21. října 2018 • 16:50

SESTŘIH: Dukla - Opava 1:0. Rozhodl Ďurica, Pražané už nejsou poslední

Dočkal: Každý má rád zápasy o všechno. Výhru Slováků nad Ukrajinci nepřeceňuje Dočkal: Každý má rád zápasy o všechno. Výhru Slováků nad Ukrajinci nepřeceňuje
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková

Fotbalisté Dukly ve 12. kole první ligy doma porazili nováčka Opavu 1:0 a posunuli se na předposlední místo tabulky o bod před Slovácko. Zápas rozhodl až v 89. minutě slovenský stoper Ján Ďurica. Trenérovi Pražanů Romanu Skuhravému se tak vydařil souboj s bývalým týmem, který vedl ještě na začátku sezony.

Domácí: 89. Ďurica

Hosté:

Domácí: F. Rada – Ďurica, Ostojić, Bezpalec – Doumbia (79. Bilovský), Brandner (84. Douděra), Daniel Tetour, Souček, Milošević (C) – Djuranović (67. Bezdička), Schranz.

Hosté: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina – Zapalač, Zavadil, Schaffartzik, Jursa (84. Kayamba), Kuzmanović (C) (63. Janetzký) – Juřena (53. Jurečka), Smola.

Domácí: Bezdička, Bilovský, Douděra, Hruška, Chlumecký, Kott, Mašek

Hosté: Fendrich, Helebrand, Janetzký, Jankauskas, Jurečka, Kayamba, Radić

Domácí: Djuranović

Hosté: Schaffartzik

Královec – Hájek, Caletka

Na Julisce, Praha-Dejvice

Během zápasu vyvrcholily oslavy 70 let od založení Dukly. Při poločasovém ceremoniálu byly na Julisce také oceněny největší osobnosti dejvického klubu.

Už ve třetí minutě domácí Tetour křížnou střelou těsně minul branku, jinak byl však úvodní poločas opatrnější a s minimem šancí. Slezané se ve 28. minutě radovali zbytečně, protože Kuzmanovičův gól neplatil pro ofsajd. O chvilku později nevyužil slibnou příležitost Schranz, který sice přehodil opavského gólmana Šroma, ale míč dopadl vedle tyčky.

SESTŘIH: Dukla - Opava 1:0. “Skuhravého derby” rozhodl minutu před koncem zase Ďurica
720p 360p

Ani druhý poločas nenabízel příliš atraktivní fotbal. Diváci na první zajímavější moment čekali až do 68. minuty, kdy Šrom s problémy zneškodnil Tetourovu technickou ránu.

Když už zápas směřoval k bezbrankové remíze, tak si Ďurica v 89. minutě naskočil na rohový kop a hlavou rozhodl o domácí výhře. Zkušený slovenský obránce si připsal druhý ligový gól v sezoně. Zvedající se Dukla navázala na minulou výhru v Karviné.

Klíčové momenty zápasu:

Dukla - Opava: Bezdičkovi chybělo málo! V tutovce nepojistil výhru domácích
720p 360p

Dukla - Opava: A zase Ďurica! Nová slovenská opora poslala Duklu do vedení 1:0
720p 360p

Dukla - Opava: Rada vyrazil jen před sebe, ale opavští těsně nedorazili míč do brány
720p 360p

Dukla - Opava: Bezdička po úžasném balonu Bezpalce pohotově střílel
720p 360p

Dukla - Opava: Bezdička se málem dostal k hlavičce ve výborné pozici
720p 360p

Dukla - Opava: Bezdička parádní patičkou prodloužil na Tetoura, ten střílel nebezpečně

720p 360p

Dukla - Opava: Penalta? Ďurica podezřele zasáhl Smolu, ale sudí asi správně nepískal

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)