První čtvrtfinálové utkání mezi Zlínem a Vítkovicemi je u konce. Po bezbrankové první třetině se Ševci rozjeli, když vyhráli prostřední dvacetiminutovku 2:0. Vítkovice byly ale zdatným soupeřem a bojovali do poslední minuty. K výhře hostům nepomohl ani fantastický výkon Šindeláře, který lovil třikrát puk ze své sítě. Snížit se za hosty povedlo Svačinovi, ale to bylo ze strany Vítkovic vše. Pojistku totiž přidal po pěkné souhře zakončující Honejsek.

Zítra je na programu druhé čtvrtfinále, tentokrát se bude hrát v 18:15. Hezký zbytek neděle, zítra napočtenou.
60:00
59:48
Ještě jedno vyloučení, Petr Leška (ZLN) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
59:48
Vladimír Svačina jel tváří v tvář zcela sám na Sedláčka. Vítkovický útočník mohl přidat druhou trefu, ale jeho šanci mezi betony mu zlínský brankář chytil.
59:18
Publikum cítí, že se blíží závěr utkání a atmosféru si užívá naplno.
58:55
Další buly před brankou Šindeláře.
58:39
Veškeré šance Vítkovic na vyrovnání jsou zřejmě v tahu. Peter Húževka (VIT) 2 minuty za podražení.
58:28
Balaštík neproměnil samostatný únik. Šindelář dnes podruhé výborně zasahuje svojí hokejkou a drží ještě šance Vítkovic v tomto utkání.
57:35
Vítkovičtí se snaží ještě s výsledkem něco udělat, ale zlínští obránci je do ničeho vůbec nepouští.
56:42
Dnešní utkání sleduje 6663 diváků.
55:27
Nejprve v mezikruží promáchl Köhler a následně si vylámal zuby na Šindelářovi zlínský talent Holík.
54:41
Zlín je kompletní.
53:53
Malík hbitou střelou zaměstnal lapačku zlínského brankáře.
53:36
Zlín právě vstřelil branku!
Žlutomodří nepřipouští žádné drama a odskakují na rozdíl dvou branek. Petr Holík přebruslil vítkovického obránce, poté místo střely přihrál volnému ANTONÍNU HONEJSKOVI a ten v pohodě překonává Šindeláře. To se všechno událo při hře 4na4 Asistence: Petr Holík.
53:21
Hezkou individuální akci předvedl Vladimír Svačina, jeho střela jen o trochu minula horní růžek zlínské klece.
52:53
Zámorského lehká rozehrávka nakonec dokráčela až na icing. Bude se vhazovat před brankou domácích.
52:35
Unikajícího Čajánka nedovoleně zastavil Michal Barinka (VIT) a bude se hrát čtyři na čtyři. Budou to dvě minuty za nedovolené bránění.
52:21
A Vítkovice si zahrají přesilovku. Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
51:37
Šindelář vyjel hodně daleko z branky pro kotouč, který poté rozehrál na svého spoluhráče. Brankář hostí poněkud riskoval, ale nakonec z toho žádné drama nebylo.
50:26
Čech přihrával před odkrytou branku Leškovi, ten mu zase na oplátku puk vrátil a poté už se do přihrávky vložila i hůl vítkovického obránce. Zlínští už poněkolikáté dnes zbytečně akci překombinovali.
49:42
Stehlík a chvilku po něm Barinka stříleli z hranice modré čáry. Oba pokusy končí v moci připraveného Sedláčka.
49:12
Vítkovice se natlačili do útočné třetiny a to Berani musejí řešit vyhozením na icing.
48:31
Leška objel branku a nabil Řezníčkovi. Rána zlínského beka byla sice dosti tvrdá, ale za to hodně nepřesná.
47:25
Zdeněk Okál sebral soupeři kotouč a sprintoval podél mantinelu k vítkovické brance. Těsně před Šindelářem se odhodlal ke střele, kterou brankář hostů schoval do lapačky.
46:52
Zlín se do šance nepropracoval a tak se hra stěhovala opět k Sedláčkovi, který si poradil s lehčím pokusem Šedivého.
46:34
Do šance už ale zase míří modrožlutý celek.
46:12
Vítkovičtí se po vyhraném buly tlačí před Sedláčka.
45:49
Vítkovice právě vstřelily branku!
