SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 1:1. Famózní Heča vychytal favorita

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Fotbalisté Plzně ve 28. kole první ligy na svém stadionu remizovali se Slováckem 1:1 a vedou neúplnou tabulku o sedm bodů před druhou Slavií. Viktoria tak může už v pondělí získat mistrovský titul, pokud "Sešívaní" v malém pražském derby prohrají s Duklou. Západočeši v jarní části nejvyšší soutěže doma vyhráli jediný z šesti zápasů.

V 70. minutě se po minele plzeňského brankáře Matúše Kozáčika jako první prosadil Filip Kubala, za osm minut srovnal střídající Tomáš Chorý. Další šance domácích výborně pochytal gólman Milan Heča.

Plzni chyběli disciplinárně potrestaní Hubník s Havlem i zranění Limberský a Hejda, takže v obraně na pozici stoperů nastoupili Řezník s Hájkem a na krajích záložníci Kovařík s Petrželou. Slovácku zase chyběl nejlepší střelec Zajíc, kterého v útoku zastoupil Kubala.

Domácí si hned po několika vteřinách vytvořili slibnou šanci, Petrželovu střelu z úhlu však zneškodnil Heča. Zdecimovaná plzeňská obrana dostala další ránu ve 12. minutě, kdy musel ze hry zraněný Hájek. Nahradil ho defenzivní středopolař Živulič.

Velkou chybu hostujícího stopera Krejčího nepotrestal Krmenčík a z bezprostřední blízkosti trefil jen Heču. Jeho branku poté těsně minul Kovařík z přímého kopu. Převahu Viktorie gólově nevyjádřil ani Hořava, který z rohu hlavičkoval o kousek vedle.

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 1:1. Famózní Heča vychytal bod proti lídrovi

Pět minut po pauze Hořavovu střelu zastavila tyčka a dorážející Zeman branku Slovácka přestřelil. Plzeň vzápětí podržel brankář Kozáčik proti Petrově hlavičce. Domácí měli dál převahu i velké příležitosti, ale branka Slovácka pro ně byla jakoby zakletá. Na Krmenčíkovu hlavičku si počkal Heča, který později vychytal i Kopice.

Hosté z ničeho nic v 70. minutě otevřeli skóre. Chybující Kozáčik při rozehrávce trefil Sadílka, od kterého se míč odrazil k volnému Kubalovi a ten snadno zakončil do odkryté branky.

Okamžité vyrovnání odmítl Heča výborným zákrokem proti Krmenčíkově střele. V 78. minutě gólman Slovácka vyrazil i Zemanův pokus, ale na dorážku Chorého, kterou ještě tečoval Krejčí, už byl krátký. Hečova ligová série bez inkasované branky se tak zastavila na 610 minutách.

Na konci měli Západočeši drtivý tlak, ale Heča skvěle zlikvidoval také ránu Kopice a dorážku Chorého. V nastavení pak Krmenčík sám před brankou poslal míč vysoko nad břevno. Plzeň v nejvyšší soutěži neprohrála se Slováckem podvacáté za sebou, ale tentokráte dva body ztratila.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 78. Chorý - 70. Kubala. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Flimmel. ŽK: Zeman - Reinberk, Navrátil, Janošek, Šimko, Břečka, Heča, Juroška. Diváci: 10.108.

Plzeň: Kozáčik - Petržela (74. Bakoš), Řezník, Hájek (14. Živulič), Kovařík - Hořava, Hrošovský - Zeman, Čermák (54. Chorý), Kopic - Krmenčík. Trenér: Vrba.

Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Reinberk - Janošek - Navrátil (76. Šimko), Sadílek, Machalík (57. Hofmann), Petr (83. Vasiljev) - Kubala. Trenér: Kordula.

Domácí: 78. J. Krejčí (vl.)

Hosté: 70. Kubala

Domácí: Kozáčik – Petržela (74. Bakoš), Řezník, Hájek (14. Živulić), J. Kovařík – Hořava, Hrošovský (C) – Zeman, Čermák (54. Chorý), Kopic – Krmenčík.

Hosté: Heča – Juroška, Břečka, J. Krejčí (C), Reinberk – Janošek – Navrátil (76. Šimko), Sadílek, Machalík (57. S. Hofmann), Petr (83. Vasiljev) – Kubala.

10 108 diváků

Plzeň - Slovácko: Krmenčík zahodil obrovskou šanci rozhodnout zápas v prospěch domácích

Plzeň - Slovácko: Heča zneškodnil dvojnásobnou šanci domácích, když vychytal Kopice a Chorého!

Plzeň - Slovácko: Nehlídaný Chorý poslal svou hlavičku těsně vedle brány

Plzeň - Slovácko: Domácí se dočkali! Střídající Chorý zblízka propálil Heču 1:1

Plzeň - Slovácko: Další šance Krmenčíka, domácího útočníka vychytal Heča

Plzeň - Slovácko: Studená sprcha pro domácí! Kozáčikovu obrovskou chybu při rozehrávce potrestal Kubala 0:1!

Plzeň - Slovácko: Hořava vyslal do šance Kopice, Heča si dokázal opět poradit

Plzeň - Slovácko: Zeman ideálně našel hlavu Krmenčíka, který v ideální pozici zakončil pouze do rukavic Heči

Plzeň - Slovácko: Fantastický Kozáčik! Gólman domácích vyškrábl míč na rohový kop

Plzeň - Slovácko: Trápení domácích v zakončení pokračuje, Hořava trefil tyč a odkrytou bránu minul Zeman

Plzeň - Slovácko: Nebezpečný pokus Kovaříka z přímého kopu těsně minul hostující bránu

Plzeň - Slovácko: Selhání hostujícího Krejčího zůstalo nepotrestané, Krmenčíka ve vyložené šanci vychytal Heča

Plzeň - Slovácko: Kováříkův ostrý centr hledal ve vápně Krmenčíka, Břečka odvrátil míč na roh

Plzeň - Slovácko: Aktivní vstup domácích do zápasu, Petržela prudkou střelou prozkoušel Heču

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34