SESTŘIH: Mladá Boleslav - Teplice 3:1. Trefil se i Fila, hosté klesají

0
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich

Fotbalisté Mladé Boleslavi v pátém kole FORTUNA:LIGY přehráli na domácí půdě Teplice 3:1 a vyhoupli se na sedmé místo. Hosté, kteří od 85. minuty dohrávali bez vyloučeného Martina Chlumeckého, se naopak po čtvrté prohře propadají k sestupovým příčkám. Středočechy poslal do vedení ve 23. minutě Daniel Fila, na jehož trefu ještě reagoval rychlým srovnáním Jakub Mareš, proměněná Skalákova penalta a závěrečné razítko Vojtěcha Stránského ale rozhodly o třech bodech pro domácí.

Domácí: 23. Fila, 35. Skalák, 89. Stránský

Hosté: 26. J. Mareš

Domácí: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Plechatý (31. Jurásek) – Ladra (60. Ewerton), Matějovský (C) (77. D. Mašek), Dancák, Skalák (78. Stránský) – Fila (60. L. Mašek), Milan Škoda.

Hosté: Čtvrtečka – Švanda (33. Kodad), Mazuch, Knapík, Chlumecký – Jukl, Mareček (88. Hasil) – Černý, Krunert (71. Trubač), Moulis (70. Fortelný) – J. Mareš (C) (71. Ledecký).

2512 diváků

Boleslav porazila Severočechy potřetí z posledních čtyř zápasů a přerušila v aktuálním ročníku sérii dvou utkání bez vítězství. Teplice naopak nenavázaly na poslední výhru nad Jabloncem (1:0) a připsaly si v nejvyšší soutěži pátou venkovní porážku po sobě.

Oba týmy vstoupily do utkání obezřetně a první větší příležitost si vytvořil až po 11. minutách hry domácí Škoda, jehož hlavička po rohovém kopu však letěla nad. Teplice zase kontrovaly o chvíli později střelou Jukla, kterou zneškodnil brankář Šeda.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Teplice 3:1. Pálili Fila i Stránský, hosté v deseti

Jako první tak udeřili Boleslavští. Ve 23. minutě se Ladra dostal po rychlém brejku přes bránícího Švandu, našel na hranici pokutového území Filu a ten otevřel v den svých 19. narozenin skóre zápasu. Šlo o jeho druhý ligový gól v této sezoně a třetí celkově.

Domácí se však z vedení těšili jen tři minuty. Po týmové souhře Teplic přiťukl pohotově Jukl míč za obranu Marešovi a ani ten tváří v tvář brankáři Šedovi nezaváhal. Útočník "Sklářů" vstřelil svůj 51. gól v nejvyšší soutěži.

Boleslav přesto rychlé vyrovnání neovlivnilo a ještě do přestávky získala jednobrankové vedení zpět na svou stranu. Po zákroku Mazucha na Skaláka nařídil rozhodčí Klíma pokutový kop a z něj pak bývalý hráč anglického Brightonu či Millwallu nedal gólmanovi Čtvrtečkovi šanci. Skalák se prosadil ve druhém z posledních třech zápasů.

Teplice zahájily druhou půli jen v 10 hráčích, kdy se musely chvíli obejít bez ošetřovaného Mazucha, zhruba dvouminutové oslabení však zvládly bez úhony. Boleslav přesto Severočechy v dalším průběhu do žádné výrazné šance nepouštěla, a naopak mohla sama přidat po hodině hry další gól. Na přihrávku Skaláka si naběhl střídající Ewerton, toho ale vychytal Čtvrtečka. Neuspěl o chvíli později ani z bezprostřední blízkosti Škoda nebo Suchý.

Teplickou snahu o závěrečný tlak navíc přibrzdilo vyloučení Chlumeckého, který inkasoval pět minut před koncem druhou žlutou. Místo vyrovnání tak "Skláři" inkasovali ještě jednou, když se po odvráceném rohovém kopu prosadil povedenou ranou Stránský. Osmnáctiletý mladík tak oslavil svou první ligovou brankou i v týdnu podepsanou novou smlouvu.

Boleslav doma zvítězila ve třetím z posledních čtyř utkání, naopak Teplice nevyhrály na hřištích soupeřů 12. zápas po sobě.

Klíčové momenty zápasu

Mladá Boleslav - Teplice: Škoda hlavičkoval do Čtvrtečky, vzápětí v pádu těsně vedle

Mladá Boleslav - Teplice: Geniální jedovka Stránského zapadla do sítě! 3:1

Mladá Boleslav - Teplice: Chlumecký po druhé žluté kartě byl vyloučen!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Teplice: Padající list po rohu neusměrnil do brány Suchý!

Mladá Boleslav - Teplice: Mašek napřáhl zpoza vápna k nadějné ráně

Mladá Boleslav - Teplice: Mašek z úhlu pálil mimo

Mladá Boleslav - Teplice: Škoda pálil z otočky, hosté se ubránili

Mladá Boleslav - Teplice: Ewertona v gólové šanci vychytal Čtvrtečka

Mladá Boleslav - Teplice: Skalák nekompromisně proměnil penaltu, 2:1

Mladá Boleslav - Teplice: Mazuch ve skluzu fauloval Skaláka, penalta!

Mladá Boleslav - Teplice: Mareš nasadil Šedovi jesle, 1:1

Mladá Boleslav - Teplice: Fila si zasekl balon a po zemi překonal Čtvrtečku, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.