Nedáš dostaneš! Zlínští překombinovali svoji akci a Vítkovice to obratem trestají. VLADIMÍR SVAČINA si položil Sedláčka a pohodlně zavěsil. Vítkovičtí jsou tak stále ve hře a ztrátu stahují na jedinou brankou. Asistence: Marek Bartánus.
44:59
Zlínští dobře napadají vítkovické a ti se delší chvilku nemohli dostat přes střední pásmo.
43:31
Čech nezpracoval prudkou Hamrlíkovu nahrávku, která přešla všechny čáry, icing se ale nepíská.
42:56
Hra se začíná trochu kouskovat, buly ve středním pásmu.
42:16
Zlínský brankář musel dvakrát zasahovat, Nejprve střílel Káňa a posléze dorážel Húževka. V obou případech byl domácí strážce svatyně úspěšný.
41:37
Hamrlíkovo vyhození znamená zakázané uvolnění na straně domácích.
40:54
Hra se přesunula před Sedláčka, kde zlínského brankáře tvrdou střelou okamžitě prověřil obránce Malík. Zlínský gólman jeho pokus musel ztlumit plexisklem na masce.
40:29
Honejsek obral soupeře o kotouč, přihrál Čajánkovi a ten nastřelil boční síťku vítkovické svatyně.
40:11
Vítkovičtí vyhazují na zakázané uvolnění.
40:01
Díky vysokému nasazení můžeme ve Zlíně sledovat opravdu hokej vhodný kvalitám play-off. O krásné branky také nebyla nouze. Tu první si připsal domácí Linhart, když při přesilovce nahodil puk na Šindeláře a ten si našel místečko přesně v horním růžku. Poté neunesl emoce Stehlík a fauloval Köhlera. Díky předešlému faulu Hamrlíka se srovnal počet hráčů na ledě. Nicméně po návratu zlínského beka se dostal do samostatného úniku Holík a perfektním blafákem rozjásal zlínské hlediště podruhé. To bylo ze druhé třetiny to nejpodstatnější. Zásahy brankářů: Sedláček (9) - Šindelář (14). Třetí část začne v 18:47.
40:00
39:21
Zlín se ještě v závěru druhé periody snaží něco vymyslet.
38:52
Po dlouhém souboji v rohu za Šindelářovou brankou je hra přerušena. Bude následovat další buly, tentokrát ale ve středním pásmu.
38:23
Icing v podání vítkovických hokejistů, buly před Šindelářem.
37:35
Tuhle přesilovku domácí nedokázali zúžitkovat, Kovář může na led.
37:12
Zámorského střela jen prosvištěla kolem vítkovické branky. Hosté v poklidu vyhazují.
36:46
Honejsek si všiml dobře postaveného Čajánka, tomu na poslední chvíli sebral kotouč Sloboda.
36:14
Hamrlíkovo nahození ztlumil Voráček a Szturc posléze vyhazuje puk ven ze třetiny.
35:42
Stehlíkovo nahození putuje až k Sedláčkovi.
35:32
Lukáš Kovář (VIT) 2 minuty za držení.
35:32
Vítkovičtí začínají faulovat a Zlínu se nabízí další početní výhoda.
35:22
Šindelář raději přikryl puk pod lapačku před dotírajícím Kubišem.
35:18
Zakázané uvolnění Vítkovic.
34:59
Vítkovický brankář opět lapil puk do své lapačky a následuje další buly v obranném pásmu hostů.
34:37
Čajánkova střela z otočky končí v lapačce Šindeláře.
33:57
Mezitím co už byli domácí kompletní dostal parádní přihrávku za obranu PETR HOLÍK a neomylným blafákem zajišťuje domácím dvoubrankové vedení. Tady vítkovická obrana hodně zaspala. Pochvalu za parádní pas si zaslouží Antonín Honejsek. Asistence: Antonín Honejsek, Patrik Urbanec.
33:04
Vítkovičtí si v pohodě přihrávají ve vlastní třetině a nikam se nehrnou.
32:43
Čajánek byl v moci kotouče a byl Voráčkem naražen na hrazení, vylučovat se ale pro tento případ nebude.
32:17
Richard Stehlík (VIT) 2 minuty za hrubost.
32:15
Vítkovický Stehlík neunesl emoce a dvakrát poslal Köhlera k ledu. Zlínské publikum bouřlivě píská a počet hráčů na ledě nám srovná.
31:54
Martin Hamrlík (ZLN) 2 minuty krosček.
31:47
Po střele Stehlíka kotouč poskakoval po zlínském brankovišti a Vítkovice budou hrát přesilovku.
