03
Přesilovku si užijí i Olomoučtí. Dalibor Bortňák (LIB) dostává dvě minuty za sekání.
07:22
Liberec drží kotouč a jeho obránci kombinují ve vlastní třetině.
06:44
Druhá přesilovka Liberce, druhá využitá. Pospíšil dostal nabito na modrou a jeho střela zamířila těsně vedle branky. Odrazu od mantinelu využil TOMÁŠ BULÍK, který dorazil kotouč za vyjetého Kašíka. Asistence: Tomáš Pospíšil a Martin Čakajík.
06:31
A liberecká aktivita nese ovoce. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jakub Herman (OLO).
06:15
Bílí Tygři se stále drží v pásmu a kombinují.
05:34
Domácí hokejisté jsou při chuti. Kombinace Bortňáka s Vantuchem se ale koncovky nedočkala.
04:50
Na nastalou situaci reaguje olomoucká střídačka. Do branky nastupuje Kašík, Halász míří na lavičku.
04:50
Teď už za modrou prošli a hned je z toho branka. Duda přenechal puk rozjetému PETRU NEDVĚDOVI, který z levého kruhu zamířil nad lapačku a nemýlil se. Asistence: Radek Duda.
04:39
Libereckým hráčům se nedaří dostat do pásma a stále se vracejí do své třetiny pro kotouč.
04:14
První přesilovka zápasu. Jiří Řípa (OLO) dostává dvě minuty za hákování.
04:06
Hodně dobrá pozice pro Bulíře. Toho mezi kruhy oslovil Filippi a prvně jmenovaný měl chvíli času na zamíření. Halász ale na střelu dobře viděl a kryje ji.
03:40
Špatné přihrávky ve středním pásmu teď zastavily jak útok Liberce, tak Olomouce.
03:00
Severočeši mají v úvodu klání navrch. O drtivém tlaku se hovořit ale nedá a ani tempo zápasu zatím není nejvyšší.
02:22
Čakajíkovo nahození tečoval před brankovištěm Vantuch a Halászovi prošel kotouč mezi betony. Naštěstí pro Olomouc se vykutálel vedle branky.
01:58
Teď trochu boje ve středním pásmu. Přetlačovaná u střídačky hostí končí libereckým ofsajdem.
01:14
Bílí Tygři se rychle ujímají vedení. Špaček si ve středním pásmu všiml rozjetého TOMÁŠE BULÍKA, kterému poslal kotouč. Slovenský forward poté z pravého kruhu zamířil přesně do bližší šibenice. Asistence: Daniel Špaček a Lukáš Derner.
00:50
Liberec se přes ztrátu kotouče usadil v pásmu a motal olomouckou defenzivu. Ta vyhazuje do středního pásma.
00:08
Liberečtí získali úvodní vhazování. Nepřesná přihrávka je ale kotouče okamžitě zbavuje.
00:01
Hráči obou týmů a rozhodčí už jsou na ledové ploše. Za pár desítek vteřin tedy bude utkání zahájeno.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Derner, Šimek, Kajínek, Štich – Víšek, Bulík, Špaček, Pospíšil, Galamboš, Kudrna, Filippi, Duda, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Nedvěd.

HC Olomouc: Kašík (Halasz) – Kříž, Janáček, Ondrušek, Rašner, Staněk, Bartoň, Lhotský, Valenta – Vodný, Ministr, Selingr, Řípa, Diviš, Švaňhal, Kolouch, Králík, Herman, Kucsera, Rác, Kucharczyk.

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan..
Program barážové skupiny se přehoupl do své druhé poloviny a naservíruje nám duel mezi Libercem a Olomoucí.

Zatímco Olomouc vstoupila do prolínací soutěže možná až překvapivě dobrými výkony, Liberec se v začátku trápil. Nyní je ale situace opačná. Bílí Tygři zvítězili v posledních třech utkáních a vyšvihli se na čelo skupiny. To Hanáci poslední tři duely ztratili a postupně se propadli až na poslední místo čtyřčlenné tabulky.

Ani jeden tým si ale stále nemůže být ničím jistý. Do konce prolínací soutěže zbývá šest zápasů a bodové rozestupy mezi jejími účastníky jsou minimální.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.