CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Teplice 3:1. Třetí výhru v řadě řídil Ikaunieks

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Jihlavy vyhráli i třetí zápas jarní části první ligy a po výhře 3:1 nad Teplicemi v dnešním 19. kole opustili sestupové pásmo. O výhře Vysočiny rozhodl dvěma góly Davis Ikaunieks, který navíc neproměnil penaltu. Další branku přidal Jakub Fulnek, za hosty na 1:2 snižoval z pokutového kopu Jakub Hora.

Jihlava se ujala vedení už ve třetí minutě, kdy se po přihrávce Ikauniekse prosadil Fulnek. Domácí útočník využil zaváhání brankáře Diviše při vybíhání, udělal mu kličku a poslal míč do prázdné brány. O čtyři minuty později už Vysočina vedla 2:0 - postaral se o to nejlepší domácí střelec Ikaunieks.

Lotyšský útočník mohl chvíli na to přidat z penalty třetí branku Jihlavy, ale Diviš jeho střelu doprostřed chytil. Ikaunieks se nakonec přeci jen podepsal pod třetí gól v utkání, ale na druhé straně. Ve vápně fauloval Krále a Hora z pokutového kopu snížil na 1:2.

Náladu si však domácí útočník spravil ještě před přestávkou, když ve 44. minutě zvýšil na 3:1. Ikaunieks si rychle zpracoval centr z poloviny hřiště od Ljovina, míč si na hranici vápna přehodil na pravou nohu a sedmou brankou v sezoně stanovil poločasový výsledek.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Teplice 3:1

Po přestávce už se Jihlava zaměřila mnohem víc na obranu a Teplice si proti zhuštěnému bloku nevěděly rady. Hra se odehrávala prakticky jen mezi vápny, takže dlouho byla největší šancí druhé půle situace Ikaunieksova nepřesná hlavička ze 47. minuty.

Jihlava, které po podzimu patřila poslední příčka, nakonec navázala na nečekaná vítězství proti vedoucí Plzni i tehdy druhé Slavii a na jaře je stále stoprocentní. V neúplné tabulce se z předposlední příčky posunula na dvanácté místo a od pásma sestupu ji dělí tři body.

Domácí: 3. Fulnek, 7. D. Ikaunieks, 43. D. Ikaunieks

Hosté: 27. Hora

Domácí: Rakovan – Vaculík (C), Tlustý, P. Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (85. Štěpánek), Zoubele (72. Holík) – Dvořák, D. Ikaunieks (90. Klíma).

Hosté: Jakub Diviš – Jan Rezek (C), Král, Čmovš, Hyčka – Kučera, Soungole – Vošahlík (75. Díaz), Hora (84. Haljeta), Trubač (46. Červenka) – Vaněček.

Branky:
7. a 44. Ikaunieks, 3. Fulnek - 27. Hora z pen..
Rozhodčí:
Houdek - Paták, Podaný.

Jihlava:
Rakovan - Vaculík, Tlustý, Buchta, Schumacher - Fulnek, Ljovin, Urblík, Zoubele - Dvořák, Ikaunieks. Trenér: Svědík
Teplice:
Diviš - Hyčka, Král, Čmovš, Rezek - Kučera, Soungole - Trubač (46. Červenka), Hora (84. Haljeta), Vošahlík (75. Díaz) - Vaněček. Trenér: Šmejkal

Jihlava - Teplice: Trestný kop z hranice vápna nedokázal ideálně umístit Kučera

Jihlava - Teplice: Krásnou technickou střelou poslal Ikaunieks Jihlavu opět do dvougólového vedení

Jihlava - Teplice: Schumacher si také pomohl nedovoleně ve vápně, teplickou penaltu proměnil Hora

Jihlava - Teplice: Hora fauloval v pokutovém území, Ikaunieks penaltu nedokázal proměnit

Jihlava - Teplice: Ikaunieks překonal jediného bránícího hráče a navýšil Jihlavské vedení

Jihlava - Teplice: Fulnek dostal krásnou průnikovou přihrávku a poslal Jihlavu do vedení