Tipsport Extraliga - Základní část - 44. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Třinec - 4. února 2024   16:00

Vítkovice
01:56' Kotala (Šoustal, Krieger) • 02:55' Lakatoš (Ri. Bukarts)
2:6
(2:1, 0:4, 0:1)
Třinec
17:17' M. Roman  (M. Růžička, J. Jeřábek) • 27:23' M. Roman  (M. Růžička, Voženílek) • 32:56' Nestrašil  (Voženílek, J. Jeřábek) • 37:18' J. Jeřábek  (M. Roman, Adámek) • 39:01' Hrehorčák  (Nedomlel, Dravecký) • 42:58' L. Hudáček
Vítkovice
Klimeš (40. Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek – Ri. Bukarts, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Kotala, Claireaux, Šoustal.
R. Hradil, R. Mrkva – V. Lederer, M. Hlavatý
9 623 diváků
Třinec

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek neděle a já se budu těšit brzy na počtenou.
Čtvrté moravskoslezské derby letošní sezóny je za námi. Vítkovičtí do něj vstoupili dobře, dvěma rychlými góly rozjásali Ostravar arénu – nebo alespoň její převážnou část – ale to bylo asi tak vše. Hosté snížili ještě před první sirénou, ve druhé části pak překonali Klimeše ještě čtyřikrát a domácí se ve třetí třetině mohli pokusit o zázrak. Klimeš přenechal své místo v brankovišti svému kolegovi Machovskému, kterého ve třetí minutě třetí části prostřelil po úniku Hudáček. Oceláři v poslední části už nikam moc nespěchali, vítkovičtí se snažili tvořit, ale lehce to nešlo. V posledním zápase před reprezentační pauzou tak musejí domácí (nejen fanoušci) skousnout prohru.

59:56'
Oceláři posílají kotouč za domácí branku, už se zřejmě nic nestane.
59:50'
Lakatoš to ještě zkouší, před branku se protáhl Rihards Bukarts, ale puk se až k němu nedostal.
59:15'
Lakatoš se dostal až mezi kruhy, ale hosté jsou připraveni.
58:46'
Hraje se ve středním pásmu.
58:04'
Vítkovický Jeřábek našel Claireauxe, ale ten se z rohu neprosadil.
57:49'
Domácí bojovali v rohu u hostující branky, Adámek vyhazuje puk přes celé pásmo až na zakázané uvolnění.
57:26'
Oceláři střeží střední pásmo a jen nahazují kotouče za Machovského branku.
56:34'
Hosté nemají kam spěchat, už jen korigují snahu vítkovických o snížení.
54:20'
Vítkovičtí musejí znovu rozehrát ze středního pásma.
53:49'
Auvitova rána se odráží od zadního mantinelu a hosté vyhazují kotouč do bezpečí.
53:27'
Vítkovičtí drží útočné pásmo, ale Kacetl je pozorný.
52:56'
Z kruhu pálil Barinka, ale puk je tečovaný do ochranné sítě nad brankou.
52:46'
Po komerční přestávce sehrají domácí přesilovku, za podrážení bude pykat Polášek.
52:20'
Fridrich si najel sám do útočného pásma, před bránícím hráčem zasekl, poslal křižně kotouč na Zdráhala, kterému ale cestu do branky zkřížil Roman.
50:18'
Domácí musejí po nahozeném puku Ocelářů rozehrát od své branky.
49:37'
Nepřesnosti hostů v jejich v obranném pásmu by mohly hrát do karet vítkovickým.
49:02'
Vítkovice tvrdě bojují v rohu u hostující branky.
48:00'
Raskob dostal v pásmu přihrávku zpoza branky, než se stačil napřáhnout, kotouč mu sebral Čacho, který ujížděl sám na domácí branku, ale vítkovický bek se stačil vrátit a skluzem k brance zabránit puku cestě k Machovskému.
47:27'
Třinec se dostal bez problémů do útočného pásma, ale ke střele se nakonec hosté nedostali.
46:29'
Vítkovičtí se museli znovu propracovat do útoku, Peterek střílel z mezikruží do Kacetla, Nedomlel si neodpustil drobné pošťouchnutí. Následuje komerční přestávka.
45:34'
Domácí se přece jen usadili v útoku, Raskobova střela mizí na zadním plexiskle.
45:03'
Rozehrávka domácích neprošla přes střední pásmo, Machovský je v pohotovosti.
44:22'
Kovářova skákavá střela těsně míjí vzdálenější Kacetlovu tyč.
44:14'
Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Třince.
43:44'
Vítkovice bojují v pásmu, ale hosté je drží spíše kolem mantinelů.
42:58'
Třinec právě vstřelil branku!
Za odpáleným pukem se vydal LIBOR HUDÁČEK, který se tváří v tvář Machovskému mýlit nemohl – 2:6. Bez asistence.
42:36'
Mikuš si najel do pásma, s pukem se ale mezi tři bránící hráče neprosadil.
42:03'
Hosté couvali do svého obranného pásma, málem přišli o kotouč, ale Voženílek zakročil včas.
41:20'
Domácí Jeřábek si sjížděl pro puk k třinecké brance, ale nakonec končí v rohu.
41:13'
Rychlý přesun do pásma Ocelářům nevyšel, je pískán ofsajd.
40:47'
Domácí se dostali do pásma, ale Lakatošovu střelu Kacetl schoval v náručí.
40:26'
První zásah pro čerstvého vítkovického gólmana.
40:01'
Vítkovičtí do třetí třetiny nastupují s Machovským v brance.
40:01'
Druhá třetina vyšla Ocelářům, a tak jsou jejich fanoušci na vrcholu blaha. Nejprve srovnával svým druhým dnešním gólem Roman, který využil přesilovku, další branku, o které ale muselo rozhodnou video, přidal Nestrašil, aby tři minuty před koncem třetiny skóroval ještě Jeřábek a Hrehorčák. Domácí sice dokázali překonat Kacetla, ale to už bylo po řádné hrací době. Vítkovičtí budou muset vydolovat hodně sil, chtějí-li pomýšlet na zvrat.
39:59'
Se sirénou ukončující druhou třetinu dostali domácí kotouč do branky, uvidíme, zda to stihli ještě ve hře.
39:01'
Nedomlel se dostal k puku, našel najetého PATRIKA HREHORČÁKA, který vjel do pásma po levém křídle, před bránícího Auvitu poslal puk nad lapačku povyjetého Klimeše – 2:5. Asistence: Richard Nedomlel, Vladimír Dravecký.
37:18'
Oceláři se dostali do pásma, Adámek poslal puk po modré na JAKUBA JEŘÁBKA, který poslal dalekonosnou střelu až do horní části branky – 2:4. Asistence: Miloš Roman, Marian Adámek.
36:00'
Domácí se drží v útočném pásmu.
35:24'
Do pásma s pukem ujel Zdráhal, ale těsně u branky jej dojel Polášek a zatlačil k zadnímu mantinelu.
34:56'
34:25'
Třinečtí se znovu usazují v pásmu, ale vítkovičtí jim příliš prostoru nenechávají.
34:09'
Domácí dostávají hru do středního pásma.
33:50'
S dobrým pokusem Vrány si Klimeš poradil bez větších potíží.
33:27'
Třinečtí se drží v pásmu, ale spíše si jen přihrávají.
32:56'
Sudí ještě diskutoval s trenéry a pot na ledě s Lakatošem, ale gól je uznán a za zdržování hry – trenérskou výzvu usedá mezi trestoměřiče domácí Peterek.
32:56'
Ostravar aréna sice bouří, záběry na kostce se jim nelíbí. ANDREJ NESTRAŠIL si najel k brance a hokejkou protlačil puk pod Klimešovým betonem do branky, Voženílek ještě od tyče posunul puk pořádně do branky – 2:3. Asistence: Daniel Voženílek, Jakub Jeřábek.
32:56'
Oceláři dokázali dostat puk za Klimeše po sérii střel, ale vítkovičtí využívají trenérskou výzvu k posouzení porušení pravidel o brankovišti.
32:19'
Hra je přerušena pro hru vysokou holí, následuje komerční přestávka, ve které si hostující fanoušci mohou i zakřičet, protože v té předchozí, kdy se měřila hlasitost fandění na stadionu, zarytě mlčeli.
31:58'
Raskobovu rozehrávku napadal Dravecký, ale domácí bek si puk uhlídal.
31:35'
Třinečtí mají puk pod kontrolou a hraje se na jejich útočné polovině.
30:19'
Na led naskakuje potrestaný Raskob.
29:49'
Vítkovice znova posílají puk do bezpečí a urychleně střídají.
29:15'
Dělovka Vrány končí na zadním mantinelu.
29:01'
Domácí urputně bojují u své branky, snaží se kazit třinecké přihrávky, ale hosté chtějí uspět.
28:38'
Vítkovice odpalují puk až za hostující branku.
28:19'
Oceláři hráli téměř půl minuty v šesti, protože bylo signalizováno vyloučení domácího Raskoba, Klimeš za svá záda nepustil dobrý pokus Čacha ani Marinčina.
