SESTŘIH: Liberec - Slovácko 3:2. Hattrickem z penalt rozhodl Kozák | iSport.cz
21. dubna 2019 • 20:30

SESTŘIH: Liberec - Slovácko 3:2. Hattrickem z penalt rozhodl Kozák

Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si Páník Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si Páník
Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo

Fotbalisté Liberce zvládli přestřelku a v 29. kole FORTUNA:LIGY zdolali Slovácko 3:2. Kuriozním způsobem se o to postaral Libor Kozák, který se v utkání postavil ke třem penaltám a pokaždé byl úspěšný. Tu poslední proměnil v 92. minutě. Za hosty se trefili Jiří Krejčí a Vlastimil Daníček.

Domácí: 45+2. Kozák, 77. Kozák, 90+2. Kozák

Hosté: 70. J. Krejčí, 79. V. Daníček

Domácí: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Malinský (83. Musa), Potočný, Pešek (61. Mara) – Kozák.

Hosté: Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – V. Daníček (C) – Jaroslav Diviš, Sadílek (46. Havlík), Janošek (46. Harba), Navrátil (82. Kalabiška) – Zajíc.

4754 diváků

Překvapivě aktivněji vstoupilo do zápasu Slovácko, které v úvodu využívalo toho, že se Liberci zpočátku nedařila jeho tradiční kombinační hra. Ve 14. minutě napřáhl z dálky Janošek a domácí brankář Nguyen střelu s problémy vyrazil před sebe.

V polovině první půle Severočeši přidali a ve 23. minutě poprvé zahrozili. Malinského pokus z velkého úhlu však gólman Trmal vykopl. Už v nastavení první půle nakopl hostující Krejčí ve vápně Potočného a rozhodčí Rejžek nařídil penaltu. Útočník Kozák pokutový kop s pomocí tyče proměnil.

Kouč Slovácka po přestávce poslal na trávník střídající Havlíka s Harbou a hosté začali náporem. Po Navrátilově centru ve 49. minutě zakončoval Zajíc a domácí Nguyen vyškrábl míč na roh.

720p 360p

Na druhé straně protáhl Trmala Breite. Slovan postupem času stále víc útočil do otevřené hostující obrany. V 64. minutě Malinský na malém vápně těsně minul centr a poté Trmal vytáhl Kozákovu hlavičku.

Liberec pak přišly nevyužité šance draho. V 70. minutě po Havlíkově centru z přímého kopu ještě Nguyen vytáhl Zajícovu hlavičku na tyč, ale dorážející Krečí už zblízka doklepl míč do prázdné branky.

Domácí si však brzy vzali vedení zpět. V 73. minutě ještě Potočného střelu z přímého kopu vyrazil Trmal, ale za necelé tři minuty fauloval ve vápně Daníček Malinského a Kozák nezaváhal ani z druhé penalty.

I druhý hostující hráč, který způsobil pokutový kop, však svůj faul odčinil. V 79. minutě Havlík z podobné pozice jako po gólu na 1:1 poslal centr z přímého kopu a Daníček hlavou srovnal. Liberec přesto ještě strhl výhru na svou stranu. Rejžek za Havlíkovu ruku nařídil proti hostům v nastavení třetí penaltu, kterou proměnil Kozák a uzavřel hattrick.

720p 360p

Liberec - Slovácko: Třetí penalta pro Liberec! Havlík zahrál rukou a rozhodčí jasně odpískal pokutový kop
720p 360p

Liberec - Slovácko: Slovácko srovnalo ze standardní situace! Havlíkův centr našel přesně Daníčkovu hlavu a Ngyuen se za míčem jen smutně ohlédl
720p 360p

Liberec - Slovácko: I podruhé překonal Kozák Trmala, i když tentokrát míč poslal k levé tyči jeho brány, 2:1
720p 360p

Liberec - Slovácko: Druhá penalta pro Liberec! Daníček jasně poslal k zemi Malínského
720p 360p

Liberec - Slovácko: Výborně kopnutý centr Havlíka sice Nguyen vyškrábl na tyč, ale na následnou dorážku Krejčího již nedosáhl, 1:1
720p 360p

Liberec - Slovácko: Centr Malinského přizvedl jeden z obránců až k Potočnému. Ten našel úplně volného Breiteho, jehož střelu Trmal vyrazil vedle sebe a následně už byl pískán ofsajd Liberce
720p 360p

Liberec - Slovácko: Hned následná akce mohla být opět vyrovnávací! Tentokrát těsně nad hlavičkoval střídající Harby
720p 360p
Liberec - Slovácko: Navrátil adresoval centr z levé strany a k pohotovému zakončení se dostal Zajíc, ale brankář Nguyen zareagoval skvěle a vyrovnání slovácka nedopustil
720p 360p

Liberec - Slovácko: K pokutovému kopu se následně postavil Kozák, který penaltu nakonec s velkou porcí štěstí proměnil, 1:0
720p 360p

Liberec - Slovácko: V nastavení odpískal rozhodčí penaltu po zákroku Krejčího na Potočného
720p 360p

Liberec - Slovácko: Velice dobrý centr levačkou Potočného sice našel hlavu Karafiáta, ale zakončení mířilo vysoko nad bránu
720p 360p
Liberec - Slovácko: Malinský prověřil z ostrého úhlu Trmala, který si ale pravou tyč pohlídal
720p 360p

Liberec - Slovácko: Laciná ztráta Liberce dostala do šance Janoška. Ten vystřelil z dálky, ale Ngueyn byl připravený.
720p 360p

Liberec - Slovácko: Sadílkův přesný centr našel Zajíce, jehož zakončení ale mířilo příliš nad bránu
720p 360p

Lukáš Sadílek si kryje míč před Radimem BreitemLukáš Sadílek si kryje míč před Radimem Breitem

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY