SESTŘIH: Hradec - Bohemians 1:1. První bod vystřelil nováčkovi Vašulín

Autor: ČTK, ros
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté prvoligového nováčka Hradce Králové zahájili novou sezonu remízou 1:1 s Bohemians 1905. Východočechy v domácím azylu v Mladé Boleslavi poslal do vedení ve 14. minutě Daniel Vašulín, krátce po změně stran odpověděl David Puškáč. Trenér Miroslav Koubek tak nezažil vítězný soutěžní debut na lavičce "Votroků", kteří se do nejvyšší soutěže vrátili po čtyřech letech.

Letní posila Bohemians Chramosta v 11. minutě pohotově dorazil Hronkovu ránu, ale branka neplatila kvůli ofsajdu. Za tři minuty na druhé straně už padl regulérní gól. Mejdr z pravé strany nacentroval do pokutového území a hlavičkující Vašulín skóroval při svém prvoligovém debutu.

O chvíli později mohl Vašulína napodobit volný Donát, ale tentokrát hlavou zblízka minul. Po půl hodině hry Prekopovu ránu vyrazil Bačkovský a brankář "Klokanů" si následně poradil i s Radovým přímým kopem.

Hradec Králové - Bohemians: Chaos v domácí obraně potrestal Puškáč! 1:1

Bohemians mohli vyrovnat po třech minutách druhé půle. Bačkovský dlouhým výkopem vyslal do úniku Chramostu, ale toho vychytal gólman Fendrich. Dvořákova střela se chvíli nato otřela o tyčku hostující branky.

Pražané v 53. minutě srovnali. Po závaru nejprve Puškáč trefil tyčku, ale Köstl mu vrátil míč a útočník Bohemians už na druhý pokus uspěl. "Klokani" vstřelili Hradci teprve druhý gól za posledních sedm ligových zápasů.

Domácím nevrátili vedení Rada ani Mejdr, kteří přestřelili. Po delší pasáži bez větších šancí v 80. minutě hradecký kapitán Vlkanova hlavičkoval nad branku, o pěti minut později z dobré pozice minul také Dvořák.

Východočeský tým, který přijelo podpořit zhruba tisíc fanoušků, v nejvyšší soutěži neprohrál s Bohemians posedmé za sebou, ale ve vzájemných soubojích zaváhal po sérii tří vítězství.

Domácí: 14. Vašulín

Hosté: 53. Puškáč

Domácí: Fendrich – Mejdr, Donát, Jakub Klíma, Urma – Kodeš, J. Rada – Prekop (77. Záviška), P. Dvořák, Vlkanova (C) – Vašulín (90. Kubala).

Hosté: Bačkovský – M. Dostál (C), Bederka, Köstl, Vondra – Fulnek (61. Květ), Hronek (83. Vacek), Ljovin, J. Kovařík (83. Bartek) – Puškáč (68. Necid), Chramosta (69. Koubek).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905