31:15
Na opačné straně si vysloužil aplaus publika Sedláček, když úspěšně zneškodnil šanci Vítkovic.
30:49
Okál zpoza branky posunul puk za sebe, kde do něj pouze plácl Ondráček a Šindelář musel být na pozoru.
30:29
Šlahař s Kubišem svojí aktivitou nyní donutily hosty vyhodit puk na icing.
29:54
Výstavní přesilovková trefa v podání TOMÁŠE LINHARTA. Zlínský obránce obdržel přihrávku od Hamrlíka a lehkou střelou do šibenice rozjásal domácí fanoušky. Asistence: Martin Hamrlík, Petr Leška.
29:33
Hosté se vůbec nebojí a ve vlastním oslabení vybojovali vhazování před Sedláčkem.
29:04
Na lavici hříšníků už putuje Petr Kolouch (VIT) 2+10 za naražení ze zadu.
28:51
Okál a vzápětí ani Ondráček nedokázali dopravit puk za Šindeláře. Zlín tlačí a vynutil si další přesilovku.
28:31
Ujčík pěknou zasekávačkou přihrál puk na Rudolfa Hunu, který svým projektilem prověřil pozornost připraveného Sedláčka.
28:03
Vítkovice zvládly tohle oslabení na jedničku a jsou kompletní.
27:29
Kotouč se po střele Balaštíka snad dotkl spojnice a poté spadl zpátky do brankoviště. Buly před Šindelářem.
26:39
Zlín se zatím v přesilovce k ničemu nedostal. Hosté už potřetí v řadě vyhazují puk ven ze třetiny.
26:01
Michal Barinka (VIT) 2 minuty za hákování.
26:01
Ševci sehráli hodně dlouhou pasáž před Šindelářem a byl to především souboj právě vítkovického brankáře se zlínskými střelci. Navíc si domácí celek zahraje přesilovou hru.
24:47
To je kolotoč, vítkovická pětice ted chvilkama neví, kde jim nohy stojí. Neskutečná bomba Řezníčka se otřela pouze o hrazení za vítkovickou brankou.
24:10
Leška nahrával a Čech střílel, zlínský tlak teď překazil hlavně hostující Šindelář.
23:46
Tvrdá bomba Šlahaře od modré čáry a dobře postavený Šindelářův beton. Holík je na ledě, Zlín je kompletní.
23:12
Kubiš ve středním pásmu vypíchl Húževkovi kotouč, poté ho přebruslil a vzápětí narazil na výborného Šindeláře. Vítkovický brankář rychle zareagoval svojí hokejkou a vypíchl tak zlínskému hráči puk z hokejky.
22:25
Čajánek s Hamrlíkem si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný ho nahodil za vítkovickou klec. Tohle v oslabení domácím bohatě postačí.
21:50
Urbanec je na ledě, Zlín ve čtyřech.
21:46
Petr Holík (ZLN) 2 minuty za zdržování hry. 4 vteřiny budou hrát domácí ve třech. Holík totiž vyhodil puk do hlediště.
21:15
Ani druhé přesilovkové pětce hostů se nic nepodařilo zatím vymyslet. Tentokrát puk vyhodil do bezpečí obránce Hamrlík.
20:57
Dlouhou kombinaci hostů ukončil až vypíchnutím kotouče kapitán zlínských Čajánek. Vítkovice vystřídají přesilovkovou formaci a znovu se pokusí něco vymyslet.
20:34
Rychlý přechod vítkovických do útočné třetiny byl zakončen tvrdou střelou z hokejky Burgera. Sedláček jeho pokus vyrazil do ochranné sítě, takže se bude vhazovat v pásmu Zlína.
20:01
Viděli jsme hokej v hodně rychlém tempu s minimem přerušení. Úvodní dvacetiminutovka nám naznačila, že to bude vyrovnaná série a budou rozhodovat maličkosti. Oba celky měly k dispozici několik přesilovek, ale ty zatím zůstaly nevyužity. Hosté budou z kraje druhé dvacetiminutovky dohrávat ještě 1:50 dlouhou přesilovku pět na čtyři. Zásahy brankářů: Sedláček (9) - Šindelář (13). Druhá perioda začne asi v 17:52.
20:00
19:56
Ještě tvrdá střela Stehlíka, která minula pravý horní roh zlínské klece.
