Mladá Boleslav poráží Olomouc a připisuje si tři důležité body do tabulky! Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek večera.

Tohle domácím úplně nevyšlo, dostali se do ofsajdu.
58:46
Nouza střádá vteřinky za brankou Halásze.
57:40
Boleslavští jsou teď poněkud pasivní a klidně se nechají uzamknout ve vlastní třetině, jako kdyby hráli oslabení.
57:11
Na ledě k tomu ovšem mají ještě daleko, Valent teď musel řešit nepříjemný pokus Kucsery.
56:52
Boleslavský stadion začíná pomalu ale jistě oslavovat.
55:10
Ministr se vyháčkoval ze skrumáže mezi kruhy a vyrazil na Valenta! Ten jej vytěsnil ze střeleckého úhlu a vzápětí pokus o zakončení zlikvidoval.
Dnešní utkání sleduje 3730 diváků.
54:05
Boleslavští krouží útočnou třetinou. Nikam se netlačí, ale soupeře drží daleko od Valenta.
53:03
Mikulík zatopil hostujícímu brankáři!
52:11
David Vrbata teď rozesmál celý stadion. Když se stavěl na buly, opřel se o hokejku, která se pod váhou jeho těla zlomila – a Vrbata se tudíž poroučel k zemi. Boleslavský útočník si s pobaveným úsměvem jede na střídačku pro nový nástroj.
52:10
Střelu Kasíka vyrazil Halász ramenem vysoko za sebe.
51:55
Hrdel zkusil pálit až ze středního pásma. Halász připraven.
51:44
Nepříjemně skákavý kotouč Valent jen tak tak krotí v náručí.
51:14
Olomoučtí jsou viditelně zklamáni.
50:11
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Rána jako z kanónu! TOMÁŠ NOUZA ujížděl podél modré čáry, napřáhl a vypálil. Puk proletěl skrz všechno v cestě až za Halászova záda. Asistence: Milan Toman, David Výborný.
50:01
Ondřej Kříž (OLO) – 2 minuty, hákování.
49:08
Diviš na Valenta vyslal nepříjemné nahození! Boleslavský brankář tělem vrací puk zpátky do hry.
48:40
Toman s Němečkem si teď na modré trochu nerozuměli.
48:35
Toman to zkusil až od mantinelu. Halász připraven.
47:58
Zmatek v pásmu Boleslavi! Valent chvíli vůbec nevěděl, kde je puk.
47:15
Střelu Vodného schovává Valent mezi betony.
47:08
46:50
Demel ve středním pásmu zabrzdil hru hostů.
46:14
Rác poslal puk na volného Koloucha – kdyby mu puk nesjel po čepeli, nejspíš bychom měli vyrovnáno!
45:31
Boleslavští drží soupeře dál od své branky.
45:15
Pabiška vyhazoval, ale Ondrušek sklepl puk rukavicí zpátky.
45:08
Milan Mikulík (MBL) – 2 minuty, podražení.
44:16
Stejná situace, jen to protentokrát špatně odhadl Kafka – jeho přihrávka byla dost nepřesná.
43:51
Vrbatovi utekl puk. Kdyby ne, mohl jít s Kafkou dva na jednoho.
43:17
Valent teď vůbec netušil, kde má puk! Vůbec si nevšiml, že leží za ním a nebýt u něj první Hrdel, dopadlo by to pro Středočechy hodně špatně!
42:38
Olomouc se zatím horko těžko dostává do útočného pásma.
41:31
Klička Hrdela a po ní střela – vedle!
41:06
Výborného střelu se snažil tečovat Nouza, ale byl bráněn a puk jen prolétl brankovištěm.
40:32
Začátek třetí třetiny je opatrnější, už tu máme druhé přerušení.
40:01
Ve druhé třetině se hra vyrovnala a ačkoliv nejprve Bruslařský klub donutil olomouckého brankáře Kašíka vystřídat, nakonec Mora vyšla z prostřední periody jako vítěz. Znovu se potvrzuje, že ani sebevětší náskok nemusí stačit, a tak nás ještě čeká pořádné drama.

Třetina, v jejímž úvodu domácí povedou pouze rozdílem jednoho gólu, začne přibližně v 19:15.

Libor Kašík – 1 zásah
Tomáš Halász – 6 zásahů
Michal Valent – 6 zásahů
40:00
39:40
Řípa je teď hodně důrazný ve směru k Chaloupkovi.
38:19
Do slibné situace se dostali i domácí, Halász srazil puk lapačkou.
37:53
Ministr se proháčkoval až před Valenta.
37:20
Boleslavští už teď nejsou tak přesní a série přihrávek v pásmu Olomouce tak vypadala dost kostrbatě.
36:16
Olomouc právě vstřelila branku!
A situace se nám řádně dramatizuje! MICHAL VODNÝ si počkal před Valentem, kde na něj domácí obrana poněkud zapomněla. Přihrávku zpoza branky zvedl nad rameno boleslavského gólmana. Asistence: Martin Janáček, Richard Diviš.
35:26
Rác byl doslova zastaven na cestě před Valenta.
34:54
34:32
Nouza číhal u tyčky Halászovy klece! Škrtl jen boční síť!
34:09
A znovu. Tentokrát vyváží puk Ondřej.
33:40
Olomouc si teď moc nerozumí v přihrávka. Pabiška využívá situace a vyhazuje.
33:07
Kadelovi při přihrávce "ujela ruka" a hosté jsou z pásma venku.
32:54
Jaroslav Kasík (MBL) kroutí hlavou, ale není mu to nic platné – 2 minuty za podražení.
32:11
Boleslavští to teď několikrát zkusili až od mantinelu, Halász připraven.
31:18
Obě strany teď zkouší střílet poměrně z dálky a ve většině případů trefí nejbližší věc před sebou.
30:48
Jiránek posílal puk na rozjetého Koudelku, ale ten byl dobře pokryt.
30:34
Janáček byl poměrně tvrdě dohrán Jiránkem.
30:05
Velmi dobrou práci teď za brankou a pak i před ní odvedl Žabka.
29:51
Rozhodčí se teď možná upískl, ale Halász naznačuje, že mu byl puk vypíchnut zpod lapačky.
29:16
29:01
Olomouc tohle oslabení zvládá dobře.
28:11
Halász se vracel zpoza branky, kam rozehrál puk, za kterým se hnal Demel. V očividné snaze nesrazit brankáře se málem obtiskl o branku.
27:35
Vodný teď velmi dobře odvedl svou obrannou práci.
27:16
Králík (OLO) – 2 minuty, nedovolené bránění.
26:57
Nahození Němečka Halász bez potíží srazil do rohu.
26:09
Pabiška otočil hru a vzápětí mohl i v dobré příležitosti střílet – jenže promáchl.
25:58
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje opět před Valenta.
25:21
Výborný na ledě. Boleslav situaci ustála.
25:10
Neuvěřitelný zákrok Michala Valenta, který Ráce vychytal lapačkou! Olomoucký hráč jen nevěřícně kroutí hlavou.
24:59
Střelu Staňka Valent vyráží!
24:58
Boleslav ve čtyřech!
24:30
Tak dlouho si hosté přihrávali za brankou, až to přehnali a jsou z útočného pásma venku.
24:24
Bartoň to zkusil od modré. Valent schovává puk v náručí.
24:10
Olomouc je zpátky v útočném pásmu, ale nestřílí.
23:21
A domácí jdou do tří. Výborný (MBL) holí šťouchl do rozjetého soupeře a má to jasné.
23:06
Demel byl sražen. Rozhodčí teď debatuje s oběma kapitány, ale vylučovat se podle výrazu Davida Výborného nebude.
22:58
Chaloupka (MBL) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
22:45
Velmi lehký úkol připadl na LUKÁŠE KRÁLÍKA, který si nepokryt sjel až před Valenta a vzápětí za jeho záda uklidnil po přihrávce od Ministra puk. Asistence: Milan Ministr.
22:08
Jsme tu jako na střelnici! Kafkovu dělovku Halász vyrazil betonem na poslední chvíli.
20:30
A mohl to být další gól! Kdyby se Olomoučtí nesesypali na Nouzu jako vosy na bonbon, dával by boleslavský útočník do prázdné!
20:33
Boleslavští donutili vystřídat dosavadního nejlepšího brankáře baráže – Kašík odjíždí na střídačku a na jeho místo nastupuje Tomáš Halász.
20:33
Už se zdálo, že akce TOMÁŠE DEMELA bude popsána jen jako nastřelení betonů, jenže to by se puk nesměl svézt po těch betonech rovnou do branky. Asistence: Milan Mikulík, Roman Němeček.
20:26
Němeček pálí od modré – mimo.
20:17
Mikulík vybojoval útočné pásmo.
20:01
Jak popsat první třetinu? Postačí nám k tomu pár čísel! V prvé řadě skóre 2:0 a také zásahy brankářů:

