SESTŘIH: Dukla - Opava 1:0. Rozhodl Ďurica, Pražané už nejsou poslední

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Dukly ve 12. kole první ligy doma porazili nováčka Opavu 1:0 a posunuli se na předposlední místo tabulky o bod před Slovácko. Zápas rozhodl až v 89. minutě slovenský stoper Ján Ďurica. Trenérovi Pražanů Romanu Skuhravému se tak vydařil souboj s bývalým týmem, který vedl ještě na začátku sezony.

Domácí: 89. Ďurica

Hosté:

Domácí: F. Rada – Ďurica, Ostojić, Bezpalec – Doumbia (79. Bilovský), Brandner (84. Douděra), Daniel Tetour, Souček, Milošević (C) – Djuranović (67. Bezdička), Schranz.

Hosté: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina – Zapalač, Zavadil, Schaffartzik, Jursa (84. Kayamba), Kuzmanović (C) (63. Janetzký) – Juřena (53. Jurečka), Smola.

Domácí: Bezdička, Bilovský, Douděra, Hruška, Chlumecký, Kott, Mašek

Hosté: Fendrich, Helebrand, Janetzký, Jankauskas, Jurečka, Kayamba, Radić

Domácí: Djuranović

Hosté: Schaffartzik

Královec – Hájek, Caletka

Na Julisce, Praha-Dejvice

Během zápasu vyvrcholily oslavy 70 let od založení Dukly. Při poločasovém ceremoniálu byly na Julisce také oceněny největší osobnosti dejvického klubu.

Už ve třetí minutě domácí Tetour křížnou střelou těsně minul branku, jinak byl však úvodní poločas opatrnější a s minimem šancí. Slezané se ve 28. minutě radovali zbytečně, protože Kuzmanovičův gól neplatil pro ofsajd. O chvilku později nevyužil slibnou příležitost Schranz, který sice přehodil opavského gólmana Šroma, ale míč dopadl vedle tyčky.

SESTŘIH: Dukla - Opava 1:0. “Skuhravého derby” rozhodl minutu před koncem zase Ďurica

Ani druhý poločas nenabízel příliš atraktivní fotbal. Diváci na první zajímavější moment čekali až do 68. minuty, kdy Šrom s problémy zneškodnil Tetourovu technickou ránu.

Když už zápas směřoval k bezbrankové remíze, tak si Ďurica v 89. minutě naskočil na rohový kop a hlavou rozhodl o domácí výhře. Zkušený slovenský obránce si připsal druhý ligový gól v sezoně. Zvedající se Dukla navázala na minulou výhru v Karviné.

Klíčové momenty zápasu:

Dukla - Opava: Bezdičkovi chybělo málo! V tutovce nepojistil výhru domácích

Dukla - Opava: A zase Ďurica! Nová slovenská opora poslala Duklu do vedení 1:0

Dukla - Opava: Rada vyrazil jen před sebe, ale opavští těsně nedorazili míč do brány

Dukla - Opava: Bezdička po úžasném balonu Bezpalce pohotově střílel

Dukla - Opava: Bezdička se málem dostal k hlavičce ve výborné pozici

Dukla - Opava: Bezdička parádní patičkou prodloužil na Tetoura, ten střílel nebezpečně

Dukla - Opava: Simerský hlavičkoval těsně vedle

Dukla - Opava: Schranz přeloboval Šroma, ale balon skončil vedle

Dukla - Opava: Brandner se zjevil na zadní tyči, ale hlavičkoval nad bránu

Dukla - Opava: Penalta? Ďurica podezřele zasáhl Smolu, ale sudí asi správně nepískal

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905