4. května 2018 • 21:08

SESTŘIH: Sparta - Zlín 2:1. Domácí si pohlídali výhru, pálili Stanciu a Lafata

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sparty v předehrávce 27. kola první ligy porazili doma 2:1 Zlín a v neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo o dva body před Jablonec, který hraje v sobotu. Moravané si naopak zkomplikovali boj o záchranu a od pásma sestupu je dál dělí čtyři body. O výhře letenského celku rozhodli Nicolae Stanciu a David Lafata, za hosty v závěru snížil Ubong Ekpai.

Domácí: 20. Stanciu, 59. Lafata

Hosté: 78. Ekpai

Domácí: Niță – Zahustel, Kaya, Štetina, M. Frýdek (46. Costa) – Stanciu, Kulhánek, Kanga, Plavšić (90. Vatajelu) – Drchal (32. Lafata), Josef Šural (C).

Hosté: S. Dostál – Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák – Jiráček (C) (84. Železník), Traoré – Ekpai, Mehanović (68. Hronek), Matejov (68. Džafić) – Beauguel.

9 437 diváků

Sparta měla od začátku navrch, ale navzdory převaze se v prvním poločase prosadila jen jednou. Ve 20. minutě poslal domácí do vedení z přímého kopu Stanciu. Po půlhodině hry musel ze hřiště zraněný Drchal a v útoku ho nahradil Lafata, který mohl těsně před přestávkou zvýšit, ale po přihrávce za obranu pouze trefil vybíhajícího brankáře Dostála.

Další vynucenou změnu museli domácí udělat o pauze, do druhé půle místo Frýdka nastoupil Costa. A byl to právě střídající obránce, který přesným centrem po zemi našel před brankou Lafatu a ten pohodlně zvýšil na 2:0. Nejlepší ligový střelec dal 198. gól v nejvyšší soutěži, ale první od konce září.

Vzápětí měli domácí blízko ke třetí brance, jenže Stanciu tentokrát z přímého kopu trefil jen břevno. Poté si Sparta vybrala slabší chvilku a v 78. minutě po centru z levé strany snížil hlavou Ekpai. Starosti poté ještě domácímu brankáři Nitovi udělala Hronkova střela, ale vyrovnat už Zlín nedokázal.

Sparta prodloužila domácí neporazitelnost na devět zápasů a posunula se na čtvrté místo, které jako poslední zaručuje účast v pohárech. Před pátým Jabloncem má náskok dvou bodů, severočeský celek ale proti poslednímu Brnu nastoupí až v sobotu. Od třetí Olomouce dělí Pražany dva body, ale také Sigma má o zápas méně.

Zlín je sice v tabulce devátý, ale od patnácté Ostravy na sestupové předposlední příčce ho dělí pouhé čtyři body. Navíc Baník má k dobru sobotní duel na hřišti dalšího sestupem ohroženého celku Mladé Boleslavi.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Zlín 2:1. Domácí uhlídali výhru, pálil Lafata

Klíčové momenty utkání

Sparta - Zlín: Sparta přečkala poslední šanci Zlína, Beauguel nezakončil

Sparta - Zlín: Nita měl problémy: Hronkovu dalekonosnou ránu neměl pod kontrolou

Sparta - Zlín: Studená sprcha pro Spartu - Ekpai hlavou zblízka snižuje na 1:2

Sparta - Zlín: Stanciu a jeho šajtle! Rumunský šikula pálil z úhlu jako při derby

Sparta - Zlín: Obrácené role ve Spartě: Lafata centroval a maličký Plavšič hlavičkoval

Sparta - Zlín: Zlín v pohotovosti - další standardka Stanciua. Dostála zachránilo břevno!

Sparta - Zlín: Gólová akce střídajících hráčů! Po Costově centru se trefil kanonýr Lafata - 2:0

Sparta - Zlín: Plavšič našel zpětnou přihrávkou Kangu, ten zkoušel technickou střelu

Sparta - Zlín: Štěstí pro Spartu! Beauguel ve velké šanci, ale zblízka přestřelil branku

Sparta - Zlín: V akci poprvé střídající Lafata - dostal se k zakončení, trefil jen Dostála

Sparta - Zlín: Zlín poprvé na dostřel: Gajičovu ránu zblokovala obrana, pak pálil Matejov

Sparta - Zlín: Tohle je zlé… Mladý Drchal si poranil koleno při souboji a musí střídat

Sparta - Zlín: Drchal byl blízko gólu, přehodil si i Dostála, ale k zakončení se nedostal

Sparta - Zlín: Gesto fair play: brankář Nita pomáhal zraněnému Ekpaiovi

Sparta - Zlín: A zase Stanciu! Krásná standardka, precizní střela, Dostál bez šance - 1:0

Sparta - Zlín: Šural je při chuti - po rohu nebezpečeně hlavičkoval pod břevno, Dostál míč vyškrábl

Sparta - Zlín: Šural chtěl po střetu s Jiráčkem penaltu: zlínský kapitán ho trefil v šestnáctce

Sparta - Zlín: Sparta hned na začátku zahrozila, po Šuralově patičce měl šanci Stanciu

Sparta - Zlín: Odpočívej v pokoji, Pavle! Letná uctila minutou ticha Perglovu památku