21. dubna 2019 • 20:30

SESTŘIH: Liberec - Slovácko 3:2. Hattrickem z penalt rozhodl Kozák

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Liberce zvládli přestřelku a v 29. kole FORTUNA:LIGY zdolali Slovácko 3:2. Kuriozním způsobem se o to postaral Libor Kozák, který se v utkání postavil ke třem penaltám a pokaždé byl úspěšný. Tu poslední proměnil v 92. minutě. Za hosty se trefili Jiří Krejčí a Vlastimil Daníček.

Domácí: 45+2. Kozák, 77. Kozák, 90+2. Kozák

Hosté: 70. J. Krejčí, 79. V. Daníček

Domácí: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Malinský (83. Musa), Potočný, Pešek (61. Mara) – Kozák.

Hosté: Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – V. Daníček (C) – Jaroslav Diviš, Sadílek (46. Havlík), Janošek (46. Harba), Navrátil (82. Kalabiška) – Zajíc.

4754 diváků

Překvapivě aktivněji vstoupilo do zápasu Slovácko, které v úvodu využívalo toho, že se Liberci zpočátku nedařila jeho tradiční kombinační hra. Ve 14. minutě napřáhl z dálky Janošek a domácí brankář Nguyen střelu s problémy vyrazil před sebe.

V polovině první půle Severočeši přidali a ve 23. minutě poprvé zahrozili. Malinského pokus z velkého úhlu však gólman Trmal vykopl. Už v nastavení první půle nakopl hostující Krejčí ve vápně Potočného a rozhodčí Rejžek nařídil penaltu. Útočník Kozák pokutový kop s pomocí tyče proměnil.

Kouč Slovácka po přestávce poslal na trávník střídající Havlíka s Harbou a hosté začali náporem. Po Navrátilově centru ve 49. minutě zakončoval Zajíc a domácí Nguyen vyškrábl míč na roh.

Na druhé straně protáhl Trmala Breite. Slovan postupem času stále víc útočil do otevřené hostující obrany. V 64. minutě Malinský na malém vápně těsně minul centr a poté Trmal vytáhl Kozákovu hlavičku.

Liberec pak přišly nevyužité šance draho. V 70. minutě po Havlíkově centru z přímého kopu ještě Nguyen vytáhl Zajícovu hlavičku na tyč, ale dorážející Krečí už zblízka doklepl míč do prázdné branky.

Domácí si však brzy vzali vedení zpět. V 73. minutě ještě Potočného střelu z přímého kopu vyrazil Trmal, ale za necelé tři minuty fauloval ve vápně Daníček Malinského a Kozák nezaváhal ani z druhé penalty.

I druhý hostující hráč, který způsobil pokutový kop, však svůj faul odčinil. V 79. minutě Havlík z podobné pozice jako po gólu na 1:1 poslal centr z přímého kopu a Daníček hlavou srovnal. Liberec přesto ještě strhl výhru na svou stranu. Rejžek za Havlíkovu ruku nařídil proti hostům v nastavení třetí penaltu, kterou proměnil Kozák a uzavřel hattrick.

Liberec - Slovácko: Kozák uzavřel svůj penaltový hattrick, 3:2

Liberec - Slovácko: Třetí penalta pro Liberec! Havlík zahrál rukou a rozhodčí jasně odpískal pokutový kop

Liberec - Slovácko: Slovácko srovnalo ze standardní situace! Havlíkův centr našel přesně Daníčkovu hlavu a Ngyuen se za míčem jen smutně ohlédl

Liberec - Slovácko: I podruhé překonal Kozák Trmala, i když tentokrát míč poslal k levé tyči jeho brány, 2:1

Liberec - Slovácko: Druhá penalta pro Liberec! Daníček jasně poslal k zemi Malínského

Liberec - Slovácko: Výborně kopnutý centr Havlíka sice Nguyen vyškrábl na tyč, ale na následnou dorážku Krejčího již nedosáhl, 1:1

Liberec - Slovácko: Centr Malinského přizvedl jeden z obránců až k Potočnému. Ten našel úplně volného Breiteho, jehož střelu Trmal vyrazil vedle sebe a následně už byl pískán ofsajd Liberce

Liberec - Slovácko: Hned následná akce mohla být opět vyrovnávací! Tentokrát těsně nad hlavičkoval střídající Harby
Liberec - Slovácko: Navrátil adresoval centr z levé strany a k pohotovému zakončení se dostal Zajíc, ale brankář Nguyen zareagoval skvěle a vyrovnání slovácka nedopustil

Liberec - Slovácko: K pokutovému kopu se následně postavil Kozák, který penaltu nakonec s velkou porcí štěstí proměnil, 1:0

Liberec - Slovácko: V nastavení odpískal rozhodčí penaltu po zákroku Krejčího na Potočného

Liberec - Slovácko: Velice dobrý centr levačkou Potočného sice našel hlavu Karafiáta, ale zakončení mířilo vysoko nad bránu
Liberec - Slovácko: Malinský prověřil z ostrého úhlu Trmala, který si ale pravou tyč pohlídal

Liberec - Slovácko: Sadílkův přesný centr našel Zajíce, jehož zakončení ale mířilo příliš nad bránu

Lukáš Sadílek si kryje míč před Radimem BreitemFoto ČTK

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905