19:49
Za nedovolené bránění je potrestán Patrik Urbanec (ZLN)
19:43
Vítkovický Húževka se snažil prodrat kolem mantinelu a byl nedovoleně zastaven. Hosté budou hrát přesilovku pět na čtyři.
18:33
Szturc zachytil rozehrávku zlínských a jen těsně minul domácí branku.
17:53
Ten ukončila nepřesná rozehrávka jednoho z vítkovických. Na druhé straně akci domácích překazil ofsajd.
17:31
Vítkovice jsou kompletní a nyní roztáčejí kolotoč před Sedláčkem.
16:54
Hosté se na chvilinku usadili v útočném pásmu a snaží se nasbírat cenné vteřinky v oslabení.
16:23
Leška vybídl do šance Čecha, ale ten na kotouč od zlínského centra nedosáhl. Vítkovičtí vyhazují puk do bezpečí.
15:54
Akce domácích hokejistů končí na betonu Šindeláře. Následuje buly po jeho levici.
15:31
Hosté se sotva ubránili a jdou opět za katr. Tentokrát vyfasoval dvě minuty za hákování obránce Marek Malík (VIT)
15:10
Balaštík přenechal puk za sebe, ale tam se ho zmocnil Michal Barinka, který seskočil z trestné lavice a uháněl sám na Sedláčka. Vítkovický obránce se snažil rozhýbat zlínského brankáře, ale ten výborným zákrokem lapačkou vychytal velikou šanci hostí.
14:45
Delší souhru v podání první zlínské přesilovkové formace mohl zakončit Filip Čech, ale v rozhodující okamžik mu puk sjel z hokejky.
13:57
Stehlík vyhodil až k Sedláčkovi, tam se puku zmocnil Tesařík a zakládá zlínskou akci.
13:21
Hosté bleskově po vyhraném buly vyhazují puk pryč z obranného pásma.
13:00
Vítkovice budou hrát ve čtyřech, zákrok Michal Barinka (VIT) na zlínského Okála je potrestán dvěma minutami, za hákování.
12:42
Hamrlík posunul na Ondráčka jehož střelu zápěstím Šindelář schoval do lapačky.
12:10
Buly před zlínskou svatyní.
11:51
Ke střele se propracoval hostující Ondřej Šedivý, střela vítkovického útočníka ale orazítkovala pouze plexi za zlínskou brankou.
11:19
Tak ani domácí nedokázali využít přesilovou hru. Vítkovice jsou v pěti.
10:12
Zámorského střela propadla vítkovickému brankáři, ale přímo před obránce hostů, který puk poslal na Sedláčka.
9:45
Vítkovice zatím podruhé úspěšně vyhodili a dobře se brání prvnímu oslabení.
9:19
Tomáš Voráček (VIT) 2 minuty za hákování.
9:10
To byl snad půlminutový tlak plný nebezpečných šancí ze strany domácích hokejistů. Tečku za povedenou pasáží v útočné třetině udělal bombou od modré čáry Leška.
8:14
Honejsek po vyhraném buly uháněl na vítkovickou klec a byl podražen. Zlínští nyný melou Vítkovice v signalizované výhodě.
7:56
Barinkovo nahození bylo nebezpečně ztečováno do ochranné sítě. Následuje buly před Sedláčkem.
7:41
Protiútok domácích hokejistů končí ofsajdem.
7:13
Hamrlík vyhazuje a ševci jsou v plném počtu.
6:43
Linhart si počkal na nahozený kotouč a posílá ho směr Šindelář.
6:19
Horák vyhodil puk do útočné třetiny a Zlín sbírá vteřinky v oslabení.
5:54
Berani se dostali ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho. Dorážku Balaštíka vyrazil Šindelář přímo před Urbance, který tvrdou bombou otestoval pružnost Šindelářovy lapačky.
5:34
Vítkovičtí ihned po vhazování zatápěli před Sedláčkem a ten měl co dělat, aby puk proti střele Stehlíka vytěsnil do bezpečí.
5:13
Při šanci Vítkovic si pomohl nedovolěně Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za hákování. Vítkovice tak čeká první početní výhoda.
4:53
Hamrlík si všiml na útočné modré volného Veselého a vyslal na něj přesný pas. Zlínský útočník si povyjel a s jeho bombou měl Šindelář menší potíže.
4:37
Veselý vlétl do útočné třetiny a šikovnou přihrávkou hledal Honejska. Ten jeho úmysl ale nepochopil a tak sou na puku opět Vítkovice.