28:01'
Hosté chtějí strhnout vedení na svou stranu a olupují prostor kolem vítkovické klece, kde urputně bojují.
27:23'
Je vyrovnáno! Voženílek poslal puk jen do Klimešových betonů, puk se dostal k Růžičkovi u opačné tyče, toho si domácí gólman pohlídal, ale kotouč se ocitl u MILOŠE ROMANA, který ho umístil do odkryté části branky – 2:2. Asistence: Martin Růžička, Daniel Voženílek.
27:08'
Třinečtí se usazují v pásmu, Voženílek zaujímá místo před Klimešem.
26:28'
Vítkovice mají puk pod kontrolou, na led se vrací potrestaný Hudáček.
26:06'
Na ledě zůstal ve svém obranném pásmu ležet Hrehorčák, hra je přerušena. Po delší době se hostující útočník pomalu dostává na střídačku, na trestnou lavici naopak usedá domácí Kotala za sekání. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
25:47'
Hosté se brání na výbornou, Kacetl má navíc poměrně dobrý výhled.
25:11'
Oceláři tečují puk do středního pásma.
25:00'
Vítkovice rozjíždějí v pásmu přihrávkový kolotoč.
24:31'
Domácí mají před sebou zkrácenou přesilovku.
24:28'
Chlán ujel s pukem do pásma, najížděl mu i Lakatoš, ale Chlán byl hákován Hudáčkem, a tak se síly na ledě srovnávají.
24:18'
Z kruhu tvrdě vypálil Růžička, ale Klimeš byl na místě.
24:10'
Domácí znovu posílají puk do bezpečí.
23:49'
Voženílek byl příliš blízko branky, nedokázal dostat puk do výhodnější pozice.
23:30'
Oceláři zpět v pásmu, tvrdá střela Vrány cestu do branky nenašla.
23:17'
Vítkovice vyhazují puk ke Kacetlovi.
23:04'
Domácí gólman musel zasáhnout až teď, Jeřábek pálil přímo doprostřed branky.
22:45'
Hosté rozjeli přesilovkový kolotoč.
22:31'
Vítkovičtí špatně vystřídali, na trestnou lavici usedá Kotala, který odpyká trest za střídačku.
22:10'
Oceláři se přece jen prosadili do pásma, Klimeš měl ale dobrý výhled.
21:10'
Kováře bruslícího za pukem ke své brance stíhal Kurovský, ale kotouč mu vzít nedokázal.
20:55'
Zdráhal se protáhl do pásma, ale na střelu neměl prostor.
20:43'
Raskob u puku, ale rozehrávka mu nevyšla.
20:22'
Třinečtí se dostali k puku první a snaží se usadit u Klimeše.
20:07'
Vítkovičtí po vhazování nahazují kotouč do pásma.
20:01'
Po první třetině jsou domácí fanoušci rozhodně spokojenější, takový úvod nečekal asi ani ten největší optimista. Už ve druhé minutě otevřel skóre Kotala, za 61 vteřin pak zvyšoval za Kacetlova záda kapitán Lakatoš. Ostravar aréna si zápas patřičně užívá, ale hosté se dostali zhruba od půlky třetiny do svého tempa a Klimeš měl více práce. Před koncem třetiny zahrávali Oceláři přesilovku, kterou využili díky Romanovi, a tak je zápas stále otevřený a ještě se bude na co dívat.
1/3 – 11:8
Další třetina začne přibližně v 16:52.
20:00'
19:54'
Hosté se drží u domácí klece, ale chybí jim trochu přesnosti.
19:39'
Třinečtí vyrazili na zteč domácí branky, ale Klimeš je pozorný.
19:19'
Zdráhal za brankou Třince vyšachoval Hudáčka, nemá ale komu nahrát.
19:01'
Hosté nahazují kotouč do pásma, první jsou u něj ale domácí.
18:40'
Klimeš si poradil s pokusem Nestrašila.
18:26'
Hrálo se ve středním pásmu, domácí se propracovali do útoku, ale hosté jim nic nepovolili.
17:17'
Hosté využívají přesilovku a snižují náskok domácích, Růžička našel MILOŠE ROMANA, na jehož střelu Klimeš nedosáhl – 2:1. Asistence: Martin Růžička, Jakub Jeřábek.
17:09'
Oceláři znovu krouží útočným pásmem.
16:48'
Domácí tečují puk do středního pásma.
16:30'
Třinečtí se usazují v útočném pásmu, Voženílek cloní před Klimešem.
