SESTŘIH: Boleslav - Hradec 3:2. Znovu zářil Ewerton, rozhodl Douděra

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili doma ve 13. kole první ligy Hradec Králové 3:2. Na vedoucí gól Samuela Dancáka odpověděl Jakub Rada, ale domácím vrátil do konce první půle vedení Ewerton. Hosté po změně stran vyrovnali zásluhou Adama Vlkanovy, jenže v 78. minutě rozhodl o výhře Středočechů David Douděra. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma vyhráli třetí z posledních čtyř kol. Naopak „Votroci“, kteří hrají domácí ligové zápasy na mladoboleslavském stadionu, nebodovali po třech kolech.

Oba týmy ve středu postoupily do čtvrtfinále domácího poháru. Mladá Boleslav si poradila 2:0 s Plzní, zatímco Hradec Králové zvítězil v Ostravě 2:1. První poločas mnoho šancí nenabídl, přestože v něm padly tři branky.

V 29. minutě Ewerton přihrál do vápna nabíhajícímu Dancákovi, který přehodil vyběhnutého gólmana Fendricha. Slovenský záložník zaznamenal ve 33. utkání v české lize premiérovou trefu.

„Votroci“ srovnali v 41. minutě, když Rada střelou z úhlu z přímého kopu na bližší tyč překvapil brankáře Šedu. Bývalý hráč Mladé Boleslavi se zapsal mezi střelce potřetí v této sezoně nejvyšší soutěže.

V závěru úvodního dějství se Ewerton probil do pokutového území a přízemní střelou vrátil domácím vedení. S pěti zásahy je nejlepším kanonýrem Středočechů v ligovém ročníku.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Hradec Králové 3:2. Domácí šli třikrát do vedení, rozhodl Douděra

V 49. minutě Fendrich včasným vyběhnutím zastavil Douděrův únik. Neproměněná příležitost domácí o dvě minuty později mrzela o to víc, jelikož hostující kapitán Vlkanova po Harazimově přihrávce pohotovu ranou z šestnáctky srovnal.

Po hodině hry si královéhradecký gólman poradil s Karafiátovou dalekonosnou střelou. V 78. minutě ho ale překonal Douděra, jenž zužitkoval Dancákův centr. V závěru mohl vedení domácího celku navýšit střídající Fila, jenže na Fendricha nevyzrál.

Mladá Boleslav v lize s Hradcem Králové posedmé za sebou neprohrála a na vlastním stadionu v této sezoně nejvyšší soutěže získala 13 z celkových 17 bodů.

Domácí: 29. Dancák, 45. Ewerton, 78. D. Douděra

Hosté: 41. J. Rada, 51. Vlkanova

Domácí: Šeda – Karafiát, Suchý (C), Preisler – D. Douděra, Hlavatý (75. L. Mašek), Dancák, Jurásek – Skalák (66. Fila), Milan Škoda (81. Smrž), Ewerton.

Hosté: Fendrich – F. Čech, J. Král, Leibl (83. Urma) – Harazim, J. Rada, Kateřiňák (33. Soukeník), F. Novotný (83. Prekop) – P. Dvořák (46. Kubala), Vlkanova (C) – Vašulín.

Klíčové momenty zápasu:

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Fila si pohrál s Králem, Fendricha však nepřekonal

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Začíná se od začátku, na 2:2 vyrovnal Vlkanova

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Douděra se probil do tutovky, na Fendricha ale nevyzrál

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Domácí si berou náskok zpátky, prosadil se Ewerton, 2:1!

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Je srovnáno, z přímáku se krásně trefil Rada - 1:1!

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Vlkanova z úhlu Šedu nepropálil

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Dancák přeloboval Fendricha a domácí vedou 1:0!

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Před Fendrichem se zjevil Škoda, gól z toho však nebyl

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Další možnost Skaláka vyústila jen v rohový kop

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.