4:19
Řezníčkovo vyhození přes všechny čáry znamená icing. Hra se přestěhuje před Sedláčka.
3:32
Šindelář dobře zasáhl proti střele Lešky a poradit si dokázal i s dorážkou Balaštíka.
2:47
Kovářův bekhend neudržel Sedláček v lapačce, ale puk zachytil Hamrlík a zlínští jdou okamžitě do útoku.
2:28
Na druhé straně střílel zápěstím nepřesně Ondráček. Tempo zápasu se nám pomaličku začíná zvedat.
1:57
Strapáč napálil puk z otočky na zlínskou branku a byla z toho první nebezpečná šance hostů.
1:32
Šindelář si připisuje první úspěšný zákrok proti prudké střele Čajánka.
0:54
Teď si jeden z vítkovických útočníků šikovně z otočky zpracoval puk, jenže nebylo mu to nic platné. I na straně Vítkovic byl odpískán ofsajd.
0:36
Balaštík obdržel Leškovu prudkou přihrávku těsně za modrou čarou. Píská se tedy druhý icing zlínských hokejistů během chvilky.
0:12
První akci Beranů zbrzdil ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
00:01
Slavnostní buly vhodí legenda zlínského hokeje, kapitán který stal u zrodu mistrovského titulu Miroslav Okál.
Dnes to vypadá na hodně slušnou atmosféru, venku jsou neskutečné fronty lidí, kteří se teprve soukají dovnitř. Nyní nás čeká státní hymna a vše může vypuknout.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Kotvan, Řezníček - Balaštík, Leška, Čech - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, Köhler - Okál, Šlahař, Ondráček

HC Vítkovice Steel: Šindelář - Rehák, Kovář, Sloboda, Barinka, Stehlík, Kudělka - Káňa, Svačina, Hruška, Huna, Roman, Šedivý, Húževka, Strapáč, Szturc, Kolouch, Burger, Bartánus

Rozhodčí: Hradil, Šindler - Barvíř, Blümel.
Očekává se vyrovnaná a hodně vypjatá čtvrtfinálová série. V roce 2005 se tyto dva celky utkaly v semifinále a to byla doslova bitva o každičký centimetr na ledě. Proto se dá očekávat, že letošní čtvrtfinále bude hodně emotivní a vypjaté. Úvodní buly dnešního zápasu je naplánovano na 17:00
HC Vítkovice Steel - Vítkovičtí hokejisté hráli ještě v pátek rozhodujicí duel předkola play-off na ledě Českých Budějovic. Zdlouhavé a fyzicky náročné utkání rozhodl trefou ve třetím prodloužení slovenský útočník Peter Húževka. Hodně dobrým výkonem se v poslední době prezentoval brankář Šindelář. Vítkovičtí se navíc mohou opřít o nebezpečnou útočnou trojici Burger, Svačina, Huna. Ani Vítkovičtí ale nepůjdou do čtvrtfinálové série s kompletním kádrem. Definitivně z kola ven je pro letošní sezonu útočník Klimek, který má zlomené zápěstí. V předkole poté odstoupili Viktor Ujčík s Markem Malíkem. I přesto mají vítkovičtí silný kádr plný urostlých hráčů.

PSG Zlín - Ševci si před začátkem sezony nekladli veliké cíle a odměnou jim za to bylo překvapivě první místo v základní části. Svěřenci Rostislava Vlacha dokráčeli malými kručky až k prezidentskému poháru. Nyní jim v cestě stojí soupeř z Moravy, celek Vítkovic. V základní části táhla mužstvo dvojice Čajánek Veselý, ke kterým se přidal i talent Honejsek. Zapomenouv však nesmíme na v posledních zápasech stoupající střeleckou formu Balaštíka. Zlínští momentálně postrádají trojici zraněných. Brankáře Horčičku, obránce Matějíčka, a útočníka Melenovského. Matějíček s Melenovským se při včerejším tréninku objevili na ledě, ale vypadá to, že do dnešního utkání ještě nezasáhnou. Krýt záda Sedláčkovi by měl opět Tomáš Štůrala.
Vrchol hokejové sezony je právě před námi. Tisíce natěšených fanoušků už se nemůže dočkat úvodního buly čtvrtfinále play-off. Beranům se do cesty postaví nedaleké Vítkovice. Soupeřit se tak bude nejen na ledě, ale i v hledišti. V play-off se přepíná na vyšší rychlostní stupeň a to nám naznačuje hokej ve vysoké kvalitě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.