16:10'
Vítkovičtí s přehledem vyhazují kotouč.
16:04'
První přesilovka pro Oceláře, hákováním si vypomohl domácí Lakatoš.
15:10'
Na opačné straně se do individuální šance dostal nikým nekrytý Šoustal, který si sjel až k brance, ale puk za Kacetla, který měl dost času, nedostal.
14:57'
Růžička se vydal v tandemu do útočného pásma, dostal křižnou přihrávku, na kterou bránící hráč nedosáhl, Růžičkova dělovka letěla do vítkovické klece, ale Klimeš se stačil na poslední chvíli přesunout a před Vránou ještě odpálit kotouč do bezpečí!!
14:17'
Sudí u hostující branky rozpažuje, zřejmě byla nastřela tyč, hra je přerušena o několik vteřin později pro hru vysokou holí.
14:04'
Kacetl měl zcela zakrytý výhled, Barinka pálil z kruhu, ale jen do klubka hráčů.
13:37'
Před hostující brankou zdatně bojuje Rihards Bukarts, ale ani Zdráhalova střela, ani pokus Raskoba do branky neprošel.
12:59'
Oba týmy střídají, hosté mají puk pod kontrolou.
12:32'
Vítkovice se rozjížděly do pásma, ale hosté je zastavili už ve středním pásmu, a tak budou muset domácí rozehrát od Klimeše.
12:15'
Oceláři okupují prostor kolem domácí branky, ale Nestrašil ani Růžička volné místo v Klimešově brance nenašli. Následuje komerční přestávka.
11:40'
Třinečtí před domácí brankou, nadvakrát to zkusil Voženílek, ale do branky se neprosadil.
11:29'
Domácí útočník se protáhl podél mantinelu do pásma, ale byl rychle zastaven.
11:20'
Hra se přelévá v rychlém tempu ze strany na stranu.
10:48'
Vítkovice sebraly puk a nahazují jej do útoku.
10:23'
Třinečtí kombinovali v pásmu, ale Klimeš příliš práce neměl.
09:50'
Vrána se s pukem dostal do útočného pásma, jeho propagační střela končí v rohu.
09:35'
Zakázané uvolnění pro Třinec.
09:31'
Vítkovice vletěly do pásma, Lakatoš zpoza branky nahrával mezi kruhy, tam byl ale připraven jen hostující Polášek.
09:07'
Polášek rozehrává útočnou akci.
08:48'
Přímo před Kacetlem se zjevil Jeřábek, ale hostující gólman už měl puk pod kontrolou.
08:43'
Hosté na skok v pásmu, ale domácí si znovu berou puk pod svá křídla.
08:12'
Roberts Bukarts dostal puk do pásma, Mikuš se přesunul k brance, ale jeho teč mířila vedle.
08:06'
Nepřesná přihrávka domácích do jízdy nevyšla, puk končí na zakázaném uvolnění.
07:48'
Kacetl si povyjel z pásma, ale spolupráce Robertse Bukartse a Kriegra neprošla.
07:35'
Domácí Barinka se rychle protahoval do pásma, ale je odpískán ofsajd.
07:21'
V rohu se k puku dostal Percy, ale jeho pokus o vyhození zastavuje u mantinelu Kundrátek.
06:50'
Oceláři se dostali do pásma, domácí mají puk pod kontrolou, ale nedokázali se dostat od své branky.
06:25'
Vítkovičtí bojují v pásmu o kotouč, Nestrašil se nakonec natáhl a tečoval puk do středního pásma.
06:13'
Lakatoš dokázal získat v obranném pásmu kotouč, vyrazil k třinecké brance, ale puk mu ujel, Kacetl pro jistotu vyráží a schovává puk pod lapačku. Následuje komerční přestávka.
06:04'
Rychlá akce Ocelářů, Klimeš si ale s pokusem Voženílka poradil.
05:50'
Claireaux zlomil hůl, ale domácí přesto udrželi pásmo.
05:42'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Třince.
05:24'
05:20'
Před brankou tečoval puk Rihards Bukarts, ale puk se dostává do vzduchu a poté mimo branku.
05:01'
Z kruhu pálil Zdráhal, tečovaný puk těsně minul hostující tyč.
04:41'
Rihards Bukarst se dostal rychle k brance, ale puk se k němu nedostal včas.
04:24'
Domácí se při přesunu do pásma dostali do ofsajdu, vhazuje se před jejich útočnou modrou.
04:06'
Série přihrávek Vítkovic Kacetla nerozhodila, jeho spoluhráči posílají puk ke Klimešovi.
