3. prosince 2016 • 17:04

CELÝ SESTŘIH: Brno - Karviná 1:1. Domácím zachránil remízu v závěru Vraštil

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Karviná si tedy z Brna odvezla cennou remízu, zatímco Zbrojovka prodloužila výsledkovou mizérii na sedm zápasů bez vítězství. Svěřence Jozefa Webera poslal do vedení ve 47. minutě Jan Šisler, bod pro domácí zachránil v samotném závěru Lukáš Vraštil. Zbrojovka přezimuje na čtrnáctém místě, naopak nováček z Karviné si upevnil pozici v horní polovině tabulky.

Aktivní hra podložená i kombinační přesností vynesla Brňanům v úvodu zápasu herní převahu, ze které si vypracovali i dvě slibné příležitosti. Ve 4. minutě si Řezníček po úniku z levé strany povodil brankáře Laštůvku. Dostal se ale ze střeleckého prostoru a tak ještě našel nabíhajícího Hyčku. Tomu však chyběl krok a na míč před volnou brankou nedosáhl.

O tři minuty později zaváhal při rozehrávce Voltr a po jeho chybě se dostal do sólového úniku Škoda . Na vyběhnutí brankáře Laštůvky zareagoval Škoda pokusem o lob. Napodobit svého staršího bratra Milana, jenž dal podobným způsobem o den dříve gól Zlínu, se mu ale nepodařilo. Michalův pokus minul branku.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Karviná 1:1. Vraštil zachránil domácím bod až v nastavení

Na šance to bylo na zbytek poločasu ze strany Zbrojovky všechno. Ještě chvíli si udržovali herní převahu. Postupně ale začala skřípat kombinační souhra ve středové řadě a taktovku převzali hosté. Ovšem ani fotbalisté Karviné vážněji branku soupeře v závěru poločasu neohrozili. Většina jejich kombinací končila u hranice trestného území a střelám chyběla přesnost.

Karviná udeřila hned po změně stran. Šisler ze dvaceti metrů vystřelil, od brněnské zdi se k němu míč odrazil zpět. Na jeho opakovanou slabou ránu k tyči brankář Melichárek nedosáhl. Po inkasovaném gólu Brňané otevřeli hru, jejich útočná snaha narážela na sevřenou obranu protivníka. Jedinou vážnější šanci na vyrovnání měl Řezníček, jenž v 54. minutě trefil brankáře.

V závěru nastoupil do hry i uzdravený Zavadil a jeho přítomnost pomohla po zoufalém náporu alespoň k deváté remíze Brna. Tlak zúročil vyrovnávacím gólem Vraštil.

16. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - MFK Karviná 1:1 (0:0)
Branky: 90. Vraštil - 47. Šisler. Rozhodčí: Ardeleánu - Pochylý, Šimáček. ŽK: Janečka, Zelený (oba Karviná). Diváci: 2949.

Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Krejčí (78. Zavadil), Sedlák (66. Rusek) - Hyčka (54. Přichystal), Škoda, Štohanzl - Řezníček. Trenér: Habanec.
Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Košťál, Zelený - Šisler, Janečka - Moravec, Budínský (84. Smrž), Voltr (66. Puchel) - Panák (89. Jurčo). Trenér: Weber.