Michal Valent – 3 zásahy
Libor Kašík – 14 zásahů

Mladá Boleslav první třetinu jasně ovládla a hostům z Olomouce toho mnoho nedovolila. Není pochyb o tom, že tým z Hané bude chtít se situací něco udělat, na to jsme jej v téhle sezoně poznali až příliš dobře. Takže uvidíme, co přinese druhá třetina.
20:00
19:57
Řípa vyhazuje.
19:24
Vrbata dělovkou z kruhu rozezněl horní tyč!
19:10
Nouza byl v pokusu dorážet puk faulován. Na trestnou odchází Janáček (OLO) – 2 minuty, hákování.
18:40
Janáček si teď málem puk sám srazil do branky!
18:14
Duo Demel – Mikulík teď dávalo Kašíkovi obzvlášť zabrat. Už se zdálo, že se Olomoučtí na domácí herně dotáhnou, ale teď má znovu navrch Boleslav.
17:37
Skvělý zákrok Kašíka proti dorážce Demela!
17:32
Zakázané uvolnění Olomouce.
16:32
Kolouch mohl jít dopředu, ale do přihrávky na něj dal hůl Jiránek.
16:10
Kafkův "průplav" útočným pásmem skončil nepříjemnou střelou někam ke krku olomouckého brankáře.
15:25
Bartoňovi, který se hnal na Valenta prakticky sám, zablokoval hůl Pabiška.
15:10
Ministr zvedl puk až příliš.
14:50
14:34
Přihrávka na Kadelu byla příliš prudká, puk mu přeskočil hokejku.
14:07
Boleslav drží soupeře daleko od své branky.
13:33
Vodný si sjel před Valenta a jemným klepnutím se snažil kotouč usměrnit za jeho záda. Trefil ale jen betony.
12:54
Staňkovi na modré utekl puk, Olomouc musí zpátky.
12:50
Přesilovka pro hosty poprvé! David Vrbata (MBL) dostává 2 minuty za sekání.
12:17
Olomouc se snaží tlačit, ale na problémy naráží už na modré čáře.
11:22
Koudelka posílal puk na vzdálenější tyč, u které číhal Demel. Byl ale dobře bráněn.
10:37
Rys se i přes bránění Staňka protáhl až před branku! Zakončit ale nedokázal, protože se Kašík velmi dobře přesouval společně s ním.
10:07
Dá se říct, že je to stejná situace jako u prvního gólu domácích! Jen s tím rozdílem, že LUKÁŠ PABIŠKA měl tentokrát situaci mnohem víc ve svých rukou – puk dopravil do klece parádním doklepnutím. Asistence: David Výborný, David Vrbata.
09:54
Nouza obdržel přihrávku od Výborného, ale puk přizvedl až příliš.
09:37
Jakub Herman (OLO) nedovoleně přidržel Mikulíka a dostává 2 minuty.
09:15
Střelu Selingera Valent vyráží do rohu.
08:34
Nouza si najížděl do možné brejkové situace, ale hostující obránce včas zasáhl.
08:11
Nepříjemná střela Výborného šla nad Kašíkovo rameno, takže olomoucký brankář se musel nepříjemně natahovat. Ale zvládl to!
08:03
Pojkar to zkusil z bekhendu. Další zákrok hostujícího brankáře.
07:42
Neuvěřitelné! Diviš přestřelil odkrytou branku!
07:13
Velmi dobrý pokus Ryse, na kterého hosté trochu pozapomněli! Puk škrtl boční síťku.
06:21
06:22
Demel teď trochu zaváhal a vzápětí i podklouzl. Boleslav ztrácí útočné pásmo.
05:09
Parádní akce Boleslavi! Toman poslal puk na Nouzu, který sice už mohl střílet, rozhodl se ale ještě přihrát Pabiškovi! Ten byl sice ve výhodnějším postavení, jenže do dráhy puku vložil Kašík beton! Velmi dobrý zásah!
04:43
... Což teď změnil David Vrbata. Jeho dělovka z kruhu Kašíka nepřekvapila.
04:36
Boleslav drží pásmo, ale zatím nestřílí.
04:21
Olomouc hrála v šesti! Lukáš Králík (OLO) proto musí na 2 minuty na trestnou lavici.
03:31
Domácím úvodní aktivita nese ovoce! Z našeho úhlu to vypadalo, že se puk odrazil od brusle LUKÁŠE PABIŠKY rovnou do sítě. Asistence: Roman Němeček, David Výborný.
03:18
Olomouc se zatím na delší dobu nedostala z obranného pásma.
03:04
Chaloupkovo nahození se opět snažil tečovat Demel.
02:49
Demel se snažil tečovat vysoko letící puk, ale nezasáhl.
02:41
Ondřej se dostal k puku, jenže zády k brance. Kašík si situaci pohlídal.
02:17
Ministr se tlačil dopředu, ale neprošel přes domácí obranu.
02:00
Vrbata v ofsajdu.
01:37
Oproti minulým dvěma utkáním vidíme rozhodně nejopatrnější začátek.
01:03
První střelu Výborného posílá Kašík do rohu.
00:45
Pabiška protečoval do útočného pásma, bojuje se v rohu kluziště.
00:26
Boleslavští jsou na puku, ale zatím se nikam neženou.
00:01

BK Mladá Boleslav: Valent (Sejpal) – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Nouza, Výborný, Pabiška – Hrdel, Vrbata, Kafka – Rys, Jiránek, Ondřej

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Králík, Ministr, Lehečka

Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Ondráček, Bejček.
Nejlepším střelcem Mladé Boleslavi i vůbec celé baráže je David Výborný (4+2), na druhé straně si nejlépe vede Radim Kucharczyk (2+1). Mezi tyčemi v Olomouci dominuje Libor Kašík. Na straně Bruslařů je to momentálně trochu složitější. Romana Willa totiž trápilo zdraví a v minulém zápase nenastoupil. Místo něj chytal Michal Valent.
V tabulce baráže mají momentálně Mladá Boleslav i Olomouc shodný počet pěti bodů. Středočechy drží výš lepší skóre. Mora v minulém kole prohrála na vlastním ledě s Libercem, Bruslařský klub doma v nájezdech porazil Chomutov.
Není žádný tajemstvím, že Mladá Boleslav na Olomouc letos příliš neumí. Z pěti uběhlých pokusů porazila tým z Hané jen jednou a to hned v rámci prvního pokusu – v říjnu vyhrála na samostatné nájezdy. Všechny ostatní body pak už vždycky patřily Olomouckým. Poslední střet přišel přesně před týdnem na ledě Olomouce, kde si Boleslav ani "neškrtla" a prohrála 0:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.