03:24'
Oceláři se dostali do pásma, ale Roman se provinil sekáním, a tak budou domácí hrát přesilovku.
02:55'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Ostravar aréna propukla nadšením, DOMINIK LAKATOŠ dostal puk do volného prostoru od Rihardse Bukartse, najel si k brance a mezi betony poslal puk do sítě – 2:0. Asistence: Rihards Bukarts.
01:56'
Domácí otevírají dnešní střelecký účet, Šoustal z mezikruží nahrál napravo na JAKUBA KOTALU, který čistě poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:0. Asistence: Tomáš Šoustal, Peter Krieger.
01:18'
Hosté se dostali do pásma, ale puk je až za domácí brankou.
00:55'
Fridrich u hostující branky získal puk, Zdráhal se protáhl až těsně před Kacetla, ale ten puk za svá záda nepustil.
00:37'
Vítkovičtí získali kotouč, hraje se ve středním pásmu.
00:06'
Úvodní buly čtvrtého letošního derby vyhrávají hosté.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek – Ri. Bukarts, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Kotala, Claireaux, Šoustal.
Trenér: Pavel Trnka

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Švančara) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, J. Jeřábek, Polášek, Adámek – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – L. Hudáček, Vrána (C), Kurovský – M. Roman, Holinka, Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Haas.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: R. Hradil, R. Mrkva – V. Lederer, M. Hlavatý.
V letošních vzájemných zápasech se více daří Ocelářům, kteří získali pět bodů za jednu výhru 4:3 po prodloužení a za výhru 6:3. V posledním derby si vítkovičtí vyšlápli na svého soupeře na jeho ledě a odvezli si tři body za výhru 4:2. Derby bývají napínavá, ať jsou na tom soupeři v tabulce jakkoliv, tak se nechme překvapit, jak dopadne čtvrté moravskoslezské derby této sezóny.
Lídrem kanadského bodování Třince a vlastně celé Tipsport extraligy je s devětačtyřiceti body útočník Martin Růžička (20+29). Mezi beky se nejvíce daří se sedmadvaceti body Jakubovi Jeřábkovi (3+24). Nejvytíženějším hráčem je obránce Martin Marinčin s průměrným časem 20:44 minut. V bodování Radegast indexu se nejvíce daří obránci Richardovi Nedomlelovi se 116 body. Nejvíce trestných minut, šestačtyřicet, zatím nasbíral útočník Andrej Nestrašil. Ocenění Hráč zápasu získal sedmkrát brankář Marek Mazanec, který má z trojice gólmanů nejvíce odchytaných zápasů. Připsal si jednu asistenci a jedno čisté konto, jeho průměr je 2,20 a úspěšnost 92,28 %.
Kanadské bodování Vítkovic vede i nadále s pětadvaceti body útočník Dominik Lakatoš (10+15), který je zároveň s šestatřiceti trestnými minutami nejvylučovanějším hráčem. Společně s ním je nejlepším střelcem útočník Roberts Bukarts (10+4), nejlepším nahrávačem a zároveň obráncem je pak Stuart Percy (4+16). Nejvíce času na ledě tráví obránce Yohann Auvitu s průměrným časem 20:56 minut. Mario Grman nasbíral v bodování Radegast indexu celkem 88 bodů. Cenu pro hráče zápasu si už šestkrát odnesli útočník Marek Kalus a gólman Lukáš Klimeš. Ten dostává v brance čím dál více prostoru, se třemi čistými konty a průměrem 2,09 má úspěšnost 93,11 %.
V posledních pěti zápasech bodovaly Vítkovice čtyřikrát, v pátečním kole porazily Kladno 4:2 a tím se po dlouhé době odpoutaly od 12. místa, které přenechaly Plzni, která téhle výměně dlouho vzdorovala. V neúplné tabulce jim nyní patří 11. místo, s bilancí 12-4-7-17, pasivním skóre 97:107 a 51 body ztrácejí jen bod na desáté Karlovy Vary, přičemž mají ale dva zápasy k dobru. Posledních pět zápasů vyšlo i Třinci, který bral čtyři výhry a prohrál jen se Spartou (1:5). V pátečním kole si Oceláři připsali výhru 5:1 na domácím ledě proti Liberci, bilance 20-8-5-10, aktivní skóre 137:105 a 81 bodů jim zaručuje 3. příčku v neúplné tabulce.
Na pořadu dne je kompletní třiačtyřicáté kolo Tipsport extraligy. Vítkovice čeká čtvrté utkání na domácím ledě za sebou, do cesty se jim ale v moravskoslezském derby postaví Oceláři z Třince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.